Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 3, 8:1 2019-08-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 3, 8:1 2019-08-31

IMP över fältet, 160 bord, 316 par, 4 blindpar. Antal brickor: 10.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Johan Noberius - Michael Claesson Hovmantorps BK, Isaksson 4.94
2 Lars-Göran Nilsson - Kurt Karlsson Skövde BA, EK 4.16
3 Göran Åhs - Thomas Carlsson Åmål BS , Göran 3.64
4 Thomas Johansson - Mark Strandell Vårgårda BS, Rasmus 3.50
5 Inge Magnusson - Leif Johansson Växjöbridgen, 2 3.37
6 Michael Hofverhagen - Anders Ekström Kalmarsunds BK, Micael 3.31
7 Staffan Hallberg - Vidar Wahlestedt IFK Karlskrona, Bernt 3.30
8 Johan Vikström - Richard Lundqvist Skellefteå BK, Vikström 3.28
9 Henrik Ludwigs - Ansgar Simonsson BK S:t Erik, Ludde 3.25
10 Anders Fryklund - Valter Johansson BK Björken, Tetris 3.22
11 Peter Erhardsson - Per Andersson Billeruds BK, Jan 2.99
12 Ulf Särnkvist - Ola Särnkvist Åkers BK 2.94
13 Olle Vikström - Ann-Katrin Vikström Skellefteå BK, Vikström 2.85
14 Marie Johansson - Jesper Johansson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 2.83
15 Leif Rångevall - Britt-Marie Jacobson Älvsby BK 2.83
16 Sten Nilsson - Joakim Guldbrand Lindesbergs BS, Jansson 2.77
17 Leif Andersson - Anders Persson Örebridgen, Snurre Sprätt 2.72
18 Anders Blomé - Ulf Nohrén Uppsalabridgen, Schakalerna 2.60
18 Niclas Björkstrand - Jan Matsson Malungs BK, Janne 2.60
20 Gunnar Löngårdh - Gunnel Svensson Borås BA , Janne 2.56
21 Lars-Olof Karlsson - Lennart Lundqvist Uddevalla BF, Färgelanda 2.52
22 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen, 2 2.52
23 Torbjörn Olsson - Per Schullström Åmåls BS, Hulta 2.41
24 Linnar Holgersson - Gösta Frödin Arvika BS, Libigöevard 2.36
25 Margot Sivelind - Filip Asplund Sivelind Ludvikabygdens BK, Barkskog 2.36
26 Pär Unander - Patrik Fridholm Malungs BK 2.35
27 Patricia Kronbäck - Håkan Lindström Gävle BK Paltkoma 2.26
28 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS, BUCK 2.21
29 Thomas Therkelson - Göran Alsner Onsdagsklubben, LÅG 2.15
30 Stefan Åstrand - Lena Kjellgren Oskarshamns BK, Bo 2.12
31 Harriet Philipson - Göran Forss Norrköpingsbridgen, Peking 2.07
32 Roger Grund - Anders Ihalainen Lerums BK, Deadwood 2.05
33 Kjell Carlsson - Håkan Svensson Bollnäs, Prego 2.03
34 Martin Johnsson - Jörgen Andersson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 2.01
35 Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn Luck, Freij 2.00
36 Torbjörn Utterström - Hans Holmlund Skellefteå BK, Kej 1.98
37 Britt-Marie Warborn - Per Fåhraeus BK Albrekts, Per 1.98
38 Villy Havasi - Agneta Svenberg BK Albrekts, Per 1.97
39 Dejana Sverker - Bertil Blomqvist Örebridgen, DEJO 1.91
40 Bo Grunander - Arne Lindqvist Väsbybridgen 1.89
41 Urban Mentzer - Karl-Erik Backelin Arvika BS, B-laget 1.88
