Kommande tävlingar
27/10 Allsvenskan div 2
27/10 Allsvenskan, div 2, rond 8-11
30/10 Juniorläger, höstlovet
Rapporterade tävlingar
07/10 Enköpings BS - Guldtävling
22/09 Allsvenskan, div 3 match 6:1
22/09 Allsvenskan, div 3 match 5:1
Svenska Bridgeförbundet » Brons 1 Hcp 2018-07-27 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Brons 1 Hcp 2018-07-27

Partävling, 74 bord, 148 par. Antal brickor: 24. Medel: 1750.4.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Isis Lundqvist - Tiger Lundqvist BK Albrekts 2472.9 70.57
2 Per-Olov Bergström - Robert Cinadler Mälarö BS - BK S:t Erik 2248.2 64.16
3 Marie Tonström - Agneta Persson BK Debut 2204.7 62.92
4 Ulla-Britt Fredrikson - Per-Olov Johansson Örebridgen 2179.7 62.21
5 Nils Åhlén - Karin Åhlén BK Björken - BK Lyx 2147.4 61.28
6 Emma Sundström - Sofia Sundström Sundsvallsbridgen 2141.8 61.13
7 Gun Gyldén - Arnold Ivansson Arboga BK - Stenstorps BK 2135.7 60.95
8 Alf Markussen - Åge Hovden Norge 2111.1 60.25
9 Kristina Olofsson - Ulla Holmudd Gävle BK - Väsbypensionärernas BF 2104.3 60.05
10 Lars Fritzing - Inga-May Fritzing Borlänge BK 2092.6 59.72
11 Claes Bodin - Nina Bodin Karlstads BK 2091.0 59.67
12 Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén Borlänge BK 2074.9 59.22
13 Björn Thalén - Yvonne Thalén Skara BS - Karlstads BK 2066.1 58.96
14 Sune Hallgren - Sigurd Frydenlund Visby BS - Norge 2065.0 58.93
15 Marianne Melchior Ericson - Thomas Wedin Skutskärs BK - Skövde BA 2061.6 58.84
16 Jonas Segervald - Sven Pårs BK Björken 2055.7 58.67
17 Bengt Emanuelsson - Jonas Tjärnemo LUCK 2053.6 58.61
18 Gösta Frödin - Jakob Yngman Arvika BS 2051.7 58.55
19 Helena Liljedahl - Lotta Taxén BK S:t Erik 2036.7 58.13
20 Pierre Berg - Annika Sundelin Hällefors BK - Solstabridgen 2016.2 57.54
21 Stig Johansson - Lennart Olofsson Borås BA 2015.6 57.52
22 Michael Nilsson - Roger Nilsson BK S:t Erik - Växjöbridgen 2004.6 57.21
23 Hans Cederlid - Annika Cederlid Laholms BK 2001.8 57.13
24 Hans Nodby - Eva Kangru Uddevalla BF - PBF Uppsala 1997.9 57.02
25 Björn R Haugen - Bård Lian Norge 1989.6 56.78
26 Odd Stokka - Lena Jensen Stokka BK Björken 1989.3 56.77
27 Ursula Nielsen - Håkan Kihlgren BK S:t Erik 1984.8 56.64
28 Tommy Oscarsson - Gabriella Jönsson Åsa/Frillesås BK - Malmö BK 1984.2 56.63
29 Jerzy Brzustovski - Helena Hansson Poland - Storsjöbygdens BK 1977.5 56.43
30 Lisbeth Eriksson - Birgitta Johansson Örebridgen - Kumla BS 1976.6 56.41
31 Bente Skymoen - Torill Haakenstad Norge 1975.7 56.38
32 Carina Murtas - Mats Lövgren BK S:t Erik 1948.7 55.61
33 Torbjörn Hurtig - Leif Ronnersjö Malungs BK 1946.1 55.54
34 Lena Söderlind - Ingemar Söderlind BK S:t Erik 1945.5 55.52
35 Ulf Henriksson - Elisabeth Jonasson Alnö BK 1945.0 55.51
36 Inger Mårtensson - Gunilla Moritzen Örebridgen 1944.7 55.50
37 Knut Karlsen - Lars Erik Thomasson Norge 1929.8 55.07
38 Jan-Olof Siby - Bertil Lundbäck Borås BA - BK Everfresh 1925.1 54.94
39 Annika Steisjö - Tony Holm Enköpings BS 1909.5 54.50
40 Tuve Gustavsson - Estrid Gustavsson BK S:t Erik 1908.8 54.48
41 Bertil Johansson - Leif Dahl Borås BA 1904.5 54.35
42 Kerstin Lindqvist - Sigvard Marjasin Örebridgen 1894.7 54.07
43 Lena Falck - Ingrid Adamsson Örebridgen 1890.8 53.96
44 Ulf Persson - Jan Malmström BK Albrekts 1888.0 53.88
45 Lena Rohlén - Ove Pettersson Örebridgen 1886.1 53.83
