Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Västergötlands BF » Kval DM par Veteran simultan 2019-03-04 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Västergötlands BF

Kval DM par Veteran simultan 2019-03-04

Partävling, 65 bord, 126 par, 4 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 1440.9.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Göte Berntsson - Göran Selldén BK Lyx - BK Everfresh 2130.5 73.98
2 Lars Frändberg - Christer Ottosson Mariestads BS 2045.0 71.01
3 Hans Fimmerstad - Bengt-Ove Wallenstein Mariestads BS 2033.0 70.59
4 Jan-Erik Gustavsson - Morgan Wiklander Alingsås BS 1951.0 67.74
5 Erik Sjöstrand - Håkan Johansson Skövde BA 1941.8 67.42
6 Benny Olsson - Roger Nyman Skövde BA - Kungshamns BK 1830.5 63.56
7 Karin Arvidsson - Elisabeth Jonsson Borås BA 1817.0 63.09
8 Thomas Blom - Göran Carlsson Hjo BS 1813.0 62.95
9 Lars-Åke Alterby - Divert Carlsson Ulricehamns BK 1810.0 62.85
10 Per-Olov Törnqvist - Gunder Persson Skövde BA 1788.0 62.08
11 Per-Arne Svensson - Sören Lennartsson Lidköpings BK - Falköpings BS 1783.6 61.93
12 Thomas Samuelsson - Tage Bengtsson Borås BA 1759.0 61.08
13 Elisabeth Lindholm - Bengt-Eric Svensson Ulricehamns BK 1758.0 61.04
14 Annika Sandberg - Sören Lundin Skövde BA 1750.9 60.80
15 Leif Axelsson - Tommy Fröjdh Skövde BA 1743.0 60.52
16 Christer Magnusson - Sten Johansson Borås BA 1742.0 60.49
17 Kenth Sandéhn - Sten Gustavsson Falköpings BS 1738.9 60.38
18 Björn Westling - Bengt Alrud Borås BA 1727.0 59.97
19 Stefan Lundh - Hans Bogeskär Alingsås BS 1720.0 59.72
20 Christer Assarsson - Rune Johansson Tidaholms BK 1694.0 58.82
21 Jan Larsson - Henrik Westling Borås BA 1690.0 58.68
22 Ingrid Molin - Thomas Danielsson Falköpings BS 1668.0 57.92
23 Sören Larsson - Birgit Larsson Ulricehamns BK 1664.7 57.80
24 Sven-Erik Andersson - Stig-Ove Hellqvist Ulricehamns BK 1651.6 57.35
25 Hugo Jörgensen - Jan Unosson Borås BA 1631.0 56.63
26 Marianne Johansson - Roland Andersson Alingsås BS 1613.5 56.02
27 Carl-Åke Frisk - Lars-Göran Nilsson Mariestads BS - Skövde BA 1613.0 56.01
28 Henning Kristensen - Kaj Friberg Alingsås BS 1610.2 55.91
29 Jan-Erik Dahl - Enar Thor Borås BA 1600.0 55.56
30 Gerd Stylander - Göran Stylander Mariestads BS 1596.0 55.42
31 Lars-Ove Larsson - Per-Erik Thurén Tidaholms BK 1593.0 55.31
31 Gunnar Löngårdh - Gunnel Svensson Borås BA 1593.0 55.31
33 Håkan Måård - Kjell-Åke Lind Falköpings BS - Stenstorps BK 1589.5 55.19
34 Mattias Frank - Ingvar Arvidsson Borås BA 1589.0 55.17
35 John Ehn - Ingemar Svenningsson Ulricehamns BK 1583.0 54.97
36 Stig Bergman - Lennart Johansson Hjo BS 1578.0 54.79
37 Sune Bustad - Ingvar Ivarsson Skövde BA 1577.5 54.77
38 Anna Syberfeldt - Carina Ljung Skövde BA 1574.2 54.66
38 Gerhard Nilsson - Gunilla Gripestam Ulricehamns BK 1574.2 54.66
