Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Västergötlands BF » Simultan kval SM DM Par Mixed 2019-10-21 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Västergötlands BF

Simultan kval SM DM Par Mixed 2019-10-21

Partävling, 61 bord, 119 par, 3 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 1367.3.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Jan Unosson - Tage Bengtsson Borås BA 1957.1 71.53
2 Patrik Elofsson - Linda Sandberg Skövde BA 1845.0 67.43
3 Ronny Eriksson - Åke Bergman Skövde BA - Hjo BS 1758.0 64.25
4 Sara Andersson - Rolf Billström Mariestads BS 1735.6 63.44
5 Gullvi Högberg - Per Larsson Falköpings BS 1735.0 63.41
6 Ann-Sofie Axelsson - Leif Axelsson Skövde BA 1714.0 62.65
7 Christer Magnusson - Sten Johansson Borås BA 1707.0 62.39
8 Börge Davidsson - Maria Edshammar Alingsås BS 1706.0 62.35
9 Bengt Persson - Bo Fransson Levene BK 1701.0 62.17
10 Eva Gunnarsson - Nils Åhlén Arvika BS - BK Björken 1675.6 61.24
11 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA 1662.0 60.75
12 Göran Lidgren - Ewa Sjöberg Skövde BA 1657.1 60.57
13 Lars-Erik Stenholm - Kurt Karlsson Hjo BS - Skövde BA 1657.0 60.56
14 Daniel Gustavsson - Thomas Samuelsson Falköpings BS - Borås BA 1653.8 60.45
15 Thomas Johansson - Mona Närkestam Vårgårda BS - Alingsås BS 1647.0 60.20
16 Ann Ohlsson - Sixten Ek Tibro BK - Skövde BA 1642.9 60.05
17 Agne Ekström - Ove Andersson Upphärads BK - Levene BK 1641.0 59.98
18 Thomas Blom - Göran Carlsson Hjo BS 1637.0 59.83
19 Kerstin Becker - Lars-Göran Nilsson Skövde BA 1617.8 59.13
20 Tore Ljunggren - Hans Andersson Levene BK 1608.0 58.77
21 Kenth Sandéhn - Gulli Ragnarsson Falköpings BS 1604.0 58.63
22 Olle Gustavsson - Gunnel Gustavsson Tibro BK 1593.0 58.22
23 Lena Johansson - Leif Johansson Ulricehamns BK 1579.0 57.71
24 Claes-Göran Bäversjö - Karin Bäversjö Alingsås BS 1570.0 57.38
25 Connie Friberg - Hans Friberg Skara BS 1565.0 57.20
26 Karin Arvidsson - Ingvar Arvidsson Borås BA 1559.0 56.98
27 Kjell Geiborg - Håkan Måård Falköpings BS 1550.0 56.65
28 Annica Karlsson - Bertil Strand BK Ruter 1533.8 56.06
29 Karin Lindgren - Lembit Murro Alingsås BS 1529.0 55.88
30 Björn Rosén - Mia Kjellgren Skövde BA 1506.0 55.04
31 Björn Westling - Bengt Alrud Borås BA 1502.2 54.90
32 Tomas Gustafsson - Åke Gustafsson Stenstorps BK 1502.0 54.90
33 Ulrik Christensen - Karin Sandéhn Falköpings BS 1491.0 54.50
34 Roland Karlsson - Freddy Sandahl Tidaholms BK 1487.0 54.35
35 Stig Bergman - Lennart Johansson Hjo BS 1481.0 54.13
36 Roland Green - Egon Fahlgren Levene BK 1480.0 54.09
37 Elisabeth Ahlgren - Hans Fimmerstad BK Ruter - Mariestads BS 1464.0 53.51
