Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
[Visa information om tävlingen] [Tillbaks till klubbsidan]
2016-11-12 - 13  Uppsala lagguld 2016 - Gröna Hissen 2016-11-12 - 13  Uppsala lagguld 2016 - Gröna Hissen

Matchresultat  PBN  Total IAF  ... i lagordning  1:1  2:1  3:1  4:1  5:1  6:1  7:1  8:1  9:1  10:1  11:1  12:1  13:1  14:1  15:1  Mer information

25 lag. Antal ronder: 15. Frirond (*) ger Medel+. Särskiljning.

Plac  Lag   Poäng    Sär    Namn                         Spelartrupp                                                     

   1    2  269,00           SC - Yellow                  Ramquist - Östberg - Eliasson - Bjäring - Morath                
   2    4  264,00           Thomas Delaney vs The World  Grönkvist - Ekenberg - Dahlström - Rohrberg                     
   3   21  256,00           Tre och en halv män          Andersson - Malmström - Nordlindh - Säfsten                     
   4   10  255,00           SC - Westman                 Westman - Sjöblom - Sundström - Hedman                          
   5   20  252,00           SC - På Alerten              Andersson - Ol-Mårs - Strandberg - Holmberg                     

   6   17  245,00    15,83  Berik                        Zack Efraimsson - Efraimsson - Carlsson - Leandersson           
   7    7  245,00    15,10  SC- Björnligan 2             Svensson - Ärlegård - Runfors - Andersson                       
   8    5  240,00           Wahlfläsk                    Wahlberg - Hammarström - Wahlberg - Arnberg                     
   9   18  239,00           SC - Petrapak                Johansson - Nilsson - Oppenstam - Svantesson                    
  10    3  231,00 *         Greven                       Kvick - Ivarsson - Gustawsson - Eriksson                        

  11   14  230,00           SC - Kusinerna från landet   Sällberg - Petersson - Johansson - Davidsson - Paulsson         
  12   11  228,00 *         Swanegull                    Swanström - Backlund - Gullberg - Levan                         
  13   13  227,00 *         The Macahans                 Sörling - Olsson - Westman - Roos - Hedman                      
  14   23  222,00 *         Sotarmössa                   Alfredsson - Stokka - Hult - Wiseman - Unge                     
  15   16  219,00 *  15,10  KattBridge                   Matsson - Midskog - Hayes - Anteryd                             

  16    8  219,00 *  14,03  SNIPERS                      Ericson - Ericson - Östlund - Fransson                          
  17   24  211,00 *  14,99  SMAC                         Engholm - Sandberg - Sperber - Hjelte - Svensson - Granberg     
  18   12  211,00 *  14,83  SC - Norrsken                Björklund - Jansson - Gulliksson - Brodin - Ramstedt - Andersson
  19    9  209,00 *         SC - Gnesta                  Geiborg - Heinlo - Norman - Sedelius                            
  20    1  207,00 *  14,13  SC - Albrekts seniorer       Swedenborg - Andréasson - Enander - Enander                     

