Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-04-06 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-04-06

Partävling, 33 bord, 66 par. Antal brickor: 24. Medel: 768.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 1064.9 69.33
2 Stig Litzén - Tore Stormo C - A 1029.0 66.99
3 Peter Flodqvist - Hans Alexandersson A 1024.6 66.70
4 Ulla-Britt Olsson - Nils Wikstad B - D 958.6 62.41
5 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 945.9 61.58
6 Anders d´Aquino - Tor Simensen B 935.6 60.91
7 Lars Ekenlöv - Paul Iwarson A 928.0 60.41
8 Ellen Norman - Cecilia Lindberg B 923.2 60.11
9 Seymour Eriksson - Bengt Wärn C - B 921.9 60.02
10 Monika Grönvik - Gunnel Nordlander B - C 904.3 58.87
11 Pär Ol-Mårs - Tomoko Hansen A - B 899.0 58.53
12 Christer Auer - Gunnar Lundberg D 896.4 58.36
13 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 881.8 57.41
14 Björn Sörenstam - Thomas Berg B 873.5 56.87
15 Anders Spjuth - Jan-Ove Hed B 870.6 56.68
16 Margaretha Spjuth - Hans Norin D 863.5 56.22
17 Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah C 854.9 55.66
18 Marianne Näslund - Mona Eriksson D 840.5 54.72
19 Sonja Rat - Thure Söderberg D 835.9 54.42
20 Kerstin Grandell - Mårten Hilding C 830.1 54.04
21 Gunnar Ericsson - Jan Nordlund D - B 829.1 53.98
22 Ingrid Stockman - Anneliese Schapira C - B 822.9 53.57
23 Magnus Persson - Runa Persson C 813.1 52.94
24 Barbro Folke - Birger Bogstag B - C 806.1 52.48
25 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 798.1 51.96
26 Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson C - D 789.4 51.40
27 Birgitta Bremer - Eva Backhammar C 787.7 51.28
28 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 777.1 50.59
29 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 776.8 50.57
30 Nils-Gunnar Knutsson - Bo Andersson B 773.0 50.33
31 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 770.5 50.16
32 Helga Lagergren - Sverker Wåhlin C - B 769.5 50.10
33 Marc Bygdeman - Lars Nabseth D 764.6 49.78
34 Monica Andersson Flad - Karin Wallin D - C 752.1 48.97
35 Jan Christiernin - Lars Gatenfelt B - C 750.3 48.85
36 Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg C - D 737.4 48.01
37 Eva Klingspor - Berit Strandberg C 731.1 47.60
38 Ann-Britt Carlén - Fredrik Alfredsson B - A 729.9 47.52
39 Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm B 724.5 47.17
40 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 722.1 47.01
41 Birgitta Horn af Åminne - Mari-Ann Broberg D 716.9 46.67
42 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 713.6 46.46
43 Gösta Larsson - Eva Sandgren D 710.4 46.25
44 Lars Nitell - Lennart Ahlgren D - C 709.5 46.19
45 Ove Bertills - Ulla Bertills D 699.1 45.51
46 Gill Norberg - Cecilia von Scheven C 698.2 45.45
47 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 697.9 45.43
48 Margareta Winell - Tomas Clason B 695.9 45.31
49 Torgeir Fjelde - Bertil K.W Enehult D 694.8 45.23
50 Luise Riepe - Anna-Karin Garpö D 692.4 45.08
51 Barbro Wiberg - Inger Söderin C - D 682.3 44.42
52 Åke Bengtsson - Jen Ahlberg D 670.8 43.67
53 Göran Sterin - Kerstin Sterin C 667.1 43.43
54 Nils Ahlén - Birgitta Elding B - C 661.3 43.05
55 Folke Ljungström - Bengt Nilsson B 655.5 42.68
56 Anita Deckel - Rune Strand C - B 650.1 42.32
57 Siv Holst - Hans Holst C 638.7 41.58
58 Johan Lindgren - Hans Jacobsson D 635.8 41.39
59 Ann-Catrin Bejtoft - Maj-Britt Bronstein C - D 630.2 41.03
60 Marie-Louise Ek - Mona Tjulander D 615.6 40.08
61 Birgitta Macris - Kristin Hylén C - D 612.4 39.87
62 Johannes Norrby - Eva Aadde D 605.4 39.42
63 Jane Ellner - Elisabeth Andersson B - C 597.5 38.90
64 Marianne Petri - Birgitta Wallin C - D 578.9 37.69
65 Gunnel Barkeby - Lillemor Parsons D 540.9 35.22
66 Klas Änggård - Dag Ehrenpreis C 509.5 33.17