Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 3, 6:2 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 3, 6:2

IMP över fältet, 160 bord, 320 par. Antal brickor: 10.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Peder Linder - Åsa Jonsson BK Björken, Tetris 4.07
2 Thomas Samuelsson - Sten Johansson Borås BA, Thomas 3.61
3 Andreas Skoglund - Jerry Eklöf Karlstads BK, Jerry 3.46
4 Anders Landmark - Leif Lundberg Luleå BK, Petter 3.04
5 Petter Fryklund - Göran Eklund Filbyter Bridge, Stigbert 2.79
6 Agneta Oppenstam - Håkan Nilsson Ljungskile BK 2.71
7 David Wrang - Thomas Wrang BK S: Erik, Team Sur Mer 2.51
8 Lars-Göran Niklasson - Östen Svantesson Malmö BK, Ghostbusters 2.48
9 Markus Hedström - Torbjörn Olsson Åmåls BS, Hulta 2.48
10 Per Norberg - Göran Ström Luleå BK, Burp 2.39
11 Bengt Lennartsson - Stig Magnusson Bridgekamraterna Nybro 2.29
12 Mathias Bedrot - Agneta Svahn Växjöbridgen, Svahn 2.15
13 Anders Björkman - Ola Weinberg BK S:t Erik, Forza 2.14
14 Ivar Holmquist - Per-Åke Pettersson Uppsalabridgen, 40 2.13
15 Peter Svensson - Tomas Gustavsson Växjöbridgen, Svahn 2.07
16 Daniel Gustavsson - Per Larsson Falköpings BS, Kenth 2.05
17 Hilding Rune - Vivian Ås BK Stjärnskotten 2.03
18 Göran Mattsson - Tommy Storm Norrtälje BK 2.02
19 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg BK S: Erik, Team Sur Mer 1.99
20 Patrik Janeröd - Hans Pousette Falu BK United 1.91
21 Peter Håkansson - Kenneth Johansson Ryds BK, Håkansson 1.87
22 Anders Blomé - Ulf Nohrén Uppsalabridgen, Schakalerna 1.87
23 Ann-Charlotte Tranvik - Nils Karlsson Växjöbridgen, 6 1.87
24 Gunnar Holmkvist - Göran Nordberg Luleå BK, Burp 1.83
25 Anna Lundvall - Anders Sjöberg Gävle BK, Laban 1.81
26 Johan Vikström - Richard Lundqvist Skellefteå BK, Vikström 1.80
27 Pontus Karlsson - Michael Karlin Åmåls BS, Hulta 1.73
28 Erling Lennartsson - Mats Olsson Orust BK 1.72
29 Rune Karlsson - Ingrid Molin Falköpings BS, Sten 1.67
30 Roger Grund - Anders Ihalainen Lerums BK, Deadwood 1.66
31 Henrik Carlsson - Clas-Olof Olofsson Alingsås BS, Raset 1.59
32 Markus Bengtsson - Lars-Anders Callenberg BK Albrekts, Callenberg 1.59
33 Jörgen Hirschfeldt - Lennart Asplund Solstabridgen 1.54
34 Birger Johansson - Kjell Ohlsson Hultsfred/Målilla BK, Hagman 1.49
35 Villy Havasi - Siv Jacobsson BK Albrekts, Per 1.47
36 Lars-Olof Karlsson - Lennart Lundqvist Uddevalla BF, Färgelanda 1.46
37 Hans Bogeskär - Stefan Lundh Alingsås BS, Raset 1.43
38 Christer Nordqvist - Stefan Persson Svegs BK 1.40
39 Jan Troberg - Lars-Åke Gustafsson Onsdagsklubben, LÅG 1.39
40 Patrik Elofsson - H.O. Thulin Skövde BA, Leifson 1.25
41 Jakob Johansson - Bibbi Sundling Strängnäs BK Gripen 1.25
42 Stefan Ekman - Kaj Adolfsson BK S:t Erik, Forza 1.23
43 Tony Elmroth - Mats Jakobsson BK Lyx, Mischmasch 1.23
