Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-06-01 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-06-01

Partävling, 30 bord, 59 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 671.4.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Barbara Lane - Anne Lundén D 863.0 64.21
2 Hans Alexandersson - Peter Flodqvist A 856.0 63.69
3 Bo Haglund - Bo Andersson B 854.0 63.54
4 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 811.0 60.34
5 Sigvard Carlefred - Stig Litzén B 803.0 59.75
6 Bo Nordin - Jörgen Ström C 799.0 59.45
7 Gunnel Nordlander - Monika Grönvik C - B 796.0 59.23
8 Birgitta Bremer - Kerstin Westberg C 792.0 58.93
9 Ulf Lindgren - Bengt Lauthers B 790.0 58.78
10 Seymour Eriksson - Bengt Wärn B 787.0 58.56
11 Folke Ljungström - Jan Nordlund B 784.0 58.33
12 Lars Törnlund - Cary Hammarberg B - D 753.1 56.04
13 Kristin Nedlich - Måns Nedlich A - B 753.0 56.03
14 Ellen Norman - Cecilia Lindberg B 750.0 55.80
15 Monica Grangien - Rolf Norlin B 729.0 54.24
16 Barbro Larshagen - Maj-Britt Bronstein C 713.0 53.05
17 Barbro Folke - Birger Bogstag B - C 708.0 52.68
18 Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer D - C 702.0 52.23
19 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 697.0 51.86
20 Anna-Lena Björk - Eva Benckert D - B 694.9 51.70
21 Jan Larsson - Göran Ryman A 693.0 51.56
21 Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom C - B 693.0 51.56
21 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 693.0 51.56
24 Helga Lagergren - Charlotte von Segebaden D 689.0 51.26
25 Bengt Gustafsson - Håkan Fürst B - C 686.0 51.04
26 Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen A - B 684.0 50.89
26 Mona Eriksson - Christine Hargevik D 684.0 50.89
28 Dag Ehrenpreis - Klas Änggård C 677.0 50.37
29 Inger Olsson - Ulf Wahlberg B 676.0 50.30
30 Eva Klingspor - Thomas Holmgren C - B 674.0 50.15
31 Gösta Larsson - Eva Sandgren D 672.0 50.00
32 Johan Säfsten - Ola Weinberg A - B 670.9 49.91
33 Gunilla Seth - Per Skoglund D - C 670.0 49.85
34 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 662.0 49.26
35 Gertrud Bågstam - Roger Boström C - B 661.0 49.18
36 Elsie Zinelli - Karin Wallin D - C 656.0 48.81
37 Gunvor Sjöström - Disa Nilsson D 649.0 48.29
38 Lars Thånell - Lars Ekenlöv A 643.0 47.84
39 Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson B - C 642.3 47.79
40 Anita Deckel - Rune Strand C - B 641.0 47.69
41 Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed B 637.0 47.40
42 Tomas Clason - Björn Wiberg B - C 632.0 47.02
43 P-G Norlin - Anders Spjuth C - B 630.9 46.94
44 Jan Christiernin - Bengt Nilsson B 628.0 46.73
45 Lars Gatenfelt - Britt Bergqvist C - D 623.0 46.35
46 Jolanta Abrigo - Albert Sola D 611.4 45.49
47 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 604.0 44.94
48 Lars Appelin - Sven E Nilsson C - B 598.0 44.49
49 Agneta André - Lillemor Parsons D 587.0 43.68
50 Birgitta Wallin - Marianne Petri D - C 578.3 43.03
51 Alice Borin - Inger Söderin C - D 576.0 42.86
52 Yvonne Herzfeld - Briten Krokstedt D 532.0 39.58
53 Nils Wikstad - Tommy Falk D 519.0 38.62
54 Ingrid Stockman - Anneliese Schapira C - B 514.0 38.24
55 Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski C 511.0 38.02
56 Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg C - D 504.0 37.50
57 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 499.0 37.13
58 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 494.9 36.82
59 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 480.0 35.71