Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2016-10-31 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2016-10-31

Partävling, 32 bord, 64 par. Antal brickor: 24. Medel: 744.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Kerstin Strandberg - Margareta Thunberg A 1018 68.41
2 Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg B 995 66.87
3 Carl-Axel Staël von Holstein - Lars-Gunnar Byström B - A 988 66.40
4 Anders Björkman - Mikael Rimstedt B - A 956 64.25
5 Per Grivenfeldt - Annette Lindberg B 914 61.42
6 Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström A 907 60.95
7 Nils Ahlén - Tore Baars B 880 59.14
8 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 877 58.94
9 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 865 58.13
10 Inga Bud - Bengt Lauthers A - B 862 57.93
11 Erling Ribbing - Carl Asklöf B 853 57.33
12 Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen A - B 839 56.38
13 Ulf Paulin - Alice Borin D - C 838 56.32
14 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 836 56.18
15 Stig Lanfelt - Göran Nilsson B 830 55.78
15 Karl Lindberg - Bill Nylind C 830 55.78
17 Jan Larsson - Lars Thånell A 821 55.17
18 Ola Rimstedt - Lars Nilsson A - B 820 55.11
19 Simon Hult - Peter Flodqvist A 808 54.30
20 Lars Simmons - Lennart Ahlgren A - C 807 54.23
21 Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson D 795 53.43
22 Gunnar Enmark - Paul Iwarson C - A 793 53.29
23 Lennart Jansson - Mårten Åkesson D 789 53.02
24 Anita Deckel - Rune Strand C - B 784 52.69
25 Lars Nitell - Bengt Gustafsson C - B 783 52.62
26 Viviann Rosenlund - Bengt Björkstén D 776 52.15
26 Mona Eriksson - Agneta Shanwell D 776 52.15
28 Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg B 766 51.48
28 Elisabeth Forsell - Rolf Norlin B 766 51.48
30 Barbara Lane - Gunilla Seth D 758 50.94
31 Margaret Siewertz - Lotta Lundqvist C 755 50.74
32 Börje Karlsson - Dick Didriksson B - D 754 50.67
33 Bengt Wiberg - Jolanta Abrigo B - D 753 50.60
34 Olle Fahlén - Tomas Clason B 748 50.27
35 Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg D - C 733 49.26
36 Sidney Hage - Sten Svartling C 726 48.79
37 Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah C 722 48.52
37 Isabel Grönwall - Hellis Sylwan C 722 48.52
39 Göran Folke - Per Molin D 716 48.12
40 Mari-Anne Elsasdotter - Bengt Lindholm C - A 712 47.85
41 Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh D - C 702 47.18
42 Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski C 695 46.71
43 Margaretha Spjuth - Hans Norin D 689 46.30
44 Marc Bygdeman - Lars Nabseth D 685 46.03
45 Eva Ottenäs - Carin Stenberg D - C 679 45.63
46 Per Skoglund - Birgitta Elding B - C 677 45.50
47 Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen B 675 45.36
48 Ellis Wohlner - Marianne Nilsson B 671 45.09
49 Torsten Wenell - Gösta Cannerheim D 656 44.09
50 Barbro Wiberg - Inger Söderin C - D 647 43.48
51 Margaret Eriksson - Marianne Karta C 644 43.28
52 Jesper Rundin - Markus Bertheau A - D 634 42.61
53 Margareta Hultner - Birte Hammar D 633 42.54
54 Helga Lagergren - Charlotte von Segebaden D 632 42.47
55 Elisabeth Andersson - Barbro Larshagen C 625 42.00
56 Britta Deinoff - Kerstin Nordqvist D 623 41.87
57 Jan Nordlund - Gunnar Ericsson B - D 622 41.80
58 Birgitta Wallin - Marianne Lindberg D - C 613 41.20
59 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 563 37.84
60 Elsie Zinelli - Thure Söderberg D 554 37.23
61 Birgitta Warholm - Gert Persson C - D 522 35.08
62 Klas Änggård - Evelyn Jakobsson C - D 521 35.01
63 Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund D 494 33.20
64 Ulrika Bohman - Margareta Bielenstein D 489 32.86