44 Henrik Fryklund - Rolf Bäck Uddevalla BF , Sylve 1.20
45 Stefan Westlund - Anders Wike Gävle BK Paltkoma 1.17
46 Torsten Eriksson - Bengt Svedrell Ystads BS, Tjolpe 1.17
46 Jan-Olof Henriksson - Bengt Lindskog Visby BS, LIMESTONE 1.17
48 Sonny Arvidsson - Tord Nilsson Borlänge BK, Håkan 1.17
49 Bo Wiker - Åke Fransson Fagersta BS 1.16
50 Hans Thorell - Christer Johansson Sällskapet, Ronneby, Thorell 1.15
51 Hans-Olov Stöllman - Tord Sölvesson Hagfors BK 1.13
52 Bo Lundgren - Boris Olsson Uddevalla BF, BENKÅ 1.12
53 Leif Norman - Kjell Sedelius Gnesta BK, Jan 1.12
54 Yvonne Karlsson - Peder Olsson Kungshamns BK, Selma 1.12
55 Anders Eriksson - Rune Svensson Köpings BS 1.10
56 Per-Olof Kallio - Leif Karlsson Uddevalla BF, Färgelanda 1.06
57 Krister Persson - Roger Marklund BK Björken, Lag Stokka 1.06
58 Bo Grunander - Björn Ahlm Väsbybridgen 1.04
59 Olaus Olsson - Bengt Nordenhem Kalmarsunds BK, Nordenhem 1.03
60 Jan-Åke Ohlsson - Lars Jeppsson Ystads BS, Tjolpe 1.03
61 Sten Gustavsson - Ässy Sandéhn Falköpings BS, Sten 1.02
62 Torbjörn Gullbrandson - Henrik Ludwigs BK S:t Erik, Ludde 1.01
63 Kent Maltein - Jan Fransson Sandvikens BK , Canapé 1.00
64 Ulf Sjölinder - Ulf Lindén Vårgårda BS, Rasmus 0.98
65 Håkan Jonasson - Miro Bakrac Falu BK United 0.91
66 Björn Westling - Bengt Alrud Borås BA, Aspanäs C 0.91
67 Sixten Ek - Kurt Karlsson Skövde BA, EK 0.91
68 Annika Sandberg - Rolf Israelsson Skövde BA, SanVic 0.90
69 Mats Lindgren - Bertil Asplund BK Ruter, Bertil 0.89
70 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS, Lars 0.89
71 Andreas Hörnfeldt - Pernilla Näs Storsjöbygdens BK, Axne 0.89
72 Hans Molin - Stefan Andersson Skellefteå BK, Kjell 0.88
73 Kurt Eklund - Kjell Andersson Skellefteå BK, Kjell 0.87
74 Jennie Angeria - Hans Lerner BK Björken, Lerner 0.85
75 Sven Roupé - Jan-Åke Johansson Ryds BK, Håkansson 0.85
76 John-Olov Andersson - Roland Dahlman Arvika BS, B-laget 0.85
77 Karl-Erik Johansson - Roger Rundkvist Ryds BK 0.84
78 Håkan Litsegård - Staffan Essén LUCK, Essén 0.84
79 Johnny Petersson - Björn Davidsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.84
80 Mats Bud - Lars Malm Katrineholms BS, Pass 0.82
81 Urban Björklund - Håkan Svensson Bollnäs, Prego 0.82
82 Anders Davidsson - Michael Carlsson Oskarshamns BK, Bo 0.81
83 Stefan Åstrand - Lena Kjellgren Oskarshamns BK, Bo 0.80
84 Svante Hallén - Sven Landervik BK Allians, Halmstad, Essh 0.78
85 Lars Lövgren - Viveca Rappe Filbyters Bridge, Mixarna 0.78
86 Börje Rudenstål - Johan Nilsson BK S:t Erik, LOVOSHOVO 0.77
87 Mikael Lindberg - Birgitta Kerstis ABB BK, 1 0.76
88 Pyttsi Flodqvist - Klas Bellander Malmö BK, Ghostbusters 0.75
89 Cecilia Westström - Lars Karlsson BK S:t Erik, På kryss 0.75
90 Jan Wiström - Marie Ynner BK Allians, Halmstad, Wicke 0.74
