Kommande tävlingar
28/07 SM Par Damer, omg 5
30/07 SM Par Mixed 2014
30/07 SM Par Mixed, omg 1
Rapporterade tävlingar
27/07 SM Par Damer, omg 3
27/07 SM Par Damer, omg 2
27/07 SM Par Damer, omg 1
Svenska Bridgeförbundet » Simultantävling 2012-11-26 [Alla givar]  [Alla givar PDF]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Simultantävling 2012-11-26

Partävling, 180 bord, 345 par, 15 blindpar. Antal brickor: 24. Medel: 3936.4.
Frirond ger egen procent

Klicka på ett par för att se deras privatprotokoll.

Nyhet

Se resultatet i mobilen. Klicka här eller gå till m.svenskbridge.se
Plac Par Klubb Poäng Procent
1 Jan Olofsson - Leif Olofsson Kullabygdens BK 5692.0 72.31
2 Jan Geiborg - Leif Norman Gnesta BK 5643.0 71.68
3 Jimmy Johansson - Conny Svensson Askers. BK Singelton 5510.2 70.00
4 Ingvar Bengtsson - Ove Bengtsson BK Falkenberg - Slöinge BK 5503.0 69.91
5 Fredrik Örlegård - Linda Ljunghäger TBS Scania 5420.0 68.85
6 Kent Karlsson - Gert Bodén Askers. BK Singelton - Kumla BS 5368.4 68.20
7 Björn Dellenmark - Evert Samuelsson Älmhults BK 5319.0 67.57
8 Thomas Brandell - Lars Ohlsson Sigtuna BS 5303.0 67.37
9 Birgitta Andersson - Ulf Tengeborg BK Zonen 5258.2 66.80
10 Jan-Erik Helmersson - Jörgen Neldemo Veddige BS 5254.9 66.75
11 Pelle Persson - Bengt Östman Svegs BK 5246.9 66.65
12 Torbjörn Stenman - Stefan Wiström Söderhamns BS 5229.8 66.44
13 Anders Axelsson - Jan-Olof Dahl Svenljunga BK 5225.0 66.37
14 Stefan von Heyking - Karl-Arne Andersson Svenljunga BK - Hids BK 5082.0 64.56
15 Ingvar Holmér - Örjan Svensson Trosa BS - Svegs BK 5064.0 64.33
16 Ola Särnkvist - Ulf Särnkvist Åkers BK 5041.1 64.04
17 Henrik Fryklund - Lennart Lundqvist Uddevalla BF 5020.4 63.77
18 Peter Marcusson - Göran Wahlberg Östhammars BK 5017.1 63.73
19 Leif Norberg - Wojtek Erdt Uddevalla BF 5005.1 63.58
20 Daniel Eriksson - Göran Eriksson Gävle BK - Bollnäs BK 4975.6 63.21
21 Kent Maltein - Erik Gulliksson Gävle BK - Karlstads BK 4878.5 61.97
22 Robin Holmqvist - Lillemor Zander Enköpings BS 4873.1 61.90
23 Gerd Axelsson - Bertil Sjölinder Kullabygdens BK 4861.0 61.75
24 Andrzej Tracewski - Berndt-Åke Timan Gnesta BK 4853.5 61.65
25 Arne Johansson - Sune Sundholm Gnesta BK 4836.0 61.43
26 Ulla Linse - Jan Ahlkvist Malmö BK - BK Zonen 4824.0 61.28
27 Kenneth Jönsson - Erik Jönsson Älmhults BK 4810.0 61.10
28 Lennart Eriksson - Mikael Jutoft Östhammars BK 4804.6 61.03
29 Birgitta Johansson - Christina Wedin BK Everfresh 4798.0 60.95
30 Roger Hag - Åke Nilsson Ankarsrums Bridgeklubb 4796.7 60.93
31 Stig Olsson - Karl-Gösta Larsson Norrtälje BS 4793.1 60.89
32 Solweigh Andersson - May-Lis Lindblom Karlstads BK 4792.4 60.88
33 Inger Eriksson - Elsie Robertsson Askers. BK Singelton 4791.3 60.86
34 Ann-Charlott Kinberg - Peder Kinberg Askims BK 4770.0 60.59
35 Peter Tångsten - Kenneth Andersson Ankarsrums Bridgeklubb 4767.3 60.56
36 Paul Lundin - Bo Stenström Nyköpings BS 4753.0 60.38