46 Jan Murman - Reinhard Kleist Örebridgen - Germany 1880.7 53.67
47 Laila Pettersson - Sören Olofsson Bräcke BK 1880.2 53.66
48 Dan Andersson - Arnold Digre Munka Ljungby BS - Norge 1870.8 53.39
49 Martin Löfgren - Nikolas Bausback Filbyter Bridge 1855.2 52.95
50 Inger Wästfelt - Lars Wästfelt BK ALERT 1848.4 52.75
51 Jenni-Ann Antonsson - Birgitta Åkerstedt BK Albrekts - Örebridgen 1843.8 52.62
52 Gert-Inge Hugosson - Annika Hugosson Stenungsunds BK 1835.5 52.38
53 Håkan Fahlström - Sven Andersson Vimmerby BK - Nyköpings BS 1833.4 52.32
54 Ingegerd Peterson - Britt Björk BK Albrekts 1823.2 52.03
55 Torbjörn Askernäs - Marit Askernäs Karlstads BK 1821.9 52.00
56 Olle Axne - Åsa Axne Storsjöbygdens BK 1819.2 51.92
57 Christer Andersson - Stefan Giertz Enköpings BS 1817.5 51.87
58 Göran Johansson - Göran Ek Örebridgen 1811.1 51.69
59 Marie Svensson - Håkan Svensson Bollnäs BK 1811.0 51.68
60 Sven Johannesson - Barbro Johannesson PBF Uppsala 1801.0 51.40
61 Kenneth Svensson - Jan Svensson BK Albrekts 1797.6 51.30
62 Anders Ekström - Eva Ekström Rimbo BK 1797.0 51.28
63 Leif Högberg - Berit Högberg Skara BS 1793.7 51.19
64 Thomas Andersson - Ulla-Stina Gustavsson Uddevalla BF 1791.6 51.13
65 Rolf Brander - Ann-Marie Brander Jakobsbergs BK 1779.4 50.78
66 Benny Marquart - Preben Taasti Danmark 1779.1 50.77
67 Elisabeth Olsson - Sten Olsson Åhus BK 1774.9 50.65
68 Tom Sandquist - Monica Sandquist Laholms BK 1774.2 50.63
69 Hjördis Andersson - Birgitte Thellefsen Lindesbergs BS 1774.0 50.63
70 Anders Olsson - Christer Ekberg BK Lavec - Pri-Bri 1936 1768.9 50.48
71 Jarl Jönsson - Ann Johansson Norrorts Bridge 1766.4 50.41
72 Kerstin Demjan - Nils Ericson Örebridgen 1762.3 50.29
73 Olle Thornberg - Gunvor Thornberg BK Tre Sang, Helsingborg 1761.5 50.27
74 Gert Malmberg - Mona Malmberg Filbyter Bridge 1742.3 49.72
75 Britt Norström - Annika Norström Wiklund Tidaholms BK 1740.2 49.66
76 Lilian Rosengren - Göran Lindberg Örebridgen 1734.4 49.50
77 Lena Lundqvist - Gun-Britt Rindstål Valdemarsviks BK - Överums BK 1730.5 49.39
78 Anders Nordlund - Åke Andersson Örebridgen 1722.8 49.17
79 Kerstin de la Tajada - Lennart Andersson Örebridgen 1708.8 48.77
80 My Sköld - Peter Vestin Bollnäs BK - Söderhamns BS 1705.1 48.66
81 Evalena Magnusson - Kristina Hammar Karlskoga BK - BK S:t Erik 1703.7 48.62
82 Nils Karlsson - Monica Bursell Örebridgen 1703.4 48.61
83 Dag Elmér - Ulla Andersson BK S:t Erik 1700.4 48.53
84 Irene Håberger - Berit Jonsson Nora BK 1698.9 48.48
85 Roland Lundegård - Benkt Lundgren Örebridgen - BK S:t Erik 1698.4 48.47
86 Thomas Knutsson - Anders Persson Laholms BK 1697.6 48.45
87 Kent Rörqvist - Renée Blixt Arvika BS 1697.2 48.44
88 Astrid Blomgren - Inger Strandberg Örebridgen 1678.1 47.89
89 Barbro Mårtensson - Ewa Svensson BK S:t Erik 1676.4 47.84
90 Barbro Vaerlien - Ulf Vaerlien Norrorts Bridge 1674.5 47.79
91 Lennart Carlsson - Gunilla Johansson BK S:t Erik 1669.7 47.65
92 Ole Årland - Laila Årland Norge 1667.0 47.57
93 Leif Carlson - Eva Silbersky-Carlson BK S:t Erik 1661.7 47.42
94 Inger Molin - Britt-Inger Kleist Örebridgen 1658.0 47.32
95 Ulf Westlin - Sofie Westlin Bollnäs BK 1642.0 46.86
96 Eva Jansdotter - Veronika Karlsson Örebridgen - Karlskoga BK 1631.9 46.57
97 Ulrika Forsberg - Ola Svensson Visby BS - Munka Ljungby BS 1630.6 46.54