42 Anders Våge - Kjell Evensen Askims BK, SW4 1.87
43 Max Ödlund - Andreas Könyves BK S:t Erik, LOVOSHOVO 1.84
44 Bengt Andersson - Rawad Hadad Ludvikabygdens BK, Barkskog 1.84
45 Sten Öman - Hans Brolin Borås BA, Aspanäs C 1.83
46 Erling Lennartsson - Mats Olsson Orust BK 1.74
47 Johnny Johansson - Magnus Eriksson Malungs BK , III 1.72
48 Örjan Svensson - Kjell Sedelius Gnesta BK, Jan 1.70
49 Bengt Sjöberg - Bibbi Sundling Strängnäs BK Gripen 1.69
50 Bo Lind - Tomas Wernersson Nyköpings BS, Bosse 1.67
51 Lars Karlsson - Ulf Nehlin BK S:t Erik, På kryss 1.67
52 Daniel Lindbäck - Masha Lindbäck IK Makkabi 1.66
53 Lars Wallin - Björn Johansson Lerums BK, Deadwood 1.66
54 Leif Axelsson - Fredrik Axelsson Skövde BA, Leif 1.62
55 Hilding Rune - Jan Molin BK Stjärnskotten 1.62
56 Benny Karlsson - Tommy Petersson Smedstadens BK 2 1.62
57 Christian Möller - Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS, Bosse 1.58
58 Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén Uppsalabridgen, Schakalerna 1.58
59 Ann-Charlotte Nilsson - Gunilla Olsson BK Björken, Ingalill 1.57
60 Leif Bergsten - Anders Ludvigsson Solstabridgen , Sten Sture 1.57
61 Sture Helmersson - Lars Rydman ABB BK, 1 1.56
62 Ard Kant - Renée Blixt Arvika BS, Libigöevard 1.55
63 Jakob Johansson - Anders Vikdahl Strängnäs BK Gripen 1.51
64 Bertil Jansson - Leif Ernstsson Lindesbergs BS, Jansson 1.43
65 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen, Alexandersson 1.41
66 Lennart Asplund - Annika Sundelin Solstabridgen 1.34
67 Lennart Johansson - Kent Karlsson Askers. BK Singelton 1.33
68 Anders Landmark - Leif Lundberg Luleå BK, Petter 1.33
69 Gösta Olavi - Lars Eriksson Katrineholms BA, Klöver 1.30
70 Peder Linder - Åsa Jonsson BK Björken, Tetris 1.30
71 Håkan Litsegård - Staffan Essén LUCK, Essén 1.25
72 Lennart Wiklander - Inga Wästeby BK Stjärnskotten 1.22
73 Per Jansson - Ulf Henriksson Alnö BK, Per 1.22
74 Erik Spångberg - Claus Röhnisch Örebridgen, Snurre Sprätt 1.20
75 Thord Lindberg - Peter Townsend Boden-Sävast BS 1.18
76 Adam Winberg - Linus Jorner Örebridgen, Bengt 1.14
77 Jonas Dahlgren - Hans-Olov Gustafsson BK Björken, Bazinga 1.14
78 Lena Westman - Frank Westman Uppsalabridgen Nödbud 1.14
79 Birgitta Ternblad - Thomas Björkstrand BK S: Erik, Ternblad 1.11
80 Markus Hedström - Michael Karlin Åmåls BS, Hulta 1.09
81 Krister Persson - Odd Stokka BK Björken, Lag Stokka 1.05
82 Kerstin Becker - Susanne Friberg Skövde BA, SanVic 1.04
83 Elisabeth Stanley - John-Erik Hörnfeldt ABB BK, Lars-Erik 1.03
84 Per Sintorn - Bobbo Jovic BK Albrekts, Bo 1.02
85 Kenneth Nilsson - Lars Hamberg Krokom Föllinge BK 1.02
86 Michael Nilsson - Agneta Svahn Växjöbridgen, Svahn 1.01
86 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS 1.01
88 Björn Gustafsson - Madeleine Swanström BK S:t Erik, Gevalia 0.99
