Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Mellandagssilver 2016-12-28 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Mellandagssilver 2016-12-28

Partävling, 23 bord, 45 par, 1 blindpar. Antal brickor: 42. Medel: 880.6.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Göran Hammarström - Mikael Arnberg BK S:t Erik 1075.7 60.98
2 Pär Ol-Mårs - Kenneth Borin BK S:t Erik 1056.7 59.90
3 Masha Lindbäck - Daniel Lindbäck IK MAKKABI 1027.5 58.25
4 Michael Lemborn - Ylva Strandberg Karlstads BK - BK S:t Erik 1010.8 57.30
5 Anders Björkman - Magnus Arve BK S:t Erik 1000.8 56.73
6 Suzanne Lemborn - Tore Stormo Karlstads BK - BK S:t Erik 994.2 56.36
7 Peter Bertheau - Markus Bertheau Filbyter Bridge - BK S:t Erik 990.5 56.15
8 Hilding Rune - Margareta Walldin BK Stjärnskotten 983.7 55.77
9 Leif Åkerblom - Christer Koch Alvik BC - BK S:t Erik 981.0 55.61
10 Jan Ternstedt - Mats Felldin Arla BK - BK S:t Erik 972.3 55.12
11 Mats Axdorph - Lars Malm BK S:t Erik 968.5 54.90
12 Kathrine Bertheau - Renee Cooper Filbyter Bridge - Uppsalabridgen 967.1 54.82
13 Gudrun Strandberg - (ES)Tomas Winqvist BK S:t Erik 955.5 54.17
14 Jan Larsson - Kenneth Gollne BK Bridgeliv - BK S:t Erik 953.6 54.06
15 Jan-Olof Hegethorn - Tora Philip BK S:t Erik 951.3 53.93
16 PG Eliasson - Lars Ramquist Norrorts Bridge 950.9 53.90
17 Lennart Wiklander - Inga Wästeby BK Stjärnskotten 937.5 53.15
18 Adam Stokka - Peter Flodqvist BK S:t Erik 937.1 53.12
19 Seymour Eriksson - Per Söderberg BK S:t Erik - Arla BK 921.7 52.25
20 Emanuel Unge - Erika Rodin BK S:t Erik 910.8 51.63
21 Ann-Sophie Andersson - Katrin Thorström Rimbo BK 909.3 51.55
22 Rolf Nyman - Arne Lindqvist Väsbybridgen 897.3 50.87
23 Robert Larsson - Linnea Edlund Uppsalabridgen 896.3 50.81
24 Magnus Ekman - Peter Carlsson BK S:t Erik 890.3 50.47
25 Fredrik Alfredsson - Bengt Wiberg BK S:t Erik - Arla BK 883.9 50.11
26 Per Clarin - Jesper Rundin BK S:t Erik - Borlänge BK 876.9 49.71
27 Eva Klingspor - Eva Zarins BK S:t Erik 870.5 49.35
28 S G Olsson - Björn Sonnevi BK S:t Erik 868.5 49.23
29 Gunnar Stockhaus - Peter Knutsson Stureby BK - Gnesta BK 867.7 49.19
30 Bengt Gustafsson - Bengt Wärn BK S:t Erik 861.5 48.84
31 Ann-Britt Carlén - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 853.1 48.36
32 Christian Wiechel - Tommy Sahlin BK S:t Erik 840.7 47.66
33 Marcus Lagerström - Daniel Bernholc BK S:t Erik 833.5 47.25
34 Lennart Eriksson - Erik Wiberg BK S:t Erik 831.9 47.16
35 Kerstin Hägglund - Christina Truuberg BK S:t Erik 828.5 46.96
36 John Strandberg - Anita Kropp Torshälla BK 809.3 45.88
37 Maria Calissendorff - Sofia Ryman BK S:t Erik - Arla BK 802.5 45.49
38 Anders Johansson - Ann-Margret Johansson BK S:t Erik 771.5 43.74
39 Jonas Mann - Castor Mann BK S:t Erik 757.8 42.96
40 Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström Västra Bjäre BK 721.0 40.87
41 Piotr Deyna - Jan Rudenstedt BK S:t Erik 712.0 40.37
42 Annette Lindberg - Birgitta Alandh Alvik BC - BK Två Ess 699.7 39.67
43 Jan Asplund - Åsa Trollborg BK S:t Erik 626.5 35.51
44 Walter Kegö - Ingvar Wiström BK S:t Erik 592.3 33.58
45 Barbara Lane - Gunilla Seth BK S:t Erik 578.9 32.82