Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 3, 9:1 2019-08-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 3, 9:1 2019-08-31

IMP över fältet, 160 bord, 316 par, 4 blindpar. Antal brickor: 10.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Bo Gustavsson - Stig Enström Kalmarsunds BK, Johan 4.05
2 Hilding Rune - Jan Molin BK Stjärnskotten 4.03
3 Lars Andersson - Lars G Andersson BK S:t Erik, På kryss 3.89
4 Gunnar Göthberg - Leo Karttunen Nora BK, Shrek 3.01
5 Thomas Johansson - Mark Strandell Vårgårda BS, Rasmus 2.89
6 Olov Angeria - Hans Lerner BK Björken, Lerner 2.74
7 Johnny Johansson - Magnus Eriksson Malungs BK , III 2.73
8 Per Schullström - Pontus Karlsson Åmåls BS, Hulta 2.72
9 Kristian Karlsson - Kent Bäckström Alnö BK, Per 2.53
10 Lars Becklén - Olle Persson Malmö BK, Ollaboja 2.49
11 Sören Westling - Torleif Hägg BK Albrekts, WHAL 2.34
12 Leif Axelsson - Fredrik Axelsson Skövde BA, Leif 2.26
13 Michael Olsson - Lars-Olle Peters BK Zonen 2.24
14 Anders Blomqvist - Lars Olsson Uppsalabridgen, Magnum 2.24
15 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen, Alexandersson 2.24
16 Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Höörs BK 2.23
17 Hans Lövestig - Mikael Alexandersson BK Opalen, Alexandersson 2.22
18 Åsa Jonsson - Peder Linder BK Björken, Tetris 2.17
19 Jaan Heinlo - Jan Geiborg Gnesta BK, Jan 2.16
20 Urban Nilsson - Erik Johansson Luleå BK, Klöverkung sitter singel 2.15
21 Per-Inge Karlberg - Curt Hammarberg Sandvikens BK , Canapé 2.15
22 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS, Lars 2.07
23 Mats Nyberg - Sten Ternblad BK S: Erik, Ternblad 2.05
24 Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén Uppsalabridgen, Schakalerna 2.05
25 Kenneth Karlsson - Stefan Lindell Malungs BK, Janne 2.03
26 Kenneth Hagman - Mats Gunnarsson Hultsfred/Målilla BK, Hagman 1.99
26 Patrik Janeröd - Gösta Edström Falu BK United 1.99
28 Peter Erhardsson - Per Andersson Billeruds BK, Jan 1.97
29 Bengt Hilling - Otto Berntsson Orust BK 1.95
30 Krister Persson - Odd Stokka BK Björken, Lag Stokka 1.94
31 Lennart Ekholm - Christer Åström ABB BK, Lars-Erik 1.88
32 Anders Davidsson - Bo Falk Oskarshamns BK, Bo 1.87
33 Lena Kjellgren - Stefan Åstrand Oskarshamns BK, Bo 1.86
34 Rolf Johansson - Leif Lindman Örebridgen, DEJO 1.84
34 Lennart Persson - Lars-Göran Östlund Gävle BK, Jensa 1.84
36 Lars Wallin - Björn Johansson Lerums BK, Deadwood 1.83
37 Jan Sundberg - Lennart Rudander Billeruds BK, Jan 1.80
38 Roger Marklund - Ove Lundberg BK Björken, Lag Stokka 1.79
39 Henrik Carlsson - Clas-Olof Olofsson Alingsås BS, Raset 1.75
40 Rolf Bäck - Lars-Göran Larsson Uddevalla BF , Sylve 1.73
41 Thomas Samuelsson - Tage Bengtsson Borås BA, Thomas 1.69
42 Martin Johnsson - Jörgen Andersson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 1.67