37 Leif Sahlberg - Mickey Maretics Enköpings BS 4747.4 60.31
38 Sylve Larsen - Otto Berntsson Uddevalla BF - Orust BK 4740.0 60.21
39 Kent Johansson - Bo Johansson Uddevalla BF 4704.0 59.76
40 Eric Arvidsson - Jonas Engström BK S:t Erik - LudvikaBygdens BK 4701.7 59.73
41 Lennart Tjärnmo - Göran Svensson Veddige BS 4698.3 59.68
42 Sten Andersson - Acke Carlsson Askers. BK Singelton 4694.2 59.63
43 Anton Lönqvist - Andreas Skoglund Karlskoga BK - Karlstads BK 4692.0 59.60
44 Christer Hallström - Johan Svedberg Hede-Vemdalen BK 4689.1 59.57
44 Sonja Engberg - Gudrun Johansson Åkers BK 4689.1 59.57
46 Roger Grund - Ivan Johnsson Lerums BK - Salamandern/Wasa 4678.0 59.43
47 Per-Arne Persson - Lennart Persson Svenljunga BK 4669.0 59.31
48 Marianne Sundström - Irma Karlsson Uddevalla BF 4659.3 59.19
49 Svavar Hauksson - Gertrud Bohlin BK Viva 4653.0 59.11
50 Nils-Olof Fridqvist - Karl-Gösta Andersson Uppsalabridgen - Östhammars BK 4643.0 58.98
51 Marie Ekelund - Ulla Sallin BK Lyx 4640.7 58.95
52 Håkan Svensson - Ulf Westlin Bollnäs BK 4632.0 58.84
53 Inge Corse - Owe Brink Märsta BK 4627.0 58.78
54 Mikael Johansson - David Åkervall Frösö BK 4624.0 58.74
55 Pierre Winberg - Kent Rudberg Bollnäs BK - Söderhamns BS 4622.2 58.72
56 Inga-Lis Larsson - Peter Nohrén Borlänge BK 4598.0 58.41
57 Per-Ingvar Skoglund - Vera Gemrud BK Allians, Halmstad 4595.0 58.37
58 Leif Karlsson - Ale Dalevi Askers. BK Singelton 4586.2 58.26
59 Inger Berkmo - Stig Svensson BK Zonen 4582.9 58.22
60 Bertil Tollbom - Marcus Åkerlund Sigtuna BS 4545.0 57.74
61 Hans Roos - Bertil Lundström Östhammars BK 4542.9 57.71
62 Johan Millqvist - Sven-Åke Henningsson Kullabygdens BK 4537.0 57.63
63 Bertil Hultman - Bo Werner BK Everfresh - Frölunda BS 4536.0 57.62
64 Lauri Norta - Göthe Binning Karlstads BK - Örebridgen 4533.8 57.59
65 Gunnar Flinta - Ruth Holm BK Zonen 4532.0 57.57
66 Irene Hugosson - Jan Hugosson Frölunda BS 4531.0 57.56
67 Börje Skoog - Alf Börjesson Askims BK 4530.0 57.55
68 Patrik Clevström - Leif Carlsson Askims BK - BK Everfresh 4527.0 57.51
68 Anitha Hemark Hallgren - Eva Ströby BS Damernas 4527.0 57.51
70 Lars Törnlund - Stig Ottosson Ankarsrums Bridgeklubb 4522.9 57.46
71 Göran Palmborg - Sven-Olof Jarkvist Fredagsklubben 4516.0 57.37
72 Björn Wenander - Ingrid Petersen Mölnlycke BS - BK Lyx 4508.0 57.27
73 Kenneth Fredriksson - Dan-Åke Henrixon Storsjöbygdens BK - Frösö BK 4499.0 57.15
74 Birgitta Olsson - Evert Ramström Älmhults BK - Ryds BK 4497.0 57.13
75 Barbro Atzori - Hans Nodby Uddevalla BF 4496.7 57.12
76 Jan-Erik Öberg - Lars Hammarström Södertälje BS 4494.5 57.10
77 Tomas Truedsson - Curt-Ingvar Svensson Kullabygdens BK 4494.0 57.09
78 Bo Lindbergh - Everth Andersson Uddevalla BF 4455.3 56.60
79 Johan Engström - Annika Reuter Nyköpings BS 4445.0 56.47
80 Katrin Thorström - Kjell Simonsson Rimbo BK 4440.0 56.40
81 Per-Olof Olehn - Lars-Åke Wikström TBS Scania 4434.0 56.33
