Kommande tävlingar
30/12 Allians Guld
06/01 GavleGuldet
12/01 Utbildning TL Steg 3
Rapporterade tävlingar
02/12 Malmö BKs guldtävling
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 14 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 14

IMP över fältet, 32 bord, 60 par, 4 blindpar. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd 5.72
2 Tommy Jansson - Bertil Jansson SC-Lag Linde SC-Lag Linde 5.64
3 Lars Kennethsson - John-Erik Hörnfeldt SC-Halland SC-Halland 5.16
4 Hans Vestergren - Anders Johansson Glada miner Glada miner 5.08
5 Björn Thalén - Björn Sörling SC-99:an SC-99:an 4.29
6 Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Gudrun Gudrun 3.80
7 Tommy Gunnarsson - Peter Modh SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke 2.92
8 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg SC-Gold SC-Gold 2.20
9 Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson SC-Växjö SC-Växjö 2.12
10 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman 1.91
11 Jonas Petersson - Tommy Bergdahl Skalman Skalman 1.87
12 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes 1.54
12 Eva-Liss Göthe - Peter Backlund Kämparna Kämparna 1.54
14 Daniel Eriksson - Sara Asplund Sivelind SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA 1.22
15 Linus Dahlström - Simon Ekenberg SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom 1.21
16 Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm Gudrun Gudrun 1.15
17 Michael Lemborn - Per Jansson SC-Halland SC-Halland 1.13
18 Kenneth Meijneken - Leif Ernstsson SC-Lag Linde SC-Lag Linde 1.09
19 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Uppblandat Uppblandat 1.03
20 Börje Dahlberg - Robin Björkstrand SC-99:an SC-99:an 0.85
21 Johan Upmark - Marion Michielsen Statoil Statoil 0.66
22 Frank Westman - Lars Ramquist Yellow Yellow 0.64
23 Johnny Östberg - Christer Bjäring Greven Greven 0.48
24 Andreas Westman - Staffan Hedman Westman Westman 0.47
25 Tobias Bende - Sara Wrige Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers 0.46
26 Göran Rångevall - Leif Rångevall Uppblandat Uppblandat 0.36
27 Sanna Clementsson - Mats Pettersson SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom 0.32
28 Göran Selldén - Jim Nielsen SC-Westerlund SC-Westerlund 0.29
29 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC-Anna SC-Anna 0.27
30 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström Kämparna Kämparna 0.07
31 Johan Grönkvist - Thomas Brehmer SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar -0.07
32 Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist SC-Växjö SC-Växjö -0.27
33 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven -0.29
34 Kristin Nedlich - Mattias Weiler My name is Buck My name is Buck -0.32
35 Kent Maltein - Ted Olows Skedom Skedom -0.36
36 Anders Morath - PG Eliasson Yellow Yellow -0.46
37 Bengt Pålsson - Hans Olsson SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd -0.47
38 Kent Johansson - Mikael Westerlund SC-Westerlund SC-Westerlund -0.48
39 Ia Börling - Linnea Edlund Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers -0.64
40 Jan Selberg - Olle Wademark Jannes Jannes -0.66
41 Johannes Matsson - Daniel Anteryd Zarabustor Zarabustor -0.85
42 Lars Ericson - Stefan Westlund Skedom Skedom -1.03
43 Marito Karlsson - Dan Granberg Smultron Smultron -1.09
44 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock -1.13
45 Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén En man kort En man kort -1.15
46 Erika Rodin - Emanuel Unge My name is Buck My name is Buck -1.21
47 Gerhard Jörgensen - Leif Ruthström SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke -1.22
48 Jessica Larsson - Geir Helgemo Statoil Statoil -1.54
48 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar -1.54
50 Erik Fryklund - Daniel Sivelind ivers ivers -1.87
51 Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén ivers ivers -1.91
52 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC-Anna SC-Anna -2.12
53 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson Glada miner Glada miner -2.20
54 Rolf Scherdin - Rune Pettersson SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA -2.92
55 Peter Swensson - Peder Linder En man kort En man kort -3.80
56 Jan Matsson - Kjell Staffas Zarabustor Zarabustor -4.29
57 Pär Ol-Mårs - Göran Andersson SC-Gold SC-Gold -5.08
58 Mikael Björin - Göran Westin Mango Chock Mango Chock -5.16
59 Marcus Hjelte - Alf Sandberg Smultron Smultron -5.64
60 Bo Sundström - Carina Sjöblom Westman Westman -5.72