Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Plattliret 2014-02-22 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Plattliret 2014-02-22

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 57. Medel: 1083.0.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack Efraimsson BK S:t Erik 1325 61.17
2 Gunnar Andersson - Fredrik Nyström BK ALERT - BK S:t Erik 1291 59.60
3 Mart Altmäe - Mikael Lindblom BK S:t Erik 1275 58.86
4 Ola Rimstedt - Adam Stokka Harplinge BK - BK Björken 1261 58.22
5 Magnus Gauffin - Christer Årenborg BK S:t Erik 1236 57.06
6 Björn Wenneberg - Göran Andersson BK Lyx - BK ALERT 1214 56.05
7 Thomas Magnusson - Peter Bertheau Näsby BS - Uppsalabridgen 1198 55.31
8 Peter Törnblom - Patric Holmberg BK S:t Erik 1193 55.08
9 Eva Wetterhall - Karl Persson BK S:t Erik 1187 54.80
10 Tore Stormo - Michael Lemborn Arla BK - Karlstads BK 1186 54.76
11 Johan Upmark - Johan Nilsson BK S:t Erik 1179 54.43
12 Krister Ahlesved - Olle Wademark Uppsalabridgen - Näsby BS 1174 54.20
13 Simon Bech - Göran Hammarström BK S:t Erik 1173 54.16
14 Peter Lundstedt - Christer Glimsjö Hovmantorps BK 1160 53.55
15 Jesper Rundin - Roland Gyllenhammar Sundsvallsbridgen - Mora BK 1147 52.95
16 Rolf Olsson - Lars Sammils BK Två Ess - Hässelby BK 1145 52.86
17 Lars Andersson - Kenneth Borin BK S:t Erik 1133 52.31
18 Max Ödlund - Bim Ödlund BK S:t Erik 1124 51.89
19 Kathrine Bertheau - Jessica Larsson Filbyter Bridge 1118 51.62
20 Mikael Rimstedt - Marion Michielsen Harplinge BK 1109 51.20
21 Lars Malm - Henrik Ludwigs BK S:t Erik 1106 51.06
22 Hans Kvick - Björn Alenfalk Uppsalabridgen 1105 51.02
23 Ola Weinberg - Gunnar Hallberg BK S:t Erik - England 1079 49.82
24 Linnea Edlund - Niklas Johansson Uppsalabridgen 1072 49.49
25 Peder Skaj - Daniel Gullberg BK S:t Erik 1041 48.06
25 Thomas Wrang - Jan Lagerman BK S:t Erik - Näsby BS 1041 48.06
27 Suzanne Lemborn - Niclas Johansson Karlstads BK 1019 47.05
28 Lars Lovius - Mats Hargell BK S:t Erik 1017 46.95
29 Sten-Åke Ahlgren - Göran Medén-Britth Mölnlycke BS - PBK Vega 993 45.84
30 Ulf Lindelöw - Göran Lindén BK S:t Erik 991 45.75
31 Sven-Owe Andersson - Tommy Eneqvist BK S:t Erik - Tyresö BK 990 45.71
32 Erika Rodin - Kristin Nedlich BK S:t Erik 984 45.43
33 Per Söderberg - Henning Tingvall BK S:t Erik 947 43.72
34 Rolf Glyssner - Ole Marius Myrvold Ruterklubben i Umeå 928 42.84
35 Peter Ahlström - Göran Sundeman LM Ericssons BK - BK S:t Erik 904 41.74
36 Per Carlson - Göran Hermanson BK S:t Erik 888 41.00
37 Jan-Olof Hegethorn - Peter Flodqvist BK S:t Erik 885 40.86
38 Sidney Hage - Sten Svartling BK S:t Erik 882 40.72
39 Börje Brag - Mia Åkerblom Partille BK - Ätrans BK 833 38.46
40 Ulla-Britt Olsson - Björn Runnqvist BK S:t Erik 787 36.33