Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2017-09-29 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2017-09-29

Partävling, 38 bord, 75 par, 1 blindpar. Antal brickor: 21. Medel: 755.8.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Sylvia Herrlin - Per Christoffersson BK S:t Erik 958.4 63.38
2 Lasse Gustavsson - Suzanne Rasmuson BK S:t Erik 936.8 61.96
3 Pia Stålsmeden - Agneta Delin BK S:t Erik 936.0 61.90
4 Christer Larsson - Torbjörn Holking BK S:t Erik 912.0 60.32
5 Ann Jirving - Barbro Jelger BK S:t Erik 909.3 60.14
6 Lena Roedenbeck - Marie-Louise Höeg BK S:t Erik 908.2 60.06
7 Dag Ehrenpreis - Anna Karin Österberg BK S:t Erik 897.8 59.38
8 Bo Brismar - Inge Johannesson Lidingö FLP - BK S:t Erik 896.9 59.32
9 Cecilia Isoz - Gudrun Noreby BK S:t Erik 896.4 59.28
10 Klas Änggård - Evelyn Jakobsson BK S:t Erik 886.0 58.60
11 Anna Hesselman - Catharina Eneroth Björkman BK S:t Erik 880.5 58.23
12 Mats Danielson - Inger Björsell BK S:t Erik 875.5 57.90
13 Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin BK Bridgeliv - Saltsjöbadens BS 867.9 57.40
14 Lars Kronvall - Ingrid Lindberg BK S:t Erik 856.9 56.67
15 Christina Erikson - Gunilla Hellberg BK S:t Erik 852.1 56.36
16 Tom Slettengren - Louise Dinkelspiel Sigtuna BS - BK S:t Erik 846.4 55.98
17 Henrik Almhagen - Per-Olof Waessman BK S:t Erik 843.5 55.79
18 Gerhard Gammer - Magnus Hempel BK S:t Erik 836.8 55.35
19 Margareta Rydén - Elisabeth Lalin BK S:t Erik 834.6 55.20
20 Leif Widman - Gunilla Burenius BK S:t Erik 828.6 54.80
21 Eva Axling - Suzanne Paulsen-Bredler BK S:t Erik 820.7 54.28
22 Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell BK S:t Erik 818.5 54.13
23 Siv Svensson - Åsa Trollborg BK S:t Erik 817.1 54.04
24 Berit Helge - Brita Matérn BK S:t Erik 811.1 53.64
25 Clas Silfverhielm - Bertil Regardt BK S:t Erik 810.4 53.60
26 Eva Abragi - Eva Jarenius BK S:t Erik 797.8 52.77
27 Annika Sjövall - Anita Kempe BK S:t Erik 794.7 52.56
28 Kerstin Klintberg - Christina Bäckström BK S:t Erik 794.1 52.52
29 Gunnar Andersson - Marianne Larsson BK S:t Erik 793.0 52.45
30 Birgitta Essén-Gustavsson - Ralf Gustavsson BK S:t Erik 791.0 52.31
31 Anita Bäckström - Bitte Eskilson BK S:t Erik 790.3 52.27
32 Birgitta Wejnarth - Gudrun Stenfors BK S:t Erik 785.7 51.96
33 Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Väsbypensionärernas BF 779.4 51.55
34 Gunilla Tingström - Göran Pettersson BK S:t Erik 779.2 51.53
35 Gunnar Forsman - Dan Lindblom BK S:t Erik 778.3 51.47
36 Anders Perning - Eva Hoffsten BK S:t Erik 777.3 51.41
37 Traude Rothdeutsch - Madeleine Sundbaum BK S:t Erik 773.7 51.17
38 Kristina Dannewitz - Ingrid Lundberg BK S:t Erik - Gävle BK 773.2 51.14
39 Göran Sterin - Kerstin Sterin BK S:t Erik 771.0 50.99
40 John Dryden - Karin Ekhammar BK S:t Erik 757.3 50.08
41 Carin Lettermark - Marianne Karta BK S:t Erik - Väsbypensionärernas BF 756.6 50.04
42 Rolf Häggström - Birgitta von Homeyer BK S:t Erik 753.0 49.80
43 Birgitta Wallin - Leif Wallin Bollnäs BK 752.8 49.79
44 Bengt Norrgren - Birgitta Norrgren BK S:t Erik 752.1 49.74
45 Margit Belenius - Monica Öhnell IK MAKKABI - BK S:t Erik 751.2 49.68
46 Elisabeth Hesselman - Eva Bejne BK S:t Erik 736.7 48.72
47 Gunilla Olofsson - Anita Koch BK S:t Erik 728.8 48.20
48 Lars Fröjd - Peter Runeborg BK S:t Erik 727.9 48.14
49 Karin Schiöld - Elisabeth Stern BK S:t Erik 724.2 47.90
50 Gun Andersson - Christina Persson BK S:t Erik 707.9 46.82
51 Malin Amethier - Amanda Angermund BK S:t Erik 699.8 46.28
52 Bo Tynderfeldt - Birgitta Schayah BK S:t Erik 692.0 45.77
53 Göran Parner - Lennart Flyrén BK S:t Erik 691.3 45.72
54 Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru BK S:t Erik 682.3 45.13
55 Bernt Lundberg - Marie-Anne Olsson BK S:t Erik 680.8 45.02
56 Lise-Lotte Mörner - Birgitta Möllander BK S:t Erik 673.9 44.57
57 Britt-Marie Rydén - Ingun Boström BK S:t Erik 670.8 44.36
58 Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing BK S:t Erik 662.8 43.84
59 Annika Sjöberg Hök - Anders Hök BK S:t Erik 659.1 43.59
60 Eva Wirfeldt - Els-Marie Gjärdman BK S:t Erik 653.9 43.24
61 Bernt Ericsson - Marie Friedman BK S:t Erik 649.6 42.96
62 Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Djursholms GKBK - BK S:t Erik 647.2 42.81
63 Ylva Hag - Brita Carlefred BK S:t Erik 641.1 42.40
64 Eva Holm - Anita Helgstedt BK S:t Erik 623.3 41.22
65 Herbert v. Buxhoeveden - Auli Sinikka Sarlin Gilljam BK S:t Erik 622.6 41.18
66 Christina Martin - Evy Andersson BK S:t Erik 616.0 40.74
67 Gunilla Halldin - Catarina Lindqvist BK S:t Erik - BK ALERT 612.9 40.53
68 Anne-Outram Mott - Malin Philipson Djursholms GKBK - Västra Bjäre BK 599.7 39.66
69 Åsel Floderus - Margret Edström BK S:t Erik 594.8 39.34
70 Christina Palmstierna - Arne Keller BK S:t Erik 590.4 39.05
71 Arne Johansson - Kristina Hedlund BK S:t Erik 588.2 38.90
72 Britta Ekström - Kerstin Sjöqvist Lidingö FLP - BK S:t Erik 576.3 38.11
73 Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm Lidingö FLP - BK S:t Erik 574.4 37.99
74 Johan Månsson - Kerstin Månsson BK S:t Erik 568.6 37.60
75 Jan Nelson - Christina Winblad BK S:t Erik 548.4 36.27