43 Sven Barbus - Bernt Sigvardsson IFK Karlskrona, Bernt 1.65
44 Arne Karlsson - Tommy Lundvall Sävsjö BK, Team Högland 1.65
45 Fredrik Larsson - Ann-Katrin Johansson Luleå BK, I Tredje Hand 1.60
46 Klas Nilsson - Erik Nordenberg Solstabridgen 1.59
47 Wolfgang Kegel - Leif Johansson Levene BK, Mikael 1.58
48 Jerry Eklöf - Ylva Abrahamsson Karlstads BK, Jerry 1.49
49 Göran Mattsson - Tommy Storm Norrtälje BK 1.49
50 Tora Philip - Ulf Nehlin BK S:t Erik, På kryss 1.48
50 Roger Frödin - Örjan Sundholm Norrtälje BK 1.48
52 Bertil Persson - Per Andersson BK Albrekts, WHAL 1.47
53 Åsa Axne - Olle Axne Storsjöbygdens BK, Axne 1.46
54 Tom Rosén - Krister Collberg Åkers BK 1.45
55 John Hörnfeldt - Tomas Hörnfeldt Storsjöbygdens BK, Johan 1.42
56 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF, BENKÅ 1.41
57 Björn Westling - Bengt Alrud Borås BA, Aspanäs C 1.38
58 Hans Thorell - Christer Johansson Sällskapet, Ronneby, Thorell 1.37
59 Peter Alm - Sonny Karlsson Kalmarsunds BK, Johan 1.33
60 Ahto Uisk - Ylva Karlsson-Uisk Uppsalabridgen, 40 1.30
61 Daniel Gustavsson - Per-Olof Larsson Falköpings BS, Kenth 1.29
62 Thord Lindberg - Peter Townsend Boden-Sävast BS 1.28
63 Anders Johansen - Per-Åke Jansson Smedstadens BK 1.24
64 Gösta Krön - Eva Brantingson Väddö BK 1.22
65 Roger Grund - Anders Ihalainen Lerums BK, Deadwood 1.21
66 Paul Lundin - Bo Stenström Nyköpings BS, Bosse 1.19
67 Ann-Katrin Vikström - Olle Vikström Skellefteå BK, Vikström 1.18
68 Madeleine Swanström - Björn Gustafsson BK S:t Erik, Gevalia 1.18
69 Bo Lind - Tomas Wernersson Nyköpings BS, Bosse 1.13
70 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg BK S: Erik, Team Sur Mer 1.13
71 Jens Brodin - Erik Gulliksson Gävle BK, Jensa 1.07
72 Kerstin Becker - Susanne Friberg Skövde BA, SanVic 1.07
73 Torbjörn Gullbrandson - Mats Ericson BK S:t Erik, Ludde 1.06
74 Gunnar Holmkvist - Göran Nordberg Luleå BK, Burp 1.06
75 Lars Lundqvist - Lars Nilsson Valdemarsviks BK Las Vikas 1.05
76 Jan Matsson - Niclas Björkstrand Malungs BK, Janne 1.04
77 Sten Nilsson - Joakim Guldbrand Lindesbergs BS, Jansson 1.02
78 Erling Ohlsson - Bo Johansson BK Albrekts, Bo 0.99
79 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter 0.99
80 Karl-Erik Johansson - Roger Rundkvist Ryds BK 0.98
81 Sylve Larsen - Henrik Fryklund Uddevalla BF , Sylve 0.96
82 Malgorzata Wesolowska - Örjan Randhede Filbyters Bridge, Mixarna 0.95
83 Pär Unander - Patrik Fridholm Malungs BK 0.94
84 Lars Hed - Lars Adie BK Allians, Kapten Klöver 0.93
85 Tomas Blomster - Pia Olofsson Ryds BK 0.92
86 Peter Håkansson - Kenneth Johansson Ryds BK, Håkansson 0.89
87 Kjell Ohlsson - Hans Johansson Hultsfred/Målilla BK, Hagman 0.88
87 Michael Runfors - Rolf Selander Örebridgen, Bengt 0.88
89 Torbjörn Sandbäck - Johan B. Lisra Malungs BK 0.86