81 Bengt-Åke Rönnborg - Bert Dahl Hids BK - Svenljunga BK 4434.0 56.33
83 Jan-Erik Lööw - Csaba Balaspiri Karlstads BK 4430.2 56.28
84 Eva Olsson - Tommy Olsson Åkers BK - Strängnäs BK Gripen 4424.0 56.20
85 Åke Forslin - Egil Hols Söderhamns BS 4422.0 56.17
86 Håkan Swärd - Torvald Spiik Slöinge BK - BK Allians, Halmstad 4412.0 56.05
87 Kjell Andersson - Maria Danielsson BK Everfresh - BK Lyx 4405.0 55.96
88 Zhou Ye - Dennis Bengtsson Kullabygdens BK 4385.0 55.70
89 Anita Ahlström - Brittmarie Frölén Enköpings BS 4381.7 55.66
90 Maj-Britt Lindau - Göran Johansson Askims BK 4381.0 55.65
91 Elisabeth Werner - Ulla Jeppsson Frölunda BS - BK Everfresh 4378.0 55.61
92 Åke Rustad - Markus Hedström Malungs BK - Skövde BA 4373.5 55.56
92 Christer Öhman - Georg Larsson Gnesta BK 4373.5 55.56
94 Tuomas Waattovaara - Peter Rosenqvist Ankarsrums Bridgeklubb 4368.0 55.49
95 Göran Andersson - Kent Borg BK Zonen 4367.0 55.48
96 Jan-Erik Jonsson - Bengt Mattsson Frösö BK 4356.0 55.34
97 Ingvar Svensson - Bengt Johansson Slöinge BK 4355.0 55.32
97 Frank Lundh - Jan-Olof Grahn Svenljunga BK - Hids BK 4355.0 55.32
99 Per-Anders Åström - Cecilia Holgersson Hede-Vemdalen BK 4345.1 55.20
100 Karlheinz Feller - Birgitta Hedström Askims BK - BK Lyx 4344.0 55.18
101 Göran Andersson - Christer Andersson Karlstads BK 4339.6 55.13
102 Ann-Sophie Andersson - Joanna Tenggren Rimbo BK 4320.0 54.88
103 Christel Persson - Eva Levin Trelleborgs BS 4310.2 54.75
104 Thomas Glücksman - Bengt Johansson BK Viva - Askims BK 4302.5 54.66
105 Bengt Åström - Lennart Fyhr Hede-Vemdalen BK 4299.4 54.62
106 Olle Gullsby - Åke Wallin Söderhamns BS 4290.0 54.50
107 Rolf Hök - Kjell Bergdahl Kullabygdens BK 4289.0 54.48
108 Kjell Walter - Nils Cederblad Kullabygdens BK 4269.0 54.23
109 Rune Wård - Kerstin Höög Gnesta BK 4256.7 54.07
110 Solveig Johansson - Ove Wallster Märsta BK 4251.0 54.00
111 Björg Karlsson - Kent Karlsson Uddevalla BF 4240.4 53.87
112 Bo Lind - Billy Gustafsson Nyköpings BS 4234.0 53.79
113 Jan Andersson - Hans Thimell Askims BK 4232.0 53.76
113 Kjell Evensen - Lars-Erik Larsson Salamandern/Wasa - Askims BK 4232.0 53.76
115 Inger Widman - Åke Widman Norrtälje BS 4230.9 53.75
116 Christer Arvidsson - Lasse Gard Gnesta BK 4230.0 53.73
117 Göran Mattsson - Göthe Svensson Storsjöbygdens BK 4225.0 53.67
117 Roland Tjärnberg - Theresia Didriksson Hede-Vemdalen BK 4225.0 53.67
117 Henric Dahl - Desire Antonsson Svenljunga BK - Hids BK 4225.0 53.67
120 Ove Gustavsson - Roland Storm Ankarsrums Bridgeklubb - Västerviks BK 4219.6 53.60
121 Rolf Neldemo - Bengt Rönnbom Veddige BS 4218.3 53.59
122 Johan Sönnerstedt - Sven Johansson Slöinge BK 4218.0 53.58
123 Marianne Sparud - Calle Sparud Askims BK 4212.0 53.51
123 Ann Lange - Barbro Cronholm Höllvikens BK - Bridgeklubben 2 Klöver 4212.0 53.51
125 Bengt Dahl - Per-Ove Persson BK Zonen 4205.5 53.42
126 Johan Rombing - Kent Wäppling Trosa BS 4198.0 53.33
127 Dan Gustavsson - Gunnar Skoog BK Zonen 4183.0 53.14
