Kommande tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
08/05
Final
Rapporterade tävlingar
29/03
Trosa BS Guld
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frĺgor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem pĺ nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Ĺrets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge pĺ Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckensprĺkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
BK S:t Erik
»
Lĺngfredagssilver 2011-04-22
[Tävlingsinfo]
[PBN]
BK S:t Erik
Lĺngfredagssilver 2011-04-22
Bricka 1
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
ingen i zon
Kkn532
Kkn74
D43
kn
1096
E9875
EK986
E7
D9865
Kkn106
73
D84
E1032
2
D10542
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
3
Ö-4
2
200
38.0/0.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
2
N+1
7
140
36.0/2.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Majnie Willners - Henry Tenglin
2
N=
5
110
34.0/4.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
3
V-2
Kn
100
31.0/7.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Peter Flodqvist - Hans Nerell
5
D V-1
Kn
100
31.0/7.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Stig Litzén - Frank Woisin
5
V-1
6
50
26.0/12.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
5
Ö-1
4
50
26.0/12.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Mats Axdorph - Anders Morath
5
Ö-1
5
50
26.0/12.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Rob Walker - Kenneth Borin
3
N-2
10
-100
21.0/17.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
3
N-2
7
-100
21.0/17.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Peter Carlsson - Magnus Ekman
3
V=
2
-110
16.0/22.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
3
Ö=
3
-110
16.0/22.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
3
Ö=
4
-110
16.0/22.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
Ö=
4
-130
11.0/27.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Björn Wenneberg - Göran Andersson
4
Ö=
4
-130
11.0/27.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3
N-3
3
-150
7.0/31.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
Ö+1
D
-150
7.0/31.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
5
Ö=
4
-400
4.0/34.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
D N-4
7
-800
2.0/36.0
Karin Englund - Inga Skoog
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
4
D N-5
7
-1100
0.0/38.0
Bricka 2
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
N-S i zon
Ekn104
K753
E10
K86
K853
EDkn
KD7
Dkn9
9762
82
8532
543
D
10964
kn964
E1072
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Mats Axdorph - Anders Morath
2
D Ö-2
D
300
38.0/0.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
2NT V-4
5
200
36.0/2.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
2
N+2
3
170
33.0/5.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
2
S+2
D
170
33.0/5.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Bertil Nilsson - Eva Tunér
1NT V-3
3
150
24.0/14.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
1NT N+2
6
150
24.0/14.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
3NT V-3
10
150
24.0/14.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Majnie Willners - Henry Tenglin
1NT V-3
5
150
24.0/14.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Rob Walker - Kenneth Borin
1NT N+2
4
150
24.0/14.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Björn Wenneberg - Göran Andersson
2
Ö-3
D
150
24.0/14.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
2
Ö-3
D
150
24.0/14.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Stig Litzén - Frank Woisin
2
S+1
3
140
15.0/23.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3
N=
3
140
15.0/23.0
Karin Englund - Inga Skoog
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
2
V-2
E
100
10.0/28.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Peter Flodqvist - Hans Nerell
2
V-2
5
100
10.0/28.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
2
D Ö-1
3
100
10.0/28.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Peter Carlsson - Magnus Ekman
1NT V-1
10
50
4.0/34.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
1NT V-1
10
50
4.0/34.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
2NT V-1
10
50
4.0/34.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
1NT V=
10
-90
0.0/38.0
Bricka 3
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
Ö-V i zon
K874
D
EKD54
984
E52
K7
kn1096
7632
kn103
865432
732
E
D96
Ekn109
8
KDkn105
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Christina Torsslow - Jan Alpe
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
3NT S+3
K
490
38.0/0.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Stig Litzén - Frank Woisin
3NT N+2
2
460
34.0/4.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3NT S+2
2
460
34.0/4.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
3NT N+2
Kn
460
34.0/4.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3NT N+1
3
430
16.0/22.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Peter Carlsson - Magnus Ekman
3NT N+1
5
430
16.0/22.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
3NT N+1
6
430
16.0/22.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
3NT N+1
Kn
430
16.0/22.0
Karin Englund - Inga Skoog
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
3NT N+1
Kn
430
16.0/22.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
3NT S+1
Kn
430
16.0/22.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Majnie Willners - Henry Tenglin
3NT S+1
Kn
430
