Kommande tävlingar
24/08 INSTÄLLD...Munka Ljungby BS -
07/09 SM Par Junior, direktfinal
07/09 BK Albrekts - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
04/08 SM Par Open - Final - Omgång 5
04/08 Guldgruvan - Final I
04/08 Guldgruvan - Final H
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2015-12-09 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2015-12-09

Partävling, 33 bord, 65 par, 1 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 744.8.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Hans Alexandersson - Peter Flodqvist A 1053.4 70.79
2 Claes Melin - Lars Magnusson A 1032.5 69.39
3 Eva Klingspor - Thomas Holmgren C - B 981.9 65.99
4 Jan-Ove Hed - Bengt Wärn B 969.5 65.16
5 Göran Ryman - Jan Larsson A 966.1 64.93
6 Olle Fahlén - Roger Boström B 948.5 63.75
7 Ingrid Stockman - Anneliese Schapira C - B 936.6 62.94
8 Maj-Lis Larsson - Börje Larsson B 926.8 62.28
9 Anne-Charlotte Stawström - Ewa Olofsson D 887.1 59.62
10 Ylva Jansson - Elisabeth Nyström C 885.8 59.53
11 Simon Ekenberg - Lars Nilsson A - B 878.5 59.04
12 Yvonne Flodqvist - Bengt Lindholm A 869.1 58.40
13 Bengt Wiberg - Lars Gatenfelt B - C 853.9 57.38
14 Jan Christiernin - Jan Nordlund B 839.3 56.40
15 Nils-Gunnar Knutsson - Bo Andersson B 835.8 56.17
16 Bengt Gustafsson - Lena Fürst-Rozkalns B 827.3 55.60
17 Sonja Rat - Margret Edström D 822.7 55.29
18 Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom C - B 814.2 54.72
19 Barbro Folke - Birger Bogstag B - C 810.2 54.45
20 Nils Ahlén - Birgitta Elding B - C 802.8 53.95
21 Åke Falkunge - Michael Jungstedt A 787.4 52.92
22 Monica Andersson Flad - Ann Risbecker D 787.4 52.92
23 Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg A 785.9 52.82
24 Staffan Troell - Ninni Troell B 783.5 52.66
25 Kerstin Westberg - Birgitta Bremer C 771.6 51.85
26 Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson C 770.3 51.77
27 Folke Ljungström - Bengt Nilsson B 760.2 51.09
28 Caroline Freund - Göran Hartzell D 756.1 50.82
29 Helga Lagergren - Charlotte Hedborg D 744.8 50.05
30 Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson C 735.8 49.45
31 Jan-Olof Hegethorn - Tomoko Hansen A - B 728.6 48.97
32 Monica Henriksson - Anna Karin Österberg D 726.9 48.85
33 Göran Langeskiöld - Jan Raftell D 726.4 48.82
34 Anders d´Aquino - Tor Simensen B 723.2 48.60
34 Gunnar Ericsson - Ann-Cathrine Ström-Ericsson D 723.2 48.60
36 Margaretha Spjuth - Hans Norin D 709.9 47.71
37 Kerstin Grandell - Eva Backhammar C 709.5 47.68
38 Gunnel Barkeby - Lillemor Parsons D 707.8 47.57
39 Nils Wikstad - Jan Nelson D 707.1 47.52
40 Klas Änggård - Dag Ehrenpreis C - D 705.1 47.39
41 Per Skoglund - Karin Wallin C 696.1 46.78
42 Luise Riepe - Anna-Karin Garpö D 696.0 46.77
43 Björn Sörenstam - Thomas Berg B 685.9 46.09
44 Siv Holst - Hans Holst C 685.1 46.04
45 Anna-Lena Nilsson - Tore Baars B 680.6 45.74
46 Marianne Stockman - Ruth Mogård D 678.4 45.59
47 (FR) Monica Rothwell - (FR) Barry Rothwell A 677.8 45.55
48 Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg C - D 675.9 45.42
49 Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer D - C 671.6 45.13
50 Johan Lindgren - Hans Jacobsson D 669.8 45.01
51 Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman D 647.1 43.49
52 Olle Magnuson - Milly Holmgren C - D 642.7 43.19
53 Gösta Larsson - Eva Sandgren D 641.5 43.11
54 Sigvard Carlefred - Stig Litzén B - C 635.0 42.67
55 Torsten Wenell - Torbjörn Wenell D 627.9 42.20
56 Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm B 611.2 41.07
57 Peter Ahlström - Göran Sundeman C - D 610.9 41.05
58 Ann Durlow - Stig Durlow D 605.9 40.72
59 Lars Nitell - Gösta Cannerheim D 599.9 40.31
60 Leif Anderberg - Kerstin Avenberg D 595.2 40.00
61 Ulf Bagewitz - Greta Bagewitz D 543.5 36.52
62 Ann Löfberg - Karin Ekhammar D 542.4 36.45
63 Inga Sandberg - Florence Bodin B - C 522.6 35.12
64 Anita Deckel - Rune Strand C - B 519.6 34.92
65 Ingemar Gabrielson - Gunilla Gabrielson D 457.2 30.73