90 Göran Rångevall - Anders Lövling Enköpings BS, Röd 0.86
91 Leif Andersson - Anders Persson Örebridgen, Snurre Sprätt 0.80
92 Kåge Borg - Gunila Langius BK Stjärnskotten 0.78
93 Lars-Göran Niklasson - Östen Svantesson Malmö BK, Ghostbusters 0.76
94 Henrik Sällberg - Björn Davidsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.74
95 Tomas Pettersson - Peter Sandörn BK Ruter, Bertil 0.73
96 Staffan Hallberg - Vidar Wahlestedt IFK Karlskrona, Bernt 0.72
97 Anders Fryklund - Valter Johansson BK Björken, Tetris 0.72
98 Per-Gunnar Palm - Tommy Fröjdh Skövde BA, Leif 0.68
99 Patrik Elofsson - Leif Samuelsson Skövde BA, Leifson 0.67
100 Gunnar Lindell - Peter Knudsen Katrineholms BS, Pass 0.65
101 Torbjörn Utterström - Hans Holmlund Skellefteå BK, Kej 0.64
102 Micael Fredriksson - Wåge Nilsson Kalmarsunds BK, Micael 0.63
103 Dorothy Tägt - Jon Lundqvist Borlänge BK, Mats 0.59
104 Stig Olausson - Marielle Dietrich Tjörns BK, Berg 0.59
105 Lars Risel - Sten Årling Solstabridgen , Sten Sture 0.59
106 Conny Gustafsson - Per Andersson BK Björken, Bazinga 0.58
107 Inge Magnusson - Leif Johansson Växjöbridgen, 2 0.58
108 Elisabeth Bredberg - Magnus Cassel Vänersborgs BS, Mimmi 0.56
109 Per Norberg - Göran Ström Luleå BK, Burp 0.55
110 Liv Andersson - Åke Andersson Uddevalla BF, Mikael 0.55
111 Marie Johansson - Johnny Petersson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.53
112 Sixten Ek - Kurt Karlsson Skövde BA, EK 0.52
113 Rolf Fagerström - Vincent Rolandsson Vänersborgs BS, Mimmi 0.52
114 Claus Röhnisch - Erik Spångberg Örebridgen, Snurre Sprätt 0.51
115 Per Jansson - Ulf Henriksson Alnö BK, Per 0.51
116 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Enköpings BS, Röd 0.49
117 Miro Bakrac - Håkan Jonasson Falu BK United 0.49
118 Gert-Inge Hugosson - Annika Hugosson Stenungsunds BK, Hugo 0.46
119 Thomas Therkelson - Göran Alsner Onsdagsklubben, LÅG 0.45
120 Jan Norberg - Lars Broman Väddö BK 0.43
121 Jakob Johansson - Anders Vikdahl Strängnäs BK Gripen 0.42
122 Karl-Erik Backelin - Håkan Strömberg Arvika BS, B-laget 0.41
123 Per Andreasson - Bernt Linnér Växjöbridgen, 6 0.40
124 Bertil Jansson - Leif Ernstsson Lindesbergs BS, Jansson 0.39
125 Håkan Schullström - Lena Schullström Åmål BS, Håkan 0.37
126 Lars Nilsson - Yvonne Wiseman BK S:t Erik, Forza 0.36
127 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK, Ollaboja 0.35
128 Johan Noberius - Michael Claesson Hovmantorps BK, Isaksson 0.34
129 Mats Olsson - Erling Lennartsson Orust BK 0.33
130 Bo Lundgren - Boris Olsson Uddevalla BF, BENKÅ 0.30
131 Peter Forsberg - Stefan Andersson ABB BK, Hans 0.29
132 Lars Lövgren - Viveca Rappe Filbyters Bridge, Mixarna 0.29
133 Jan-Henrik Rundh - Tróndur Bærentsen Hagfors BK 0.28
134 Maria Skön - Mikael Skön Uddevalla BF, Mikael 0.27
135 Stefan Lundh - Lars Andersson Alingsås BS, Raset 0.26
