Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 2 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 2

IMP över fältet, 30 bord, 60 par. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Rune Pettersson - Christer Bjäring SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 3.95
2 Jonas Petersson - Jan Selberg Jannes Jannes 3.84
3 Mattias Weiler - Andreas Abragi Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner 3.50
4 Torbjörn Olsson - Markus Hedström SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta 3.33
5 Gunnar Sjökvist - Håkan Johansson SC - Växjö SC - Växjö 2.49
6 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes 2.40
7 Lars Jansson - Tobias Bende SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 2.34
8 Tommy Gullberg - Anders Morath Valle Valle 2.09
9 Daniel Eriksson - Hans-Ove Sandin SC - ZMRZLINA SC - ZMRZLINA 1.97
10 Erik Fryklund - Johnny Blid SC - San Sac SC - San Sac 1.89
11 Arne Ericson - Leif Björkman SC - Växjö SC - Växjö 1.67
12 Anders Ljungblad - Peter Nuoristo SC - Fem stoppar spöktåget SC - Fem stoppar spöktåget 1.53
13 Johnny Östberg - Mårten Gustawsson Greven Greven 1.49
14 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarathustra Zarathustra 1.48
15 Göran Westin - Mikael Björin Mango Chock Mango Chock 1.44
16 Rolf Westman - Lars Olsson Harrys Boys Harrys Boys 1.36
17 Fredrik Jarlvik - Tatyana Trendafilova SC - Tootsie SC - Tootsie 1.14
18 Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson SC - ANNA SC - ANNA 0.78
19 Dan Granberg - Marcus Hjelte UBS Doc UBS Doc 0.69
20 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow G Yellow G 0.58
21 Henrik Wegnelius - Peter Görnandt Topmix Topmix 0.53
22 Elisabeth Stanley - Hernando Slottsdahl ABB 21 ABB 21 0.53
23 Per Östlund Mitchell - Robert Bäck SC - 99:an SC - 99:an 0.44
24 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC - ANNA SC - ANNA 0.38
25 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö 0.36
26 Simon Hult - Kathrine Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau 0.33
27 Patrik Johansson - Stefan Jönsson SC - San Sac SC - San Sac 0.28
28 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 0.19
29 Thomas Ivarsson - Joakim Nordlindh Falcon Crest Falcon Crest 0.01
29 Erik Gulliksson - Tommi Ramstedt Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar 0.01
31 Pontus Karlsson - Peggy Nyholm SC - Åmål Hulta SC - Åmål Hulta -0.01
31 Gunnar Elmroth - PG Eliasson Yellow G Yellow G -0.01
33 Michael Lemborn - Suzanne Lemborn SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast -0.19
34 Gullvi Högberg - Sören Lennartsson SC - Gullvi SC - Gullvi -0.28
35 Johannes Matsson - Peter Swensson Zarathustra Zarathustra -0.33
36 Carl Engholm - Göran Sperber UBS Doc UBS Doc -0.36
37 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman -0.38
38 Sanna Clementsson - Linus Dahlström SC - Tootsie SC - Tootsie -0.44
39 Björn Wenneberg - Göran Selldén Topmix Topmix -0.53
40 Lars Marjoniemi - Peter Forsberg ABB 21 ABB 21 -0.53
41 Ulf Nohrén - Björn Alenfalk Falcon Crest Falcon Crest -0.58
42 Sture Rundgren - Gabor Barath SC - Lag Älwö SC - Lag Älwö -0.69
43 Per-Erik Malmström - Johan Säfsten Skalman Skalman -0.78
44 Börje Dahlberg - Robin Björkstrand SC - 99:an SC - 99:an -1.14
45 Erika Rodin - Emanuel Unge Knut-Axel med vänner Knut-Axel med vänner -1.36
46 Peter Backlund - Madeleine Swanström Valle Valle -1.44
47 Tommy Bergdahl - Markus Bertheau BridgeBertheau BridgeBertheau -1.48
48 John-Erik Hörnfeldt - Per Jansson SC - Team Westcoast SC - Team Westcoast -1.49
49 Ia Börling - Linnea Edlund Bullret Bullret -1.53
50 Per-Erik Jansson - Urban Björklund Dagens Dubbel Dagens Dubbel -1.67
51 Per Larsson - Christian Carlsson SC - Gullvi SC - Gullvi -1.89
52 Mattias Jonsson - K-G Wanngård SC - LagOmBud SC - LagOmBud -1.97
53 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock -2.09
54 Robert Larsson - Mats Johansson Bullret Bullret -2.34
55 Linda Sandberg - Klara Asplund Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -2.40
56 Lars Ericson - Bo Ericson Dagens Dubbel Dagens Dubbel -2.49
57 Ylva Strandberg - Gudrun Strandberg Gudruns Lärjungar Gudruns Lärjungar -3.33
58 Harry Schüssler - Börje Liljekvist Harrys Boys Harrys Boys -3.50
59 Lennart Kjellman - Erik Sjöstrand Värsta Stamtavlan Värsta Stamtavlan -3.84
60 Göran Rångevall - Anders Lövling SC - LagOmBud SC - LagOmBud -3.95