16.0/22.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Rob Walker - Kenneth Borin
3NT N+1
Kn
430
16.0/22.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
3NT N+1
2
430
16.0/22.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
3NT S+1
Kn
430
16.0/22.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
3NT N+1
Kn
430
16.0/22.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Peter Flodqvist - Hans Nerell
3NT N+1
3
430
16.0/22.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Mats Axdorph - Anders Morath
3NT N+1
Kn
430
16.0/22.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
3NT N+1
3
430
16.0/22.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
3NT S+1
Kn
430
16.0/22.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3NT N=
Kn
400
0.0/38.0
Bricka 4
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
alla i zon
K9864
9
ED7
EK62
E7
104
Kkn8642
1043
Dkn2
EDkn3
1053
kn95
1053
K87652
9
D87
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3
D V-3
E
800
38.0/0.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
4
N+1
5
650
36.0/2.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Lennart Eriksson - Jan Larsson
4
N=
3
620
31.0/7.0
Karin Englund - Inga Skoog
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
N=
3
620
31.0/7.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
4
N=
3
620
31.0/7.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
4
N=
5
620
31.0/7.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
2
N+3
3
200
26.0/12.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
2
N+2
3
170
20.0/18.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Bengt Pettersson - Peder Olrog
2
N+2
5
170
20.0/18.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
2
N+2
3
170
20.0/18.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Inger Sällsten - Ric Sällsten
3
N+1
3
170
20.0/18.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
2
N+2
10
170
20.0/18.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Mats Axdorph - Anders Morath
2
S+1
3
140
10.0/28.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Lars Manneteg - Carmen Tuason
2
S+1
6
140
10.0/28.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
3
N=
E
140
10.0/28.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
3
N=
5
140
10.0/28.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Peter Flodqvist - Hans Nerell
3
N=
5
140
10.0/28.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
2
V=
9
-90
4.0/34.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
N-1
3
-100
2.0/36.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Majnie Willners - Henry Tenglin
2NT N-2
3
-200
0.0/38.0
Bricka 5
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
N-S i zon
KD72
D4
EDkn9
864
109853
K987
K6
D5
Ekn64
1062
87
EK103
Ekn53
105432
kn972
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
3
D N=
E
670
38.0/0.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Lennart Eriksson - Jan Larsson
4
D Ö-3
2
500
36.0/2.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
5
D V-2
E
300
34.0/4.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Lars Manneteg - Carmen Tuason
1NT N+2
5
150
32.0/6.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Mats Axdorph - Anders Morath
1NT S+1
8
120
29.0/9.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
1NT N+1
3
120
29.0/9.0
Karin Englund - Inga Skoog
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
2NT V-2
D
100
25.0/13.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Majnie Willners - Henry Tenglin
2
Ö-2
5
100
25.0/13.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
1NT N=
6
90
20.0/18.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
1NT S=
8
90
20.0/18.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Inger Sällsten - Ric Sällsten
1NT S=
7
90
20.0/18.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
2
Ö-1
D
50
16.0/22.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
1NT N-1
E
-100
11.0/27.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Bengt Pettersson - Peder Olrog
1NT N-1
E
-100
11.0/27.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
1
N-1
E
-100
11.0/27.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Peter Flodqvist - Hans Nerell
1NT N-1
E
-100
11.0/27.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
2
Ö=
5
-110
6.0/32.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
2
V+1
D
-140
4.0/34.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Ulf Lundgren - Lars Andersson
3
V+1
E
-170
2.0/36.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
1NT S-3
3
-300
0.0/38.0
Bricka 6
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
Ö-V i zon
KD86
96
1087
10874
E7542
D82
K43
K6
kn3
Ekn105
E6
kn9532
109
K743
Dkn952
ED
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Lars Manneteg - Carmen Tuason
3NTD V-2
10
500
38.0/0.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Inger Sällsten - Ric Sällsten
3
D S=
K
470
36.0/2.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
3
S=
2
110
34.0/4.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
2
Ö-1
10
100
30.0/8.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Majnie Willners - Henry Tenglin
1NT Ö-1
2
100
30.0/8.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
3
Ö-1
7
100
30.0/8.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Lennart Eriksson - Jan Larsson
2
S=
2
90
26.0/12.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
2NT N-1
Kn
-50
24.0/14.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
1
V=
7
-80
22.0/16.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
1NT Ö=
D
-90
19.0/19.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