136 Markus Bengtsson - Lars-Anders Callenberg BK Albrekts, Callenberg 0.25
137 Lars Jeppsson - Ulla Jeppsson Karlshamns BK, Lars 0.25
138 Mats Berggren - Yan Leger LUCK, Essén 0.23
139 Rolf Westman - Börje Liljekvist Uppsalabridgen, Magnum 0.22
140 Leif Lagerqvist - Kjell Hylander Eksjö BK, Lagerqvist 0.21
141 Sören Lennartsson - Rune Karlsson Falköpings BS, Sten 0.21
142 Britt-Marie Warborn - Per Fåhraeus BK Albrekts, Per 0.19
143 Roger Ahlbom - Leif Holmgren Bollnäs BK, Sofie 0.18
144 Magnus Berg - Hans Granath Valdemarsviks BK Las Vikas 0.16
145 Sune Hallgren - Tommy Elingmark Visby BS, LIMESTONE 0.15
146 Lars Johansson - Anders Tjernvik Filbyter Bridge, Stigbert 0.14
147 Göran Jansson - Jonas Janson Åmål BS , Göran 0.13
148 Urban Finnsson - Berith Finnsson Boden-Sävast BS 0.12
149 Anna Lundvall - Anders Sjöberg Gävle BK, Laban 0.12
150 Masha Lindbäck - Daniel Lindbäck IK Makkabi 0.11
151 Gullvi Högberg - Per Larsson Falköpings BS, Kenth 0.11
152 Tore Mattsson - Gunnar Jansson BK Lyx, Mischmasch 0.11
153 Christer Grähs - Jörgen Neldemo BK Albrekts, Callenberg 0.09
154 Linus Jorner - Adam Winberg Örebridgen, Bengt 0.09
155 Mikael Hallin - Helen Uliczka Lindesbergs BS, Lars 0.06
156 Jan-Olof Henriksson - Bengt Lindskog Visby BS, LIMESTONE 0.05
157 Bertil Asplund - Mats Lindgren BK Ruter, Bertil 0.04
158 Pär Ljungquist - Gunnar Ohlson Askims BK, SW4 0.01
159 Agneta Svenberg - Villy Havasi BK Albrekts, Per -0.01
160 Lennart Johansson - Kent Karlsson Askers. BK Singelton -0.04
161 Börje Rudenstål - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik, LOVOSHOVO -0.05
162 Mikael Eliasson - Kent Roxberg Smedstadens BK 2 -0.06
163 Lars Eriksson - Gösta Olavi Katrineholms BA, Klöver -0.09
164 Anders Aronson - Svante Hallén BK Allians, Halmstad, Essh -0.09
165 Mats Göransson - Jan Samuelsson Stenungsunds BK, Hugo -0.11
166 Göran Lidgren - Ronny Eriksson Skövde BA, Vasastan -0.11
167 Ansgar Simonsson - Dan Gustafsson BK S:t Erik, Ludde -0.11
168 Ivar Holmquist - Per-Åke Pettersson Uppsalabridgen, 40 -0.12
169 Jan Arne Heimdal - Mikael Johansson Älvsby BK -0.12
170 Annika Sundelin - Mats Hallerstedt Solstabridgen -0.13
171 Bengt Sjöberg - Bibbi Sundling Strängnäs BK Gripen -0.14
172 Max Ödlund - Andreas Könyves BK S:t Erik, LOVOSHOVO -0.15
173 Gunnar Schäfer - Gun-Britt Rindstål Överums BK Schäfer -0.16
174 Kenneth Hallqvist - Johan Bjurström Storsjöbygdens BK, Johan -0.18
175 Anders Våge - Kjell Evensen Askims BK, SW4 -0.19
176 Linda Sandberg - H.O. Thulin Skövde BA, Leifson -0.21
177 Johan Arvidsson - Johan Isaksson Hovmantorps BK, Isaksson -0.21
178 Mikael Lindberg - Ulf Bergdahl ABB BK, 1 -0.22
179 Simon Granath - Daniel Matus Malmö BK, Ghostbusters -0.23
180 Tommy Jeppsson - Bert Jehpsson Höörs BK -0.25
181 Carl Björk - Sven Landervik BK Allians, Halmstad, Essh -0.25
