Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-06-08 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-06-08

Partävling, 29 bord, 57 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 648.5.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Ann-Christine Brask - Josef Jawitz A - B 861.0 66.44
2 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 845.0 65.20
3 Kristin Nedlich - Måns Nedlich A - B 819.4 63.23
4 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 814.0 62.81
5 Jan-Ove Hed - Lars Törnlund B 774.0 59.72
6 Sofia Ryman - Bengt Wiberg B 766.0 59.10
7 Anita Deckel - Rune Strand C - B 752.0 58.02
8 Cecilia Versteegh - Birte Hammar D 750.0 57.87
9 Folke Ljungström - Bengt Nilsson B 749.0 57.79
10 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 745.0 57.48
11 Barbara Lane - Maj-Britt Bronstein D - C 713.0 55.02
12 Lennart Jatéus - Lars Dahlin C 711.0 54.86
13 Hans Jitelius - Jan Nordlund B 710.0 54.78
14 Bo Byléhn - Brita Matérn A - D 709.0 54.71
14 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 709.0 54.71
16 Erik Tornvall - Franciska Levy B - C 704.0 54.32
17 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 694.0 53.55
18 Else Kovacs - Anders Kovacs C 689.1 53.17
19 Kerstin Ström - Kerstin Klintberg D 689.0 53.16
20 Bo Hagman - Thure Söderberg B - D 683.4 52.73
21 Åke Bengtsson - Jen Ahlberg D 683.0 52.70
22 Marie-Louise Andersson - Margareta Mühlich C 681.0 52.55
23 Helga Lagergren - Charlotte von Segebaden D 665.1 51.32
24 Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen A - B 665.0 51.31
25 Gunilla Seth - Per Skoglund D - C 664.0 51.23
26 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 663.0 51.16
27 Gunnel Barkeby - Lillemor Parsons D 661.0 51.00
28 Monika Grönvik - Gunnel Nordlander B - C 659.0 50.85
29 Alice Borin - Inger Söderin C - D 657.0 50.69
30 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 653.0 50.39
31 Anneliese Schapira - Ann-Catrin Bejtoft B - C 650.0 50.15
32 Sigvard Carlefred - Stig Litzén B 648.0 50.00
33 Margareta Winell - Tomas Clason B 622.0 47.99
34 Enrico Ponzio - Hans Bergman C 615.0 47.45
35 Monica Grangien - Rolf Norlin B 609.1 47.00
36 Barbro Folke - Birger Bogstag B - C 609.0 46.99
37 Christine Claesson - Helena Nilsson C - D 607.0 46.84
38 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 605.0 46.68
39 Gunilla Tingström - Elisabeth Bellman C 604.0 46.60
40 Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson C 601.0 46.37
41 Birgitta Noorzoy - Madeleine Du Rées D 595.0 45.91
42 Karin Wallin - Elsie Zinelli C - D 589.0 45.45
43 Jane Ellner - Ellen Norman B 588.0 45.37
44 Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström C 584.0 45.06
45 Jolanta Abrigo - Albert Sola D 581.0 44.83
46 Nils Ahlén - Birgitta Elding B - C 579.0 44.68
47 Mårten Hilding - Marianne Nilsson C - B 573.7 44.27
48 Peter Flodqvist - Göran Ryman A 566.0 43.67
48 Birgitta Bremer - Kerstin Westberg C 566.0 43.67
50 Luise Riepe - Anna-Karin Garpö D 554.0 42.75
51 Nils Wikstad - Johan Lundström D 539.0 41.59
51 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 539.0 41.59
53 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 523.0 40.35
54 Anna-Lena Björk - Eva Benckert D - B 491.0 37.89
55 Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer D - C 487.0 37.58
56 Bengt Rehnström - Pirjo Rehnström D 466.0 35.96
57 Laijla Sjölander - Marianne Näslund D 433.0 33.41