2
Ö=
D
-90
19.0/19.0
Karin Englund - Inga Skoog
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
2
V=
10
-110
13.0/25.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Ulf Lundgren - Lars Andersson
2
V=
7
-110
13.0/25.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
1
V+1
8
-110
13.0/25.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Peter Flodqvist - Hans Nerell
2
Ö+1
D
-110
13.0/25.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
2NT Ö=
D
-120
8.0/30.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
2
Ö+1
D
-140
5.0/33.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
2
Ö+1
D
-140
5.0/33.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Mats Axdorph - Anders Morath
1NT Ö+2
D
-150
1.0/37.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Bengt Pettersson - Peder Olrog
2NT N-3
Kn
-150
1.0/37.0
Bricka 7
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
alla i zon
kn6
D109873
1084
E7
E7543
4
kn2
D6543
KD1098
K652
6
K109
2
Ekn
EKD9753
kn82
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
5
D S+2
4
1150
38.0/0.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
5
D S=
4
750
36.0/2.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
4
N+1
E
650
34.0/4.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Hans Thormar - Bengt Berg
5
S+2
4
640
29.0/9.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
5
S+2
4
640
29.0/9.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Inger Sällsten - Ric Sällsten
5
S+2
4
640
29.0/9.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
5
S+2
4
640
29.0/9.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Peter Flodqvist - Hans Nerell
5
S+1
E
620
22.0/16.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
5
N+1
E
620
22.0/16.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Björn Wenneberg - Göran Andersson
5
S+1
4
620
22.0/16.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
5
S=
4
600
17.0/21.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Mats Axdorph - Anders Morath
5
S=
E
600
17.0/21.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
5
D V-1
E
200
14.0/24.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
4
S+1
3
150
11.0/27.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Christina Torsslow - Jan Alpe
3
S+2
4
150
11.0/27.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
5
N-2
6
-200
8.0/30.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Bertil Nilsson - Eva Tunér
6
N-3
K
-300
6.0/32.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
5
D N-2
6
-500
4.0/34.0
Karin Englund - Inga Skoog
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
Ö=
E
-620
1.0/37.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Rob Walker - Kenneth Borin
4
Ö=
E
-620
1.0/37.0
Bricka 8
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
ingen i zon
1075
64
KDkn82
Ekn2
Kkn4
EK53
6
KD1064
E2
Dkn108
E1075
853
D9863
972
943
97
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3NT Ö-1
3
50
36.0/2.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
4
V-1
K
50
36.0/2.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Björn Wenneberg - Göran Andersson
6
Ö-1
9
50
36.0/2.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
4
Ö=
3
-420
30.0/8.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Bertil Nilsson - Eva Tunér
4
Ö=
3
-420
30.0/8.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Rob Walker - Kenneth Borin
4
V=
K
-420
30.0/8.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Peter Flodqvist - Hans Nerell
4
V+1
8
-450
16.0/22.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
4
V+1
K
-450
16.0/22.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Hans Thormar - Bengt Berg
4
V+1
D
-450
16.0/22.0
Karin Englund - Inga Skoog
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
Ö+1
3
-450
16.0/22.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
4
V+1
K
-450
16.0/22.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
4
Ö+1
3
-450
16.0/22.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
V+1
K
-450
16.0/22.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Christina Torsslow - Jan Alpe
4
Ö+1
7
-450
16.0/22.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
V+1
K
-450
16.0/22.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
V+1
K
-450
16.0/22.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
Ö+1
9
-450
16.0/22.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
2
D N-3
D
-500
3.0/35.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
2
D N-3
D
-500
3.0/35.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Mats Axdorph - Anders Morath
6
Ö=
3
-980
0.0/38.0
Bricka 9
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
Ö-V i zon
E10
KD9743
3
Dkn87
E65
E107
EK109543
Dkn8432
82
KD854
K9765
kn10
kn962
62
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3NTD Ö-4
K
1100
38.0/0.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Inger Sällsten - Ric Sällsten
5
D Ö-3
Kn
800
36.0/2.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
5
D V-2
K
500
34.0/4.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
3NT V-3
4
300
30.0/8.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
6
V-3
K
300
30.0/8.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Rob Walker - Kenneth Borin
3NT V-3
K
300
30.0/8.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
5
D Ö-1
Kn
200
21.0/17.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
6
V-2
K
200
21.0/17.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
5
Ö-2
Kn
200
21.0/17.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
5
V-2
K
200