182 Gunnar Löngårdh - Gunnel Svensson Borås BA , Janne -0.26
183 Frank Andersson - Björn Hesthagen Strömstads BK -0.27
184 Örjan Sjöberg - Anders Brodin Åmål BS, Håkan -0.28
185 Harriet Philipson - Göran Forss Norrköpingsbridgen, Peking -0.29
186 Thomas Björkstrand - Birgitta Ternblad BK S: Erik, Ternblad -0.29
187 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS, BUCK -0.30
188 Leif Karlsson - Per-Olof Kallio Uddevalla BF, Färgelanda -0.33
189 Krister Sjöström - Bengt-Åke Andersson Eksjö BK, Lagerqvist -0.34
190 Jan-Åke Ohlsson - Lars Jeppsson Ystads BS, Tjolpe -0.35
191 Hans Vestergren - Lennart Rehle BK S:t Erik, Gevalia -0.36
192 Anders Darle - Jan Lilja Hagfors BK -0.37
193 Dan Johansson - Tommy Ringström Fagersta BS -0.39
194 Ingegerd Lundgren - Roger Wahlgren Sävsjö BK, Team Högland -0.40
195 Andreas Skoglund - Ninni Grönkvist Karlstads BK, Jerry -0.41
196 Anna Björling - Sune Björling Filbyter Bridge, Stigbert -0.42
197 Patricia Kronbäck - Håkan Lindström Gävle BK Paltkoma -0.43
198 Sten Öman - Hans Brolin Borås BA, Aspanäs C -0.45
199 Tony Elmroth - Mats Jakobsson BK Lyx, Mischmasch -0.46
200 Margot Sivelind - Filip Asplund Sivelind Ludvikabygdens BK, Barkskog -0.49
201 Bo Grunander - Arne Lindqvist Väsbybridgen -0.49
202 Ingalill Linerudt - Lena Jensen Stokka BK Björken, Ingalill -0.51
203 Anders Eriksson - Rune Svensson Köpings BS -0.51
204 Patrik Sörensson - Rolf Svensson Kungshamns BK, Selma -0.52
205 Ulf Sjölinder - Ulf Lindén Vårgårda BS, Rasmus -0.52
206 Bengt Lennartsson - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro -0.53
207 Sune Gustafsson - Erik Fredriksson Strömstads BK -0.55
208 Kurt Eklund - Kjell Andersson Skellefteå BK, Kjell -0.55
209 Tommy Edvarsson - Martin Larsson Kungshamns BK, Selma -0.56
210 Jeanette Karlsson - Claes-Göran Eldh Sällskapet, Ronneby, Thorell -0.58
211 Andreas Hörnfeldt - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK, Axne -0.58
212 Markus Hedström - Torbjörn Olsson Åmåls BS, Hulta -0.59
213 Hugo Jörgensen - Jan Unosson Borås BA, Thomas -0.59
214 Britt-Marie Gallon - Jan Jansson Malungs BK , III -0.59
215 Sven Roupé - Jan-Åke Johansson Ryds BK, Håkansson -0.63
216 Håkan Broström - Ulf Boström Luleå BK, Klöverkung sitter singel -0.64
217 Örjan Svensson - Kjell Sedelius Gnesta BK, Jan -0.65
218 Kenth Sandéhn - Ulrik Christensen Falköpings BS, Sten -0.67
219 Tommie Ljungberg - Olle Gustavsson Tibro BK, Alice -0.68
220 Örjan Olofsson - Kenneth Nilsson Krokom Föllinge BK -0.72
221 Olaus Olsson - Katarina Freitag Kalmarsunds BK, Nordenhem -0.72
222 Jimmy Herrdin - Conny Svensson Askers. BK Singelton -0.73
223 Lars Moquist - Johan Hermansson Bridgekamraterna Nybro -0.74
224 Håkan Litsegård - Staffan Essén LUCK, Essén -0.76
225 Sofia Ryman - Stina Löfström BK S: Erik, Micke -0.78
