Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-10-19 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-10-19

Partävling, 29 bord, 58 par. Antal brickor: 24. Medel: 672.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Kristin Nedlich - Mattias Weiler A 994.8 74.02
2 Jan Larsson - Kenneth Gollne A - B 950.3 70.71
3 Stig Lanfelt - Göran Nilsson B 919.1 68.39
4 Jan-Ove Hed - Anders Björkman B 876.9 65.24
5 Lars Törnlund - Lars-Erik Edlund B 862.6 64.18
6 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 857.3 63.79
7 Johan Lindgren - Hans Jacobsson D 840.1 62.51
8 Ola Rimstedt - Tomoko Hansen A - B 831.8 61.89
9 Peter Flodqvist - Hans Alexandersson A 821.6 61.13
10 Monica Grangien - Rolf Norlin B 783.0 58.26
11 Barbro Wiberg - Inger Söderin C - D 782.5 58.22
12 Kerstin Grandell - Eva Backhammar C 778.6 57.93
13 Ingrid Stockman - Anneliese Schapira C - B 767.6 57.11
14 Gunilla Seth - Anne Lundén D 756.1 56.26
15 Ingrid Johansson - Dorothy Fristedt B - C 749.6 55.77
16 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 734.6 54.66
17 Seymour Eriksson - Bengt Wärn B 733.1 54.55
18 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 725.6 53.99
19 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 725.4 53.97
20 Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm B 701.4 52.19
21 Göran Folke - Per Molin D 701.2 52.17
22 Klas Änggård - Annika Magnusson C 691.4 51.44
23 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 689.2 51.28
24 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 678.1 50.46
25 Olle Fahlén - Roger Boström B 672.6 50.04
26 Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski C 667.5 49.67
27 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 666.2 49.57
28 Barbara Lane - Elsie Zinelli D 665.9 49.54
29 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 657.6 48.93
30 Birgitta Macris - Kristin Hylén C - D 657.4 48.91
31 Birgitta Horn af Åminne - Mari-Ann Broberg D 652.8 48.57
32 Barbro Westman - Kerstin Helleberg D - C 649.5 48.33
33 Johan Säfsten - Lars Nilsson A - B 649.0 48.29
34 Lars Gatenfelt - Marianne Nilsson C - B 648.2 48.23
35 Mona Eriksson - Agneta Shanwell D - C 646.2 48.08
36 Åsa Albihn - Britt Nylén C - D 642.9 47.83
37 Lars Simmons - Lennart Ahlgren A - C 635.8 47.31
38 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 628.4 46.76
39 Kerstin Ström - Kerstin Klintberg D 626.5 46.61
40 Siv Holst - Hans Holst C 613.4 45.64
41 Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom B 608.4 45.27
42 Tom Slettengren - Martina Thornton D 591.8 44.03
43 Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam D 578.9 43.07
44 Jan Nelson - Helga Lagergren D 567.4 42.22
45 Nils Wikstad - Tommy Falk C - D 566.7 42.16
46 Siv Önefäldt - Per Stenfelt C - D 562.9 41.88
47 Linda Aspelin - I-B Edholm C - B 562.4 41.85
48 Ellen Norman - Thure Söderberg B - D 546.7 40.67
49 Laijla Molén - Lena Melin D 545.8 40.61
50 Marianne Öhman - Jan Öhman D 545.5 40.59
51 Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund D 545.2 40.57
52 Margaretha Spjuth - Hans Norin D 542.9 40.39
53 Karin Wallin - Hans Henrik Ramel C - D 537.5 39.99
54 Laijla Sjölander - Marianne Näslund D 518.6 38.59
55 Luise Riepe - Anna-Karin Garpö D 479.6 35.68
56 Gunilla Tingström - Anna-Lena Björk C - D 476.4 35.45
57 Gunnel Barkeby - Lillemor Parsons D 449.1 33.42
58 Gunvor Sjöström - Disa Nilsson D 418.4 31.13