  21   15  207,00 *  13,57  Nord/Syd                     Rångevall - Rångevall - Johansson - Möller                      
  22   22  205,00 *  14,02  SC - Jernis                  Lundvall - Sjöberg - Jernberg - Jernberg - Johnson - Lundvall   
  23   26  205,00 *  13,89  Unikum                       Edlund - Larsson - Golla - Pölöskei                             
  24    6  184,00 *         SC - Team Väjern             Flodstrand - Eliasson - Lundgren - Hansson                      
  25   19  168,00 *         Mea culpa                    Bende - Norén - Blom - Lorenzen                                 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  15                                                                                 
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   11 Swanegull                    2  SC - Yellow                  11-15    14,00 16,00
  2   13 The Macahans                 10 SC - Westman                 20-25    14,00 16,00
  3   12 SC - Norrsken                20 SC - På Alerten              19- 6    19,00 11,00
  4   7  SC- Björnligan 2             17 Berik                        27- 8    21,00  9,00
  5   23 Sotarmössa                   21 Tre och en halv män          21-12    18,00 12,00
  6   19 Mea culpa                    4  Thomas Delaney vs The World   0-31     5,00 25,00
  7   18 SC - Petrapak                8  SNIPERS                      13-17    14,00 16,00
  8   5  Wahlfläsk                    26 Unikum                       24- 6    21,00  9,00
  9   15 Nord/Syd                     24 SMAC                         11- 7    16,00 14,00
 10   1  SC - Albrekts seniorer       14 SC - Kusinerna från landet    0- 9    12,00 18,00
 11   9  SC - Gnesta                  6  SC - Team Väjern              9-19    12,00 18,00
 12   16 KattBridge                   22 SC - Jernis                  10-16    13,00 17,00
 13   -- --                           3  Greven                                      18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  14                                                                                 
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   2  SC - Yellow                  14 SC - Kusinerna från landet   28- 0    24,00  6,00
  2   20 SC - På Alerten              16 KattBridge                   25- 8    20,00 10,00
  3   3  Greven                       10 SC - Westman                 23-12    18,00 12,00
  4   22 SC - Jernis                  17 Berik                        12-18    13,00 17,00
  5   21 Tre och en halv män          6  SC - Team Väjern             46- 0    25,00  1,00
  6   12 SC - Norrsken                4  Thomas Delaney vs The World   0-37     4,00 25,00
  7   18 SC - Petrapak                1  SC - Albrekts seniorer        8- 5    16,00 14,00
  8   5  Wahlfläsk                    23 Sotarmössa                   15- 4    18,00 12,00
  9   8  SNIPERS                      24 SMAC                         26- 3    22,00  8,00
 10   15 Nord/Syd                     9  SC - Gnesta                   9-11    14,00 16,00
 11   26 Unikum                       7  SC- Björnligan 2             10-16    13,00 17,00
 12   19 Mea culpa                    11 Swanegull                    29-27    16,00 14,00
 13   -- --                           13 The Macahans                                18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  13                                                                                 
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   14 SC - Kusinerna från landet   10 SC - Westman                  1-13    11,00 19,00
  2   21 Tre och en halv män          3  Greven                        6- 6    15,00 15,00
  3   2  SC - Yellow                  20 SC - På Alerten              27-14    19,00 11,00
  4   17 Berik                        5  Wahlfläsk                     1-11    12,00 18,00
  5   4  Thomas Delaney vs The World  8  SNIPERS                      19-16    16,00 14,00
  6   13 The Macahans                 18 SC - Petrapak                 3- 1    16,00 14,00
  7   16 KattBridge                   19 Mea culpa                    15-19    14,00 16,00
  8   23 Sotarmössa                   12 SC - Norrsken                19- 1    21,00  9,00
  9   7  SC- Björnligan 2             1  SC - Albrekts seniorer       27- 3    23,00  7,00
 10   22 SC - Jernis                  15 Nord/Syd                     10-17    13,00 17,00
 11   9  SC - Gnesta                  26 Unikum                        8-14    13,00 17,00
 12   24 SMAC                         6  SC - Team Väjern              4- 1    16,00 14,00
 13   -- --                           11 Swanegull                                   18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  12                                                                                 
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   10 SC - Westman                 20 SC - På Alerten               0-22     8,00 22,00
  2   2  SC - Yellow                  13 The Macahans                 21- 0    22,00  8,00
  3   21 Tre och en halv män          4  Thomas Delaney vs The World  10-11    15,00 15,00
  4   17 Berik                        23 Sotarmössa                   24-11    19,00 11,00