91 Bertil Blomqvist - Rolf Johansson Örebridgen, DEJO 0.73
92 Håkan Broström - Ulf Boström Luleå BK, Klöverkung sitter singel 0.73
93 Eva Brantingson - Jim Nilsson Väddö BK 0.72
94 Conny Gustafsson - Per Andersson BK Björken, Bazinga 0.71
95 Stefan Lindell - Kenneth Karlsson Malungs BK, Janne 0.71
96 Rolf Selander - Michael Runfors Örebridgen, Bengt 0.71
97 Anders Blomqvist - Börje Liljekvist Uppsalabridgen, Magnum 0.71
98 Lars Becklén - Olle Persson Malmö BK, Ollaboja 0.68
99 Erling Ohlsson - Bo Johansson BK Albrekts, Bo 0.67
100 Carl Björk - Christer Hedborg BK Allians, Halmstad, Essh 0.66
101 John Hörnfeldt - Tomas Hörnfeldt Storsjöbygdens BK, Johan 0.66
102 Ahto Uisk - Ylva Karlsson-Uisk Uppsalabridgen, 40 0.64
103 Erik Spångberg - Claus Röhnisch Örebridgen, Snurre Sprätt 0.63
104 Berith Abrahamsson - Nina Bodin Karlstads BK, Jerry 0.61
105 Leif Andersson - Anders Persson Örebridgen, Snurre Sprätt 0.61
106 Tomas Persson - Karl-Gustaf Larsson Nora BK, Shrek 0.60
107 Michael Claesson - Morgan Svensson Hovmantorps BK, Isaksson 0.57
108 Jens Brodin - Erik Gulliksson Gävle BK, Jensa 0.56
109 Per-Erik Mattsson - Lennart Lindqvist Åmål BS, Håkan 0.56
110 Staffan Hallberg - Vidar Wahlestedt IFK Karlskrona, Bernt 0.55
111 Monica Eriksson - Håkan Gabrielsen Borlänge BK, Håkan 0.54
112 Sune Hallgren - Tommy Elingmark Visby BS, LIMESTONE 0.53
113 Leif Kjellberg - Mikael Hallin Lindesbergs BS, Lars 0.51
114 Bernt Sigvardsson - Per Jephson IFK Karlskrona, Bernt 0.51
115 Kent Lundström - Mattias Forss Överums BK Schäfer 0.50
116 Anna Björling - Sune Björling Filbyter Bridge, Stigbert 0.50
117 Gunnar Lindell - Per Lindström Katrineholms BS, Pass 0.47
118 Marie Johansson - Emma Paulsson Sällskapet, Ronneby, Kusinerna 0.44
119 Göran Rångevall - Anders Lövling Enköpings BS, Röd 0.41
120 Leif Rångevall - Britt-Marie Jacobson Älvsby BK 0.41
121 Anita Brynje - Caroline Henjered BK S:t Erik, Twister 0.41
122 Mats Allgöwer - Björn Wenander Onsdagsklubben, LÅG 0.41
123 Jan Sundberg - Claes Scott Billeruds BK, Jan 0.40
124 Marie Åfors - Göran Forss Norrköpingsbridgen, Peking 0.40
125 Anders Fryklund - Valter Johansson BK Björken, Tetris 0.39
126 Kjell Staffas - Jan Matsson Malungs BK, Janne 0.38
127 Lars Adie - Lars Hed BK Allians, Kapten Klöver 0.37
128 Sten-Åke Thunberg - Sture Ekberg Kungsbacka BS, Hans 0.37
129 Michael Olsson - Mats Norhager BK Zonen 0.37
130 Joel Nogueira Forssell - Thomas Cedervall Fagersta BS 0.33
131 Petra Svantesson - Lennart Johansson Ljungskile BK 0.31
132 Urban Finnsson - Berith Finnsson Boden-Sävast BS 0.30
133 Anders Darle - Jan Lilja Hagfors BK 0.30
134 Gunnel Svensson - Gunnar Löngårdh Borås BA , Janne 0.30
135 Johnny Johansson - Jan Jansson Malungs BK , III 0.29
135 Sven Lindell - Alice Lindell Tibro BK, Alice 0.29
137 Alf Putzen - Jan Wass BK Opalen, Putzen 0.28
