Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2015-09-04 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2015-09-04

Partävling, 22 bord, 43 par, 1 blindpar. Antal brickor: 21. Medel: 420.0.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Louise Edlind Friberg - Sten Friberg BK S:t Erik 523.8 62.36
2 Eva Backhammar - Ingegärd Sundström BK S:t Erik 519.0 61.79
2 Ingvar Ericsson - Monica Eriksson Djursholms GKBK 519.0 61.79
4 Margareta Thyr - Ulla Holmudd Väsbypensionärernas BF 514.5 61.25
5 Nils Ahlén - Kjell Eriksson BK S:t Erik 499.0 59.40
6 Anita Deckel - Birgitta Horn af Åminne BK S:t Erik 487.0 57.98
7 Birgitta von Homeyer - Rolf Häggström BK S:t Erik 483.0 57.50
8 Katarina Eneroth - Kerstin Fischer BK S:t Erik 476.0 56.67
8 Ami Emilsson - Håkan Emilsson Mälarö BS 476.0 56.67
10 Viviann Rosenlund - Gill Norberg BK S:t Erik 473.0 56.31
11 Lars Fröjd - Gösta Johansson BK S:t Erik 464.0 55.24
12 Gunilla Tingström - Göran Pettersson BK S:t Erik 460.0 54.76
13 Gerhard Berggren - Astrid Åsebo BK S:t Erik 446.0 53.10
14 Marguerite Beyer - Elisabeth Lalin BK S:t Erik 445.0 52.98
14 Marianne Juhlin - Ingun Boström BK S:t Erik 445.0 52.98
16 Per-Owe Jalde - Gunvor Westerberg BK S:t Erik 437.0 52.02
17 Marianne Everdahl - Anita Viderud BK S:t Erik 425.0 50.60
18 Bengt Orre - Anders Tönne BK S:t Erik 420.0 50.00
18 Olle Magnuson - Milly Holmgren BK S:t Erik 420.0 50.00
18 Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson BK S:t Erik 420.0 50.00
21 Berit Helge - Brita Matérn BK S:t Erik 419.0 49.88
22 Kerstin Klintberg - Christina Bäckström BK S:t Erik 417.7 49.72
23 Magnus Hultman - Eva Hultman Ribbing BK S:t Erik 417.0 49.64
24 Lottie Neunmüller - Elisabet Lennbom BK S:t Erik 414.0 49.29
25 Ulla Norén - Staffan Norén BK S:t Erik 412.0 49.05
26 Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Väsbypensionärernas BF 408.0 48.57
27 Marianne Karta - Jan Morén Väsbypensionärernas BF - Alvik BC 405.0 48.21
28 Barbara Lundquist - Elisabeth Hesselman BK S:t Erik 397.0 47.26
29 Ylva Hag - Brita Carlefred BK S:t Erik 396.0 47.14
30 Anne-Outram Mott - Malin Philipson Djursholms GKBK - Västra Bjäre BK 394.0 46.90
30 Agneta Nyströmer - Birgitta Bååth BK S:t Erik 394.0 46.90
32 Klas Änggård - Evelyn Jakobsson BK S:t Erik 388.0 46.19
33 Lena Treffner - Catherine Steyskal BK S:t Erik - Saltsjöbadens BS 385.0 45.83
33 Eva Hök - Marika Roger BK S:t Erik 385.0 45.83
35 Ingrid Espmark - Ewa Menckel BK S:t Erik 384.0 45.71
36 Eva Mörck - Per-Gunnar Mörck BK S:t Erik - BK Sang, Oxelösund 378.0 45.00
37 Birgitta Elding - Ann Jansson BK S:t Erik 367.5 43.75
38 Rune Bohlin - Ulla Bohlin BK S:t Erik 359.3 42.78
39 Åsel Floderus - Arne Keller BK S:t Erik 349.0 41.55
40 Marianne Larsson - Gunnar Andersson BK S:t Erik 337.2 40.14
41 Eva Holm - Anita Helgstedt BK S:t Erik 325.0 38.69
42 Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund BK S:t Erik 311.0 37.02
43 Margit Belenius - Gudrun Malmqvist BK S:t Erik 265.0 31.55