Kommande tävlingar
30/12 Allians Guld
06/01 GavleGuldet
12/01 Utbildning TL Steg 3
Rapporterade tävlingar
02/12 Malmö BKs guldtävling
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Uppsalabridgen » IAF Uppsala lagguld Rond 11 2017-11-19 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Uppsalabridgen

IAF Uppsala lagguld Rond 11 2017-11-19

IMP över fältet, 32 bord, 60 par, 4 blindpar. Antal brickor: 6.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Lag Poäng
1 Sanna Clementsson - Mats Pettersson SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom 5.73
2 Kjell Staffas - Jan Matsson Zarabustor Zarabustor 3.52
3 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson SC-Anna SC-Anna 3.29
4 Göran Selldén - Jim Nielsen SC-Westerlund SC-Westerlund 3.28
5 Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson SC-Växjö SC-Växjö 2.95
6 Ia Börling - Linnea Edlund Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers 2.93
7 Johannes Matsson - Daniel Anteryd Zarabustor Zarabustor 2.40
8 Tommy Gullberg - Madeleine Swanström Kämparna Kämparna 2.09
9 Hans Kvick - Christer Eriksson Greven Greven 1.98
10 Anders Morath - PG Eliasson Yellow Yellow 1.96
11 Gudrun Strandberg - Ylva Strandberg Gudrun Gudrun 1.95
12 Simon Ekenberg - Linus Dahlström SC-Lunds BK superninjas of doom SC-Lunds BK superninjas of doom 1.83
13 Kent Johansson - Mikael Westerlund SC-Westerlund SC-Westerlund 1.80
14 Lars Ericson - Stefan Westlund Skedom Skedom 1.57
15 Tommy Gunnarsson - Peter Modh SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke 1.55
16 Daniel Sivelind - Erik Fryklund ivers ivers 1.51
17 Thomas Ivarsson - Ulf Nohrén ivers ivers 1.20
18 Sara Asplund Sivelind - Karl Asplund SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA 1.19
19 Bengt Pålsson - Hans Olsson SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd 1.11
19 Jenny Evelius-Nohrén - Kjell Hedman En man kort En man kort 1.11
21 Tobias Bende - Sara Wrige Fjuckby Hellmoppers Fjuckby Hellmoppers 1.07
22 Erika Rodin - Emanuel Unge My name is Buck My name is Buck 1.06
23 Börje Dahlberg - Robin Björkstrand SC-99:an SC-99:an 0.95
24 Johnny Östberg - Christer Bjäring Greven Greven 0.91
25 Jessica Larsson - Geir Helgemo Statoil Statoil 0.86
26 Kent Maltein - Ted Olows Skedom Skedom 0.79
27 Krister Ahlesved - Niklas Warne Skalman Skalman 0.76
28 Peter Backlund - Eva-Liss Göthe Kämparna Kämparna 0.63
29 Olle Wademark - Jan Selberg Jannes Jannes 0.57
30 Björn Thalén - Björn Sörling SC-99:an SC-99:an 0.29
31 Maria Grönkvist - Catharina Ahlesved SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar -0.29
32 Pierre Carbonnier - Jan Gutenwik SC-50 med omnejd SC-50 med omnejd -0.57
33 Leif Ernstsson - Kenneth Meijneken SC-Lag Linde SC-Lag Linde -0.63
34 Håkan Johansson - Gunnar Sjökvist SC-Växjö SC-Växjö -0.76
35 Anders Johansson - Hans Vestergren Glada miner Glada miner -0.79
36 Magnus Ekman - Peter Carlsson SC-Anna SC-Anna -0.86
37 Mats Johansson - Rolf Westman Schakalerna Schakalerna -0.91
38 Thomas Brehmer - Johan Grönkvist SC-BK Gröna kvistar SC-BK Gröna kvistar -0.95
39 Peter Swensson - Peder Linder En man kort En man kort -1.06
40 Suzanne Lemborn - Tore Stormo SC-Halland SC-Halland -1.07
41 Mikael Grönkvist - Teo Bodin Jannes Jannes -1.11
41 Mattias Weiler - Kristin Nedlich My name is Buck My name is Buck -1.11
43 Lars Ramquist - Frank Westman Yellow Yellow -1.19
44 Göran Rångevall - Leif Rångevall Uppblandat Uppblandat -1.20
45 K-G Wanngård - Mattias Jonsson Uppblandat Uppblandat -1.51
46 Patric Örnfjärd - Peggy Nyholm Gudrun Gudrun -1.55
47 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson Glada miner Glada miner -1.57
48 Andreas Westman - Staffan Hedman Westman Westman -1.80
49 Marito Karlsson - Dan Granberg Smultron Smultron -1.83
50 Gerhard Jörgensen - Leif Ruthström SC-Albrekts Racke SC-Albrekts Racke -1.95
51 Rune Pettersson - Rolf Scherdin SC-ZMRZLINA SC-ZMRZLINA -1.96
52 Ivar Holmquist - Anders Blomqvist Schakalerna Schakalerna -1.98
53 Tommy Jansson - Leif Kjellberg SC-Lag Linde SC-Lag Linde -2.09
54 Pär Ol-Mårs - Göran Andersson SC-Gold SC-Gold -2.40
55 Michael Lemborn - Lars Kennethsson SC-Halland SC-Halland -2.93
56 Jonas Petersson - Tommy Bergdahl Skalman Skalman -2.95
57 Bo Sundström - Carina Sjöblom Westman Westman -3.28
58 Marion Michielsen - Johan Upmark Statoil Statoil -3.29
59 Lars Goldberg - UllaBritt Goldberg SC-Gold SC-Gold -3.52
60 Marcus Hjelte - Alf Sandberg Smultron Smultron -5.73