Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Plattliret 2015-02-21 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Plattliret 2015-02-21

Partävling, 27 bord, 53 par, 1 blindpar. Antal brickor: 57. Medel: 1424.5.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Olle Wademark - Jan Selberg Näsby BS 1735.0 60.88
2 Sven-Owe Andersson - Hans Vestergren BK S:t Erik 1647.0 57.79
3 Anna Zack Efraimsson - Bengt-Erik Efraimsson BK S:t Erik 1634.0 57.33
4 Fredrik Wahlberg - Simon Ekenberg BK S:t Erik - Överums BK 1618.0 56.77
5 Peter Carlsson - Per Leandersson BK S:t Erik 1607.0 56.39
6 Göran Hammarström - Simon Bech BK S:t Erik 1601.0 56.18
7 Gunnar Andersson - Marion Michielsen BK ALERT - Harplinge BK 1599.0 56.11
7 Mikael Rimstedt - Tobias Törnqvist Harplinge BK - BK Everfresh 1599.0 56.11
9 Mats Johansson - Peter Fredin Uppsalabridgen - BK Lavec 1594.0 55.93
10 Thomas Magnusson - Lars Ramquist BK ALERT - Näsby BS 1569.6 55.07
11 Pierre Carbonnier - Tomas Ekholm LUCK - BK S:t Erik 1542.0 54.11
12 Peter Törnblom - Patric Holmberg BK S:t Erik 1540.0 54.04
13 Stefan Ekman - Per Clarin BK S:t Erik 1524.2 53.48
14 Lars Malm - Henrik Ludwigs BK S:t Erik 1509.0 52.95
15 Ola Rimstedt - Per-Ola Cullin Harplinge BK - Uppsalabridgen 1508.4 52.93
16 Suzanne Lemborn - Michael Lemborn Karlstads BK 1508.0 52.91
17 Eva Gunnarsson - Tommy Gunnarsson Veddige BS - Bohus Nations BS 1489.0 52.25
18 Bo Ericson - Lars Ericson Gävle BK 1480.0 51.93
19 Mart Altmäe - Mikael Lindblom BK S:t Erik 1479.9 51.93
20 Malin Helin - Christina Ahl Gävle BK 1471.0 51.61
21 Magnus Ekman - Håkan Lindblom BK S:t Erik 1456.0 51.09
22 Madeleine Swanström - Tommy Gullberg BK S:t Erik 1448.2 50.81
23 Peggy Nyholm - Gudrun Strandberg Arvika BS - Arla BK 1437.7 50.44
24 Joakim Nordlindh - Hans Kvick Uppsalabridgen 1437.0 50.42
25 Simon Hult - Philip Berggren Överums BK - Frölunda BS 1436.0 50.39
26 Peder Skaj - Frederic Wrang BK S:t Erik - BK Lavec 1435.6 50.37
27 Claes Melin - Per Söderberg BK S:t Erik 1435.0 50.35
28 Jessica Larsson - Emma Sjöberg Filbyter Bridge 1423.9 49.96
29 Adam Stokka - Olle Sandström BK Björken 1393.0 48.88
30 Kenneth Borin - Mårten Gustawsson BK S:t Erik 1392.3 48.85
31 Daniel Eriksson - Rolf Scherdin Gävle BK 1391.2 48.81
32 Peter Backlund - Johan Säfsten BK S:t Erik - Uppsalabridgen 1387.0 48.67
33 Peter Lundstedt - Christer Glimsjö Hovmantorps BK 1375.0 48.25
34 Börje Brag - Mia Åkerblom Partille BK - Ätrans BK 1373.0 48.18
35 Tobias Bende - Linnea Edlund Salamandern/Wasa - Uppsalabridgen 1370.1 48.07
36 Johan Grönkvist - Matias Rohrberg Örebridgen 1369.0 48.04
37 Ylva Strandberg - Tore Stormo Arla BK 1354.3 47.52
38 Erika Rodin - Sanna Clementsson BK S:t Erik - BK Bridgehuset 1350.0 47.37
39 Peter Bertheau - Magnus Eriksson Uppsalabridgen - Harplinge BK 1342.7 47.11
40 Ola Weinberg - Gunnar Hallberg BK S:t Erik 1328.0 46.60
41 Per Carlson - Göran Hermanson BK S:t Erik 1321.6 46.37
42 Peter Flodqvist - Henning Tingvall BK S:t Erik 1312.1 46.04
43 Lennart Eriksson - Ida Grönkvist BK S:t Erik - Filbyter Bridge 1298.0 45.54
44 Bengt Wiberg - Ola Hellblom BK S:t Erik 1297.0 45.51
45 Thomas Wrang - Ben Hayes BK S:t Erik 1296.2 45.48
46 Ann-Sophie Andersson - Joanna Tenggren Rimbo BK 1294.0 45.40
47 Gösta Krön - Jim Nilsson Väddö BK 1283.6 45.04
48 Lars Andersson - Tommy Eneqvist Tyresö BK 1256.0 44.07
49 Johan Nilsson - Fredrik Alfredsson BK S:t Erik - Överums BK 1245.6 43.70
50 Lars Andersson - Ann Fagerberg Skutskärs BK 1241.0 43.54
51 Urban Mentzer - Ronny Hellberg Arvika BS - Veddige BS 1180.0 41.40
52 Lars Marjoniemi - Nils Andersson Hallstahammars BK - ABB BK 1171.0 41.09
53 Anders d´Aquino - Kristina Olsson-Söderhäll BK S:t Erik - Skutskärs BK 1110.0 38.95