89 Anders Freij - Mats Mattsson Luck, Freij 0.98
90 Maria Skön - Mikael Skön Uddevalla BF, Mikael 0.97
91 Patrik Sörensson - Rolf Svensson Kungshamns BK, Selma 0.96
92 Henrik Sällberg - Björn Davidsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.96
93 Lillemor Jernberg - Per Jernberg Gävle BK, Laban 0.94
94 Lars Forsberg - Emma Karlsson Luleå BK, I Tredje Hand 0.92
95 Kent Lundström - Mattias Forss Överums BK Schäfer 0.92
96 Urban Finnsson - Berith Finnsson Boden-Sävast BS 0.90
96 Sten-Åke Thunberg - Sture Ekberg Kungsbacka BS, Hans 0.90
98 Roger Frödin - Örjan Sundholm Norrtälje BK 0.87
99 Bernt Sigvardsson - Per Jephson IFK Karlskrona, Bernt 0.86
100 Lars-Göran Larsson - Rolf Bäck Uddevalla BF , Sylve 0.86
101 Victor Hedén - Stig Andersson Skövde BA, SanVic 0.86
102 Bengt Hilling - Otto Berntsson Orust BK 0.83
103 Lennart Rehle - Lars-Erik Rudström BK S:t Erik, Gevalia 0.82
104 Gunnar Lindell - Peter Knudsen Katrineholms BS, Pass 0.79
105 Bo Gustavsson - Stig Enström Kalmarsunds BK, Johan 0.77
106 Peter Alm - Sonny Karlsson Kalmarsunds BK, Johan 0.76
107 Roger Ahlbom - Leif Holmgren Bollnäs BK, Sofie 0.76
108 Per-Inge Karlberg - Curt Hammarberg Sandvikens BK , Canapé 0.74
109 Mats Berggren - Yan Leger LUCK, Essén 0.72
110 Bengt-Åke Leskinen - Ove Skogsberg Smedstadens BK 0.71
111 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen, 6 0.70
112 Hans Lövestig - Mikael Alexandersson BK Opalen, Alexandersson 0.67
113 Lars Adie - Lars Hed BK Allians, Kapten Klöver 0.67
114 Britt-Marie Gallon - Jan Jansson Malungs BK , III 0.66
115 Vincent Rolandsson - Rolf Fagerström Vänersborgs BS, Mimmi 0.64
116 Anders Lövling - Göran Rångevall Enköpings BS, Röd 0.63
117 Sven Fagrell - Ronny Blomdahl BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 0.61
118 Jan Arne Heimdal - Mikael Johansson Älvsby BK 0.60
119 Peter Forsberg - Rolf Forsberg ABB BK, Hans 0.57
120 Michael Olsson - Lars-Olle Peters BK Zonen 0.57
121 Torbjörn Gullbrandson - Mats Ericson BK S:t Erik, Ludde 0.54
122 Olov Angeria - Hans Lerner BK Björken, Lerner 0.54
123 Tommy Fröjdh - Per-Gunnar Palm Skövde BA, Leif 0.54
124 Christer Gällström - Allan Christensen Katrineholms BA, Klöver 0.53
125 Johan Bjurström - Clas-Göran Persson Storsjöbygdens BK, Johan 0.53
126 Tore Mattsson - Gunnar Jansson BK Lyx, Mischmasch 0.52
127 Ingegerd Lundgren - Roger Wahlgren Sävsjö BK, Team Högland 0.51
128 Micael Fredriksson - Wåge Nilsson Kalmarsunds BK, Micael 0.50
129 Karl-Erik Johansson - Roger Rundkvist Ryds BK 0.45
130 Anders Darle - Jan Lilja Hagfors BK 0.44
131 Jimmy Herrdin - Conny Svensson Askers. BK Singelton 0.43
132 Lars Lundqvist - Lars Nilsson Valdemarsviks BK Las Vikas 0.42
133 Johan Arvidsson - Johan Isaksson Hovmantorps BK, Isaksson 0.41
134 Bo Johansson - Erling Ohlsson BK Albrekts, Bo 0.36
