Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Sommarserien #24 2014-07-21 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Sommarserien #24 2014-07-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 27. Medel: 540.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Lennart Rehle - Peder Olrog BK S:t Erik 664 61.48
2 Rolf Andersson - Sten Lindbäck Stureby BK - Sthlms-Polisens BS 659 61.02
3 Tore Stormo - Ylva Strandberg Arla BK 626 57.96
4 Jessica Larsson - Mattias Weiler Filbyter Bridge - BK S:t Erik 625 57.87
5 Olle Wademark - Gunnar Andersson Näsby BS - BK ALERT 624 57.78
6 Max Ödlund - Bim Ödlund BK S:t Erik 617 57.13
7 Thomas Wrang - Staffan Schmidt BK S:t Erik 604 55.93
7 Mart Altmäe - Bengt Stahre BK S:t Erik - BK ALERT 604 55.93
9 Mikael Lindblom - Mari Lindblom BK S:t Erik 599 55.46
9 Lars Andersson - Lars G Andersson Tyresö BK - BK S:t Erik 599 55.46
11 Per Clarin - Torbjörn Gustavsson BK S:t Erik 578 53.52
12 Lars Andersson - Bengt Malmgren BK S:t Erik - Saltsjöbadens BS 576 53.33
13 Elizabeth Berglund - Anders Berglund BK S:t Erik 574 53.15
13 Margareta Walldin - Lennart Wiklander BK Stjärnskotten 574 53.15
15 Dan Martinson - Karin Martinson BK S:t Erik 566 52.41
16 Göran Hammarström - Peter Carlsson BK S:t Erik 562 52.04
17 Gudrun Strandberg - Mattias Lindgren Arla BK - Hedemora BS 560 51.85
18 Stefan Ekman - Måns Nedlich BK S:t Erik 557 51.57
19 Thomas Malmström - Michael Jungstedt BK S:t Erik 553 51.20
20 Carmen Tuason - Lars Manneteg BK S:t Erik - Uppsalabridgen 552 51.11
21 Dagmar Ilrot - Åke Nilsson BK Två Ess 539 49.91
22 Åke Falkunge - Peter Flodqvist BK S:t Erik 538 49.81
23 Tommy Eneqvist - Sven-Owe Andersson Tyresö BK - BK S:t Erik 534 49.44
24 Per Söderberg - Lennart Kjellman BK S:t Erik 531 49.17
25 Gunnar Enmark - Paul Iwarson Lidingö BK 526 48.70
26 Karl Keresztes - Birgitta Ellner BK S:t Erik 524 48.52
27 Ric Sällsten - Inger Sällsten Gnesta BK 523 48.43
28 Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström Västra Bjäre BK 521 48.24
29 Noomi Hebert - Anders d´Aquino BK S:t Erik 515 47.69
30 Ola Brandborn - Lennart Eriksson Arla BK 510 47.22
31 Tuve Gustavsson - Allan Nouri Otman Farha Arla BK - BK S:t Erik 504 46.67
32 Lennart Karlberg - Ami Emilsson BK S:t Erik - Mälarö BS 501 46.39
33 Franciska Levy - Gianpaolo Vigliar BK S:t Erik 491 45.46
34 Per Selander - Mikael Lundin BK S:t Erik 480 44.44
35 Yvonne Flodqvist - Christina Torsslow BK S:t Erik 479 44.35
36 Claes Melin - Lars Ekenlöv BK S:t Erik 477 44.17
37 Berndt Lundgren - Rosemarie Fried Bridgekamraterna Nybro 473 43.80
38 Bertil Ottoson - Karl-Gustav Borg BK Två Ess 470 43.52
39 Lars-Erik Rudström - Erik Nordström BK S:t Erik - Ej medlem 469 43.43
40 Kjell Fagerberg - Conny Lövgren BK S:t Erik 423 39.17
41 Per Grivenfeldt - Henning Tingvall BK S:t Erik 414 38.33
42 Jan Alpe - Thomas Hagdorn BK S:t Erik 365 33.80