  5   5  Wahlfläsk                    18 SC - Petrapak                 1- 8    13,00 17,00
  6   3  Greven                       14 SC - Kusinerna från landet    7-30     8,00 22,00
  7   7  SC- Björnligan 2             19 Mea culpa                    20-11    18,00 12,00
  8   9  SC - Gnesta                  22 SC - Jernis                  16- 4    19,00 11,00
  9   1  SC - Albrekts seniorer       24 SMAC                         19- 0    21,00  9,00
 10   8  SNIPERS                      26 Unikum                        1-19     9,00 21,00
 11   15 Nord/Syd                     12 SC - Norrsken                 6-21    10,00 20,00
 12   6  SC - Team Väjern             11 Swanegull                    10-26    10,00 20,00
 13   -- --                           16 KattBridge                                  18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  11                                                                                 
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   10 SC - Westman                 2  SC - Yellow                  14-10    16,00 14,00
  2   4  Thomas Delaney vs The World  18 SC - Petrapak                 6-12    13,00 17,00
  3   13 The Macahans                 17 Berik                         5-17    11,00 19,00
  4   16 KattBridge                   21 Tre och en halv män          12-19    13,00 17,00
  5   20 SC - På Alerten              23 Sotarmössa                   38- 0    25,00  3,00
  6   5  Wahlfläsk                    7  SC- Björnligan 2             19-16    16,00 14,00
  7   14 SC - Kusinerna från landet   11 Swanegull                    12- 0    19,00 11,00
  8   24 SMAC                         9  SC - Gnesta                  31- 6    23,00  7,00
  9   22 SC - Jernis                  3  Greven                        0-13    11,00 19,00
 10   26 Unikum                       12 SC - Norrsken                 2-26     7,00 23,00
 11   6  SC - Team Väjern             1  SC - Albrekts seniorer        4-10    13,00 17,00
 12   19 Mea culpa                    8  SNIPERS                       0-16    10,00 20,00
 13   -- --                           15 Nord/Syd                                    18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  10                                                                                 
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   10 SC - Westman                 5  Wahlfläsk                    14- 4    18,00 12,00
  2   20 SC - På Alerten              17 Berik                        11-13    14,00 16,00
  3   18 SC - Petrapak                21 Tre och en halv män          10-32     8,00 22,00
  4   4  Thomas Delaney vs The World  13 The Macahans                  9-16    13,00 17,00
  5   2  SC - Yellow                  16 KattBridge                   19- 0    21,00  9,00
  6   24 SMAC                         14 SC - Kusinerna från landet    6-21    10,00 20,00
  7   23 Sotarmössa                   7  SC- Björnligan 2             16- 6    18,00 12,00
  8   11 Swanegull                    9  SC - Gnesta                  21-10    18,00 12,00
  9   3  Greven                       15 Nord/Syd                     31- 0    25,00  5,00
 10   26 Unikum                       22 SC - Jernis                   7-17    12,00 18,00
 11   6  SC - Team Väjern             8  SNIPERS                       8-12    14,00 16,00
 12   12 SC - Norrsken                19 Mea culpa                    23- 3    21,00  9,00
 13   -- --                           1  SC - Albrekts seniorer                      18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  9                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   21 Tre och en halv män          10 SC - Westman                 11-17    13,00 17,00
  2   17 Berik                        4  Thomas Delaney vs The World   0-21     8,00 22,00
  3   18 SC - Petrapak                20 SC - På Alerten               0- 8    13,00 17,00
  4   5  Wahlfläsk                    2  SC - Yellow                   0-19     9,00 21,00
  5   7  SC- Björnligan 2             24 SMAC                         15- 0    20,00 10,00
  6   14 SC - Kusinerna från landet   23 Sotarmössa                    4-14    12,00 18,00
  7   16 KattBridge                   3  Greven                       12-10    16,00 14,00
  8   11 Swanegull                    13 The Macahans                  4- 4    15,00 15,00
  9   1  SC - Albrekts seniorer       22 SC - Jernis                   0- 8    13,00 17,00
 10   26 Unikum                       15 Nord/Syd                      6- 5    15,00 15,00
 11   12 SC - Norrsken                6  SC - Team Väjern              2-10    13,00 17,00
 12   9  SC - Gnesta                  19 Mea culpa                    23- 0    22,00  8,00
 13   -- --                           8  SNIPERS                                     18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  8                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   17 Berik                        21 Tre och en halv män          37-11    23,00  7,00
  2   10 SC - Westman                 7  SC- Björnligan 2             25- 1    23,00  7,00
  3   2  SC - Yellow                  4  Thomas Delaney vs The World  11-15    14,00 16,00
  4   11 Swanegull                    16 KattBridge                    1-12    12,00 18,00