21.0/17.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
4
Ö-2
Kn
200
21.0/17.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Mats Axdorph - Anders Morath
3
Ö-2
Kn
200
21.0/17.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Hans Thormar - Bengt Berg
6
Ö-1
Kn
100
13.0/25.0
Karin Englund - Inga Skoog
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
5
V-1
3
100
13.0/25.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Peter Flodqvist - Hans Nerell
3
N-2
D
-100
10.0/28.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3
Ö=
K
-110
8.0/30.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
4
D N-3
6
-500
6.0/32.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3NT V+2
K
-660
4.0/34.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
5
D V=
3
-750
1.0/37.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Christina Torsslow - Jan Alpe
5
D V=
E
-750
1.0/37.0
Bricka 10
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
alla i zon
K75
kn654
106
D984
8
KD987
E84
kn1032
D642
E32
D7532
6
Ekn1093
10
Kkn9
EK75
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Stefan Andersson - Eva Blomberg
5
D V-5
5
1400
38.0/0.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Peter Flodqvist - Hans Nerell
4
N=
2
620
36.0/2.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
3
D Ö-1
E
200
33.0/5.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
3
V-2
5
200
33.0/5.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Rob Walker - Kenneth Borin
3
V-1
5
100
29.0/9.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
Ö-1
E
100
29.0/9.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
1
S=
K
80
26.0/12.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3
S-1
K
-100
19.0/19.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Lars Manneteg - Carmen Tuason
4
S-1
K
-100
19.0/19.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
S-1
K
-100
19.0/19.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
3
S-1
K
-100
19.0/19.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
4
S-1
K
-100
19.0/19.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
N-1
D
-100
19.0/19.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
S-2
K
-200
7.0/31.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
4
S-2
K
-200
7.0/31.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Peter Carlsson - Magnus Ekman
2
S-2
K
-200
7.0/31.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
4
S-2
K
-200
7.0/31.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Karin Englund - Inga Skoog
4
S-2
K
-200
7.0/31.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Majnie Willners - Henry Tenglin
4
S-2
D
-200
7.0/31.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Bengt Pettersson - Peder Olrog
4
S-3
K
-300
0.0/38.0
Bricka 11
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
ingen i zon
854
10
E85
E97432
KD102
D9753
K107
8
kn3
4
D963
KDkn1065
E976
EKkn862
kn42
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Mats Axdorph - Anders Morath
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3
V-3
4
150
38.0/0.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Peter Flodqvist - Hans Nerell
2
N+1
8
140
36.0/2.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
2
S=
8
110
31.0/7.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
2
S=
8
110
31.0/7.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Karin Englund - Inga Skoog
2
S=
8
110
31.0/7.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Majnie Willners - Henry Tenglin
2
S=
8
110
31.0/7.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Lars Manneteg - Carmen Tuason
3NT Ö-2
2
100
24.0/14.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
2
D V-1
10
100
24.0/14.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
3
D Ö-1
E
100
24.0/14.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
2
S-1
8
-50
19.0/19.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Bengt Pettersson - Peder Olrog
2
S-1
8
-50
19.0/19.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
3
S-2
8
-100
13.0/25.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Peter Carlsson - Magnus Ekman
2
D S-1
K
-100
13.0/25.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Rob Walker - Kenneth Borin
3
S-2
8
-100
13.0/25.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3
S-2
8
-100
13.0/25.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3
N-3
K
-150
7.0/31.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
S-3
D
-150
7.0/31.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
3
D S-2
8
-300
3.0/35.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Stefan Andersson - Eva Blomberg
4
D S-2
8
-300
3.0/35.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
4
D S-3
8
-500
0.0/38.0
Bricka 12
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
N-S i zon
8
E632
107652
654
D1043
8
EDkn9
KD73
EK92
Dkn95
K843
8
kn765
K1074
Ekn1092
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
V-1
2
50
33.0/5.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Peter Carlsson - Magnus Ekman
4
V-1
6
50
33.0/5.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
5
V-1
E
50
33.0/5.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
V-1
3
50
33.0/5.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Karin Englund - Inga Skoog
4
V-1
6
50
33.0/5.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
V-1
2
50
33.0/5.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
2
V=
2
-90
26.0/12.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
3NT V=
2
-400
23.0/15.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
3NT V=
8
-400
