Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 8 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 8

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Simon Hult - Tommy Bergdahl BridgeBertheau BridgeBertheau 4.52
2 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck SC - 99:an SC - 99:an 3.83
3 PG Eliasson - Gunnar Elmroth Yellow G Yellow G 3.61
4 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA 3.52
5 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle 3.43
6 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 3.20
7 Tommi Ramstedt - Erik Gulliksson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 3.05
8 Tommy Gullberg - Anders Morath Valle Valle 2.83
9 Björn Thalén - Björn Sörling SC - 99:an SC - 99:an 2.78
10 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret 2.21
11 Mårten Gustawsson - Johnny Östberg Greven Greven 2.20
12 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi 1.91
13 Christer Bjäring - Rune Pettersson SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 1.47
14 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie 1.03
15 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 0.97
16 Börje Liljekvist - Harry Schüssler Harrys Boys Harrys Boys 0.87
17 Frank Westman - Lars Ramquist Yellow G Yellow G 0.80
18 Pontus Karlsson - Peggy Nyholm SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 0.70
19 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud 0.63
20 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix 0.57
21 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 0.53
22 Markus Hedström - Torbjörn Olsson SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 0.47
23 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman 0.41
24 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix 0.30
25 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac 0.14
26 K-G Wanngård - Mattias Jonsson SC - LagOmBud SC - LagOmBud 0.10
27 Alexander Sandin - Thomas Karlsson Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 0.07
28 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö 0.06
28 Suzanne Lemborn - Lars Kennethsson SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 0.06
30 Michael Lemborn - Tore Stormo SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast 0.05
31 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest -0.05
32 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys -0.06
32 Björn Alenfalk - Ulf Nohrén Falcon Crest Falcon Crest -0.06
34 Göran Westin - Mikael Björin Mango Chock Mango Chock -0.07
35 Kristin Nedlich - Emanuel Unge Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -0.10
36 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget -0.14
37 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes -0.30
38 Linus Dahlström - Sanna Clementsson SC - Tootsie SC - Tootsie -0.41
39 Urban Björklund - Per-Erik Jansson Dagens Dubbel Dagens Dubbel -0.47
40 Stefan Jönsson - Patrik Johansson SC - San Sac SC - San Sac -0.53
41 Jonas Petersson - Jan Selberg Jannes Jannes -0.57
42 Mattias Weiler - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -0.63
43 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel -0.70
44 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra -0.80
45 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö -0.87
46 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret -0.97
47 Johan Säfsten - Per-Erik Malmström Skalman Skalman -1.03
48 Peter Bertheau - Markus Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau -1.47
49 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC - ANNA SC - ANNA -1.91
50 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 -2.20
51 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö -2.21
52 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc -2.78
53 Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -2.83
54 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock -3.05
55 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 -3.20
56 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -3.43
57 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi -3.52
58 Johannes Matsson - Peter Swensson Zarathustra Zarathustra -3.61
59 Carl Engholm - Göran Sperber UBS Doc UBS Doc -3.83
60 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA -4.52