38 Gunder Persson - Bengt Lindblom Skövde BA 1459.0 53.33
38 Wolfgang Kegel - Lennart Gustafsson Levene BK 1459.0 53.33
40 Jan-Erik Dahl - Enar Thor Borås BA 1452.0 53.07
41 Åke Dalemo - Curt Sjölin Levene BK - Lidköpings BK 1449.0 52.96
41 Karin Johansson - Tage Blomqvist Alingsås BS 1449.0 52.96
43 Lena Garhamn - Håkan Hermansson Skövde BA 1440.0 52.63
44 Jonas Karlsson - Hans Lundgren Kvänums BK 1434.0 52.41
45 Kerstin Persson - Ceve Eldh BK Ruter - Skövde BA 1433.5 52.39
46 Lars-Göran Andersson - Iréne Papadopoulos Vårgårda BS - Alingsås BS 1432.0 52.34
47 Anders Wersén - Jussi Bärzén Skara BS 1419.0 51.86
48 Håkan Gustafsson - Lilian Helgeson Skövde BA 1416.0 51.75
49 Ewa Smedberg - Sigbritt Tibblin Mariestads BS - BK Ruter 1413.0 51.64
50 Kent Christiansson - Gudrun Blixt Alingsås BS 1410.0 51.54
51 Ann-Kristin Hultgren - Henry Alfredsson BK Opalen 1403.0 51.28
52 Åke Carlsson - Staffan Dverstorp Stenstorps BK 1402.0 51.24
53 Sten Öman - Hans Brolin Borås BA 1401.8 51.24
54 Tommy Holmén - Per-Arne Friberg Carlsborgs BK - Hjo BS 1400.0 51.17
55 Benny Olsson - Lisbeth Olsson Skövde BA 1393.0 50.91
56 Anna Syberfeldt - Per-Olov Törnqvist Skövde BA 1392.0 50.88
57 Jan-Erik Gustavsson - Lisbeth Kronlid Alingsås BS 1389.0 50.77
58 Kärsti Martinsson - Björn Lönnemo Hjo BS - Skövde BA 1387.0 50.69
59 Bo Carlsson - Per-Olof Fritzon Skövde BA 1385.5 50.64
60 Eva Häggström - Jonas Häggström Borås BA 1379.0 50.40
61 Britt-Marie Lundqvist - Eva-Lill Andersson Hjo BS 1376.0 50.29
62 Ville Norén - Jan Larsson Borås BA 1369.1 50.04
63 Carl-Åke Frisk - Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS 1364.7 49.88
64 Marie Carlsvärd - Åke Axelsson Alingsås BS 1364.0 49.85
65 Jan-Erik Elmered - Sigvard Olson Skövde BA 1344.0 49.12
66 Arnold Ivansson - Agneta Johansson Stenstorps BK - Skövde BA 1342.9 49.08
67 Ingrid Molin - Rune Karlsson Falköpings BS 1342.0 49.05
68 Maj-Britt Sjöberg - Lars Frändberg Mariestads BS 1339.6 48.96
69 Claes-Göran Edlund - Conny Jemnemo Kvänums BK - Levene BK 1336.0 48.83
70 Per-Olof Larsson - Åsa Gustaf-Janson Falköpings BS 1333.0 48.72
71 Gittan Erikson - Brita Daun Borås BA 1331.0 48.65
72 Lars-Ove Larsson - Per-Erik Thurén Tidaholms BK 1328.0 48.54
73 Kjell Josefsson - Rolf Persson Hjo BS 1310.0 47.88
74 Jan-Ove Piehl - Rune Johansson Tidaholms BK 1300.0 47.51
75 Ingrid Rylander - Anders Birgander Stenstorps BK 1289.0 47.11
76 Stefan Zylberstein - Hans Johansson Vänersborgs BS - Levene BK 1268.0 46.35
77 Clas-Olof Olofsson - Birgitta Dahlström Alingsås BS 1265.0 46.24
78 Wiveka Johansson - Kjell Persson BK Ruter 1264.4 46.21