128 Mikael Skön - Maria Skön Uddevalla BF 4180.4 53.10
129 Ingalill Persson - Bengt Persson BK Zonen 4178.2 53.08
130 Ulla-Britt Jensen - Inger Carlstedt BK Everfresh 4178.0 53.07
131 Kajsa Haglöf - Ulla Malmsten Askims BK 4175.0 53.04
132 Roger Andersson - Sven Adolfsson Ankarsrums Bridgeklubb 4171.6 52.99
133 Britt Berglund - Ulla Wickman Askims BK 4171.0 52.99
134 David Andersson - Monica Sköld Söderhamns BS 4169.5 52.97
135 Anders Argelius - Sven Müller Kullabygdens BK 4160.0 52.85
136 Folke Johansson - Åke Gustavsson Hids BK 4159.0 52.83
137 Eva Johansson - Anita Nilsson BK Everfresh - Frölunda BS 4157.0 52.81
138 Sven Bolinder - Britt-Marie Rönn Kullabygdens BK 4155.0 52.78
139 Mats Allgöwer - Ella Olsson Mölnlycke BS - BK Lyx 4153.0 52.76
140 Eva Ekström - Ylva Ljungstig Rimbo BK 4152.0 52.74
141 Gerd Wrige - Nils-Bertil Gustafsson Askims BK 4150.0 52.72
142 Per-Olof Jonsson - Kent Anderot Nyköpings BS - Ankarsrums Bridgeklubb 4146.0 52.67
143 Åke Sjöstrand - Helene Sjöstrand Gamleby BK 4136.7 52.55
144 Anders Källsten - Kjell Larsson Sigtuna BS 4136.0 52.54
145 Lorang Olsson - Bodil Olsson Kullabygdens BK 4126.0 52.41
146 Sven Andersson - Bo Ytterström Nyköpings BS 4120.0 52.34
146 Sixten Bengtsson - Åke Johansson Hids BK 4120.0 52.34
148 Ulla-Britta Adelswärd - Ann-Charlotte Mårtensson Älmhults BK 4109.0 52.20
149 Leif Linder - John Ekdahl BK Hudik - Söderhamns BS 4106.0 52.16
150 Lennart Johansson - Lennart S Svensson Veddige BS 4104.0 52.13
151 Bo Johansson - Lars Håkan Sjöblom Ankarsrums Bridgeklubb - Västerviks BK 4102.9 52.12
152 Markus Sandberg - Jon Scheutz Borlänge BK - Nora BK 4100.6 52.09
153 Torbjörn Askernäs - Catarina Midskog Karlstads BK 4062.5 51.61
154 Tobias Edvardsson - Sara Svanered Bollnäs BK 4061.0 51.59
155 Lars-Olof Knuths - Ulf Bergkvist Borlänge BK 4060.6 51.58
156 Jan Sager - Karl Angenete BK Everfresh 4057.0 51.54
157 Christina Westberg - Lennart Karlsson Svegs BK 4056.0 51.52
158 Martin Keen - Kerstin Martinsson Älmhults BK 4043.0 51.36
159 Marit Askernäs - Annika Sundelin Karlstads BK 4042.9 51.36
160 Britt Larsson - Olle Hedman Askims BK 4040.0 51.32
161 Bengt Carlsson - Birgitta Carlsson Askers. BK Singelton - Motala Bridgeallians 4033.1 51.23
162 Otto Slätis - Ulf Kellner Rimbo BK 4031.0 51.21
163 Tony Elmroth - Thomas Westberg BS 53, Göteborg 4030.0 51.19
164 Christer Ekholm - Björn Johansson Rimbo BK 4027.4 51.16
165 Agneta Svenberg - Gunvor Bengtsson BK Albrekts 4022.0 51.09
165 Jan Josefsson - Evert Larsson Svenljunga BK - Hids BK 4022.0 51.09
167 Monica Eriksson - Per-Åke Good Borlänge BK 4010.3 50.94
168 Berth Åndberg - Ove Johansson Nyköpings BS 4000.0 50.81
169 Ola Södergran - Torsten Runebert Enköpings BS 3984.0 50.61
170 Margareta Hultman - Leif Larsson Askims BK 3979.0 50.55
171 Gunilla Asklund - Ingela Strömer Askims BK 3973.1 50.47
172 Lillemor Gullsby - Stig-Gunnar Andersson Söderhamns BS 3970.0 50.43