138 Adam Kovasznay - Bengt Johansson Askims BK, SW4 0.28
139 Inger Gerle - Susann Mattsson BK S: Erik, Micke 0.25
140 Roger Törnkvist - Håkan Isaksson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona 0.24
141 Lennart Ekholm - Christer Åström ABB BK, Lars-Erik 0.23
142 Kerstin Haak-Fryklund - Tina Andersson BK Björken, Ingalill 0.21
143 Kent Roxberg - Mikael Eliasson Smedstadens BK 2 0.21
144 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA, Vasastan 0.20
145 Peter Forsberg - Rolf Forsberg ABB BK, Hans 0.16
146 Kenneth Hagman - Mats Gunnarsson Hultsfred/Målilla BK, Hagman 0.14
147 Lars Hamberg - Anette Winge Krokom Föllinge BK 0.13
148 Martin Larsson - Tommy Edvarsson Kungshamns BK, Selma 0.12
149 Christian Möller - Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS, Bosse 0.12
150 Nils Almgren - Lars-Erik Strand ABB BK, Lars-Erik 0.12
151 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF, BENKÅ 0.12
152 Torbjörn Hurtig - Magnus Eriksson Malungs BK , III 0.11
153 Eva Benckert - Birgitta Ternblad BK S: Erik, Ternblad 0.09
154 Michael Hofverhagen - Anders Ekström Kalmarsunds BK, Micael 0.07
155 Odd Stokka - Ove Lundberg BK Björken, Lag Stokka 0.07
156 Nils Törnblom - Lars Jeppsson Karlshamns BK, Lars 0.07
157 Leif Lysebring - Lars Wallmark BK Opalen, Alexandersson 0.04
158 Ann-Sofie Axelsson - Bengt Lindblom Skövde BA, Leif 0.03
159 Per-Ingvar Skoglund - Vera Gemrud BK Allians, Halmstad, Wicke 0.03
160 Bengt Nordström - Erik Sved Tjörns BK, BEA 0.01
161 Jan Unosson - Tage Bengtsson Borås BA, Thomas -0.01
162 Tommy Johansson - Ulf Backman Laholms BK, Kent -0.03
163 Linda Sandberg - Anna Syberfeldt Skövde BA, Leifson -0.03
164 Johan Arvidsson - Johan Isaksson Hovmantorps BK, Isaksson -0.04
165 Yan Leger - Mats Berggren LUCK, Essén -0.07
166 Per Jansson - Kristian Karlsson Alnö BK, Per -0.07
167 Katarina Freitag - Karin Olsson Svedlund Kalmarsunds BK, Nordenhem -0.07
168 Rolf Westman - Lars Olsson Uppsalabridgen, Magnum -0.09
169 Bengt Andersson - Magnus Barkskog Ludvikabygdens BK, Barkskog -0.11
170 Inger Karlsson - Åke Andersson Uddevalla BF, Mikael -0.12
171 Anders Johansen - Per-Åke Jansson Smedstadens BK -0.12
172 Arne Klasén - Mikael Nannskog Norrköpingsbridgen, Peking -0.12
173 Agnete Friestedt - Frank Andersson Strömstads BK -0.12
174 Ted Olows - Olle Axne Storsjöbygdens BK, Axne -0.13
175 Bogdan Nowacki - Glenn Nilsson Växjöbridgen, Glenn -0.14
176 Rolf Nyman - Arne Lindqvist Väsbybridgen -0.16
177 Ann Ohlsson - Mari-Louise Dahllöf Tibro BK, Alice -0.20
178 Leo Karttunen - Gunnar Göthberg Nora BK, Shrek -0.21
179 Lennart Karlsson - Björn Sjöberg Svegs BK -0.21
180 Bengt-Åke Leskinen - Ove Skogsberg Smedstadens BK -0.23
181 Tomas Blomster - Rune Sjö Ryds BK -0.24
182 Elisabeth Karlsson - Eva Abragi BK S:t Erik, Twister -0.25
