Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2017-04-05 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2017-04-05

Partävling, 31 bord, 62 par. Antal brickor: 24. Medel: 720.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Peter Flodqvist - Peter Törnblom A 1000.8 69.50
2 Hans Thormar - Josef Jawitz A - B 983.7 68.31
3 Jan-Ove Hed - Jan Larsson B - A 961.5 66.77
4 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 937.9 65.13
5 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 877.0 60.90
6 Ingrid Johansson - Dorothy Fristedt B - C 875.8 60.82
7 Kristin Nedlich - Tomoko Hansen A - B 860.7 59.77
8 Folke Ljungström - Bengt Nilsson B 860.5 59.76
9 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 857.8 59.57
10 Bengt Gustafsson - Bengt Wärn B 851.0 59.09
11 Lars Törnlund - Lars-Erik Edlund B 849.4 58.99
12 Per Skoglund - Lars Nitell B - C 834.7 57.97
13 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 834.1 57.92
14 Lennart Back - Jan Rudenstedt B - A 831.5 57.75
15 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 828.5 57.53
16 Nils Ahlén - Birgitta Elding B - C 825.9 57.35
17 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 807.4 56.07
18 Carl-Axel Staël von Holstein - Biörn Torbiörnsson B 805.2 55.91
19 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 804.1 55.84
20 Thomas Holmgren - Åsa Trollborg B - D 801.5 55.66
21 Erling Ribbing - Carl Asklöf B 798.9 55.48
22 Ann-Catrin Bejtoft - Anneliese Schapira C - B 797.7 55.39
23 Ulla-Britt Olsson - Nils Wikstad B - C 785.9 54.58
24 Ann-Christine Brask - Eva Blomberg A - B 781.5 54.27
25 Christer Auer - Gunnar Lundberg D 777.3 53.98
26 Margareta Schwartz - Pia Rydbeck D 753.8 52.34
27 Jan Nelson - Maj-Britt Bronstein D - C 752.2 52.24
28 Anders Björkman - Ola Rimstedt B - A 743.9 51.66
29 Inga Skoog - Berndt Cahn B - D 740.9 51.45
30 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 738.6 51.29
31 Marc Bygdeman - Lars Nabseth D 738.0 51.25
32 Birgitta Horn af Åminne - Mari-Ann Broberg D 720.5 50.04
33 Mårten Hilding - Monika Olsson C - D 711.0 49.38
34 Jen Ahlberg - Åke Bengtsson D 705.8 49.02
35 Margareta Mühlich - Bertil K.W Enehult C - D 702.8 48.81
36 Johan Lindgren - Hans Jacobsson D - C 678.5 47.12
37 Jane Ellner - Cecilia Lindberg B 677.9 47.08
38 Eva Klingspor - Berit Strandberg C 677.0 47.02
39 Staffan Troell - Ninni Troell B 665.3 46.20
40 Eva Måre - Monica Dahlin D 662.0 45.97
41 Olle Fahlén - Birger Bogstag B - C 661.5 45.94
42 Anne Lundén - Alice Borin D - C 660.1 45.84
43 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 660.0 45.83
44 I-B Edholm - Linda Aspelin B - C 649.0 45.07
45 Lena Hartzell - Caroline Freund D 639.1 44.38
46 Birgitta Borg - Kerstin Andersson D 627.5 43.58
47 Per Molin - Anders Bodecker C - B 623.0 43.26
48 Luise Riepe - Anna-Karin Garpö D 610.7 42.41
49 Elsie Zinelli - Sigbritt Israelson D - C 609.0 42.29
50 Eva Mitteregger - Cecilia Murray Kalderén D 607.0 42.15
51 Gunnel Nordlander - Monika Grönvik C - B 606.5 42.12
52 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 598.3 41.55
53 Marianne Öhman - Jan Öhman C - D 590.6 41.01
54 Gert Persson - Björn Hollertz D 587.8 40.82
55 Siv Holst - Hans Holst C 555.3 38.56
56 Klas Änggård - Evelyn Jakobsson C - D 549.5 38.16
57 Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski C 532.5 36.98
58 Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer D - C 508.1 35.28
59 Karin Wallin - Anita Deckel C 498.2 34.60
60 Barbro Wiberg - Inger Söderin C - D 484.9 33.67
61 Siv Önefäldt - Per Stenfelt D 442.6 30.74
62 Jan Raftell - Jan Nordlund D - B 440.1 30.56