Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Svenska Bridgeförbundet » IAF Allsvenskan, division 2, 8:1 2019-08-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

IAF Allsvenskan, division 2, 8:1 2019-08-31

IMP över fältet, 48 bord, 96 par. Antal brickor: 12.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Suzanne Lemborn - Michael Lemborn Karlstads BK Kattbridge 3.58
2 Mari Lindblom - Peter Swensson Värnamo BK 3.49
3 Göran Rydell - Rudi Knutson Onsdagsklubben, Harald 3.44
4 Per-Olov Törnqvist - Gunder Persson Skövde BA, Tommy 3.19
5 Greger Alfonsson - Gabor Barath Emmaboda 2.87
6 Erik Hansson - Castor Mann Borlänge PJO 2.73
7 Jan Gutenwik - Perry Sjöberg Malmö BK, STG 2.52
8 Kenneth Wallin - Pasi Kallio Örebridgen, Björnligan 2.10
9 Mikael Lindblom - Jan Andersson BK S:t Erik, Bahaj 2.00
10 Håkan Johansson - Patrik Johansson Växjöbridgen, Prefabsystem Syd 1.94
11 Mikael Olsson - Roger Nyman Kungshamns BK 1.82
12 Mikael Johansson - Kenneth Hallgren Karlstads BK Zingo 1.72
13 Tore Stormo - Ylva Strandberg BK S:t Erik, Gudrun 1.66
14 Sanna Clementsson - Linus Dahlström Lunds BK, Boney M 1.58
15 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved Örebridgen, Johan 1.53
16 Mattias Weiler - Kristin Nedlich BK S:t Erik, Weiler 1.35
17 Daniel Gustafsson - Niklas Andrén Lunds BK, Boney M 1.21
18 Peter Olofsson - Björn Ohlsson Sölvesborgs BK 1.20
19 Anders Morath - Tommy Gullberg BK S:t Erik, Morot 1.14
20 Lars Örnberg - Jonas Gustafsson Norsjö BK 1.10
21 Göran Selldén - Anders Brunzell BK Centrum, Bo 1.09
22 Olle Sandström - Tommy Linder Norsjö BK 1.09
23 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo BK Everfresh, Ljungblad 0.98
24 Ulf Bogren - Jan Nilsson Hässleholms BK, Jan 0.98
25 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck BK Lyx, Frirond 0.90
26 Harald Sjöman - Ingvar Grahn Onsdagsklubben, Harald 0.83
27 Ola Stavås - Tomas Brenning BK S:t Erik, Weiler 0.79
28 Tom Gärds - Daniel Gullberg Bk Björken Glopson 0.77
29 Micael Svensson - Peter Ärlegård Örebridgen, Björnligan 0.69
30 Mart Altmäe - Mats Axdorph BK S:t Erik, Bahaj 0.68
31 Bo Petersson - Torbjörn Nyberg Uppsalabridgen, Bill& Bull 0.66
32 Niclas Samuelsson - Thomas Axenbratt Uddevalla BF, Kent 0.64
33 Johan Säfsten - Per-Erik Malmström Uppsalabridgen, Trifolium 0.60
34 Carina Sjöblom - Lennart Bylund Sundsvallsbridgen, Helena 0.60
35 Tommy Ranta-Mikkula - Benny Olsson Skövde BA, Tommy 0.54
36 Peggy Nyholm - Tommy Gunnarsson Arvika BS, Peggy 0.45
37 Göte Berntsson - Per Sjöberg BK Lyx, Bunk 0.44
38 Thomas Andersson - Johan Bennet BK Lavec Enjoy 0.44
39 Bo Sundström - Jöns Johansson Sydjämten 0.37
40 Louise Hallqvist - Ylva Johansson BK S:t Erik, Olrog 0.36
41 Hans Johansson - Eva Glans Tjörns BK, Tofta gård 0.30
42 Peter Bäckstrand - Stefan Lilja BK Opalen, Lilja 0.25
43 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik, Morot 0.23
44 Gunnar Andersson - Björn Wenneberg BK Alert 0.22
45 Magnus Wegestål - Dan Nilsson Malmö BK HOH 0.14
46 Peter Ventura - Jesper Rundin Borlänge PJO 0.06