183 Jörgen Peterson - Christer Palmqvist BK Allians, Kapten Klöver -0.28
184 Per Andreasson - Bernt Linnér Växjöbridgen, 6 -0.28
185 Margot Sivelind - Filip Asplund Sivelind Ludvikabygdens BK, Barkskog -0.29
185 Göran Lidgren - Ronny Eriksson Skövde BA, Vasastan -0.29
187 Tore Mattsson - Gunnar Jansson BK Lyx, Mischmasch -0.30
188 May-Lis Lindblom - Hans Obstfelder Solstabridgen , Sten Sture -0.30
189 Olle Vikström - Ann-Katrin Vikström Skellefteå BK, Vikström -0.30
190 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS, BUCK -0.31
191 Dorothy Tägt - Jon Lundqvist Borlänge BK, Mats -0.33
192 Jan Clementsson - Bonnie Clementsson Malmö BK, Ollaboja -0.37
193 Jörgen Neldemo - Henrik Johansson BK Albrekts, Callenberg -0.37
194 Anders Våge - Pär Ljungquist Askims BK, SW4 -0.37
195 Jörgen Claesson - Erik Franzén Hedemora BS -0.38
196 Kjell Holmgren - Leif Holmgren Bollnäs BK, Sofie -0.39
197 Bo Lind - Tomas Wernersson Nyköpings BS, Bosse -0.40
198 Kent Rörqvist - Karl-Erik Backelin Arvika BS, B-laget -0.40
199 Stig Olausson - Marielle Dietrich Tjörns BK, Berg -0.41
200 Sofia Ryman - Maria Raftewold BK S: Erik, Micke -0.41
201 Jonas Segervald - Sven Pårs BK Björken, Lerner -0.41
202 Jan Héléne - Mats Bodén ABB BK, 1 -0.41
203 Gunnar Nilsson - Håkan Ottosson Växjöbridgen, 2 -0.44
204 Kent Hidsjö - Bo Flyme Kisa BS -0.47
205 Lars Nilsson - Hans Granath Valdemarsviks BK Las Vikas -0.50
206 Stefan Nyström - Magnus Milby Strängnäs BK Gripen -0.50
207 Bo Gustavsson - Sonny Karlsson Kalmarsunds BK, Johan -0.51
208 Jimmy Herrdin - Conny Svensson Askers. BK Singelton -0.51
209 Madeleine Swanström - Peter Backlund BK S:t Erik, Gevalia -0.53
210 Torbjörn Sandbäck - Johan B. Lisra Malungs BK -0.54
211 Johan Singvall - Peter Åkesson Kalmarsunds BK, Johan -0.55
212 Klas Nilsson - Bodil Andersson Solstabridgen -0.56
213 Kjell Hedman - Sten-Sture Gilleström Uppsalabridgen, Schakalerna -0.56
214 Anette Svenningsson - Bilal Zafar BK Opalen, Alexandersson -0.57
215 Ann-Cathrine Hagström-Blomqvist - Rolf Blomquist Smedstadens BK 2 -0.60
216 Gösta Olavi - Roger Axén Katrineholms BA, Klöver -0.61
217 Gösta Frödin - Ard Kant Arvika BS, Libigöevard -0.61
218 Christer Gällström - Allan Christensen Katrineholms BA, Klöver -0.63
219 Frank Westman - Lena Westman Uppsalabridgen Nödbud -0.64
220 Peder Öberg - Jonas Dahlgren BK Björken, Bazinga -0.66
221 Sören Westling - Bertil Persson BK Albrekts, WHAL -0.66
222 Britt-Marie Warborn - Agneta Svenberg BK Albrekts, Per -0.67
223 Håkan Karlsson - Sofia Karlsson BK Zonen -0.68
224 Mats Nyberg - Sten Ternblad BK S: Erik, Ternblad -0.71
225 Birgitta Samuelsson - Börje Karlsson Köpings BS -0.71
226 Mattias Lindgren - Magnus Melin Hedemora BS -0.71
227 Clas-Göran Persson - Johan Bjurström Storsjöbygdens BK, Johan -0.71
228 Pernilla Andreasson - Kjell Carlsson Bollnäs, Prego -0.72