23.0/15.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
4
V=
4
-420
16.0/22.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Stefan Andersson - Eva Blomberg
4
V=
8
-420
16.0/22.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
V=
E
-420
16.0/22.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
4
V=
2
-420
16.0/22.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
V=
E
-420
16.0/22.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Lars Manneteg - Carmen Tuason
3NT Ö+1
9
-430
9.0/29.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Majnie Willners - Henry Tenglin
3NT Ö+1
7
-430
9.0/29.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
4
V+1
5
-450
5.0/33.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Peter Flodqvist - Hans Nerell
5
Ö=
5
-450
5.0/33.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Rob Walker - Kenneth Borin
2
D S-2
8
-500
2.0/36.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Bengt Pettersson - Peder Olrog
4
D V=
2
-590
0.0/38.0
Bricka 13
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
alla i zon
D1052
Dkn84
KD108
2
EKkn3
1073
973
875
98764
92
E
KD943
EK65
kn6542
Ekn106
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Micke Almgren - Sofia Ryman
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
4
D Ö-4
2
1100
38.0/0.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
4
D Ö-3
E
800
34.0/4.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
D Ö-3
E
800
34.0/4.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Majnie Willners - Henry Tenglin
4
D Ö-3
E
800
34.0/4.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Stig Litzén - Frank Woisin
4
N+1
2
650
24.0/14.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
4
S+1
E
650
24.0/14.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
4
N+1
E
650
24.0/14.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
N+1
K
650
24.0/14.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Karin Englund - Inga Skoog
4
N+1
E
650
24.0/14.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
4
N+1
K
650
24.0/14.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
4
N+1
E
650
24.0/14.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
4
S=
E
620
15.0/23.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Christina Torsslow - Jan Alpe
4
N=
E
620
15.0/23.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
5
N=
4
600
12.0/26.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
D V-2
2
500
10.0/28.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
2
N+2
3
170
8.0/30.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
3
S+1
E
130
6.0/32.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
2NT N=
2
120
4.0/34.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
3
Ö-1
E
100
2.0/36.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
6
N-1
K
-100
0.0/38.0
Bricka 14
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
ingen i zon
K1072
6
K9643
875
Ekn98
ED10
D87
E42
D654
kn75
E52
D96
3
K98432
kn10
Kkn103
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
4
Ö-4
Kn
200
37.0/1.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Karin Englund - Inga Skoog
4
V-4
6
200
37.0/1.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
3
Ö-3
8
150
32.0/6.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
Ö-3
Kn
150
32.0/6.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Majnie Willners - Henry Tenglin
4
V-3
5
150
32.0/6.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
3NT V-2
6
100
28.0/10.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
Ö-1
10
50
25.0/13.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3NT Ö-1
2
50
25.0/13.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Stig Litzén - Frank Woisin
2
N-1
2
-50
21.0/17.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
2
S-1
3
-50
21.0/17.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
2
D S-1
7
-100
18.0/20.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
1NT V+1
2
-120
16.0/22.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
3NT V=
3
-400
7.0/31.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
3NT V=
4
-400
7.0/31.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
3NT V=
5
-400
7.0/31.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Christina Torsslow - Jan Alpe
3NT V=
3
-400
7.0/31.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
3NT V=
3
-400
7.0/31.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
3NT V=
6
-400
7.0/31.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
3NT V=
3
-400
7.0/31.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3NT V=
3
-400
7.0/31.0
Bricka 15
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
N-S i zon
kn5
KD5
kn942
9632
E3
kn9742
1085
D105
98764
83
K6
EK84
KD102
E106
ED73
kn7
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Stig Litzén - Frank Woisin
1NT N+3
2
180
31.0/7.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
1NT S+3
2
180
31.0/7.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
1NT S+3
7
180
31.0/7.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
1NT S+3
2
180
31.0/7.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
1NT S+3
2
180
31.0/7.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Christina Torsslow - Jan Alpe
1NT S+3
2
180
31.0/7.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Majnie Willners - Henry Tenglin
1NT S+3
2
180
31.0/7.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
1NT S+3
2
180
31.0/7.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
1NT S+2
5
150
20.0/18.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
3
Ö-3
Kn
150
