Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 9:1 2019-08-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 9:1 2019-08-31

IMP över fältet, 48 bord, 96 par. Antal brickor: 12.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Martin Gårdrup - Johan Andersson Malmö BK HOH 3.80
2 Robert Bäck - Per Östlund Mitchell BK Lyx, Frirond 3.07
3 Mats Axdorph - Mart Altmäe BK S:t Erik, Bahaj 2.76
4 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt BK Alert 2.16
5 Carina Sjöblom - Lennart Bylund Sundsvallsbridgen, Helena 2.10
6 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova Malmö BK, STG 2.05
7 Ola Stavås - Tomas Brenning BK S:t Erik, Weiler 1.99
8 Ylva Strandberg - Tore Stormo BK S:t Erik, Gudrun 1.96
9 Roger Nyman - Mikael Olsson Kungshamns BK 1.76
10 Tomas Börgesson - Claes Åhgren ABB BK, Tomas 1.63
11 Göran Lindberg - David Probert ABB BK, Tomas 1.60
12 Viktor Andréasson - Christian Leo Hässleholms BK, Jan 1.58
13 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik, Olrog 1.54
14 Jan Nilsson - Ulf Bogren Hässleholms BK, Jan 1.53
15 Kent Karlsson - Rolf Karlsen Uddevalla BF, Kent 1.49
16 Magnus Wegestål - Dan Nilsson Malmö BK HOH 1.38
17 Louise Hallqvist - Ylva Johansson BK S:t Erik, Olrog 1.33
18 Suzanne Lemborn - Michael Lemborn Karlstads BK Kattbridge 1.26
19 Erik Hansson - Castor Mann Borlänge PJO 1.17
20 Mats Johansson - Joakim Möller Uppsalabridgen, Bill& Bull 1.16
21 Leif Öhrn - Jonas Dåverstrand Karlstads BK Zingo 1.06
22 Göte Berntsson - Per Sjöberg BK Lyx, Bunk 1.05
23 Göran Selldén - Anders Brunzell BK Centrum, Bo 1.05
24 Micke Glyssner - Esa Ryhänen Luleå BK 'Nordchark' 1.01
25 Anders Dellien - Johan Wedeen Tjörns BK, Tofta gård 0.99
26 Mari Lindblom - Peter Swensson Värnamo BK 0.87
27 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson Växjöbridgen, Prefabsystem Syd 0.86
28 Emil Tibblin - Staffan Hedman Sundsvallsbridgen Leif 0.82
29 Per-Olov Törnqvist - Gunder Persson Skövde BA, Tommy 0.70
30 Thomas Andersson - Johan Bennet BK Lavec Enjoy 0.68
31 Mikael Johansson - Kenneth Hallgren Karlstads BK Zingo 0.60
32 Jan-Erik Åsmo - Ronny Ovesson Ejnell BK Centrum, Bo 0.59
33 Bengt Lundberg - Kjell Glans Tjörns BK, Tofta gård 0.55
34 Peter Johansson - Lars Kjellersson Borlänge PJO 0.43
35 Ingemar Andersson - Thomas Winther Sölvesborgs BK 0.41
36 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo BK Everfresh, Ljungblad 0.39
37 Harald Sjöman - Ingvar Grahn Onsdagsklubben, Harald 0.39
38 Jessica Larsson - Kathrine Bertheau BK S:t Erik, Morot 0.39
39 Leif Olsson - Jörgen Nielsen BK Lavec Enjoy 0.30
40 Gunnar Andersson - Björn Wenneberg BK Alert 0.26
41 Johnny Petersson - Sune Löbo Anderstorps BK Löbo 0.26
42 Göran Rydell - Rudi Knutson Onsdagsklubben, Harald 0.23
43 Gerhard Jörgensen - Leif Ruthström Bk Björken Glopson 0.21
44 Mattias Weiler - Kristin Nedlich BK S:t Erik, Weiler 0.15
45 Sven-Erik Hallkvist - Carina Hallkvist Sydjämten 0.14
46 Andreas Westman - Leif Sundqvist Sundsvallsbridgen Leif 0.09
47 Björn Ohlsson - Peter Olofsson Sölvesborgs BK 0.09