98 Klaus Hawby - Jan Olofsson BK Opalen - Norrorts Bridge 1625.8 46.40
99 Charlotta Jönsson - Rosaine Klerborg Skänninge BK - Mjölby BK 1624.1 46.35
100 Sören Westling - Lisa Westling BK Albrekts 1624.0 46.35
101 Matts Lindberg - Susanne Hammar BK Tre Sang, Helsingborg - Stigtomta BK 1621.2 46.27
102 Rose-Marie Crossner - Christina Oldin Örebridgen - Axbergs BK 1617.6 46.16
103 Tobias Bende - Sara Wrige BK Everfresh - Askims BK 1614.5 46.08
104 Inge Keiser - Lise Mikkelsen Danmark 1614.1 46.06
105 Anthony Sawaya - Kerstin Sawaya Örebridgen 1609.9 45.94
106 Demitrius Berg - Shaun Jacobsen BK Tre Sang, Helsingborg 1607.6 45.88
107 Kerstin Marcusson - Gerdmarie Zäll Örebridgen 1603.4 45.76
108 Ulf Norberg - Göran Sandahl Örebridgen 1602.5 45.73
109 Ove Olofsson - Ulf Andersson Norrköpingsbridgen 1591.4 45.42
110 Stina Gottliebsson - Elisabet Olofsson Lindesbergs BS 1589.1 45.35
111 Karl-Erik Nilsson - Sture Persson Örebridgen 1588.4 45.33
112 Kerstin Hollertz - Birgitta Ekström Örebridgen 1585.2 45.24
113 Christer Larsson - Thomas Hultgren Åsa/Frillesås BK 1580.9 45.12
114 Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Malmö BK 1578.0 45.03
115 Robert Storm - Markus Sandberg Nora BK - Borlänge BK 1576.0 44.98
116 Lena Hammarberg - Cary Hammarberg BK S:t Erik 1574.2 44.93
117 Birgitta Jonasson - Sven Jonasson Lindesbergs BS 1572.8 44.89
118 Elvy Wennerström - Margareta Sund Örebridgen 1572.4 44.87
119 Hasse Roman - Ylva Roman BK Albrekts 1559.9 44.52
120 Eva Lund - Per Storjord - 1556.4 44.42
121 Martin Lundberg - Ingemar Svensson BK Albrekts 1554.7 44.37
122 Tom Norman - Ulf Norman Västra Bjäre BK - Lunds BK 1552.0 44.29
123 Jonas Hjelte - Morgan Johansson Kisa BS 1548.1 44.18
124 Lars Strandberg - Berit Strandberg BK S:t Erik 1545.7 44.11
125 Håkan Myrhagen - Ritva Myrhagen BK Sekvens, S-torp 1516.1 43.27
126 Irene Hässledal - Gunnar Brodin Örebro Dövas BK 1509.0 43.06
127 Eva Johansson - Eva Sylvan Askims BK - BK Lyx 1508.9 43.06
128 Maria Grön - Birgitta Samuelsson ABB BK - Köpings BS 1496.8 42.72
129 Carina Larsson - Inger Aronsson Örebridgen 1493.8 42.63
130 Björn Andersson - Sonja Hedström Örebridgen 1481.3 42.28
131 Kjell Berndtsson - Åsa Berndtsson BK Lyx - BK Everfresh 1478.2 42.19
132 Per-Gunnar Sundström - Sofi Sundström Arjeplogs BS 1475.1 42.10
133 Peter Björknert - Leif Kroon Örebro Dövas BK 1454.4 41.51
134 Margareta Björklund - Anna Idbohrn Örebridgen 1443.1 41.18
135 Kristina Rönnbäck - Kent Sundqvist ABB BK - VBS Aros 1440.7 41.12
136 Ulla Norman - Karin Hellsten Luleå BK 1434.1 40.93
137 Nils-Arne Nilsson - Pia Nilsson BK Albrekts 1433.7 40.92
138 Hege Johansen - Elisabeth Johansen Norge 1427.5 40.74
139 Stina Löfstrand - Kenneth Löfstrand BK S:t Erik 1408.4 40.19
140 Gerd Wrige - Nils-Bertil Gustafsson Askims BK 1405.4 40.11
141 Arne Dahlberg - Maj-Louise Dahlberg BK Sekvens, S-torp 1397.5 39.88
142 Kerstin Olausson - Lotta Konradsson Örebridgen - Fredagsklubben 1384.8 39.52
143 Jan Norberg - Carina Norberg Väddö BK - Uppsalabridgen 1358.8 38.78
144 Anita Bergstedt - Roger Hilmersson Filbyter Bridge 1353.3 38.62
145 Susanne Lind - Rose Myrman Gävle BK 1325.1 37.82
146 Charlie Rättö - Göran Olsson Örebridgen 1303.4 37.20
147 Anders Fensby - Göthe Binning Örebridgen 1295.1 36.96
148 Joan Mcleary - David McLeary United Kingdom 925.0 26.40