173 Per-Ove Claesson - Margareta Grogarn Veddige BS 3961.1 50.32
174 Birgitta Wilhelmsson - Kerstin Wiberg Vänersborgs BS 3959.0 50.29
175 Christian Möller - Lars-Göran Bertilsson Nyköpings BS 3955.0 50.24
175 Lars Kristersson - Gunnar Berndtsson Askims BK 3955.0 50.24
177 Jaan Heinlo - Kjell Sedelius Gnesta BK 3952.4 50.21
178 Lars Hallin - Anders Hedin Sigtuna BS 3922.0 49.82
179 Stanislaw Paledzki - Anders Christensson Askims BK 3918.0 49.77
180 Lars-Olof Karlsson - Anne-Mari Karlsson Munkedals BS 3915.0 49.73
181 Håkan Josefsson - Göran Carlsson Hids BK 3908.0 49.64
181 Birgitta Larsson - Göran Hansson BK Zonen 3908.0 49.64
183 Reino Hirvonen - Gunvor Ragnar Frölunda BS - Mölnlycke BS 3901.0 49.56
184 Britt-Inger Danielsson - Birgitta Almgren BK Zonen - Trelleborgs BS 3884.0 49.34
185 Dagny Tryggö - Barbara Adielsson BK Everfresh 3882.5 49.32
186 Bertil Andersson - Bo Svensson Uddevalla BF 3881.0 49.30
187 Hans Wikström - Mats Pettersson Söderhamns BS 3874.9 49.22
188 Eva Hjärtström - Annicka Wahlgren Älmhults BK 3873.0 49.20
189 Hans Kristenson - Göran Persson Slöinge BK 3862.0 49.06
190 Jan Lundahl - Hans Ohlin Kullabygdens BK 3861.0 49.05
191 Eva Rande - Kenneth Karlsson Märsta BK - Sigtuna BS 3857.0 49.00
192 Ingegerd Ramberg - Per Gudmundsen Nyköpings BS 3856.0 48.98
193 Sven Lundh - Ingrid Lundh BK Zonen 3855.0 48.97
194 Göran Karlander - Stephen Cronberg BK Lyx - Frölunda BS 3854.2 48.96
195 Hans Johansson - Roger Johansson Hids BK 3854.0 48.96
195 Åke Bremse - Ingegerd Bremse Askims BK 3854.0 48.96
197 Gun Hirvonen - Ingela Sjöberg Mölnlycke BS - BK Lyx 3826.0 48.60
198 Elisabeth Helsing - Ann-Kristin Eriksson Borlänge BK 3808.0 48.37
199 Bertil Eskilstorp - Eric Miranda Askims BK - Frölunda BS 3807.0 48.36
200 Mariann Johansson - Anita Larsson Svenljunga BK - Hids BK 3798.0 48.25
201 Gunilla Jimgren - Hans Jimgren BK Everfresh 3790.9 48.16
202 Margareta Stenberg - Monica Christensson Askims BK 3784.0 48.07
203 Kerstin Nilsson - Karl-Uno Blomkvist Åkers BK 3782.9 48.05
204 Stefan Giertz - Ronny Erixon Enköpings BS 3777.1 47.98
205 Folke Persson - Rolf Jansson Gnesta BK 3775.6 47.96
206 Lars-Erik Moberg - Galina Nilsson Vänersborgs BS 3774.5 47.95
207 Sven-Erik Andersson - Kenneth Cederlöf Ankarsrums Bridgeklubb - Överums BK 3773.5 47.94
208 Brita Hök - Lars Hök BK Everfresh 3767.0 47.85
209 Liv Andersson - Birgit Johnson Uddevalla BF 3765.0 47.83
210 Stig Carlsson - Sven-Erik Eriksson Åkers BK 3753.1 47.68
211 Else Holdt - Bertil Johansson Kullabygdens BK 3752.0 47.66
212 Karl-Bertil Bengtsson - Sune Nilsson Slöinge BK 3733.0 47.42
213 Birgit Forsberg - Maud Bergkvist Nyköpings BS 3716.0 47.21
214 Lena Rydenskog - Lillemor Bäck Askims BK 3697.1 46.97
215 Roland Ekman - Ingegerd Winqvist BK Everfresh 3695.0 46.94
216 Dolf Bergman - Birgitta Andersson Uddevalla BF 3691.0 46.89
217 Inger Isaksson - Lilly Mårtensson BK Zonen 3681.8 46.77
