Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 11:1 2019-08-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 11:1 2019-08-31

IMP över fältet, 48 bord, 96 par. Antal brickor: 12.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Magnus Hultman - Tommy Jansson Lindesbergs BS 3.30
2 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh, Ljungblad 2.88
3 Mats Pettersson - Jan Becklén BK Lavec Enjoy 2.87
4 Anders Brunzell - Göran Selldén BK Centrum, Bo 2.37
5 Greger Alfonsson - Gabor Barath Emmaboda 2.33
6 Hans Velin - Krister Ekudd Filbyter Bridge, Lirarna 2.23
7 Göte Berntsson - Per Sjöberg BK Lyx, Bunk 2.04
8 Andreas Westman - Staffan Hedman Sundsvallsbridgen Leif 1.87
9 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck BK Lyx, Frirond 1.84
10 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved Örebridgen, Johan 1.58
11 David Probert - Göran Lindberg ABB BK, Tomas 1.50
12 Viktor Andréasson - Christian Leo Hässleholms BK, Jan 1.49
13 Louise Hallqvist - Ylva Johansson BK S:t Erik, Olrog 1.45
14 Tomas Börgesson - Claes Åhgren ABB BK, Tomas 1.42
15 Björn Ohlsson - Peter Olofsson Sölvesborgs BK 1.42
16 Stefan Lilja - Nicklas Widhja BK Opalen, Lilja 1.31
17 Joakim Nordlindh - Lars Ramquist BK Alert 1.13
18 Jan Gutenwik - Perry Sjöberg Malmö BK, STG 1.06
19 Anders Erikson - Ylva Pyykkö BK Centrum, Bo 1.02
20 Peter Johansson - Lars Kjellersson Borlänge PJO 1.01
21 Roger Nyman - Arne Jordestedt Kungshamns BK 1.00
22 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo BK Everfresh, Ljungblad 0.98
23 Anders Morath - Tommy Gullberg BK S:t Erik, Morot 0.94
24 Jonas Andersson - Arne Blomqvist Anderstorps BK Löbo 0.91
25 Tom Gärds - Daniel Gullberg Bk Björken Glopson 0.90
26 Mart Altmäe - Jan Andersson BK S:t Erik, Bahaj 0.86
27 Suzanne Lemborn - Michael Lemborn Karlstads BK Kattbridge 0.86
28 Lars Kennethsson - Per Jansson BK Lyx, Frirond 0.86
29 Lars Örnberg - Jonas Gustafsson Norsjö BK 0.78
30 Pierre Thunström - Anders Enström Luleå BK 'Nordchark' 0.74
31 Micael Svensson - Peter Ärlegård Örebridgen, Björnligan 0.73
32 Olle Sandström - Tommy Linder Norsjö BK 0.68
33 Johan Erlandsson - Sven-Anders Eskilsson Värnamo BK 0.64
34 Rudi Knutson - Göran Rydell Onsdagsklubben, Harald 0.58
35 Kent Sjöberg - Leif Sundqvist Sundsvallsbridgen Leif 0.55
36 Johnny Petersson - Sune Löbo Anderstorps BK Löbo 0.51
37 Jöns Johansson - Bo Sundström Sydjämten 0.51
38 Kenneth Wallin - Pasi Kallio Örebridgen, Björnligan 0.49
39 Robert Frank - Johan Göransson BK Opalen, Lilja 0.47
40 Jessica Larsson - Kathrine Bertheau BK S:t Erik, Morot 0.42
41 Fredrik Mirhag - Pär Andersson Smedstadens BK S:t Eskil 0.42
42 Nils Åhlén - Gerhard Jörgensen Bk Björken Glopson 0.41
43 Thomas Andersson - Johan Bennet BK Lavec Enjoy 0.31
44 Daniel Salomonsson - Leif Andréasson Kungshamns BK 0.28
45 Jan Nilsson - Torgild Olsson Arvika BS, Peggy 0.15
46 Sven-Erik Hallkvist - Carina Hallkvist Sydjämten 0.14
47 Hans Kvick - Björn Alenfalk Uppsalabridgen, Trifolium 0.10
48 Harald Sjöman - Ingvar Grahn Onsdagsklubben, Harald 0.01