135 Miro Bakrac - Håkan Jonasson Falu BK United 0.35
136 Arne Klasén - Mikael Nannskog Norrköpingsbridgen, Peking 0.28
137 Tony Elmroth - Mats Jakobsson BK Lyx, Mischmasch 0.28
138 Jan-Åke Ohlsson - Lars Jeppsson Ystads BS, Tjolpe 0.25
139 Tommy Edvarsson - Martin Larsson Kungshamns BK, Selma 0.23
140 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA, Vasastan 0.23
141 Kenneth Hagman - Mats Gunnarsson Hultsfred/Målilla BK, Hagman 0.22
141 Lennart Persson - Lars-Göran Östlund Gävle BK, Jensa 0.22
143 David Wrang - Thomas Wrang BK S: Erik, Team Sur Mer 0.21
144 Björn Westling - Bengt Alrud Borås BA, Aspanäs C 0.21
145 Stefan Lundh - Lars Andersson Alingsås BS, Raset 0.13
146 Frank Andersson - Björn Hesthagen Strömstads BK 0.12
147 Ulf Sjölinder - Ulf Lindén Vårgårda BS, Rasmus 0.11
148 Ivar Holmquist - Per-Åke Pettersson Uppsalabridgen, 40 0.11
149 Anders Blomqvist - Lars Olsson Uppsalabridgen, Magnum 0.10
150 Göran Lidgren - Ronny Eriksson Skövde BA, Vasastan 0.08
151 Rolf Selander - Michael Runfors Örebridgen, Bengt 0.08
152 Conny Gustafsson - Per Andersson BK Björken, Bazinga 0.08
153 Tommy Jeppsson - Bert Jehpsson Höörs BK 0.07
154 Henrik Carlsson - Clas-Olof Olofsson Alingsås BS, Raset 0.07
155 Christer Palmqvist - Jörgen Peterson BK Allians, Kapten Klöver 0.05
156 Lars Andersson - Jan-Olof Hegethorn BK S:t Erik, På kryss 0.03
157 Jarl Hallberg - Gunnar Fransson Skövde BA, EK 0.03
158 Leif Lagerqvist - Kjell Hylander Eksjö BK, Lagerqvist 0.00
159 Kjell Ohlsson - Hans Johansson Hultsfred/Målilla BK, Hagman 0.00
160 Ann Ohlsson - Mari-Louise Dahllöf Tibro BK, Alice -0.03
161 Jan-Olof Henriksson - Erik Bergengren Visby BS, LIMESTONE -0.03
162 Sören Westling - Jan Enarsson BK Albrekts, WHAL -0.05
163 Hugo Jörgensen - Jan Unosson Borås BA, Thomas -0.07
164 Håkan Zejnilagic - Tommy Kellander BK Zonen -0.07
165 Christer Nordqvist - Stefan Persson Svegs BK -0.08
166 Leo Karttunen - Gunnar Göthberg Nora BK, Shrek -0.08
167 Wolfgang Kegel - Leif Johansson Levene BK, Mikael -0.08
168 Hernando Slottsdahl - Conny Wahlgren ABB BK, Lars-Erik -0.10
169 Pernilla Andreasson - Pierre Winberg Bollnäs, Prego -0.11
170 Patrik Elofsson - Leif Samuelsson Skövde BA, Leifson -0.11
171 Per-Olof Kallio - Leif Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda -0.12
172 Thomas Samuelsson - Tage Bengtsson Borås BA, Thomas -0.13
173 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK, Berg -0.21
174 Håkan Lindbäck - Stefan Andersson ABB BK, Hans -0.21
175 Krister Sjöström - Bengt-Åke Andersson Eksjö BK, Lagerqvist -0.22
175 Göran Mattsson - Tommy Storm Norrtälje BK -0.22
177 Kent Lundgren - Mikael Nyberg Levene BK, Mikael -0.23
178 Agneta Oppenstam - Håkan Nilsson Ljungskile BK -0.23
179 Tomas Blomster - Pia Olofsson Ryds BK -0.25
180 Allan Eriksson - Alf Törmä Tjörns BK, BEA -0.28
