Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Helgrally #1 2014-01-07 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Helgrally #1 2014-01-07

Partävling, 28 bord, 56 par. Antal brickor: 24. Medel: 647.8.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist A 957.0 73.84
2 Gunnar Enmark - Paul Iwarson C - A 861.0 66.44
3 Tore Stormo - Ylva Strandberg A 824.0 63.58
4 Thomas Malmström - Michael Jungstedt A 821.0 63.35
5 Kristin Nedlich - Marion Michielsen A 814.0 62.81
6 Yvonne Flodqvist - Thomas Magnusson A 802.0 61.88
7 Claes Olsson - Rolf Jällgård A 797.0 61.50
8 Krister Ahlesved - Olle Wademark A 792.0 61.11
9 Erik Tornvall - Agneta Aicardi-Holmström B 789.0 60.88
10 Lennart Eriksson - Allan Nouri Otman Farha A - B 788.0 60.80
11 Peter Westrin - Mats Waltré A 779.0 60.11
12 Karl Keresztes - Birgitta Ellner A 759.0 58.56
13 Per Leandersson - Bengt Stahre A 735.0 56.71
14 Lars-Erik Rudström - Kjell-O Persson A 723.0 55.79
15 Piotr Deyna - Jan Rudenstedt A 720.0 55.56
16 Björn Ramqvist - Claes Andreasson A 719.0 55.48
17 Gudrun Strandberg - Peggy Nyholm A 714.0 55.09
18 Björn Sörenstam - Thomas Berg A 713.0 55.02
19 Anders Kovacs - Else Kovacs C 709.0 54.71
20 Stig Litzén - Sigvard Carlefred B 708.0 54.63
20 Hannu Oikarainen - Anders d´Aquino A 708.0 54.63
22 Jessica Larsson - Kathrine Bertheau A 697.0 53.78
23 Dan Martinson - Karin Martinson B 692.0 53.40
24 Berit Strandberg - Eva Klingspor C 681.0 52.55
25 Caroline Tesch - Johan Tesch A - B 678.0 52.31
26 Per Schröder - Margaretha Dalhamn C 677.0 52.24
27 Henrik Arve - Göran Andersson C 674.0 52.01
28 Inger Bielke - Margareta Wallée B 654.0 50.46
29 Elena Ström - Erik Åsbrink A 653.0 50.39
30 Maria Calissendorff - Karin Dufwa B - C 649.0 50.08
31 Jan Bergström - Mats Andersson B 635.0 49.00
32 Sven Sundin - Kristian Ramstedt C 631.0 48.69
33 Bjarne Stub-Hansen - Peter Flodqvist A 628.2 48.47
34 Malcolm Campbell - Christina Campbell A - C 614.0 47.38
35 Carel Faber - Gijsbert Van Liemt B - C 608.0 46.91
36 Eva Backhammar - Mårten Hilding B - C 603.0 46.53
37 Maarja Joandi - Anna Dinkelspiel B 591.0 45.60
37 Ingrid Höglund - Thomas Hagdorn C 591.0 45.60
39 Marianne Nilsson - Ulf Ohlin B 575.0 44.37
40 Catharina Westrin - Birgitta Björkå-Dahlberg C 573.0 44.21
41 Barbro Larshagen - Thomas Holmgren C - B 565.0 43.60
42 Lillemor Fröberg - Solveig Hammar C 554.0 42.75
43 Bo Haglund - Bo Andersson A 553.0 42.67
44 Lennart Roth - Marie Roth B 545.0 42.05
45 Annika Grindborg - Marco Greidinger B - A 537.0 41.44
46 Mi Andrén - Lennart Erlin B - A 533.0 41.13
47 Annette Ander - Ninnie Nygren B 517.0 39.89
47 Johan Englund - Rolf Borg C 517.0 39.89
49 Lars-Eric Almroth - Bo Johansson B 513.0 39.58
50 Anders Hellström - Karl-Henrik Linnhag A - B 490.0 37.81
51 Eva-Lisa Lindfors - Lena Kjellman C 478.0 36.88
52 Agneta Söderlund - Eila Törnroos C 464.0 35.80
53 Eva-Lena Frank - Lars Lindberg C 458.0 35.34
54 Magnus Arve - Elisabeth Lalin C 429.0 33.10
55 Åsa Selin-Finberg - Christine Bodén B 421.0 32.48
56 Gudrun Dahlberg - Birthe Karlsson B 367.0 28.32