Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Helgrally 4 2017-01-03 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Helgrally 4 2017-01-03

Partävling, 27 bord, 54 par. Antal brickor: 24. Medel: 623.8.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Mikael Rimstedt - Emanuel Unge A - B 800.2 64.12
2 Lil Danielsson - Lars Engebeck C - A 768.9 61.61
3 Markus Bertheau - Peter Carlsson C - A 738.6 59.18
4 Birgitta Ternblad - Birgitta Kåre A - B 738.2 59.15
5 Lars Manneteg - Carmen Tuason A - B 738.1 59.14
6 Claes Melin - Tommy Eneqvist A 734.7 58.87
7 Lennart Wiklander - Inga Wästeby A 728.8 58.40
8 Ola Rimstedt - Peter Flodqvist A 714.7 57.27
9 Fredrik Alfredsson - Gudrun Strandberg A 709.1 56.82
10 Irene Rune - Leif Nilsson C - B 705.2 56.51
11 Christian Wiechel - Björn Nordlander B - D 693.6 55.58
12 Maria Calissendorff - Marina Furukvist B - C 686.4 55.00
13 Johan Linander - Ragnar Unge B 685.4 54.92
14 Peder Jensen - Henrik Arve C 676.2 54.19
15 Jakob Sondén - Leif Hansson B 674.4 54.04
16 Birger Bogstag - Jan Nordlund C - B 668.6 53.57
17 Jan Larsson - Magnus Arve A - B 665.6 53.34
18 Elena Ström - Erik Åsbrink A 662.4 53.08
19 Daniel Gullberg - Simon Hult A 661.8 53.03
20 Per Clarin - Ulf Andersson A - B 660.9 52.96
21 Lennart Kjellman - Klara Asplund B 658.6 52.78
22 Castor Mann - Renee Cooper B - D 654.3 52.43
23 Åke Färnlöf - Birgitta Lindborg B - C 648.6 51.97
24 Johan Tesch - Karin Dufwa B - C 636.4 51.00
25 Barbro Ehn - Ann Ryberg D 634.0 50.80
26 Gunilla Fredriksson - Mona Hellingh B - C 633.2 50.74
27 Jörgen Dalén - Anders Fransson C 630.4 50.51
28 Gudrun Dahlberg - Katarina Befrits A - C 629.2 50.42
29 Per Söderberg - Mi Andrén A - B 629.1 50.41
30 Eva Wiklander - Eva Benckert A - B 621.9 49.83
31 Kjell Henriksson - Mats Forsmark C 621.8 49.82
32 Per Grivenfeldt - Michael Jungstedt B - A 615.8 49.34
33 Anders Björkman - Yvonne Flodqvist A 606.1 48.56
34 Pär Ol-Mårs - Jon Ol-Mårs A - D 604.1 48.41
35 Eva Menzing - Agneta Jakobsson D 603.7 48.38
36 Ylva Jonsson - Lena Jutdal D 601.5 48.20
37 Mats Andersson - Robert Sjögren B 597.9 47.91
38 Mikael Lundin - Thomas Malmström A 578.3 46.34
39 Boel Helsing - Lena Charpentier C - D 577.8 46.30
40 Anders Hellström - Caroline Tesch B 576.5 46.19
41 Björn Backström - Sven Holmberg B 573.6 45.96
42 Eva Klingspor - Eva Zarins C 569.6 45.64
43 Gunila Langius - Rein Tarmet A - D 567.5 45.47
44 Curt Hässler - Barbara Hässler D 567.0 45.43
45 Niklas Hedin - Ulf Lindgren C - B 566.3 45.38
46 Claes Andreasson - Björn Rahmqvist A 558.6 44.76
47 Johan Englund - Inger Gerle C 548.9 43.98
48 Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström B 546.3 43.77
49 Lars-Gunnar Byström - Leif Åkerblom A - B 539.6 43.24
50 Elisabeth Forsell - Marianne Nilsson B 481.4 38.57
51 Riitta Wennberg - Gösta Bengtsar D 469.7 37.64
52 Birgitta Rasch - Eva Löwenthal C 453.1 36.31
53 Annika Grindborg - Gunilla Johansson C 431.5 34.58
54 Eva-Lena Frank - Eva Antonsson D 341.4 27.36