79 Björn Helmer - Jan-Erik Olsson Alingsås BS - Vårgårda BS 1263.0 46.16
79 Anneli Björklund - Torgny Andreasson Alingsås BS - Vårgårda BS 1263.0 46.16
81 Gunnel Svensson - Gunnar Löngårdh Borås BA 1256.0 45.91
82 Irén Laang - Mikael Nyberg Lidköpings BK - Levene BK 1247.0 45.58
83 Leif Samuelsson - Susanne Friberg Skövde BA 1241.5 45.37
84 Ulf-Göran Andersson - Irene Böös Alingsås BS 1234.0 45.10
85 Anders Göransson - Lennart Johansson Borås BA 1231.6 45.02
86 Mattias Axner - Sven-Olof Larsson Skövde BA 1217.5 44.50
87 Bengt Roland - Malte Johansson Levene BK 1205.0 44.04
88 Kent Lundgren - Sverker Magnusson Levene BK - Kvänums BK 1201.0 43.90
89 Eva Ruge - Elisabeth Jonsson Borås BA 1193.5 43.62
90 Bo Krantz - Gunilla Westerdahl Alingsås BS 1192.0 43.57
91 Pirkko Laukkanen - Christer Ottosson Mariestads BS 1191.3 43.54
92 Lars-Göran Olsson - Roger Brandt Borås BA 1186.9 43.38
93 Helén Vallgren - Bertil Asplund BK Ruter 1185.8 43.34
94 Gerd Stylander - Göran Stylander Mariestads BS 1180.4 43.14
95 Sven-Göran Lennartsson - Göran Andersson Herrljunga BK 1179.0 43.09
96 Thomas Danielsson - Lisbeth Danielsson Falköpings BS 1178.0 43.06
97 Bengt Forsberg - Jan-Ove Linnerbäck Skövde BA 1177.1 43.02
98 Anders Jonsson - Elisabeth Ekman Skövde BA 1173.8 42.90
99 Aila Seger - Kjell Eriksson Mariestads BS 1164.0 42.54
100 Berry Johnsson - Birger Aronsson Borås BA 1161.0 42.43
101 Anders Rehn - Krister Andersson Tidaholms BK 1159.0 42.36
102 Kerstin Johansson - Lars-Bertil Lund Alingsås BS 1143.0 41.78
102 Margareta Peylow - Kjell-Åke Lind Falköpings BS - Stenstorps BK 1143.0 41.78
104 Stig Hansson - Ola Lindström Alingsås BS 1131.0 41.34
105 Christina Bende - Mats Bende Tidaholms BK 1127.0 41.19
106 Maria Törnblad - Roger Törnblad Skövde BA 1126.9 41.19
107 Lars Strömvall - Lennart Jönsson Borås BA 1106.2 40.43
108 Anders Ehn - Gert Karlsson Levene BK 1075.0 39.29
109 Ann-Britt Henningson - Morgan Wärn Mariestads BS 1063.6 38.88
110 Lars-Erik Melander - Rosemary Kaplun Lerums BK 1058.0 38.67
111 Håkan Johansson - Viktor Johansson Svenljunga BK 1012.4 37.00
112 Claes Stymne - Mari-Louise Dahllöf Skövde BA - Tibro BK 1007.0 36.81
113 Dick Broberg - Billy Gustafsson Tidaholms BK 985.0 36.00
114 Ulla-Britt Isaksson - Tommie Ljungberg Hjo BS - Tibro BK 983.0 35.93
115 Carl-Eric Gustavsson - Håkan Johansson Kvänums BK 971.0 35.49
116 Roland Edman - Bengt-Olof Andersson Skövde BA 967.6 35.37
117 Irene Forss - Christer Ferm Tidaholms BK 942.0 34.43
118 Lena Järpemark - Lisbet Edlund Levene BK 936.0 34.21
119 Stefan Felicijan - Edvard Felicijan Borås BA 832.4 30.42