Kommande tävlingar
24/08 Munka Ljungby BS - Guldtävling
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2016-03-02 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2016-03-02

Partävling, 34 bord, 67 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 767.7.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Hans Alexandersson - Peter Flodqvist A 1026.0 66.79
2 Simon Bech - Göran Hammarström A 1017.6 66.25
3 Sofia Ryman - Bengt Wiberg B 1013.6 65.99
4 Seymour Eriksson - Bengt Wärn C - B 990.4 64.48
5 Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg B 968.6 63.06
6 Thomas Magnusson - Lars Nilsson A - B 960.0 62.50
7 Gunnar Enmark - Paul Iwarson C - A 952.4 62.01
8 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 940.6 61.23
9 Markus Bertheau - Erik Wiberg D 938.6 61.10
10 Jan Nordlund - Gunnar Ericsson B - D 906.9 59.04
11 Göran Ryman - Jan Larsson A 906.6 59.02
12 Anders Björkman - Yvonne Flodqvist B - A 901.6 58.70
13 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 896.9 58.39
14 Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg C - B 890.4 57.97
15 Lotta Darin - Peter Lindquist B - C 875.0 56.97
16 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 874.6 56.94
17 Anneliese Schapira - Ingrid Stockman B - C 869.6 56.61
18 I-B Edholm - Åke Lundkvist B - C 861.4 56.08
19 Olle Billström - Claes Hultkrantz C - D 859.4 55.95
20 Ulla Petterson - Inger Gerle C 847.6 55.18
21 Kerstin Grandell - Eva Backhammar C 842.6 54.85
22 Jen Ahlberg - Åke Bengtsson D 834.9 54.35
23 Lennart Skargren - Franciska Levy C 834.6 54.33
24 Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen A - B 829.0 53.97
25 Nils Ahlén - Birgitta Elding B - C 825.6 53.75
26 Birgitta Macris - Kristin Hylén C - D 821.6 53.49
27 Barbro Folke - Birger Bogstag B - C 795.4 51.78
28 Elisabeth Nyström - Ylva Jansson C 792.5 51.60
29 Dag Ehrenpreis - Klas Änggård C 785.4 51.13
30 Anita Deckel - Rune Strand C - B 784.6 51.08
31 Nils-Gunnar Knutsson - Bo Andersson B 782.4 50.94
32 Yvonne Dyrefors - Kjell Eriksson B - C 779.4 50.74
33 Inga Skoog - Wiktor Raldow C - D 778.6 50.69
34 Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom C - B 758.4 49.38
35 Olle Fahlén - Roger Boström B 749.6 48.80
36 Torbjörn Andersson - Kerstin Andersson C - D 740.6 48.22
37 Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg C - D 740.4 48.20
38 Siv Holst - Hans Holst C 739.4 48.14
39 Sigvard Carlefred - Mari-Anne Elsasdotter B - C 728.4 47.42
40 Jane Ellner - Elisabeth Andersson B - C 727.4 47.36
41 Claes Melin - Lars Magnusson A 723.6 47.11
42 Gill Norberg - Cecilia von Scheven C 720.4 46.90
43 Karin Wallin - Eva Måre C - D 717.0 46.68
44 Gösta Larsson - Charlotte von Segebaden D 715.3 46.57
45 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 705.1 45.91
46 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 693.1 45.13
47 Helga Lagergren - Folke Ljungström D - B 691.4 45.02
48 Johan Lindgren - Hans Jacobsson D 690.3 44.94
49 Ann Kristin Oreland - Kerstin Ström C - D 687.6 44.77
50 Agneta André - Lillemor Parsons D 687.4 44.76
51 Bo Tynderfeldt - Ingegerd Öberg C - D 685.6 44.64
52 Jan Christiernin - Gösta Thorén B 679.1 44.21
53 Birgitta Horn af Åminne - Mari-Ann Broberg D 669.6 43.60
54 Mona Eriksson - Christine Hargevik D 663.4 43.19
55 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 661.4 43.06
56 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 639.3 41.62
57 Birgitta Andersson - Birgitta Nilsson D - B 624.6 40.67
58 Barbro Westman - Kerstin Helleberg D - C 622.6 40.54
59 Nils Wikstad - Maj-Britt Bronstein D 609.9 39.70
60 Göran Sterin - Kerstin Sterin C 609.4 39.68
61 Gunnar Lundberg - Göran Swartz D 588.0 38.28
62 Barbro Wiberg - Karin Ekhammar C - D 573.6 37.35
63 Birgitta Noorzoy - Madeleine Du Rées D 564.4 36.74
64 Ulla Norrbrink - Karita Liljeström D - C 532.0 34.64
65 Lars Nitell - Gösta Cannerheim D 531.4 34.60
66 Jan Nelson - Lars Fredriksson D 502.1 32.69
67 Ellen Norman - Cecilia Lindberg B 479.0 31.19