47 Catarina Midskog - Daniel Anteryd Karlstads BK Kattbridge 0.02
48 Hans Olsson - Bengt Pålsson Malmö BK, STG 0.01
49 Lars-Erik Johansson - Klaus Claassen Filbyter Bridge, Lirarna -0.01
50 Lennart Fredriksson - Rainer Trapp Smedstadens BK S:t Eskil -0.02
51 David Probert - Göran Lindberg ABB BK, Tomas -0.06
52 Jon Eliasson - Carsten Kofoed Sölvesborgs BK -0.14
53 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist Örebridgen, Johan -0.22
54 Pierre Thunström - Anders Enström Luleå BK 'Nordchark' -0.23
55 Johan Erlandsson - Sven-Anders Eskilsson Värnamo BK -0.25
56 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh, Ljungblad -0.30
57 Leif Öhrn - Jonas Dåverstrand Karlstads BK Zingo -0.36
58 Ia Börling - Linnea Edlund Uppsalabridgen, Bill& Bull -0.37
59 Viktor Andréasson - Christian Leo Hässleholms BK, Jan -0.44
60 Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo BK Centrum, Bo -0.44
61 Arne Jordestedt - Tommy Svensson Kungshamns BK -0.45
62 Patrik Clevström - Annika Corneliusson BK Everfresh, Carlsons kumpaner -0.54
63 Hans Kvick - Björn Alenfalk Uppsalabridgen, Trifolium -0.60
64 Dan Bylund - Helena Strömberg Sundsvallsbridgen, Helena -0.60
65 Lars Kennethsson - Per Jansson BK Lyx, Frirond -0.64
66 Sven-Erik Hallkvist - Carina Hallkvist Sydjämten -0.66
67 Magnus Hultman - Tommy Jansson Lindesbergs BS -0.68
68 Mikael Rydstedt - Lars Lundgren Arboga BK II -0.69
69 Emanuel Unge - Erika Rodin BK S:t Erik, Gudrun -0.77
70 Andreas Westman - Kent Sjöberg Sundsvallsbridgen Leif -0.79
71 Anders Wersén - Jussi Bärzén Skara BS, Bo -0.83
72 Kent Karlsson - Rolf Karlsen Uddevalla BF, Kent -0.90
73 Jan Becklén - Mats Pettersson BK Lavec Enjoy -0.98
74 Bengt Lundberg - Kjell Glans Tjörns BK, Tofta gård -0.98
75 Christina Ahl - Malin Helin Gävle BK Snipers -1.09
76 Ingemar Assarsjö - Stefan Åsgården BK Lyx, Bunk -1.09
77 Lars Ericson - Bo Ericson Gävle BK Snipers -1.10
78 Micke Glyssner - Henrik Oldenburg Luleå BK 'Nordchark' -1.14
79 Martin Gårdrup - Johan Andersson Malmö BK HOH -1.20
80 Jonas Andersson - Arne Blomqvist Anderstorps BK Löbo -1.21
81 Emil Tibblin - Staffan Hedman Sundsvallsbridgen Leif -1.35
82 Joakim Nordlindh - Lars Ramquist BK Alert -1.53
83 Sune Löbo - Johnny Petersson Anderstorps BK Löbo -1.58
84 Leif Ruthström - Gerhard Jörgensen Bk Björken Glopson -1.66
85 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik, Olrog -1.72
86 Jan Nilsson - Torgild Olsson Arvika BS, Peggy -1.82
87 Joel Henriksson - Ronny Johansson Emmaboda -1.94
88 Göran Linerudt - Niclas Johansson Lindesbergs BS -2.00
89 Ove Bergman - Mats Hollström Arboga BK II -2.10
90 Hans Velin - Krister Ekudd Filbyter Bridge, Lirarna -2.52
91 Tomas Börgesson - Claes Åhgren ABB BK, Tomas -2.73
92 Gunnar Sjökvist - Per Bretz Växjöbridgen, Prefabsystem Syd -2.87
93 Stefan Corneliusson - Tommy Somlo BK Everfresh, Carlsons kumpaner -3.19
94 Tommy Andersen - Hans Friberg Skara BS, Bo -3.44
95 Robert Frank - Johan Göransson BK Opalen, Lilja -3.49
96 Pär Andersson - Fredrik Mirhag Smedstadens BK S:t Eskil -3.58