218 Wiveca Zacharias - Eva Seidel Kullabygdens BK 3679.0 46.74
219 Don Lindsay - Kristin Engh Kullabygdens BK 3675.0 46.68
220 Pentti Kortelainen - Sven Karlsson Norrtälje BS - Ej medlem 3674.3 46.68
221 Mattias Sundt - Barbro Nässelqvist Hede-Vemdalen BK 3671.0 46.63
222 Evy Melander - Eva Johansson Frösö BK - Storsjöbygdens BK 3670.0 46.62
223 Kjell Staffas - Kjell Lindgren Rättviks BS - Enköpings BS 3657.1 46.46
223 Michael Rosèn - Ingegerd Johansson Hede-Vemdalen BK 3657.1 46.46
225 Ingrid Skoglund - June Sandberg BK Skogsstjärnan 3648.0 46.34
226 Ingela Malmberg - Gunnar Thalén Åkers BK 3640.0 46.24
227 Håkan Lindh - Christer Andersson Enköpings BS 3638.9 46.23
228 Sören Ek - Björn Simonsson Asperö-Brännö BK - Askims BK 3623.0 46.02
229 Lars Santesson - Leif Stille Kullabygdens BK 3620.0 45.99
230 Lars Waern - Bert Ahlgren Kullabygdens BK 3610.0 45.86
231 Håkan Holgerson - Eva Holgerson BK Everfresh - Askims BK 3608.0 45.83
232 Tore Bergner - Kjell Källman Söderhamns BS 3596.7 45.69
233 Barbro Sandberg - Sture Wiman Enköpings BS 3593.0 45.64
234 Conny Nilsson - Suoma Ericson Ankarsrums Bridgeklubb 3591.0 45.62
235 Jörn Körner - Svante Eriksson Askers. BK Singelton 3573.8 45.40
236 Lars Fritzing - Tord Bergman Borlänge BK 3573.7 45.40
237 Bernt Rosengren - Folke Persson Östhammars BK 3570.3 45.35
238 Maria Tullberg - Els-Marie Södergren BS Damernas - Asperö-Brännö BK 3565.0 45.29
239 Kjell Lindholm - Sigrund Sörensen Bräcke BK - Frösö BK 3550.0 45.10
240 Lena Jansson - Bertil Saurell Kullabygdens BK 3538.0 44.94
241 Gunilla Möllersvärd - Vanja Remstrand Sigtuna BS 3534.0 44.89
242 Lena Ohlsson - Kjell Hedblom Slöinge BK 3530.0 44.84
243 Ebbe Karlsson - Yngve Ludvigsson Askers. BK Singelton 3529.1 44.83
244 Sven Ruther - Lars Oredsson Älmhults BK 3526.0 44.79
245 Bertil Ljungholm - Mats Högnell Askims BK - Partille BK 3520.0 44.72
246 Kjell-Arne Engfors - Valter Jakobsson Svenljunga BK - Hids BK 3518.0 44.69
247 Ulla-Britt Lindmark - Ulla Hansson BK Zonen 3512.7 44.62
248 Inger Mörk - Inger Nordvall BK Skogsstjärnan 3506.2 44.54
249 Eva Tillheden - Solveig Kristiansson Kullabygdens BK 3505.0 44.52
250 Bo Nilsson - Willy Emanuelsson BK Lyx - BK Everfresh 3502.0 44.49
251 Christina Berthag - Lars Brunzell Slöinge BK - BK Falkenberg 3498.0 44.44
252 Ann-Britt Ingerheim - Berith Rydnemalm Svedala BK 3495.3 44.40
253 Inger Avasjö - Lennart Avasjö Strängnäs BK Gripen 3489.1 44.32
254 Kent Trygg - Jan Manfred Svenljunga BK 3489.0 44.32
255 Kristian Seeliger - Eva Darnell Askims BK - BK Everfresh 3488.0 44.31
256 Ulla Nordström - Birgitta Sandwall Askims BK 3483.0 44.25
257 Elvi Sjöstedt - Ulla Ryblom BK Zonen 3478.0 44.18
258 Arne Rosén - Annica Hallgren Hede-Vemdalen BK 3470.9 44.09
259 Krister Collberg - Johnny Söderberg Åkers BK 3465.0 44.02
260 Sven-Erik Nilsson - Mats Axelsson Borlänge BK 3461.7 43.98
261 Sven Andersson - Astrid Halvarsson Hede-Vemdalen BK 3456.0 43.90