49 Thomas Axenbratt - Niclas Samuelsson Uddevalla BF, Kent -0.01
50 Micke Glyssner - Henrik Oldenburg Luleå BK 'Nordchark' -0.10
51 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK Snipers -0.14
52 Stefan Åsgården - Ingemar Assarsjö BK Lyx, Bunk -0.15
53 Tommy Ranta-Mikkula - Benny Olsson Skövde BA, Tommy -0.28
54 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson Växjöbridgen, Prefabsystem Syd -0.31
55 Ola Stavås - Tomas Brenning BK S:t Erik, Weiler -0.41
56 Niclas Johansson - Göran Linerudt Lindesbergs BS -0.42
57 Carina Sjöblom - Lennart Bylund Sundsvallsbridgen, Helena -0.42
58 Sanna Clementsson - Linus Dahlström Lunds BK, Boney M -0.47
59 Jonas Dåverstrand - Mikael Johansson Karlstads BK Zingo -0.49
60 Malin Helin - Christina Ahl Gävle BK Snipers -0.51
61 Magnus Wegestål - Dan Nilsson Malmö BK HOH -0.51
62 Fredrik Alfredsson - Gudrun Strandberg BK S:t Erik, Gudrun -0.55
63 Kent Karlsson - Rolf Karlsen Uddevalla BF, Kent -0.58
64 Ingemar Andersson - Thomas Winther Sölvesborgs BK -0.64
65 Bo Petersson - Torbjörn Nyberg Uppsalabridgen, Bill& Bull -0.68
66 Jan-Erik Lööw - Kenneth Hallgren Karlstads BK Zingo -0.73
67 Thomas Ivarsson - Christer Eriksson Uppsalabridgen, Trifolium -0.74
68 Mats Johansson - Joakim Möller Uppsalabridgen, Bill& Bull -0.78
69 Bengt Lundberg - Kjell Glans Tjörns BK, Tofta gård -0.86
70 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt BK Alert -0.86
71 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Örebridgen, Johan -0.86
72 Mattias Weiler - Kristin Nedlich BK S:t Erik, Weiler -0.90
73 Johan Andersson - Martin Gårdrup Malmö BK HOH -0.91
74 Helena Strömberg - Dan Bylund Sundsvallsbridgen, Helena -0.94
75 Tommy Andersen - Hans Friberg Skara BS, Bo -0.98
76 Per-Olov Törnqvist - Gunder Persson Skövde BA, Tommy -1.00
77 Torbjörn Gustavsson - Per Clarin BK S:t Erik, Olrog -1.01
78 Stefan Corneliusson - Tommy Somlo BK Everfresh, Carlsons kumpaner -1.02
79 Ulf Bogren - Jan Nilsson Hässleholms BK, Jan -1.06
80 Daniel Anteryd - Catarina Midskog Karlstads BK Kattbridge -1.13
81 Daniel Gustafsson - Niklas Andrén Lunds BK, Boney M -1.31
82 Mari Lindblom - Peter Swensson Värnamo BK -1.42
83 Ove Bergman - Erik Jirovsky Arboga BK II -1.42
84 Peter Ventura - Jesper Rundin Borlänge PJO -1.45
85 Tatyana Trendafilova - Fredrik Jarlvik Malmö BK, STG -1.49
86 Mikael Rydstedt - Lars Lundgren Arboga BK II -1.50
87 Mikael Lindblom - Anders Palmgren BK S:t Erik, Bahaj -1.58
88 Eva Glans - Hans Johansson Tjörns BK, Tofta gård -1.84
89 Erika Rodin - Emanuel Unge BK S:t Erik, Gudrun -1.87
90 Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson Arvika BS, Peggy -2.04
91 Göte Nissinen - Joel Henriksson Emmaboda -2.23
92 Lars-Erik Johansson - Klaus Claassen Filbyter Bridge, Lirarna -2.33
93 Patrik Clevström - Annika Corneliusson BK Everfresh, Carlsons kumpaner -2.37
94 Patrik Johansson - Stefan Jönsson Växjöbridgen, Prefabsystem Syd -2.87
95 Anders Wersén - Jussi Bärzén Skara BS, Bo -2.88
96 Lennart Fredriksson - Rainer Trapp Smedstadens BK S:t Eskil -3.30