Kommande tävlingar
30/12 Allians Guld
06/01 GavleGuldet
12/01 Utbildning TL Steg 3
Rapporterade tävlingar
02/12 Malmö BKs guldtävling
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 12 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 12

IMP över fältet, 32 bord, 60 par, 4 blindpar. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Sanna Clementsson - Mats Pettersson SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom 3.44
2 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Uppblandat Uppblandat 3.16
3 Peter Backlund - Eva-Liss Göthe Kämparna Kämparna 3.15
4 Kent Johansson - Mikael Westerlund SC-Westerlund SC-Westerlund 2.70
5 Per Östlund - Robert Bäck SC-99:an SC-99:an 2.65
6 Kjell Hedman - Jenny Evelius-Nohrén En man kort En man kort 2.56
7 Suzanne Lemborn - Lars Kennethsson SC-Halland SC-Halland 2.51
8 Jessica Larsson - Geir Helgemo Statoil Statoil 2.44
9 Sara Asplund Sivelind - Karl Asplund SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA 2.37
10 Daniel Eriksson - Rolf Scherdin SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA 2.26
11 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg SC-Gold SC-Gold 2.26
12 Gerhard Jörgensen - Leif Ruthström SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke 1.93
13 Nils Åhlén - Eva Gunnarsson SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke 1.27
14 Hans Vestergren - Anders Johansson Glada miner Glada miner 1.24
15 PG Eliasson - Anders Morath Yellow Yellow 0.99
16 Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén ivers ivers 0.98
17 Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist SC-Växjö SC-Växjö 0.94
18 Erik Fryklund - Daniel Sivelind ivers ivers 0.87
19 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström Kämparna Kämparna 0.87
20 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarabustor Zarabustor 0.82
21 Simon Ekenberg - Linus Dahlström SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom 0.76
22 Staffan Hedman - Andreas Westman Westman Westman 0.73
23 Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson SC-Anna SC-Anna 0.69
24 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar 0.67
25 Olle Wademark - Jan Selberg Jannes Jannes 0.64
26 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 0.58
27 Börje Dahlberg - Robin Björkstrand SC-99:an SC-99:an 0.45
28 Göran Rångevall - Leif Rångevall Uppblandat Uppblandat 0.42
29 Johan Upmark - Marion Michielsen Statoil Statoil 0.23
30 Erika Rodin - Emanuel Unge My name is Buck My name is Buck 0.07
31 Per Jansson - John-Erik Hörnfeldt SC-Halland SC-Halland -0.07
32 Jan Gutenwik - Håkan Tjärnemo SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd -0.23
33 Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm Gudrun Gudrun -0.42
34 Niklas Warne - Krister Ahlesved Skalman Skalman -0.45
35 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC-Anna SC-Anna -0.58
36 Bo Sundström - Carina Sjöblom Westman Westman -0.64
37 Göran Selldén - Jim Nielsen SC-Westerlund SC-Westerlund -0.67
38 Johnny Östberg - Christer Bjäring Greven Greven -0.69
39 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes -0.73
40 Kenneth Meijneken - Leif Ernstsson SC-Lag Linde SC-Lag Linde -0.76
41 Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson SC-Växjö SC-Växjö -0.82
42 Mikael Björin - Göran Westin Mango Chock Mango Chock -0.87
43 Tobias Bende - Sara Wrige Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers -0.87
44 Johannes Matsson - Daniel Anteryd Zarabustor Zarabustor -0.94
45 Ia Börling - Linnea Edlund Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers -0.98
46 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson Glada miner Glada miner -0.99
47 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow Yellow -1.24
48 Lars Olsson - Joakim Möller Schakalerna Schakalerna -1.27
49 Mats Johansson - Rolf Westman Schakalerna Schakalerna -1.93
50 Peter Swensson - Peder Linder En man kort En man kort -2.26
51 Lars Ericson - Stefan Westlund Skedom Skedom -2.26
52 Kent Maltein - Ted Olows Skedom Skedom -2.37
53 Hans Olsson - Bengt Pålsson SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd -2.44
54 Mattias Weiler - Kristin Nedlich My name is Buck My name is Buck -2.51
55 Pär Ol-Mårs - Göran Andersson SC-Gold SC-Gold -2.56
56 Jonas Petersson - Tommy Bergdahl Skalman Skalman -2.65
57 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar -2.70
58 Cristina Ringström - Per Gjellan Mango Chock Mango Chock -3.15
59 Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Gudrun Gudrun -3.16
60 Tommy Jansson - Leif Kjellberg SC-Lag Linde SC-Lag Linde -3.44