Kommande tävlingar
30/12 Allians Guld
06/01 GavleGuldet
12/01 Utbildning TL Steg 3
Rapporterade tävlingar
02/12 Malmö BKs guldtävling
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 15 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 15

IMP över fältet, 32 bord, 60 par, 4 blindpar. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Andreas Westman - Staffan Hedman Westman Westman 6.51
2 Erik Fryklund - Daniel Sivelind ivers ivers 4.84
3 Jessica Larsson - Geir Helgemo Statoil Statoil 3.33
4 Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén En man kort En man kort 3.25
5 Johannes Matsson - Daniel Anteryd Zarabustor Zarabustor 3.13
6 Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson SC-Anna SC-Anna 3.06
7 Tore Stormo - Per Jansson SC-Halland SC-Halland 2.64
8 Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm Gudrun Gudrun 1.90
9 Johnny Östberg - Christer Bjäring Greven Greven 1.83
10 Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist SC-Växjö SC-Växjö 1.75
11 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd 1.59
12 Mikael Westerlund - Kent Johansson SC-Westerlund SC-Westerlund 1.40
13 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock 1.40
14 Per Östlund - Robert Bäck SC-99:an SC-99:an 1.32
14 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar 1.32
16 Anders Johansson - Hans Vestergren Glada miner Glada miner 1.24
17 Tobias Bende - Sara Wrige Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers 1.05
18 Jim Nielsen - Göran Selldén SC-Westerlund SC-Westerlund 0.93
19 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström Kämparna Kämparna 0.55
20 Anders Morath - PG Eliasson Yellow Yellow 0.47
20 Torbjörn Gustavsson - Per Clarin Glada miner Glada miner 0.47
22 Teo Bodin - Mikael Grönkvist Jannes Jannes 0.44
23 Daniel Eriksson - Rolf Scherdin SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA 0.38
24 Michael Lemborn - Suzanne Lemborn SC-Halland SC-Halland 0.35
25 Peter Swensson - Peder Linder En man kort En man kort 0.30
26 Ia Börling - Linnea Edlund Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers 0.26
27 Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén ivers ivers 0.24
28 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Uppblandat Uppblandat 0.13
29 Mikael Björin - Göran Westin Mango Chock Mango Chock 0.07
30 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg SC-Gold SC-Gold 0.03
31 Hans Olsson - Bengt Pålsson SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd -0.03
32 Leif Kjellberg - Tommy Jansson SC-Lag Linde SC-Lag Linde -0.07
33 Johan Upmark - Marion Michielsen Statoil Statoil -0.13
34 Sanna Clementsson - Mats Pettersson SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom -0.24
35 Kent Maltein - Ted Olows Skedom Skedom -0.26
36 Dan Granberg - Marito Karlsson Smultron Smultron -0.30
37 Rolf Westman - Mats Johansson Schakalerna Schakalerna -0.35
38 Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson SC-Växjö SC-Växjö -0.38
39 Peter Backlund - Eva-Liss Göthe Kämparna Kämparna -0.44
40 Erika Rodin - Emanuel Unge My name is Buck My name is Buck -0.47
40 Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Gudrun Gudrun -0.47
42 Jan Selberg - Olle Wademark Jannes Jannes -0.55
43 Nils Åhlén - Eva Gunnarsson SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke -0.93
44 Stefan Westlund - Lars Ericson Skedom Skedom -1.05
45 Mattias Weiler - Kristin Nedlich My name is Buck My name is Buck -1.24
46 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC-Anna SC-Anna -1.32
46 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven -1.32
48 Leif Ernstsson - Kenneth Meijneken SC-Lag Linde SC-Lag Linde -1.40
49 Tommy Gunnarsson - Peter Modh SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke -1.40
50 Pär Ol-Mårs - Göran Andersson SC-Gold SC-Gold -1.59
51 Rune Pettersson - Karl Asplund SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA -1.75
52 Björn Thalén - Björn Sörling SC-99:an SC-99:an -1.83
53 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow Yellow -1.90
54 Lars Olsson - Joakim Möller Schakalerna Schakalerna -2.64
55 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar -3.06
56 Carina Sjöblom - Bo Sundström Westman Westman -3.13
57 Marcus Hjelte - Alf Sandberg Smultron Smultron -3.25
58 Göran Rångevall - Leif Rångevall Uppblandat Uppblandat -3.33
59 Simon Ekenberg - Linus Dahlström SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom -4.84
60 Jan Matsson - Kjell Staffas Zarabustor Zarabustor -6.51