262 Tomas Misch - Lennart Ljung BK Tre Sang, Karlstad 3450.5 43.83
263 Anne Kleredal - Jan Hennig Sigtuna BS - Åkers BK 3444.0 43.75
264 Krister Ljungberg - Björn Ekenvall Askims BK 3423.0 43.48
265 Hans Eklund - Göran Calmerin Gnesta BK 3408.0 43.29
266 Roland Eliasson - John Larsson Mölndals BK 3407.0 43.28
267 Dag Larsson - Jan Sandström Söderhamns BS 3404.7 43.25
268 Gerd Sjöholm - Björn Sjöholm Askims BK 3403.0 43.23
269 Iver Jensen - Solveig Persson Östhammars BK 3396.6 43.15
270 Johnny Larsson - Lars Viksten Veddige BS 3395.4 43.13
271 Kerstin Eriksson - Carin Blomquist Östhammars BK 3392.0 43.09
272 Marie-Louise Åsell - Marianne Jonsberg Frösö BK 3386.0 43.01
273 Lars Warberg - Hans Carlsson BK Falkenberg 3372.0 42.84
274 Meg Olsson - Stig Nilsson Kullabygdens BK 3367.0 42.77
275 Åke Andersson - Britt Norberg Uddevalla BF 3358.0 42.66
276 Christina Hallgren - Aase Christoffersen Sigtuna BS 3354.0 42.61
277 Marie Lindborg - Christine Larsson BK Zonen 3353.5 42.60
278 Bengt Malmström - Ulla Malmström Askims BK 3350.0 42.56
279 Margareta Svensson - Pelle Svensson Askers. BK Singelton 3346.9 42.52
280 Stig Carlsson - Lennart Carlsson Askims BK 3346.0 42.51
281 Anders Ekström - Erland Fransson Rimbo BK 3345.1 42.49
282 Gunilla Källmyr - Christer Petersson Gnesta BK 3340.4 42.43
283 Gunhild Heinlo - Fredrik Flink Gnesta BK 3336.0 42.38
284 Larry Pettersson - Nils-Erik Hedlund Söderhamns BS - Bollnäs BK 3325.0 42.24
285 Eva-Lena Lindholm - Sven Lindholm Västerviks BK - Ankarsrums Bridgeklubb 3300.0 41.92
286 Gunilla Larsson - Arne Karlsson Gnesta BK 3288.0 41.77
287 Bjarne Skovgaard Jensen - Ove Mattson Norrtälje BS - BK S:t Erik 3287.0 41.76
288 Lasse Bäckström - Carina Sirberg Söderhamns BS 3262.9 41.45
289 Harriet Karlsson - Britt-Lis Eliasson Älmhults BK 3255.0 41.35
290 Mikael Andersson - Kristina Andersson Hids BK 3244.0 41.21
290 Solveig Stolpen - Saga Carlsson Hammarö BK - Karlstads BK 3244.0 41.21
290 Björn Gramstedt - Ingela Larsson BK Viva 3244.0 41.21
293 Sixten Andersson - Stephan Sundling Märsta BK 3228.0 41.01
294 Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin BK Zonen 3224.0 40.96
295 Kerstin Eklund - Christer Hellkvist Åkers BK 3206.9 40.74
296 Gun Särborn - Ann-Marie Wiberg Uddevalla BF 3202.9 40.69
297 Rolf Anberg - Eva Anberg Ljungdahl Frölunda BS 3200.0 40.65
298 Mia Breding - Erik Sandhagen Frösö BK 3178.0 40.37
299 Karin Ulfsparre - Eva Mattsson Askims BK 3177.8 40.37
299 Torbjörn Sjöberg - Leif Carlsson - 3177.8 40.37
301 Bodil Ruther - Gunilla Olofsson Älmhults BK 3167.0 40.23
302 Annike Larsson - Aina Andreasson Uddevalla BF 3150.0 40.02
303 Birgitta Michels - Margit Sigurdson Östhammars BK 3139.4 39.88
304 Kenneth Carlsson - Eva-Britt Karlsson Uddevalla BF 3118.9 39.62
305 Anna-Lena Erlandzon - Ove Erlandzon Askims BK 3114.5 39.56
306 Ingvor Olsson - Bengt Olsson Slöinge BK 3105.0 39.44
307 Kerstin Persson - Ann-Sofie Calmerin Gnesta BK 3104.0 39.43
