Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Göteborgs BF » DM-par FINAL 2013-04-13 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-par FINAL 2013-04-13

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 54. Medel: 701.7.

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Tobias Törnqvist - Ulrika Lindström BK Everfresh 854.0 60.83
2 Nils Åhlén - Robert Bäck BK Everfresh - BK Lyx 833.0 59.33
3 Ronny Ovesson Ejnell - Jan-Erik Åsmo BK Centrum 829.0 59.05
4 Thomas Therkelson - Björn Wenander Mölnlycke BS 811.0 57.76
5 Anders Brunzell - Jim Nielsen BK Everfresh 807.0 57.48
6 Hans Jörgensen - Tomas Andgren Bohus Nations BS 794.0 56.55
7 Arne Larsson - Pia Andersson BK Everfresh 785.0 55.91
8 Kicki Oschlak-Härsjö - Roland Härsjö Frölunda BS 780.0 55.56
9 Frank Lidström - Kjell Evensen Salamandern/Wasa 730.4 52.02
10 Sture Ekberg - Rudi Knutson Kungsbacka BS - Salamandern/Wasa 729.4 51.95
11 Tobias Bende - Lars Jansson BK Everfresh - Salamandern/Wasa 729.0 51.92
12 Peter Norrhede - Ingemar Assarsjö Bohus Nations BS - BK Everfresh 710.0 50.57
13 Patrik Rimstedt - Stefan Jönsson Konga BK 693.0 49.36
14 Tommy Gunnarsson - Robin Björkstrand Salamandern/Wasa 691.0 49.22
15 Mikael Westerlund - Per Jansson BK Lyx - Konga BK 686.0 48.86
16 Tony Elmroth - Monica Svärdström BS 53, Göteborg 680.4 48.46
17 Britt Larsson - Olle Hedman Askims BK 677.0 48.22
18 Ylva Pyykkö - Anders Erikson BK Centrum 671.0 47.79
19 Jan Konar - Jan Ahlqvist BK Lyx 666.0 47.44
20 Göran Rydell - Mats Allgöwer Mölnlycke BS 658.0 46.87
21 Sören Westling - Martin Lundberg BK Everfresh 657.0 46.79
22 Leif Andersson - Sören Ek Asperö-Brännö BK 653.0 46.51
23 Mats Högnell - Johan Gromark Partille BK 634.0 45.16
24 Ella Olsson - Mats Andihn BK Lyx - Mölnlycke BS 613.0 43.66
25 Ingvar Grahn - Harald Sjöman Salamandern/Wasa 597.0 42.52
26 Anders Rydebrink - Monica Rydebrink Frölunda BS 595.0 42.38
27 Johan Svensson - Lars-Uno Andersson Bohus Nations BS 584.0 41.60
28 Magnus Conradi - Anna Wallgren BS 53, Göteborg - BK Lyx 501.0 35.68