229 Petter Bengtsson - Mikael Westin Luleå BK, Petter -0.73
230 Peter Sandörn - Bertil Strand BK Ruter, Bertil -0.73
231 Karl-Otto Waara - Bert Gustavsson Laholms BK, Kent -0.74
232 Kåge Borg - Lennart Wiklander BK Stjärnskotten -0.75
233 Bengt Nilsson - Bert Jehpsson Höörs BK -0.75
234 Peter Svensson - Mattias Jonsson Enköpings BS, Röd -0.76
235 Johan Håstad - Dan Gustafsson BK S:t Erik, Ludde -0.77
236 Jan Geiborg - Örjan Svensson Gnesta BK, Jan -0.78
237 Torleif Hägg - Jan Enarsson BK Albrekts, WHAL -0.78
238 Ingegerd Lundgren - Tommy Lundvall Sävsjö BK, Team Högland -0.80
239 Roger Wahlgren - Roland Dischler Sävsjö BK, Team Högland -0.81
240 Jan Norberg - Lars Broman Väddö BK -0.82
241 Dag Johansson - Anders Karlsson Kisa BS -0.82
242 Peter Morin - Rune Johansson Växjöbridgen, 2 -0.84
243 Dan Johansson - Per Hansson Karlshamns BK, Lars -0.84
244 Martin Johnsson - Jörgen Andersson BK Tre Sang, Helsingborg, Landskrona -0.84
245 Peter Erhardsson - Per Andersson Billeruds BK, Jan -0.85
246 Åke Stridh - Ingemar Ågren BK Karlskrona, Ågren -0.85
247 Jan Arne Heimdal - Ingrid Enberg Älvsby BK -0.85
248 Lars Forsberg - Emma Karlsson Luleå BK, I Tredje Hand -0.87
249 Fredrik Larsson - Ann-Katrin Johansson Luleå BK, I Tredje Hand -0.88
250 Kenneth Nilsson - Valter Olofsson Krokom Föllinge BK -0.89
251 Kent Karlsson - Lennart Johansson Askers. BK Singelton -0.89
252 Ann-Christin Ahlström - Dejana Sverker Örebridgen, DEJO -0.89
253 Thomas Johansson - Mark Strandell Vårgårda BS, Rasmus -0.90
254 Gullvi Högberg - Christian Carlsson Falköpings BS, Kenth -0.91
255 Lars Wallin - Björn Johansson Lerums BK, Deadwood -0.91
256 Bertil Jansson - Leif Ernstsson Lindesbergs BS, Jansson -0.91
257 Victor Hedén - Susanne Friberg Skövde BA, SanVic -0.98
258 Lillemor Jernberg - Per Jernberg Gävle BK, Laban -1.00
259 Johan Wahlberg - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik, LOVOSHOVO -1.01
260 Wolfgang Kegel - Leif Johansson Levene BK, Mikael -1.02
261 Karin Brundell-Freij - Stefan Underdal Luck, Freij -1.03
262 Micael Fredriksson - Wåge Nilsson Kalmarsunds BK, Micael -1.03
263 Stefan Andersson - Stefan Varjomaa ABB BK, Hans -1.04
264 Mats Åsenlund - Anna-Mari Öhlén Alnö BK, Per -1.06
265 Per Magnusson - Magnus Cassel Vänersborgs BS, Mimmi -1.06
266 Adam Winberg - Linus Jorner Örebridgen, Bengt -1.10
267 Ragnar Johansson - Sune Gustafsson Strömstads BK -1.12
268 Malgorzata Wesolowska - Örjan Randhede Filbyters Bridge, Mixarna -1.12
269 Maria Skön - Mikael Skön Uddevalla BF, Mikael -1.12
270 Lars Risel - Sten Årling Solstabridgen , Sten Sture -1.13
271 Lars Moquist - Morgan Kronlund Bridgekamraterna Nybro -1.15
272 Ingela Nelander Häll - Mats Häll Borlänge BK, Mats -1.16
273 Pär Unander - Patrik Fridholm Malungs BK -1.17
274 Anders Freij - Mats Mattsson Luck, Freij -1.17