  5   18 SC - Petrapak                24 SMAC                         16- 3    19,00 11,00
  6   3  Greven                       5  Wahlfläsk                     7-24    10,00 20,00
  7   14 SC - Kusinerna från landet   20 SC - På Alerten               4- 7    14,00 16,00
  8   13 The Macahans                 1  SC - Albrekts seniorer       28- 1    24,00  6,00
  9   8  SNIPERS                      23 Sotarmössa                    9-27     9,00 21,00
 10   19 Mea culpa                    15 Nord/Syd                     13-12    15,00 15,00
 11   22 SC - Jernis                  12 SC - Norrsken                11-22    12,00 18,00
 12   6  SC - Team Väjern             26 Unikum                        1-19     9,00 21,00
 13   -- --                           9  SC - Gnesta                                 18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  7                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   2  SC - Yellow                  17 Berik                        23-13    18,00 12,00
  2   21 Tre och en halv män          7  SC- Björnligan 2             18- 7    18,00 12,00
  3   24 SMAC                         5  Wahlfläsk                     6-16    12,00 18,00
  4   18 SC - Petrapak                3  Greven                       22- 1    22,00  8,00
  5   20 SC - På Alerten              11 Swanegull                    31- 1    25,00  5,00
  6   4  Thomas Delaney vs The World  14 SC - Kusinerna från landet   12- 4    17,00 13,00
  7   10 SC - Westman                 16 KattBridge                   33-11    22,00  8,00
  8   9  SC - Gnesta                  13 The Macahans                  6-16    12,00 18,00
  9   22 SC - Jernis                  8  SNIPERS                      22- 9    19,00 11,00
 10   1  SC - Albrekts seniorer       19 Mea culpa                    17-16    15,00 15,00
 11   6  SC - Team Väjern             15 Nord/Syd                     20-18    16,00 14,00
 12   23 Sotarmössa                   26 Unikum                       18- 7    18,00 12,00
 13   -- --                           12 SC - Norrsken                               18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  6                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   17 Berik                        24 SMAC                         20- 7    19,00 11,00
  2   21 Tre och en halv män          2  SC - Yellow                  23- 3    21,00  9,00
  3   7  SC- Björnligan 2             18 SC - Petrapak                12-14    14,00 16,00
  4   20 SC - På Alerten              4  Thomas Delaney vs The World   0-21     8,00 22,00
  5   3  Greven                       11 Swanegull                    10-22    11,00 19,00
  6   16 KattBridge                   9  SC - Gnesta                  36- 0    25,00  4,00
  7   12 SC - Norrsken                10 SC - Westman                  0-42     2,00 25,00
  8   14 SC - Kusinerna från landet   5  Wahlfläsk                    20- 6    19,00 11,00
  9   15 Nord/Syd                     1  SC - Albrekts seniorer       11-10    15,00 15,00
 10   8  SNIPERS                      13 The Macahans                 10-13    14,00 16,00
 11   22 SC - Jernis                  6  SC - Team Väjern              8-34     7,00 23,00
 12   19 Mea culpa                    26 Unikum                       10-33     8,00 22,00
 13   -- --                           23 Sotarmössa                                  18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  5                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   20 SC - På Alerten              7  SC- Björnligan 2              9- 4    16,00 14,00
  2   14 SC - Kusinerna från landet   21 Tre och en halv män          22-14    17,00 13,00
  3   18 SC - Petrapak                2  SC - Yellow                   0-11    12,00 18,00
  4   24 SMAC                         3  Greven                        0-19     9,00 21,00
  5   9  SC - Gnesta                  17 Berik                        17-24    13,00 17,00
  6   4  Thomas Delaney vs The World  10 SC - Westman                  1-18    10,00 20,00
  7   12 SC - Norrsken                5  Wahlfläsk                     2-43     3,00 25,00
  8   8  SNIPERS                      16 KattBridge                   17-10    17,00 13,00
  9   26 Unikum                       13 The Macahans                  2- 9    13,00 17,00
 10   11 Swanegull                    15 Nord/Syd                     11- 1    18,00 12,00
 11   23 Sotarmössa                   1  SC - Albrekts seniorer       18-20    14,00 16,00
 12   6  SC - Team Väjern             19 Mea culpa                     6-34     6,00 24,00
 13   -- --                           22 SC - Jernis                                 18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  4                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   24 SMAC                         20 SC - På Alerten              30- 1    24,00  6,00
  2   5  Wahlfläsk                    21 Tre och en halv män          13-28    10,00 20,00
  3   2  SC - Yellow                  7  SC- Björnligan 2             23-14    18,00 12,00
  4   14 SC - Kusinerna från landet   17 Berik                         4-28     7,00 23,00
