Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
Uddevalla BF » Henriks minne 2019-06-01 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uddevalla BF

Henriks minne 2019-06-01

Partävling, 25 bord, 50 par. Antal brickor: 42. Medel: 1008.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Göran Selldén - Göte Berntsson BK Everfresh - BK Lyx 1308 64.88
2 Björn Sörling - Bo Roos Skara BS 1278 63.39
3 Christian Carlsson - Sören Lennartsson Falköpings BS 1277 63.34
4 Erik Franzén - Peter Johansson Hedemora BS - Borlänge BK 1274 63.19
5 Daniel Salomonsson - Hans Johansson Uddevalla BF - Tjörns BK 1240 61.51
6 Michael Lemborn - Eva Gunnarsson Karlstads BK - Arvika BS 1236 61.31
7 Pär Ol-Mårs - Tore Stormo BK S:t Erik 1233 61.16
8 Eric Behm - Håkan Gabrielsen LudvikaBygdens BK - Borlänge BK 1147 56.89
9 Karin Nyberg - Ulla Berntsson Asperö-Brännö BK 1138 56.45
10 Börje Dahlberg - Jaenita Johansson BK Lyx - Borås BA 1116 55.36
11 Benny Olsson - Roger Nyman Skövde BA - Kungshamns BK 1110 55.06
12 Tommy Svensson - Arne Jordestedt Kungshamns BK 1104 54.76
13 Kent Rörqvist - Renée Blixt Arvika BS 1099 54.51
14 Peter Wester - Eva Nyberg Hedemora BS 1086 53.87
15 Niclas Samuelsson - Tom Gärds Uddevalla BF - BK Björken 1084 53.77
16 Oscar Hult - Hans Eriksson Partille/Mölnlycke BK 1074 53.27
17 Lars-Göran Larsson - Jonas Hogedal Uddevalla BF - Vänersborgs BS 1069 53.03
18 Björn Wenander - Ingvar Grahn Onsdagsklubben 1065 52.83
19 Per Schullström - Lena Schullström Åmåls BS 1051 52.13
20 Kjell Helin - Leif Martinsson BS 53, Göteborg - Orust BK 1045 51.84
21 Kjell Berg - Marielle Dietrich Tjörns BK 1040 51.59
22 Micael Svensson - Therése Andersson Örebridgen 1029 51.04
23 Stefan Stolt - Birgitta Wilhelmsson Vänersborgs BS 1028 50.99
24 Tommy Gunnarsson - Suzanne Lemborn Arvika BS - Karlstads BK 1027 50.94
25 Laila Barone - Kent Larsson Tjörns BK 1003 49.75
26 Michael Koch - Christer Koch Kungälvs BK - BK S:t Erik 996 49.40
27 Allan Johansson - Kenneth Gadd Tjörns BK 979 48.56
28 Ulf Halvorsen - Carina Halvorsen Vänersborgs BS 976 48.41
28 Sven-Göran Lennartsson - Morgan Carlman Herrljunga BK - Levene BK 976 48.41
30 Håkan Nilsson - Agneta Oppenstam Ljungskile BK 973 48.26
31 Ingegerd Lundgren - Ulla Ridderstad Sävsjö BK - BK Opalen 971 48.16
32 Anna Ek - Elisabeth Brattberg Uddevalla BF 953 47.27
33 Axel Selvén - Nils Svensson BK Albrekts 950 47.12
34 Eva Glans - Jan Ohlsson Orust BK - Lerums BK 949 47.07
35 Liv Andersson - Inger Karlsson Uddevalla BF 947 46.97
36 Rebecca Nelje - Jan Holmström BK Albrekts 939 46.58
37 Evert Bengtsson - Birgitta Bengtsson Kalmarsunds BK 937 46.48
38 Karola Högberg - Lars Lilja Lindesbergs BS 926 45.93
39 Per Andersson - Gunilla Andersson BK Albrekts 925 45.88
40 Christian Lundgren - Roger Flodstrand Kungshamns BK 899 44.59
41 Lennart Keussen - Ewa Merkander Djursholms BK - BK Debut 859 42.61
42 Annike Larsson - Stig Ljungqvist Uddevalla BF 843 41.82
43 Elisabeth Olsson - Kerstin Edwall Åsa/Frillesås BK 826 40.97
44 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 809 40.13
45 Leif Erlandsson - Karin Erlandsson Nora BK 801 39.73
46 Peter Nohrén - Inga-Lis Larsson Borlänge BK 784 38.89
47 Eva Sylvan - Ingrid Katz BK Lyx - BK Everfresh 782 38.79
48 Gunilla Lindahl - Ulla-brith Johansson Tjörns BK - Stenungsunds BK 769 38.14
49 Thomas Andersson - Ulla-Stina Gustavsson Uddevalla BF 767 38.05
50 Katarina Magnusson - Christina Gabinus BS Damernas - BK Everfresh 703 34.87