20.0/18.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Karin Englund - Inga Skoog
1NT S+2
4
150
20.0/18.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
2NT S=
E
120
15.0/23.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
1NT S+1
2
120
15.0/23.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
2
V-2
Kn
100
12.0/26.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
2
Ö-1
Kn
50
7.0/31.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
2
Ö-1
Kn
50
7.0/31.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
2
Ö-1
Kn
50
7.0/31.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
2
Ö-1
Kn
50
7.0/31.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
2
Ö=
Kn
-110
1.0/37.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
2
Ö=
Kn
-110
1.0/37.0
Bricka 16
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
Ö-V i zon
kn63
D10853
ED62
K
EKD94
764
Dkn654
87
2
K109753
10972
1052
EKkn9
kn84
E83
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Mats Axdorph - Anders Morath
Inger Sällsten - Ric Sällsten
5
D V-2
3
500
38.0/0.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
N=
2
420
36.0/2.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
3NT N=
3
400
34.0/4.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
2
N+1
8
140
32.0/6.0
Karin Englund - Inga Skoog
Bertil Nilsson - Eva Tunér
5
V-1
5
100
30.0/8.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
4
N-1
8
-50
20.0/18.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
4
N-1
8
-50
20.0/18.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Stefan Andersson - Eva Blomberg
4
N-1
8
-50
20.0/18.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Hans Thormar - Bengt Berg
4
N-1
8
-50
20.0/18.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
4
N-1
5
-50
20.0/18.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
N-1
7
-50
20.0/18.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
3NT S-1
K
-50
20.0/18.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
4
N-1
8
-50
20.0/18.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
N-1
8
-50
20.0/18.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
4
N-2
8
-100
6.0/32.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Lennart Eriksson - Jan Larsson
4
N-2
6
-100
6.0/32.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
N-2
8
-100
6.0/32.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Rob Walker - Kenneth Borin
4
N-2
8
-100
6.0/32.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
N-2
8
-100
6.0/32.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
2
D Ö+1
K
-380
0.0/38.0
Bricka 17
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
ingen i zon
E10543
E10
E743
102
D72
8763
9862
86
kn86
Kkn105
EDkn743
K9
KDkn9542
D
K95
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
6
S=
2
980
38.0/0.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
4
S+2
6
480
21.0/17.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Lennart Eriksson - Jan Larsson
4
S+2
E
480
21.0/17.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Stefan Andersson - Eva Blomberg
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Karin Englund - Inga Skoog
Bertil Nilsson - Eva Tunér
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Hans Thormar - Bengt Berg
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
4
S+2
3
480
21.0/17.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
S+2
6
480
21.0/17.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Rob Walker - Kenneth Borin
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
S+2
8
480
21.0/17.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
4
N+1
E
450
3.0/35.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
N+1
E
450
3.0/35.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
3
S+3
6
230
0.0/38.0
Bricka 18
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
N-S i zon
K8543
K10
8
kn10954
E62
D642
KD2
D83
kn9
753
kn10943
762
D107
Ekn98
E765
EK
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Mats Axdorph - Anders Morath
Inger Sällsten - Ric Sällsten
6
N=
5
1430
38.0/0.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
4
N+2
Kn
680
30.0/8.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
4
N+2
3
680
30.0/8.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Hans Thormar - Bengt Berg
4
N+2
2
680
30.0/8.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
4
N+2
5
680
30.0/8.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
4
N+2
Kn
680
30.0/8.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
S+2
2
680
30.0/8.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
N+2
Kn
680
30.0/8.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
4
N+1
Kn
650
18.0/20.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
N+1
5
650
18.0/20.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
4
S+1
K
650
18.0/20.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
N+1
3
650
18.0/20.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
N+1
2
650
18.0/20.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Stefan Andersson - Eva Blomberg
4
S=
E
620
10.0/28.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
4
N=
Kn
620
10.0/28.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
N=
Kn
620
10.0/28.0
Karin Englund - Inga Skoog
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3NT S=
4
600
6.0/32.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Rob Walker - Kenneth Borin
2
S=
2
110
4.0/34.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
3NT S-1
2
-100
1.0/37.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Lennart Eriksson - Jan Larsson
3NT S-1
4
-100