308 Lennart Håwi - Greta Persson Kullabygdens BK 3068.0 38.97
309 Arne Fridh - Ingeborg Berglund Söderhamns BS 3065.0 38.94
310 Kent Bengtsson - Johan Möller TBS Scania 3058.0 38.85
310 Håkan Johansson - Per-Inge Karlsson Svenljunga BK 3058.0 38.85
312 Lena Olofsson - Barbro Sandelin Askims BK 3055.6 38.82
313 Bengt Friberg - Ann-Britt Friberg Askers. BK Singelton 3054.0 38.80
314 Gert-Arne Johansson - Ingela Johansson Slöinge BK 3049.0 38.73
315 Gun Öhrström - Kjerstin Svenfelt Märsta BK - Sigtuna BS 3031.0 38.50
316 Bengt-Åke Fransson - Erland Gustavsson Veddige BS 3020.6 38.37
317 Yngve Dohlk - Mikael von Unge Norrtälje BS 3019.4 38.36
318 Lennart Ekholm - Dorothy Tägt ABB BK - Insjöns BK 3014.9 38.30
319 Elisabeth Knappe - Hervor Påhlsson Kullabygdens BK 2982.0 37.88
320 Kurt-Erik Borg - Torsten Karlsson Gnesta BK 2968.4 37.71
321 Roger Lindholm - Birgitta Lindholm Ankarsrums Bridgeklubb 2967.3 37.69
322 Bengt Söderlind - Gunilla Söderlind Kullabygdens BK 2967.0 37.69
323 Elsa Lundström - Arne Svensson BK Zonen 2959.6 37.60
323 Roland Karlsson - Anders Larsson Askers. BK Singelton 2959.6 37.60
325 Håkan Andersson - Per Westerståhl Gnesta BK 2945.0 37.41
326 Kerstin Olsson - Krister Jansson Askims BK 2920.0 37.09
327 Lars Ellgren - Lars Franklin Söderhamns BS 2908.4 36.95
328 Hans Olof Johlbring - Gert Liljerup Svenljunga BK - Hids BK 2858.0 36.31
329 Barbro Uhlén - Nina Wahlström Askims BK 2845.1 36.14
330 Per-Thomas Örlegård - Ebbe Lundqvist TBS Scania 2832.0 35.98
331 Ingvar Svensson - Per-Åke Hidendahl Hids BK 2830.0 35.95
332 Tage Nyholm - Dennis Marklund Norrköpingsbridgen - Enköpings BS 2820.6 35.83
333 Greta Sundberg - Gun-Britt Johansson Östhammars BK 2817.1 35.79
334 Marianne Eriksson - Sune Brattberg Uddevalla BF 2812.4 35.73
335 Jan Wernram - Mats Larsson BK Zonen 2763.0 35.10
336 Sölve Nilsson - Alvar Martinsson Älmhults BK 2761.0 35.07
337 Lennart Johansson - Ulla Johansson Veddige BS 2737.1 34.77
338 Sven-Evert Johansson - Håkan Nystrand Uddevalla BF 2733.0 34.72
339 Dick Hägglund - Peggy Forsberg Gnesta BK 2633.5 33.45
340 Annemarie Pettersson - Karl-Erik Pettersson Askers. BK Singelton 2623.6 33.33
341 Sune Jansson - Jan Törndal Ankarsrums Bridgeklubb 2481.8 31.53
342 Birgitta Renhorn - Britt Sundgren Hede-Vemdalen BK 2158.9 27.42
343 Lars Gustafsson - Arne Sundström BK Sang, Oxelösund 2135.0 27.12
344 Kjell Lidin - Bertil Nilsson Torsby BK - Hammarö BK 2115.3 26.87
345 Kersti Ekholm - Karl-Östen Mörtsell Söderhamns BS 2018.2 25.64




Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)26 65 60 70
http://www.reseskaparna.se/bridgeresor/
https://www.birka.se/svenska-bridgeforbundet/
http://www.svenskbridge.se/framtidsgiv
http://www.ricoh.se
http://www.betterbridge.com/web/user_scandinavia.php?ca=SE
http://bridgeforlaget.e-butik.se/?ref=fsbbf
http://www.norrsken.se/
http://www.grandtours.se/Resor/Bridgeresor/Rhen_bridgekryssning/
http://www.svenskbridge.se/festival