Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 11 2018-11-18 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 11 2018-11-18

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie 2.83
2 Börje Dahlberg - Robin Björkstrand SC - 99:an SC - 99:an 2.28
3 Lars Kennethsson - John-Erik Hörnfeldt SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 2.27
4 Jan Selberg - Jonas Petersson Jannes Jannes 1.80
5 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA 1.56
6 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra 1.43
7 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys 1.34
8 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie 1.30
9 Björn Sörling - Björn Thalén SC - 99:an SC - 99:an 1.25
10 Tommy Gullberg - Anders Morath Valle Valle 1.14
11 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC - ANNA SC - ANNA 1.12
12 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes 0.71
13 Markus Hedström - Torbjörn Olsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 0.63
14 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc 0.60
15 K-G Wanngård - Mattias Jonsson SC - LagOmBud SC - LagOmBud 0.56
16 Patrik Johansson - Stefan Jönsson SC - San Sac SC - San Sac 0.51
17 Erik Sjöstrand - Lennart Kjellman Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan 0.49
18 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel 0.46
19 Suzanne Lemborn - Tore Stormo SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 0.45
20 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle 0.39
21 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret 0.39
22 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix 0.37
23 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac 0.29
24 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest 0.28
25 Harry Schüssler - Börje Liljekvist Harrys Boys Harrys Boys 0.26
26 Urban Björklund - Per-Erik Jansson Dagens Dubbel Dagens Dubbel 0.16
27 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret 0.14
28 Johannes Matsson - Peter Swensson Zarathustra Zarathustra 0.13
29 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 0.07
30 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 0.05
31 Peggy Nyholm - Pontus Karlsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -0.05
32 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud -0.07
33 Erika Rodin - Emanuel Unge Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -0.13
34 Rune Pettersson - Christer Bjäring SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA -0.14
35 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi -0.16
36 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -0.26
37 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix -0.28
38 Markus Bertheau - Peter Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau -0.29
39 Ulf Nohrén - Björn Alenfalk Falcon Crest Falcon Crest -0.37
40 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA -0.39
41 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow G Yellow G -0.39
42 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman -0.45
43 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi -0.46
44 Christer Enkvist - Marito Karlsson UBS Doc UBS Doc -0.49
45 Kathrine Bertheau - Simon Hult BridgeBertheau BridgeBertheau -0.51
46 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 -0.56
47 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -0.60
48 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö -0.63
49 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven -0.71
50 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -1.12
51 PG Eliasson - Gunnar Elmroth Yellow G Yellow G -1.14
52 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö -1.25
53 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock -1.30
54 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -1.34
55 Mattias Weiler - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -1.43
56 Ylva Strandberg - Gudrun Strandberg Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -1.56
57 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven -1.80
58 Per-Erik Malmström - Johan Säfsten Skalman Skalman -2.27
59 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö -2.28
60 Göran Westin - Mikael Björin Mango Chock Mango Chock -2.83