Kommande tävlingar
30/12 Allians Guld
06/01 GavleGuldet
12/01 Utbildning TL Steg 3
Rapporterade tävlingar
02/12 Malmö BKs guldtävling
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 13 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 13

IMP över fältet, 32 bord, 60 par, 4 blindpar. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Peter Modh - Tommy Gunnarsson SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke 5.79
2 Tore Stormo - John-Erik Hörnfeldt SC-Halland SC-Halland 3.77
3 Anders Johansson - Hans Vestergren Glada miner Glada miner 2.83
4 Mikael Westerlund - Kent Johansson SC-Westerlund SC-Westerlund 2.81
5 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström Kämparna Kämparna 2.47
6 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg SC-Gold SC-Gold 1.91
7 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar 1.51
7 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC-Anna SC-Anna 1.51
9 Lars Ericson - Stefan Westlund Skedom Skedom 1.42
10 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes 1.28
11 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow Yellow 1.13
12 Jonas Petersson - Tommy Bergdahl Skalman Skalman 0.99
13 Pär Ol-Mårs - Göran Andersson SC-Gold SC-Gold 0.95
14 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar 0.94
14 Göran Rångevall - Leif Rångevall Uppblandat Uppblandat 0.94
16 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock 0.90
17 Erik Fryklund - Daniel Sivelind ivers ivers 0.71
18 Jim Nielsen - Göran Selldén SC-Westerlund SC-Westerlund 0.67
19 Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm Gudrun Gudrun 0.64
20 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Uppblandat Uppblandat 0.64
21 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 0.60
22 Staffan Hedman - Andreas Westman Westman Westman 0.59
23 Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén ivers ivers 0.47
24 Tobias Bende - Sara Wrige Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers 0.46
25 Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist SC-Växjö SC-Växjö 0.32
26 Linnea Edlund - Ia Börling Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers 0.20
27 Johan Upmark - Marion Michielsen Statoil Statoil 0.13
27 Marito Karlsson - Dan Granberg Smultron Smultron 0.13
29 Robert Bäck - Per Östlund SC-99:an SC-99:an 0.10
30 Per Jansson - Lars Kennethsson SC-Halland SC-Halland 0.10
31 Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén En man kort En man kort -0.10
32 Jessica Larsson - Geir Helgemo Statoil Statoil -0.10
33 Björn Thalén - Björn Sörling SC-99:an SC-99:an -0.13
33 Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Gudrun Gudrun -0.13
35 Karl Asplund - Rune Pettersson SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA -0.20
36 Nils Åhlén - Eva Gunnarsson SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke -0.32
37 Daniel Eriksson - Sara Asplund Sivelind SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA -0.46
38 Tommy Jansson - Leif Kjellberg SC-Lag Linde SC-Lag Linde -0.47
39 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC-Anna SC-Anna -0.59
40 Jan Selberg - Olle Wademark Jannes Jannes -0.60
41 Simon Ekenberg - Linus Dahlström SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom -0.64
42 Marcus Hjelte - Alf Sandberg Smultron Smultron -0.64
43 Jan Matsson - Kjell Staffas Zarabustor Zarabustor -0.67
44 Kenneth Meijneken - Leif Ernstsson SC-Lag Linde SC-Lag Linde -0.71
45 Torbjörn Gustavsson - Per Clarin Glada miner Glada miner -0.90
46 Pierre Carbonnier - Håkan Tjärnemo SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd -0.94
46 Sanna Clementsson - Mats Pettersson SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom -0.94
48 Ivar Holmquist - Anders Blomqvist Schakalerna Schakalerna -0.95
49 PG Eliasson - Anders Morath Yellow Yellow -0.99
50 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman -1.13
51 Johnny Östberg - Christer Bjäring Greven Greven -1.28
52 Peter Backlund - Eva-Liss Göthe Kämparna Kämparna -1.42
53 Bo Sundström - Carina Sjöblom Westman Westman -1.51
53 Hans Olsson - Bengt Pålsson SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd -1.51
55 Lars Olsson - Joakim Möller Schakalerna Schakalerna -1.91
56 Kent Maltein - Ted Olows Skedom Skedom -2.47
57 Johannes Matsson - Daniel Anteryd Zarabustor Zarabustor -2.81
58 Mikael Björin - Göran Westin Mango Chock Mango Chock -2.83
59 Peter Swensson - Peder Linder En man kort En man kort -3.77
60 Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson SC-Växjö SC-Växjö -5.79