181 Jonas Hjelte - Tony Lindblom Kisa BS -0.28
182 Torbjörn Sandbäck - Johan B. Lisra Malungs BK -0.35
183 Per-Ingvar Skoglund - Vera Gemrud BK Allians, Halmstad, Wicke -0.36
184 Inge Nilsson - Karin Nilsson BK Opalen, Putzen -0.41
185 Jaan Heinlo - Jan Geiborg Gnesta BK, Jan -0.42
186 Birgitta Samuelsson - Börje Karlsson Köpings BS -0.43
187 Jan Sundberg - Lennart Rudander Billeruds BK, Jan -0.44
188 Torsten Eriksson - Bengt Svedrell Ystads BS, Tjolpe -0.45
189 Lars Moquist - Johan Hermansson Bridgekamraterna Nybro -0.50
190 Anders Arnesson - Nils-Ragnar Sandberg Växjöbridgen, Svahn -0.51
191 Bengt Nordström - Erik Sved Tjörns BK, BEA -0.52
192 Kristian Karlsson - Kent Bäckström Alnö BK, Per -0.53
193 Helen Uliczka - Mikael Hallin Lindesbergs BS, Lars -0.53
194 Sören Lennartsson - Rune Karlsson Falköpings BS, Sten -0.54
195 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter -0.54
196 Anita Brynje - Caroline Henjered BK S:t Erik, Twister -0.54
197 Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Höörs BK -0.57
198 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg BK S: Erik, Team Sur Mer -0.57
199 Kjell Andersson - Kurt Eklund Skellefteå BK, Kjell -0.60
200 Per Hansson - Margot Bröms Karlshamns BK, Lars -0.61
201 Tom Rosén - Krister Collberg Åkers BK -0.63
202 Henrik Fryklund - Sylve Larsen Uddevalla BF , Sylve -0.64
203 Monica Eriksson - Håkan Gabrielsen Borlänge BK, Håkan -0.66
204 Bertil Persson - Per Andersson BK Albrekts, WHAL -0.67
205 Bengt Bellander - Tomas Karlsson Växjöbridgen, Glenn -0.67
206 Anders Davidsson - Bo Falk Oskarshamns BK, Bo -0.70
207 Rolf Staflund - Rolf Nyman Väsbybridgen -0.71
208 Lars Becklén - Olle Persson Malmö BK, Ollaboja -0.72
209 Stefan Westlund - Anders Wike Gävle BK Paltkoma -0.74
210 Ingalill Linerudt - Lena Jensen Stokka BK Björken, Ingalill -0.76
211 Peter Håkansson - Kenneth Johansson Ryds BK, Håkansson -0.76
212 Sven Roupé - Jan-Åke Johansson Ryds BK, Håkansson -0.77
213 Gunnar Schäfer - Gun-Britt Rindstål Överums BK Schäfer -0.79
214 Catharina Merner - Maria Raftewold BK S: Erik, Micke -0.82
215 Bo Lundgren - Boris Olsson Uddevalla BF, BENKÅ -0.83
216 Gullvi Högberg - Christian Carlsson Falköpings BS, Kenth -0.86
217 Magnus Cassel - Elisabeth Bredberg Vänersborgs BS, Mimmi -0.86
218 Jeanette Karlsson - Claes-Göran Eldh Sällskapet, Ronneby, Thorell -0.86
219 Jens Brodin - Erik Gulliksson Gävle BK, Jensa -0.87
220 Per Norberg - Göran Ström Luleå BK, Burp -0.90
220 Pär Ljungquist - Gunnar Ohlson Askims BK, SW4 -0.90
222 Lars Malm - Per Lindström Katrineholms BS, Pass -0.92
223 Karl-Erik Johansson - Britt Åhman Skellefteå BK, Kej -0.92
224 Peter Huotila - Björn Karlsson Uppsalabridgen Nödbud -0.94
225 Sten Bernhardsson - Åke Stridh BK Karlskrona, Ågren -0.96
226 Petra Svantesson - Lennart Johansson Ljungskile BK -0.96
