Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Nyårssilver 2016-01-01 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Nyårssilver 2016-01-01

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 42. Medel: 923.9.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Christina Lund Madsen - Kathrine Bertheau Prenumeranter - Filbyter Bridge 1101.0 59.58
2 Mart Altmäe - Lars Norbäck BK S:t Erik - Lidingö BK 1096.0 59.31
3 Pär Ol-Mårs - Kenneth Borin Sundsvallsbridgen - BK S:t Erik 1087.0 58.82
4 Thomas Magnusson - Harry Schüssler Arla BK - Uppsalabridgen 1086.0 58.77
5 Emma Övelius - Mats Sjöberg Filbyter Bridge 1081.0 58.50
6 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik 1072.0 58.01
7 Jan Lagerman - Mikael Rimstedt Norrorts Bridge - Harplinge BK 1071.0 57.95
8 Mats Axdorph - Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik 1066.0 57.68
9 Lennart Wiklander - Inga Wästeby BK Stjärnskotten 1063.0 57.52
10 Margaretha Norbäck - Hans-Olof Hallén Lidingö BK - Malmö BK 1057.0 57.20
11 Peter Bertheau - Simon Hult Uppsalabridgen - Överums BK 1056.0 57.14
12 Gunnar Andersson - Noomi Hebert BK ALERT 1035.0 56.01
13 Lars Andersson - Tommy Eneqvist BK S:t Erik - Tyresö BK 997.0 53.95
14 Emanuel Unge - Erika Rodin Arla BK - BK S:t Erik 995.0 53.84
15 Mikael Grönkvist - Daniel Gullberg Norrorts Bridge 987.0 53.41
16 Per-Arne Karlsson - Anna Roos Karlstads BK 986.0 53.35
17 Johan Säfsten - Ola Weinberg Uppsalabridgen - BK S:t Erik 984.0 53.25
18 Krister Ahlesved - Catharina Ahlesved Uppsalabridgen - Örebridgen 981.0 53.08
19 Ric Sällsten - Mikael Lindblom Gnesta BK - BK S:t Erik 975.0 52.76
20 Jesper Rundin - Mari Lindblom Sundsvallsbridgen - BK S:t Erik 972.0 52.60
21 Peder Olrog - Harry Nisell BK S:t Erik 950.0 51.41
22 Lilly Sturesson - Britt-Marie Hedrén Sthlms-Polisens BS - BK Tre Sang, Farsta 943.0 51.03
23 Elena Ström - Rolf Kipowski BK S:t Erik - Jakobsbergs BK 917.0 49.62
24 Fredrik Wahlberg - Peter Flodqvist BK S:t Erik 913.0 49.40
25 Håkan Fahlström - Charlotte Hedborg Vimmerby BK 902.0 48.81
26 Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg Arla BK - BK S:t Erik 897.0 48.54
27 Kerstin Håstad - Bengt Lauthers Danderyds BS - BK S:t Erik 890.0 48.16
28 Eva Wiklander - Eva Benckert BK S:t Erik - Sthlms-Polisens BS 877.0 47.46
29 Fredrik Norling - Hans Thormar Askims BK - BK S:t Erik 874.0 47.29
30 Göran Hammarström - Ola Rimstedt BK S:t Erik - Harplinge BK 870.0 47.08
31 Ida Grönkvist - Adam Stokka Filbyter Bridge - BK S:t Erik 869.0 47.02
32 Robert Larsson - Linnea Edlund Uppsalabridgen 866.0 46.86
33 Anders Lindgren - Ulf Lundgren Enköpings BS - Tyresö BK 863.0 46.70
34 Per Söderberg - Magnus Arve BK S:t Erik 858.0 46.43
35 Stina Löfstrand - Kenneth Löfstrand BK S:t Erik 854.0 46.21
36 Roger Eriksson - Erland Sommarskog Gnesta BK - BK S:t Erik 830.0 44.91
37 Magnus Persson - Runa Persson Arboga BK 814.0 44.05
38 Lars Nilsson - Anita Brynje BK S:t Erik 799.0 43.24
39 Ann-Britt Carlén - Elisabeth Nordling BK S:t Erik 794.0 42.97
40 Matias Rohrberg - Markus Bertheau Filbyter Bridge - BK S:t Erik 782.0 42.32
41 Lennart Eriksson - Castor Mann BK S:t Erik 762.0 41.23
42 Anders Hellström - Caroline Tesch BK S:t Erik 752.0 40.69
43 Per Grivenfeldt - Yvonne Flodqvist BK S:t Erik 750.6 40.62
44 Anders Johansson - Ann-Margret Johansson BK S:t Erik 733.0 39.66
45 Sven Mårtensson - Ewa Eriksson BK S:t Erik 696.0 37.66
45 Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström Västra Bjäre BK 696.0 37.66