1.0/37.0
Bricka 19
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
Ö-V i zon
K9852
D9
K8
8752
D4
E832
Dkn96
E64
E73
K7654
E104
Kkn
kn106
kn10
7532
D1093
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
Ö+1
Kn
-650
38.0/0.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Björn Wenneberg - Göran Andersson
4
Ö+2
Kn
-680
26.0/12.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
V+2
5
-680
26.0/12.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
4
Ö+2
Kn
-680
26.0/12.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Stig Litzén - Frank Woisin
4
Ö+2
Kn
-680
26.0/12.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Lars Manneteg - Carmen Tuason
4
V+2
8
-680
26.0/12.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Hans Thormar - Bengt Berg
5
Ö+1
Kn
-680
26.0/12.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
4
V+2
5
-680
26.0/12.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Karin Englund - Inga Skoog
4
Ö+2
Kn
-680
26.0/12.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Majnie Willners - Henry Tenglin
4
V+2
8
-680
26.0/12.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
4
Ö+2
Kn
-680
26.0/12.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
4
Ö+2
2
-680
26.0/12.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
3NT Ö+3
Kn
-690
14.0/24.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
V+3
2
-710
7.0/31.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Mats Axdorph - Anders Morath
4
V+3
2
-710
7.0/31.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Peter Carlsson - Magnus Ekman
4
V+3
2
-710
7.0/31.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
4
V+3
8
-710
7.0/31.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
V+3
8
-710
7.0/31.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
Ö+3
4
-710
7.0/31.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
6
Ö=
5
-1430
0.0/38.0
Bricka 20
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
alla i zon
kn
K
kn8732
Ekn10964
EK1094
E1086
10
D72
D65
Dkn75
ED6
K83
8732
9432
K954
5
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Björn Wenneberg - Göran Andersson
6
V-3
E
300
38.0/0.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
4
Ö-2
E
200
36.0/2.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
5
V-1
Kn
100
33.0/5.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
5
Ö-1
5
100
33.0/5.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Mats Axdorph - Anders Morath
4
V=
3
-620
27.0/11.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Peter Carlsson - Magnus Ekman
4
V=
7
-620
27.0/11.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
4
V=
2
-620
27.0/11.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
V=
Kn
-620
27.0/11.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3NT Ö+1
6
-630
21.0/17.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Majnie Willners - Henry Tenglin
3NT Ö+1
5
-630
21.0/17.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
V+1
E
-650
14.0/24.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
V+1
E
-650
14.0/24.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
4
V+1
E
-650
14.0/24.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Stig Litzén - Frank Woisin
4
Ö+1
5
-650
14.0/24.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
4
V+1
K
-650
14.0/24.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Lars Manneteg - Carmen Tuason
5
D S-3
E
-800
6.0/32.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
2
D N-3
5
-800
6.0/32.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Karin Englund - Inga Skoog
5
D S-3
K
-800
6.0/32.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Hans Thormar - Bengt Berg
5
D S-5
E
-1400
1.0/37.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
5
D N-5
3
-1400
1.0/37.0
Bricka 21
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
N-S i zon
953
ED1074
109
EK2
1074
K652
D2
D1064
EKkn8
3
kn864
kn985
D62
kn98
EK753
73
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
N=
E
620
36.0/2.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Lars Manneteg - Carmen Tuason
4
N=
E
620
36.0/2.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Hans Thormar - Bengt Berg
4
N=
E
620
36.0/2.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
3
D V-2
E
300
32.0/6.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Stig Litzén - Frank Woisin
2
N+3
K
200
28.0/10.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
2
N+3
E
200
28.0/10.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
2
Ö-4
8
200
28.0/10.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
3
N+1
E
170
15.0/23.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3
N+1
E
170
15.0/23.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Inger Sällsten - Ric Sällsten
2
N+2
K
170
15.0/23.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Mats Axdorph - Anders Morath
3
N+1
E
170
15.0/23.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Peter Carlsson - Magnus Ekman
2
N+2
E
170
15.0/23.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
3
N+1
E
170
15.0/23.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Karin Englund - Inga Skoog
2
N+2
K
170
15.0/23.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
3
N+1
E
170
15.0/23.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Majnie Willners - Henry Tenglin
3
N+1
K
170
15.0/23.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
3
N+1
3
170
15.0/23.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
2NT N+1
E
150
4.0/34.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
3
N=
E
140