  5   16 KattBridge                   13 The Macahans                 23-21    16,00 14,00
  6   12 SC - Norrsken                3  Greven                       16- 9    17,00 13,00
  7   10 SC - Westman                 18 SC - Petrapak                14-20    13,00 17,00
  8   26 Unikum                       11 Swanegull                     2-40     3,00 25,00
  9   4  Thomas Delaney vs The World  9  SC - Gnesta                  27-10    20,00 10,00
 10   8  SNIPERS                      1  SC - Albrekts seniorer        7-13    13,00 17,00
 11   15 Nord/Syd                     23 Sotarmössa                   28-21    17,00 13,00
 12   22 SC - Jernis                  19 Mea culpa                    45- 8    25,00  4,00
 13   -- --                           6  SC - Team Väjern                            18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  3                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   20 SC - På Alerten              5  Wahlfläsk                    15- 0    20,00 10,00
  2   24 SMAC                         21 Tre och en halv män          11-23    11,00 19,00
  3   10 SC - Westman                 17 Berik                        20-20    15,00 15,00
  4   2  SC - Yellow                  12 SC - Norrsken                21-11    18,00 12,00
  5   26 Unikum                       3  Greven                       14-31    10,00 20,00
  6   13 The Macahans                 7  SC- Björnligan 2              2-30     6,00 24,00
  7   8  SNIPERS                      15 Nord/Syd                     10-10    15,00 15,00
  8   16 KattBridge                   14 SC - Kusinerna från landet    9-15    13,00 17,00
  9   4  Thomas Delaney vs The World  11 Swanegull                    24- 1    22,00  8,00
 10   1  SC - Albrekts seniorer       9  SC - Gnesta                   4-26     8,00 22,00
 11   18 SC - Petrapak                22 SC - Jernis                  37-12    23,00  7,00
 12   6  SC - Team Väjern             23 Sotarmössa                   26-31    14,00 16,00
 13   -- --                           19 Mea culpa                                   18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  2                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   1  SC - Albrekts seniorer       26 Unikum                       18- 8    18,00 12,00
  2   3  Greven                       2  SC - Yellow                  14-21    13,00 17,00
  3   5  Wahlfläsk                    4  Thomas Delaney vs The World   6- 8    14,00 16,00
  4   7  SC- Björnligan 2             6  SC - Team Väjern             23- 1    22,00  8,00
  5   9  SC - Gnesta                  8  SNIPERS                      19- 3    20,00 10,00
  6   11 Swanegull                    10 SC - Westman                 20- 5    20,00 10,00
  7   13 The Macahans                 12 SC - Norrsken                15- 9    17,00 13,00
  8   15 Nord/Syd                     14 SC - Kusinerna från landet    5-23     9,00 21,00
  9   17 Berik                        16 KattBridge                    9-20    12,00 18,00
 10   19 Mea culpa                    18 SC - Petrapak                 3-34     5,00 25,00
 11   21 Tre och en halv män          20 SC - På Alerten              17-19    14,00 16,00
 12   23 Sotarmössa                   22 SC - Jernis                  22-16    17,00 13,00
 13   -- --                           24 SMAC                                        18,00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rond:  1                                                                                  
Bord  Lag                                                              IMP        Poäng   
  1   1  SC - Albrekts seniorer       2  SC - Yellow                   8-23    10,00 20,00
  2   3  Greven                       4  Thomas Delaney vs The World  17- 8    18,00 12,00
  3   5  Wahlfläsk                    6  SC - Team Väjern             43- 5    25,00  3,00
  4   7  SC- Björnligan 2             8  SNIPERS                      17-18    15,00 15,00
  5   9  SC - Gnesta                  10 SC - Westman                 14-33     9,00 21,00
  6   11 Swanegull                    12 SC - Norrsken                13-27    11,00 19,00
  7   13 The Macahans                 14 SC - Kusinerna från landet   15-10    16,00 14,00
  8   15 Nord/Syd                     16 KattBridge                   12-11    15,00 15,00
  9   17 Berik                        18 SC - Petrapak                27- 0    24,00  6,00
 10   19 Mea culpa                    20 SC - På Alerten               0-40     3,00 25,00
 11   21 Tre och en halv män          22 SC - Jernis                  43- 6    25,00  4,00
 12   23 Sotarmössa                   24 SMAC                          3-38     4,00 25,00
 13   -- --                           26 Unikum                                      18,00


Matchresultat  PBN  Total IAF  ... i lagordning  1:1  2:1  3:1  4:1  5:1  6:1  7:1  8:1  9:1  10:1  11:1  12:1  13:1  14:1  15:1  Mer information


PBN (Portable Bridge Notation) är ett format som kan användas för att spara givsamlingar, spelsamlingar, tävlingsresultat eller annan bridgeinformation på ett enkelt sätt. Denna fil innehåller slutresultatet samt alla scoretavlor och givar. Ruter kan importera givsamlingar i PBN-format. Det finns en PBN-hemsida där du kan läsa mer.