Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Guld-IAF 2014-05-10 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Guld-IAF 2014-05-10

IMP över fältet, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 57.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng
1 Björn Wenneberg - Göran Selldén BK Lyx 1974
2 Adam Stokka - Johan Karlsson BK Björken - Överums BK 1622
3 Anders Morath - Tommy Gullberg BK S:t Erik 926
4 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik 887
5 Johan Säfsten - Ola Rimstedt Uppsalabridgen - Harplinge BK 879
6 Mårten Gustawsson - Tommy Strindfors BK S:t Erik 869
7 Daniel Eriksson - Rolf Scherdin Gävle BK 650
8 Johan Wahlberg - Fredrik Wahlberg BK S:t Erik 562
9 Peter Carlsson - Per Leandersson BK S:t Erik 524
10 Simon Bech - Göran Hammarström BK S:t Erik 461
11 Stefan Ekman - Per Clarin BK S:t Erik 371
12 Peter Lundstedt - Christer Glimsjö Hovmantorps BK 313
13 Mikael Lindblom - Mari Lindblom BK S:t Erik 226
14 Håkan Lindblom - Magnus Ekman BK S:t Erik 200
15 Fredrik Alfredsson - Mattias Weiler BK S:t Erik 183
16 Catharina Ahlesved - Maria Grönkvist Örebridgen 171
17 Dan Bylund - Helena Strömberg Sundsvallsbridgen 143
18 Emma Sjöberg - Mats Sjöberg Filbyter Bridge 139
19 Urban Mentzer - Gudrun Strandberg Arvika BS - Arla BK 122
20 Gunnar Andersson - Thomas Magnusson BK ALERT 79
21 Bo Ericson - Lars Ericson Gävle BK 49
22 Hans Lerner - Jan Brännvall BK Björken 12
23 Krister Ahlesved - Johan Grönkvist Uppsalabridgen - Örebridgen -45
24 Gunnar Lindell - Pontus Svinhufvud Katrineholms BA -88
25 Lars Andersson - Kenneth Borin BK S:t Erik -275
26 Mikael Rimstedt - Johnny Östberg Harplinge BK - BK S:t Erik -328
27 Urban Björklund - Johnny Johansson Gävle BK - Malungs BK -346
28 Erik Gulliksson - Jens Brodin Karlstads BK -455
29 Bengt Lauthers - Ulf Lindgren BK S:t Erik -510
30 Michael Lemborn - Ylva Strandberg Karlstads BK - Arla BK -534
31 Peggy Nyholm - Lillemor Strindberg Arvika BS - Arla BK -541
32 Suzanne Lemborn - Tore Stormo Karlstads BK - Arla BK -577
33 Per-Arne Karlsson - Anna Roos Karlstads BK -606
34 Börje Rudenstål - Andreas Könyves BK S:t Erik - LUCK -620
35 Erika Rodin - Niklas Warne BK S:t Erik - Uppsalabridgen -649
36 Magnus Arve - Sigvard Carlefred BK S:t Erik -702
37 Mikael Grönkvist - Daniel Gullberg BK S:t Erik -731
38 Simon Ekenberg - Simon Hult Överums BK -786
39 Karola Högberg - Lars Lilja Örebridgen -813
40 Johan Nilsson - Jesper Törnlund BK S:t Erik -832
41 Olle Wademark - Tommy Bergdahl Näsby BS - Uppsalabridgen -867
42 Jessica Larsson - Kathrine Bertheau Filbyter Bridge -1117