40 Sven Lindell - Alice Lindell Tibro BK 1571.0 54.55
41 Ann-Kristin Hultgren - Henry Alfredsson BK Opalen 1565.5 54.36
42 Sten Öman - Hans Brolin Borås BA 1562.0 54.24
43 Pirkko Laukkanen - Kerstin Persson Mariestads BS - BK Ruter 1560.0 54.17
44 Hedvig Berg - Lars Götharsson Ulricehamns BK 1557.0 54.06
45 Ville Norén - Jaenita Johansson Borås BA 1555.0 53.99
46 Tomas Gustafsson - Åke Gustafsson Stenstorps BK 1546.9 53.71
47 Rune Karlsson - Ässy Sandéhn Falköpings BS 1540.4 53.48
48 Roland Storck - Åke Bergman Hjo BS 1538.0 53.40
49 Carl-Gösta Gustafsson - Kai Alm Ulricehamns BK 1533.0 53.23
50 Åke Axelsson - Jan-Erik Olsson Alingsås BS 1529.5 53.11
51 Anita Gunnarsson - Wiveka Johansson BK Ruter 1526.0 52.99
52 Inger Wiklander - Kerstin Sandström Alingsås BS 1509.8 52.42
53 Matts Klasson - Anita Klasson Ulricehamns BK 1494.5 51.89
54 Robert Odd - Åke Johansson Ulricehamns BK 1482.5 51.48
55 Olle Gustavsson - Gunnel Gustavsson Tibro BK 1475.0 51.22
56 Roy Carlsson - Kerstin Carlsson Ulricehamns BK 1469.5 51.02
57 Marie Carlsvärd - Anneli Björklund Alingsås BS 1467.3 50.95
58 Ceve Eldh - Bertil Strand Skövde BA - BK Ruter 1466.0 50.90
59 Anders Birgander - Ingrid Rylander Stenstorps BK 1462.9 50.80
60 Fredrik Axelsson - Ronny Eriksson Skövde BA 1455.0 50.52
61 Curt Nermark - Torgny Andreasson Alingsås BS - Vårgårda BS 1449.8 50.34
62 Johan Kjerrulf - Margareta Westman Ulricehamns BK 1447.6 50.27
63 Hartmut Bädicker - Sven-Erik Svensson Hjo BS 1445.0 50.17
64 Kjell Karlsson - Kurt Karlsson Hjo BS - Skövde BA 1436.0 49.86
65 Björn Helmer - Kent Christiansson Alingsås BS 1431.3 49.70
66 Åke Stridh - Lennart Hermansson Bridgeklubben Karlskrona - Falköpings BS 1431.0 49.69
67 Britt-Marie Lundqvist - Eva-Lill Andersson Hjo BS 1412.0 49.03
68 Sonja Jungmalm - Asta Andersson Ulricehamns BK 1409.0 48.92
69 Kerstin Becker - Sigbritt Tibblin Mariestads BS - BK Ruter 1398.0 48.54
70 Morgan Carlman - Staffan Dverstorp Levene BK - Stenstorps BK 1390.9 48.30
71 Lars-Erik Melander - Rosemary Kaplun Lerums BK 1390.0 48.26
72 Gulli Ragnarsson - Karin Sandéhn Falköpings BS 1381.1 47.95
73 Stefan Felicijan - Edvard Felicijan Borås BA 1379.0 47.88
74 Arnold Ivansson - Anders Brodin Stenstorps BK 1362.5 47.31
75 Clas Pettersson - Lennart Pettersson Hjo BS 1353.0 46.98
76 Jan-Ove Piehl - Krister Andersson Tidaholms BK 1352.0 46.94
77 Mats Bende - Christina Bende Tidaholms BK 1338.0 46.46
78 Mia Kjellgren - Maria Törnblad Skövde BA 1336.4 46.40
79 Lena Garhamn - Håkan Hermansson Skövde BA 1333.1 46.29
80 Eva Häggström - Jonas Häggström Borås BA 1326.0 46.04
81 Ingela Fägerlind - Leif Karlsson BK Ruter - Mariestads BS 1314.0 45.63
82 Valdimar Gudmundsson - Margret Vidarsdottir BK Opalen 1309.1 45.45
