Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Sydöstra Sveriges BF » Ölandsveckan 2019 - B-final - omgång 1 2019-06-27 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Sydöstra Sveriges BF

Ölandsveckan 2019 - B-final - omgång 1 2019-06-27

Partävling, 39 bord, 76 par, 2 blindpar. Antal brickor: 30. Medel: 1140.4.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Greger Alfonsson - Göte Nissinen Emmaboda BK 1508.3 66.15
2 Bo Sundström - Carina Sjöblom Sydjämten - Sundsvallsbridgen 1477.9 64.82
3 Pyttsi Flodqvist - Klas Bellander Ystads BS - Malmö BK 1469.0 64.43
4 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS 1454.3 63.79
5 Tomas Blomster - Peter Håkansson Ryds BK 1385.5 60.77
6 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen 1373.4 60.24
7 Magnus Hammar - Mona Bergström Norrorts Bridge 1362.7 59.77
8 Lena Johansson - Leif Johansson Ulricehamns BK 1337.2 58.65
9 Ola Stavås - Tomas Ekholm BK S:t Erik 1328.0 58.25
10 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen 1315.6 57.70
11 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 1290.0 56.58
12 Anette Svenningsson - Bilal Zafar BK Opalen 1283.3 56.28
13 Simon Hult - Per Molin BK S:t Erik 1277.3 56.02
14 Flemming Rasmussen - Wiola Rasmussen Pri-Bri 1936 1268.0 55.62
15 Lennart Karlsson - Gun Karlsson Filbyter Bridge 1257.1 55.13
16 Per Östlund Mitchell - Susan Sprogøe-Jakobsen BK Lyx 1252.0 54.91
17 Staffan Hallberg - Vidar Wahlestedt IFK Karlskrona 1243.4 54.53
18 Lennart Karlberg - Ami Emilsson Mälarö BS 1239.7 54.37
19 Hans Hultqvist - Rolf Andersson BK S:t Erik - Stureby BK 1236.8 54.24
20 Marianne Primér - Solveig Washer BK S:t Erik 1229.0 53.90
21 Bengt-Olof Johansson - Sune Löbo Anderstorps BK 1227.1 53.82
22 Tony E - Mikael G - 1216.1 53.34
23 Evert Bengtsson - Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK 1213.5 53.22
24 Marie Johansson - Henrik Sällberg Sällskapet, Ronneby 1205.6 52.88
25 Åke Karlman - Göran Andersson Kalmarsunds BK 1203.2 52.77
26 Karin Nyberg - Göran Rydell Asperö-Brännö BK - Onsdagsklubben 1202.4 52.74
27 Mile Calic - Ulla Liedholm Partille/Mölnlycke BK 1199.5 52.61
28 Johan Arvidsson - Johan Isaksson Hovmantorps BK 1196.1 52.46
29 Glenn Nilsson - Roger Wahlgren Växjöbridgen - Sävsjö BK 1186.1 52.02
30 Hans Malmgren - Lars Hallén Kalmarsunds BK 1173.5 51.47
31 Katarina Freitag - Johan Hermansson Bridgekamraterna Nybro 1168.3 51.24
32 Bengt Bellander - Sture Rundgren Växjöbridgen 1163.7 51.04
33 Charlotte Rudbäck - Mats Mårtensson Lunds BK 1157.4 50.77
34 Ragnar Andersson - Denny Andréasson Kronhusklubben 1155.5 50.68
35 Lars Manneteg - Carmen Tuason Gävle BK - BK S:t Erik 1152.3 50.54
36 Klaus Wilde - Karin Wilde Oskarshamns BK 1151.2 50.49
37 Ingegerd Lundgren - Ulla Ridderstad Sävsjö BK - BK Opalen 1147.8 50.34
38 Göran Nilsson - Susanne Levin Ystads BS - Malmö BK 1146.9 50.30
39 Bill Axblom - Dan Fransson Blomstermåla BK 1126.8 49.42
40 Eva Wiklander - Ingrid Linnarsson BK S:t Erik 1126.4 49.40
41 Bengt Lindskog - Karin Axelsson Visby BS 1126.2 49.40
42 Gerhard Erlandsson - Eva Erlandsson LUCK 1118.8 49.07
43 Wiveca Jongeneel - Jos Winkelman Netherland 1116.1 48.95
44 Per Hansson - Peter Rundquist Karlshamns BK - Ryds BK 1109.2 48.65
45 Christina Torsslow - Elisabeth Nordling BK S:t Erik 1096.5 48.09
46 Jan-Åke Johansson - Bengt Nilsson Ryds BK - Växjöbridgen 1089.5 47.78
47 Katarina Svensson - Torbjörn Stejdahl Kalmarsunds BK 1088.5 47.74
48 Suzanne Lemborn - Eva Gunnarsson Karlstads BK - Arvika BS 1087.1 47.68
49 Ronny Johansson - Roland Stånggren Emmaboda BK 1086.8 47.67
50 Torbjörn Forsén - Dag Johansson Kisa BS 1081.4 47.43
51 Marianne Fagerby - Tony Elmroth Fredagsklubben - BK Lyx 1079.1 47.33
52 Dan Jakobsson - Berth Dahl Oskarshamns BK - Blomstermåla BK 1077.2 47.24
53 Lisbeth Quisth - Christina Bjerklin BK Opalen 1075.0 47.15
54 Monica Johanson - Ulla-Britt Johansson BK Opalen - Ödeshögs BK 1074.6 47.13
55 Marianne Hedkvist - Jan Vinäng Kronhusklubben 1066.3 46.77
56 Ping Huang - Ylva Johansson Uppsalabridgen - Enköpings BS 1050.8 46.09
57 Gunilla Wallin - Lars Becklén Malmö BK 1044.4 45.81
58 Margita Andersson - Maud Wedin Sthlms-Polisens BS - BK S:t Erik 1030.1 45.18
59 Stefan Budin - Tin Budin Visby BS 1024.7 44.94
60 Ann-Britt Carlén - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 1019.8 44.73
61 Gun Bellander - Tommy Lööf BK Bridgehuset - Ystads BS 1019.4 44.71
62 Dan Martinson - Karin Martinson BK S:t Erik 992.6 43.53
63 Lena Hammarberg - Cary Hammarberg BK S:t Erik 980.7 43.01
64 Joel Henriksson - Kjell-Åke Axelsson Emmaboda BK 978.0 42.89
65 Tom Sandquist - Monica Sandquist Laholms BK 960.1 42.11
66 Else-Britt Lindblom - Peter Rosenqvist Kisa BS - Ankarsrums Bridgeklubb 957.3 41.99
67 Yvonne Adolfsson - Mari-Ann Stenberg BK Opalen 952.1 41.76
68 Agneta Sandsvik - Mila Kubista Majstångens BK 930.7 40.82
69 Paul Lindgren - Hans Lindgren Kalmarsunds BK - Kullabygdens BK 929.4 40.76
70 Lil Danielsson - Lars Engebeck BK S:t Erik - Kalmarsunds BK 921.5 40.42
71 Marianne Wadaszi - Curt von Schlanbusch Bridgeklubben Karlskrona 920.5 40.37
72 Christer Magnusson - Göran Magnusson Bridgeklubben Karlskrona 919.2 40.31
73 Loucie Lindborg-Månsson - Eva Engvall Växjöbridgen 918.0 40.26
74 Björn Ekholm - Hans Jerner BK Fyra Klöver Borgholm 895.7 39.28
75 Monica Cederberg - Bengt Larsson Lunds BK 882.7 38.72
76 Bengt Bengtsson - Kjell-Åke Jacobsson Växjöbridgen 862.1 37.81