226 Börje Karlsson - Birgitta Samuelsson Köpings BS -0.80
227 Rolf Staflund - Rolf Nyman Väsbybridgen -0.86
228 Jörgen Claesson - Erik Franzén Hedemora BS -0.86
229 Roger Axén - Christer Gällström Katrineholms BA, Klöver -0.88
229 Inge Nilsson - Karin Nilsson BK Opalen, Putzen -0.88
231 Michael Hofverhagen - Anders Ekström Kalmarsunds BK, Micael -0.89
232 Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn Luck, Freij -0.92
233 Per Sintorn - Bobbo Jovic BK Albrekts, Bo -0.93
234 Jan Holm - Peter Wester Hedemora BS -0.94
235 Arne Klasén - Mikael Nannskog Norrköpingsbridgen, Peking -0.95
236 Lennart Johansson - Petra Svantesson Ljungskile BK -0.96
237 Anders Freij - Mats Mattsson Luck, Freij -0.98
238 Johan Vikström - Richard Lundqvist Skellefteå BK, Vikström -0.99
239 Jörgen Peterson - Christer Palmqvist BK Allians, Kapten Klöver -0.99
240 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS -1.02
241 Sten Svärdström - Lars Fritzing Borlänge BK, Håkan -1.04
242 Kent Lundström - Mattias Forss Överums BK Schäfer -1.05
243 Hans Molin - Stefan Andersson Skellefteå BK, Kjell -1.06
244 Bernard Bernholc - Wiktor Raldow IK Makkabi -1.06
245 Kent Lundgren - Mikael Nyberg Levene BK, Mikael -1.07
246 Lena Westman - Frank Westman Uppsalabridgen Nödbud -1.07
247 Elisabeth Stanley - John-Erik Hörnfeldt ABB BK, Lars-Erik -1.13
248 Jonas Hjelte - Tony Lindblom Kisa BS -1.13
249 Anders Björkman - Ola Weinberg BK S:t Erik, Forza -1.18
250 Anders Landmark - Leif Lundberg Luleå BK, Petter -1.18
251 Kent Hidsjö - Bo Flyme Kisa BS -1.19
252 Allan Eriksson - Alf Törmä Tjörns BK, BEA -1.21
253 Stefan Westlund - Anders Wike Gävle BK Paltkoma -1.22
254 Ulf Särnkvist - Ola Särnkvist Åkers BK -1.24
255 Leif Rångevall - Britt-Marie Jacobson Älvsby BK -1.28
256 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA, Vasastan -1.29
257 Lillemor Jernberg - Per Jernberg Gävle BK, Laban -1.30
258 Börje Johansson - Ingemar Ågren BK Karlskrona, Ågren -1.33
259 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen, 2 -1.37
260 Lars-Åke Gustafsson - Bo Andersson Onsdagsklubben, LÅG -1.38
261 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS, BUCK -1.41
262 Bengt Eriksson - Ulf Westlin Bollnäs BK, Sofie -1.42
263 Bengt-Åke Leskinen - Ove Skogsberg Smedstadens BK -1.45
264 Jonas Dahlgren - Hans-Olov Gustafsson BK Björken, Bazinga -1.46
265 Jan Wiström - Marie Ynner BK Allians, Halmstad, Wicke -1.47
266 Pernilla Andreasson - Pierre Winberg Bollnäs, Prego -1.48
266 Anita Brynje - Caroline Henjered BK S:t Erik, Twister -1.48
268 Kjell Carlsson - Håkan Svensson Bollnäs, Prego -1.49
269 Kent Rörqvist - Roland Dahlman Arvika BS, B-laget -1.49
270 Victor Hedén - Stig Andersson Skövde BA, SanVic -1.58
271 Peter Jansson - Thomas Carlsson Åmål BS , Göran -1.59
272 Sven Pårs - Jonas Segervald BK Björken, Lerner -1.60