274 Arne Persson - Anders Segerfelt BK S:t Erik, Gevalia -1.17
276 Roger Frödin - Örjan Sundholm Norrtälje BK -1.17
277 Göran Thorstenson - Dan Karlsson Orust BK -1.20
278 Jan Larsson - Stefan Eksberg Borås BA , Janne -1.23
279 Hans Thormar - Josef Jawitz IK Makkabi -1.23
280 Gunnar Schäfer - Gun-Britt Rindstål Överums BK Schäfer -1.25
281 Leif Axelsson - Tommy Fröjdh Skövde BA, Leif -1.25
282 Kjell Berg - Kent Larsson Tjörns BK, Berg -1.39
283 Ingalill Linerudt - Lena Jensen Stokka BK Björken, Ingalill -1.40
284 Tomas Joelsson - Christer Tolergård Stenungsunds BK, Hugo -1.43
285 Magnus Karlsson - Mimmi Krüger Vänersborgs BS, Mimmi -1.46
286 Bobbo Jovic - Per Sintorn BK Albrekts, Bo -1.47
287 Bengt Bellander - Tomas Karlsson Växjöbridgen, Glenn -1.49
288 Örjan Sjöberg - Anders Brodin Åmål BS, Håkan -1.54
289 Leif Wennebrink - Hans Barkman Kungsbacka BS, Hans -1.59
290 Gert-Inge Hugosson - Annika Hugosson Stenungsunds BK, Hugo -1.59
291 Jaenita Johansson - Hans Brolin Borås BA, Aspanäs C -1.66
292 Kent Lundgren - Mikael Nyberg Levene BK, Mikael -1.67
293 Sylve Larsen - Lars-Göran Larsson Uddevalla BF , Sylve -1.72
294 Peter Jansson - Thomas Carlsson Åmål BS , Göran -1.73
295 Thord Lindberg - Peter Townsend Boden-Sävast BS -1.80
296 Per-Inge Karlberg - Curt Hammarberg Sandvikens BK , Canapé -1.81
297 Karl-Erik Johansson - Britt Åhman Skellefteå BK, Kej -1.83
298 Inge Nilsson - Karin Nilsson BK Opalen, Putzen -1.87
299 Lennart Persson - Lars-Göran Östlund Gävle BK, Jensa -1.87
300 Ingemar Ohlsson - Ingemar Lütz BK Karlskrona, Ågren -1.87
301 Sten Nilsson - Joakim Guldbrand Lindesbergs BS, Jansson -1.91
302 Tom Rosén - Krister Collberg Åkers BK -1.99
303 Patricia Kronbäck - Håkan Lindström Gävle BK Paltkoma -2.02
304 Lars Andersson - Lars G Andersson BK S:t Erik, På kryss -2.03
305 Jarl Hallberg - Gunnar Fransson Skövde BA, EK -2.05
306 Leif Lagerqvist - Kjell Hylander Eksjö BK, Lagerqvist -2.07
307 Peter Huotila - Björn Karlsson Uppsalabridgen Nödbud -2.13
308 Fredrik Norling - Marco Greidinger IK Makkabi -2.14
309 Stefan Karlsson - Lennart Fransson Eksjö BK, Lagerqvist -2.15
310 Mats Persson - Claes-Göran Eldh Sällskapet, Ronneby, Thorell -2.29
311 Torbjörn Utterström - Hans Holmlund Skellefteå BK, Kej -2.39
312 Göran Åhs - Jonas Janson Åmål BS , Göran -2.48
313 Nils Söderberg - Thomas Ehrstedt Höörs BK -2.48
314 Ulf Särnkvist - Ola Särnkvist Åkers BK -2.51
315 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS, BUCK -2.71
316 Lars-Inge Rehnström - Lena Lundqvist Valdemarsviks BK Las Vikas -2.79
317 Urban Nilsson - Erik Johansson Luleå BK, Klöverkung sitter singel -3.04
318 Linnar Holgersson - Renée Blixt Arvika BS, Libigöevard -3.46
319 Alf Törmä - Kenneth Gadd Tjörns BK, BEA -3.61
320 Henry Johansson - Ulf Westlin Bollnäs BK, Sofie -4.07