Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 9 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 9

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 3.60
2 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle 3.55
3 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 3.50
4 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi 3.36
5 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes 2.61
6 Markus Hedström - Torbjörn Olsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 2.34
7 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac 2.28
8 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC - ANNA SC - ANNA 2.21
9 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest 2.08
10 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret 1.84
11 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 1.64
12 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven 1.40
13 Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 1.30
14 Johan Säfsten - Per-Erik Malmström Skalman Skalman 1.07
15 Rune Pettersson - Christer Bjäring SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 1.05
16 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman 0.79
17 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi 0.72
18 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck SC - 99:an SC - 99:an 0.66
19 Simon Hult - Kathrine Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau 0.63
20 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc 0.56
21 Suzanne Lemborn - Tore Stormo SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 0.56
22 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 0.48
23 Tommy Gullberg - Anders Morath Valle Valle 0.47
24 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret 0.39
25 Börje Dahlberg - Robin Björkstrand SC - 99:an SC - 99:an 0.33
26 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 0.28
27 Carl Engholm - Göran Sperber UBS Doc UBS Doc 0.26
28 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys 0.17
29 Patrik Johansson - Stefan Jönsson SC - San Sac SC - San Sac 0.14
30 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow G Yellow G 0.13
31 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven -0.13
32 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö -0.14
33 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA -0.17
34 Mattias Jonsson - K-G Wanngård SC - LagOmBud SC - LagOmBud -0.26
35 Ulf Nohrén - Björn Alenfalk Falcon Crest Falcon Crest -0.28
36 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra -0.33
37 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie -0.39
38 Erika Rodin - Emanuel Unge Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -0.47
39 Per-Erik Jansson - Urban Björklund Dagens Dubbel Dagens Dubbel -0.48
40 Jonas Petersson - Jan Selberg Jannes Jannes -0.56
41 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud -0.56
42 Pontus Karlsson - Peggy Nyholm SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -0.63
43 Johannes Matsson - Peter Swensson Zarathustra Zarathustra -0.66
44 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix -0.72
45 Erik Sjöstrand - Lennart Kjellman Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -0.79
46 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -1.05
47 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -1.07
48 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel -1.30
49 PG Eliasson - Gunnar Elmroth Yellow G Yellow G -1.40
50 Mikael Björin - Göran Westin Mango Chock Mango Chock -1.64
51 Tatyana Trendafilova - Fredrik Jarlvik SC - Tootsie SC - Tootsie -1.84
52 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 -2.08
53 Börje Liljekvist - Harry Schüssler Harrys Boys Harrys Boys -2.21
54 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö -2.28
55 Peter Bertheau - Tommy Bergdahl BridgeBertheau BridgeBertheau -2.34
56 Lars Kennethsson - John-Erik Hörnfeldt SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast -2.61
57 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix -3.36
58 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -3.50
59 Mattias Weiler - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -3.55
60 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock -3.60