273 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen, 6 -1.65
274 Lars Malmer - Karin Olsson Svedlund Kalmarsunds BK, Nordenhem -1.65
275 Håkan Karlsson - Sofia Karlsson BK Zonen -1.67
276 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK, Berg -1.69
277 Agneta Oppenstam - Håkan Nilsson Ljungskile BK -1.73
278 Håkan Andersson - Jan Larsson Borås BA , Janne -1.75
279 Christer Nordqvist - Stefan Persson Svegs BK -1.79
280 Birgitta Frödin - Eva Silvén Arvika BS, Libigöevard -1.80
281 Bengt Nordström - Erik Sved Tjörns BK, BEA -1.83
282 Peter Huotila - Björn Karlsson Uppsalabridgen Nödbud -1.84
282 Karl-Gustaf Larsson - Bo Sjöberg Nora BK, Shrek -1.84
284 Glenn Nilsson - Bogdan Nowacki Växjöbridgen, Glenn -1.86
285 Bengt Bellander - Tomas Karlsson Växjöbridgen, Glenn -1.87
286 Thomas Wrang - David Wrang BK S: Erik, Team Sur Mer -1.88
287 Lennart Karlsson - Björn Sjöberg Svegs BK -1.94
288 Lennart Lundqvist - Lars-Olof Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda -1.95
289 Linnar Holgersson - Renée Blixt Arvika BS, Libigöevard -1.97
290 Alf Putzen - Tommy Rydberg BK Opalen, Putzen -1.99
290 Eric Behm - Magnus Barkskog Ludvikabygdens BK, Barkskog -1.99
292 Monica Eriksson - Håkan Gabrielsen Borlänge BK, Håkan -2.03
293 Hans Olsson - Reine Wahlén Sandvikens BK , Canapé -2.05
294 Håkan Lindbäck - Bengt Nilsson ABB BK, Hans -2.05
295 Rolf Blomquist - Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist Smedstadens BK 2 -2.07
296 Anders Blomé - Ulf Nohrén Uppsalabridgen, Schakalerna -2.15
297 Karl-Erik Johansson - Britt Åhman Skellefteå BK, Kej -2.15
298 Lars Malm - Per Lindström Katrineholms BS, Pass -2.16
299 Lars Hamberg - Anette Winge Krokom Föllinge BK -2.17
300 Peter Svensson - Anders Arnesson Växjöbridgen, Svahn -2.22
301 Per Hansson - Margot Bröms Karlshamns BK, Lars -2.23
302 Agneta Svahn - Mathias Bedrot Växjöbridgen, Svahn -2.24
303 Birgitta Kerstis - Jan Héléne ABB BK, 1 -2.24
304 Sven Fagrell - Ronny Blomdahl BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona -2.24
305 Ann Ohlsson - Mari-Louise Dahllöf Tibro BK, Alice -2.26
306 Per-Ingvar Skoglund - Vera Gemrud BK Allians, Halmstad, Wicke -2.34
307 Torsten Eriksson - Bengt Svedrell Ystads BS, Tjolpe -2.49
308 Kerstin Haak-Fryklund - Ann-Charlotte Nilsson BK Björken, Ingalill -2.53
309 Leif Bergsten - Anders Ludvigsson Solstabridgen , Sten Sture -2.72
310 Mats Häll - Ingela Nelander Häll Borlänge BK, Mats -2.73
311 Lars Forsberg - Emma Karlsson Luleå BK, I Tredje Hand -2.74
312 Jarl Hallberg - Gunnar Fransson Skövde BA, EK -2.89
313 Bertil Blomqvist - Dejana Sverker Örebridgen, DEJO -3.01
314 Elisabeth Karlsson - Sofia Hargell BK S:t Erik, Twister -3.89
315 Inger Gerle - Susann Mattsson BK S: Erik, Micke -4.03
316 Sten Bernhardsson - Åke Stridh BK Karlskrona, Ågren -4.05