82 Tage Blomqvist - Barbro Törnered Alingsås BS - Lerums BK 1309.1 45.45
84 Roland Karlsson - Kent Augustsson Tidaholms BK 1305.0 45.31
85 Lisbeth Kronlid - Maria Edshammar Alingsås BS 1299.3 45.11
86 Ann-Britt Henningson - Anitha Lampinen Mariestads BS - BK Ruter 1296.0 45.00
87 Sixten Ek - Rolf Israelsson Skövde BA 1283.0 44.55
88 Patrik Elofsson - Linda Sandberg Skövde BA 1280.7 44.47
89 Börge Davidsson - Lars-Göran Andersson Alingsås BS - Vårgårda BS 1276.4 44.32
90 Sven-Göran Lennartsson - Göran Andersson Herrljunga BK 1276.0 44.31
91 Birgitta Dahlström - Mona Närkestam Alingsås BS 1274.0 44.24
91 Ewa Smedberg - Kjell Persson Mariestads BS - BK Ruter 1274.0 44.24
93 Hans Byström - Lilian Byström Ulricehamns BK 1266.0 43.96
94 Kjell Josefsson - Rolf Persson Hjo BS 1265.0 43.92
95 Berry Johnsson - Ingrid Forsberg Borås BA 1260.0 43.75
96 Maj-Britt Sjöberg - Sara Andersson Mariestads BS 1228.0 42.64
97 Ulla-Britt Isaksson - Tommie Ljungberg Hjo BS - Tibro BK 1223.0 42.47
98 Birgitta Frisk - Tomas Dahl Mariestads BS - Frövi BK 1221.0 42.40
98 Åsa Gustaf-Janson - Margareta Peylow Falköpings BS 1221.0 42.40
100 Gunnar Gustavsson - Åke Carlsson Stenstorps BK 1215.3 42.20
101 Lars-Göran Olsson - Roger Brandt Borås BA 1212.0 42.08
102 Kjell Geiborg - Mariana Sandberg Falköpings BS 1208.7 41.97
103 Anders Rehn - Billy Gustafsson Tidaholms BK 1208.0 41.94
104 Birger Aronsson - Olle Wingårdh Borås BA 1205.0 41.84
105 Karin Lindgren - Lembit Murro Alingsås BS 1195.0 41.49
105 Birgitta Nilsson - Inger Johansson Ulricehamns BK 1195.0 41.49
107 Anita Beskow - Evy Esplund Mariestads BS - BK Ruter 1185.0 41.15
108 Kerstin Olsson - Linnéa Pehrson Ulricehamns BK 1182.5 41.06
109 Jan-Ola Leifler - Tore Lindberg Falköpings BS 1181.5 41.02
110 Leif Bjurström - Per-Arne Fälldin Hjo BS 1169.0 40.59
111 Håkan Gustafsson - Lilian Helgeson Skövde BA 1165.1 40.45
112 Gittan Erikson - Brita Daun Borås BA 1157.0 40.17
113 Anita Stenhammar - Harald Stenhammar Mariestads BS 1150.0 39.93
114 Bo Carlsson - Per-Olof Fritzon Skövde BA 1142.0 39.65
115 Aila Seger - Kjell Eriksson Mariestads BS 1135.0 39.41
116 Cathy Fogelberg - Kerstin V Johansson Alingsås BS 1127.0 39.13
117 Lennart Svensson - Sten-Åke Andersson Ulricehamns BK 1122.5 38.98
118 Bo Krantz - Gunilla Westerdahl Alingsås BS 1095.3 38.03
119 Arnold Bonander - Britta Bonander Ulricehamns BK 1090.9 37.88
120 Ingvar Åkesson - Göte Bergsten Skövde BA 1090.0 37.85
121 Fredrik Andersson - Oskar Andersson Borås BA 1064.0 36.94
122 Thomas Larsson - Barbro Johansson Ulricehamns BK 1055.0 36.63
123 Lars Strömvall - Lennart Jönsson Borås BA 1047.0 36.35
124 Claes Stymne - Leif Karlsson Skövde BA 1036.4 35.98
125 Lilian Frantzich - Ann Helmer Alingsås BS 1018.0 35.35
126 Anders Göransson - Lennart Johansson Borås BA 885.0 30.73