227 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS, BUCK -0.97
228 Simon Granath - Daniel Matus Malmö BK, Ghostbusters -0.98
229 Inger Gerle - Susann Mattsson BK S: Erik, Micke -0.99
230 Arne Karlsson - Tommy Lundvall Sävsjö BK, Team Högland -1.01
230 Kenneth Karlsson - Stefan Lindell Malungs BK, Janne -1.01
232 Roger Marklund - Ove Lundberg BK Björken, Lag Stokka -1.02
233 Jan Wiström - Marie Ynner BK Allians, Halmstad, Wicke -1.02
234 Rolf Westman - Börje Liljekvist Uppsalabridgen, Magnum -1.03
235 Daniel Gustavsson - Per-Olof Larsson Falköpings BS, Kenth -1.04
236 Örjan Olofsson - Anette Winge Krokom Föllinge BK -1.05
237 Andreas Skoglund - Ninni Grönkvist Karlstads BK, Jerry -1.09
238 Mats Bodén - Jan Héléne ABB BK, 1 -1.11
239 Anna Lundvall - Anders Sjöberg Gävle BK, Laban -1.14
240 Lennart Karlsson - Björn Sjöberg Svegs BK -1.14
241 Thorbjörn Fredriksson - Bo Sjöberg Nora BK, Shrek -1.14
242 Gunnar Holmkvist - Göran Nordberg Luleå BK, Burp -1.18
243 Mats Lindgren - Bertil Asplund BK Ruter, Bertil -1.20
244 Kenneth Hallqvist - Tomas Hörnfeldt Storsjöbygdens BK, Johan -1.22
245 Stefan Ekman - Kaj Adolfsson BK S:t Erik, Forza -1.22
246 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK, Ollaboja -1.25
247 Olle Axne - Åsa Axne Storsjöbygdens BK, Axne -1.30
248 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS, Lars -1.30
249 Jonas Segervald - Sven Pårs BK Björken, Lerner -1.33
250 Anders Eriksson - Rune Svensson Köpings BS -1.33
251 Roland Dahlman - Håkan Strömberg Arvika BS, B-laget -1.34
252 Glenn Nilsson - Bogdan Nowacki Växjöbridgen, Glenn -1.41
253 Dorothy Tägt - Jon Lundqvist Borlänge BK, Mats -1.43
254 Lars Lövgren - Viveca Rappe Filbyters Bridge, Mixarna -1.51
255 Örjan Sjöberg - Lena Schullström Åmål BS, Håkan -1.55
256 Sten Ternblad - Mats Nyberg BK S: Erik, Ternblad -1.56
257 Jonas Janson - Göran Jansson Åmål BS , Göran -1.57
258 Bengt Eriksson - Ulf Westlin Bollnäs BK, Sofie -1.57
259 Gösta Krön - Eva Brantingson Väddö BK -1.58
260 Petter Fryklund - Göran Eklund Filbyter Bridge, Stigbert -1.58
261 Leif Lindman - Rolf Johansson Örebridgen, DEJO -1.62
262 Yvonne Wiseman - Lars Nilsson BK S:t Erik, Forza -1.62
263 Kenth Sandéhn - Ulrik Christensen Falköpings BS, Sten -1.62
264 Mats Göransson - Jan Samuelsson Stenungsunds BK, Hugo -1.66
265 Fredrik Wahlberg - Börje Rudenstål BK S:t Erik, LOVOSHOVO -1.66
266 Sune Hallgren - Tommy Elingmark Visby BS, LIMESTONE -1.67
267 Anna Björling - Sune Björling Filbyter Bridge, Stigbert -1.67
268 Malgorzata Wesolowska - Örjan Randhede Filbyters Bridge, Mixarna -1.69
269 Magnus Berg - Hans Granath Valdemarsviks BK Las Vikas -1.70
270 Sonny Arvidsson - Tord Nilsson Borlänge BK, Håkan -1.72
271 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF, BENKÅ -1.74
