Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
Göteborgs BF » DM-Mixed 2013-02-09 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Göteborgs BF

DM-Mixed 2013-02-09

Partävling, 15 bord, 29 par, 1 blindpar. Antal brickor: 48. Medel: 623.8.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Arne Larsson - Pia Andersson BK Everfresh 797.2 63.88
2 Ulrika Lindström - Tobias Törnqvist BK Everfresh 745.0 59.70
3 Birgit Andersson - Christoffer Dückhow BK Lyx 723.1 57.94
3 Anders Erikson - Ylva Pyykkö BK Centrum 723.1 57.94
5 Gun Hirvonen - Kjell Helin Mölnlycke BS - BS 53, Göteborg 692.0 55.45
6 Ulla Westerlund - Mikael Westerlund Asperö-Brännö BK - BK Lyx 688.7 55.18
7 Carina Eliasson - Bob Prickaertz BK Albrekts - BK Everfresh 683.5 54.77
8 Annette Elfving - Per Östlund BK Everfresh - Ruterklubben i Umeå 681.0 54.57
9 Käte Runeberg - Jan Troberg Salamandern/Wasa 672.0 53.85
10 Mats Allgöwer - Ella Olsson Mölnlycke BS - BK Lyx 667.8 53.51
11 Vivianne Norling - Lars Norling Salamandern/Wasa 659.5 52.84
12 Tony Elmroth - Monica Svärdström BS 53, Göteborg 650.1 52.09
13 Reino Hirvonen - Gunvor Ragnar Frölunda BS - Mölnlycke BS 648.0 51.92
14 Robert Bäck - Lena Petersen BK Lyx - Salamandern/Wasa 632.0 50.64
15 Inga Appelqvist - Bo Appelqvist Mölnlycke BS 631.3 50.59
16 Ingela Sjöberg - Mats Andihn BK Lyx - Mölnlycke BS 611.5 49.00
17 Lars-Åke Gustafsson - May Moore Mölnlycke BS - BK Lyx 595.8 47.74
17 Marie Myrhage - Bo Andersson Frölunda BS 595.8 47.74
19 Britt Larsson - Olle Hedman Askims BK 587.0 47.04
20 Jan Ahlqvist - Berit Fors BK Lyx 579.1 46.40
20 Patrik Clevström - Annika Corneliusson Askims BK 579.1 46.40
22 Göran Rydell - Ingrid Petersen Mölnlycke BS - BK Lyx 572.9 45.90
23 Karin Nyberg - Rudi Knutson Asperö-Brännö BK - Salamandern/Wasa 567.7 45.48
24 Sten-Åke Ahlgren - Ulla-Britt Alfredsson Mölnlycke BS - PBK Vega 562.4 45.07
24 Tobias Bende - Maritza Håkansson BK Everfresh - Mölndals BK 562.4 45.07
26 Ann Bergqvist - Bertil Hultman Mölndals BK - BK Everfresh 525.9 42.14
27 Bo Larsson - Anna-Stina Wennberg Bohus Nations BS 503.0 40.30
28 Jürgen Schildt - Britt-Marie Wahlgren Partille BK - Lerums BK 494.6 39.63
29 Anna Wallgren - Denny Andréasson BK Lyx - Kronhusklubben 458.1 36.71