48 Christina Ahl - Malin Helin Gävle BK Snipers 0.06
49 Pierre Thunström - Anders Enström Luleå BK 'Nordchark' -0.06
50 Daniel Gustafsson - Niklas Andrén Lunds BK, Boney M -0.09
51 Hans Kvick - Björn Alenfalk Uppsalabridgen, Trifolium -0.09
52 Erika Rodin - Emanuel Unge BK S:t Erik, Gudrun -0.14
53 Lars Örnberg - Jonas Gustafsson Norsjö BK -0.15
54 Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik, Morot -0.21
55 Stefan Corneliusson - Tommy Somlo BK Everfresh, Carlsons kumpaner -0.23
56 Patrik Johansson - Stefan Jönsson Växjöbridgen, Prefabsystem Syd -0.26
57 Kenneth Wallin - Pasi Kallio Örebridgen, Björnligan -0.26
58 Hans Velin - Krister Ekudd Filbyter Bridge, Lirarna -0.30
59 Tom Gärds - Daniel Gullberg Bk Björken Glopson -0.39
60 Patrik Clevström - Annika Corneliusson BK Everfresh, Carlsons kumpaner -0.39
61 Thomas Axenbratt - Niclas Samuelsson Uddevalla BF, Kent -0.39
62 Sanna Clementsson - Linus Dahlström Lunds BK, Boney M -0.41
63 Magnus Hultman - Tommi Ramstedt Lindesbergs BS -0.43
64 Torgild Olsson - Jan Nilsson Arvika BS, Peggy -0.55
65 Jussi Bärzén - Hans Friberg Skara BS, Bo -0.59
66 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved Örebridgen, Johan -0.60
67 Lars-Erik Johansson - Klaus Claassen Filbyter Bridge, Lirarna -0.68
68 Stefan Åsgården - Ingemar Assarsjö BK Lyx, Bunk -0.70
69 Christer Eriksson - Thomas Ivarsson Uppsalabridgen, Trifolium -0.82
70 Jonas Andersson - Arne Blomqvist Anderstorps BK Löbo -0.86
71 Hans Olsson - Bengt Pålsson Malmö BK, STG -0.87
72 Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson Arvika BS, Peggy -0.99
73 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK Snipers -1.01
74 Tommy Andersen - Anders Wersén Skara BS, Bo -1.05
75 Tommy Ranta-Mikkula - Benny Olsson Skövde BA, Tommy -1.05
76 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Örebridgen, Johan -1.06
77 Helena Strömberg - Dan Bylund Sundsvallsbridgen, Helena -1.16
78 Göran Linerudt - Tommy Jansson Lindesbergs BS -1.17
79 Jan Andersson - Anders Palmgren BK S:t Erik, Bahaj -1.26
80 Ove Bergman - Erik Jirovsky Arboga BK II -1.33
81 Joel Henriksson - Göte Nissinen Emmaboda -1.38
82 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh, Ljungblad -1.49
83 Robert Frank - Johan Göransson BK Opalen, Lilja -1.53
84 Mikael Rydstedt - Lars Lundgren Arboga BK II -1.54
85 Nicklas Widhja - Stefan Lilja BK Opalen, Lilja -1.58
86 Pär Andersson - Fredrik Mirhag Smedstadens BK S:t Eskil -1.60
87 Lennart Fredriksson - Torkel Petersson Smedstadens BK S:t Eskil -1.63
88 Lars Kennethsson - Per Jansson BK Lyx, Frirond -1.76
89 Jöns Johansson - Bo Sundström Sydjämten -1.96
90 Olle Sandström - Tommy Linder Norsjö BK -1.99
91 Johan Erlandsson - Sven-Anders Eskilsson Värnamo BK -2.05
92 Robert Larsson - Linnea Edlund Uppsalabridgen, Bill& Bull -2.10
93 Micael Svensson - Peter Ärlegård Örebridgen, Björnligan -2.16
94 Catarina Midskog - Daniel Anteryd Karlstads BK Kattbridge -2.76
95 Leif Andréasson - Arne Jordestedt Kungshamns BK -3.07
96 Greger Alfonsson - Gabor Barath Emmaboda -3.80