272 Stig Olausson - Marielle Dietrich Tjörns BK, Berg -1.83
273 Jan Holm - Peter Wester Hedemora BS -1.84
274 Fredrik Norling - Hans Thormar IK Makkabi -1.84
275 Enar Bergström - Evald Jensen Kungsbacka BS, Hans -1.87
276 Klas Nilsson - Erik Nordenberg Solstabridgen -1.88
277 Anders Johansen - Per-Åke Jansson Smedstadens BK -1.89
278 Mikael Eliasson - Kent Roxberg Smedstadens BK 2 -1.91
279 Anders Aronson - Svante Hallén BK Allians, Halmstad, Essh -1.97
280 Carl Björk - Sven Landervik BK Allians, Halmstad, Essh -1.98
281 Fredrik Larsson - Ann-Katrin Johansson Luleå BK, I Tredje Hand -1.98
282 Göran Grönvall - Östen Svantesson Malmö BK, Ghostbusters -2.00
283 Lars Jeppsson - Ulla Jeppsson Karlshamns BK, Lars -2.01
284 Ahto Uisk - Ylva Karlsson-Uisk Uppsalabridgen, 40 -2.03
285 Gert-Inge Hugosson - Annika Hugosson Stenungsunds BK, Hugo -2.05
286 Kent Hidsjö - Bo Flyme Kisa BS -2.07
287 Per Andreasson - Bernt Linnér Växjöbridgen, 6 -2.12
288 Håkan Andersson - Jan Larsson Borås BA , Janne -2.15
289 Liv Andersson - Åke Andersson Uddevalla BF, Mikael -2.21
290 Reine Wahlén - Hans Olsson Sandvikens BK , Canapé -2.26
291 Patrik Janeröd - Gösta Edström Falu BK United -2.35
292 Erik Franzén - Jörgen Claesson Hedemora BS -2.36
293 Lennart Lindqvist - Anders Brodin Åmål BS, Håkan -2.36
294 Jerry Eklöf - Ylva Abrahamsson Karlstads BK, Jerry -2.41
295 Bengt Nordenhem - Karl-Göran Pettersson Kalmarsunds BK, Nordenhem -2.52
296 Sune Gustafsson - Erik Fredriksson Strömstads BK -2.52
297 Bo Andersson - Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben, LÅG -2.56
298 Dan Johansson - Tommy Ringström Fagersta BS -2.60
298 Jan Norberg - Lars Broman Väddö BK -2.60
300 Tomas Pettersson - Peter Sandörn BK Ruter, Bertil -2.72
301 Johanna Granlund - Jan-Olov Lundqvist Borlänge BK, Mats -2.77
302 Hans Molin - Stefan Andersson Skellefteå BK, Kjell -2.83
303 Börje Johansson - Ingemar Ågren BK Karlskrona, Ågren -2.83
304 Urban Nilsson - Erik Johansson Luleå BK, Klöverkung sitter singel -2.85
305 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Enköpings BS, Röd -2.94
306 Jan-Henrik Rundh - Tróndur Bærentsen Hagfors BK -2.99
307 Andreas Hörnfeldt - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK, Axne -3.22
308 Elisabeth Karlsson - Sofia Hargell BK S:t Erik, Twister -3.25
309 Håkan Broström - Ulf Boström Luleå BK, Klöverkung sitter singel -3.28
310 Hans Thorell - Christer Johansson Sällskapet, Ronneby, Thorell -3.30
311 Bengt Lennartsson - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro -3.31
312 Olaus Olsson - Katarina Freitag Kalmarsunds BK, Nordenhem -3.37
313 Linda Sandberg - H.O. Thulin Skövde BA, Leifson -3.50
314 May-Lis Lindblom - Hans Obstfelder Solstabridgen , Sten Sture -3.64
315 Tommie Ljungberg - Olle Gustavsson Tibro BK, Alice -4.16
316 Alf Putzen - Tommy Rydberg BK Opalen, Putzen -4.94