2.0/36.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Ulf Lundgren - Lars Andersson
2NT N=
E
120
0.0/38.0
Bricka 22
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
Ö-V i zon
E643
K64
ED83
D9
75
D10852
K2
E763
KD98
73
10764
K42
kn102
Ekn9
kn95
kn1085
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
3NT N=
9
400
37.0/1.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
3NT S=
2
400
37.0/1.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Peter Carlsson - Magnus Ekman
1NT N+2
7
150
33.0/5.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
2NT N+1
K
150
33.0/5.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Rob Walker - Kenneth Borin
1NT N+1
K
120
26.0/12.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
1NT N+1
K
120
26.0/12.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
1NT N+1
K
120
26.0/12.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
1NT N+1
K
120
26.0/12.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
2NT N=
K
120
26.0/12.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Peter Flodqvist - Hans Nerell
3
N=
7
110
20.0/18.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Bengt Pettersson - Peder Olrog
1NT S=
2
90
17.0/21.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Karin Englund - Inga Skoog
1NT S=
5
90
17.0/21.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
1NT N-1
K
-50
11.0/27.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Hans Thormar - Bengt Berg
3NT S-1
3
-50
11.0/27.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
1NT N-1
2
-50
11.0/27.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Christina Torsslow - Jan Alpe
3
S-1
5
-50
11.0/27.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Inger Sällsten - Ric Sällsten
1
V=
D
-80
6.0/32.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3
N-2
7
-100
2.0/36.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3NTD S-1
3
-100
2.0/36.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Lennart Eriksson - Jan Larsson
1NT N-2
7
-100
2.0/36.0
Bricka 23
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
alla i zon
D95
KD98764
5
D8
E7
105
ED10743
1064
kn6432
Ekn3
kn8
Ekn3
K108
2
K962
K9752
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Hans Thormar - Bengt Berg
4
Ö-1
5
100
37.0/1.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
V-1
K
100
37.0/1.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Peter Flodqvist - Hans Nerell
3
N-1
Kn
-100
32.0/6.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
3
N-1
2
-100
32.0/6.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
3
N-1
2
-100
32.0/6.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Rob Walker - Kenneth Borin
2
Ö=
2
-110
28.0/10.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
4
V=
K
-130
26.0/12.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
3
Ö+1
2
-170
24.0/14.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Inger Sällsten - Ric Sällsten
3
D N-1
Kn
-200
19.0/19.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Peter Carlsson - Magnus Ekman
3
N-2
2
-200
19.0/19.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
4
N-2
2
-200
19.0/19.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Christina Torsslow - Jan Alpe
3
N-2
8
-200
19.0/19.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
3
N-3
Kn
-300
14.0/24.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3NT Ö=
2
-600
9.0/29.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Lennart Eriksson - Jan Larsson
3NT Ö=
2
-600
9.0/29.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
3NT V=
K
-600
9.0/29.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Karin Englund - Inga Skoog
3NT Ö=
2
-600
9.0/29.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Bengt Pettersson - Peder Olrog
4
Ö=
2
-620
4.0/34.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3NT V+1
D
-630
2.0/36.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
4
D V=
K
-710
0.0/38.0
Bricka 24
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
ingen i zon
Dkn104
432
ED76
kn7
632
Ekn975
1095
K3
97
KD10
Kkn84
E1096
EK85
86
32
D8542
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Peter Flodqvist - Hans Nerell
2
S=
10
110
38.0/0.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3
N-1
7
-50
34.0/4.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
3
S-1
K
-50
34.0/4.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
3
S-1
10
-50
34.0/4.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
3
S-2
2
-100
27.0/11.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3
D S-1
2
-100
27.0/11.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
3
S-2
10
-100
27.0/11.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Christina Torsslow - Jan Alpe
4
N-2
K
-100
27.0/11.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
1NT Ö+1
5
-120
19.0/19.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Peter Carlsson - Magnus Ekman
1NT Ö+1
2
-120
19.0/19.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Hans Thormar - Bengt Berg
1NT Ö+1
4
-120
19.0/19.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Karin Englund - Inga Skoog
1NT Ö+1
4
-120
19.0/19.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Inger Sällsten - Ric Sällsten
3
V=
D
-140
13.0/25.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
2
V+1
Kn
-140
13.0/25.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Rob Walker - Kenneth Borin
2
Ö+2
E
-170
6.0/32.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Lennart Eriksson - Jan Larsson
2
Ö+2
E
-170
6.0/32.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Bengt Pettersson - Peder Olrog
2
Ö+2
D
-170
6.0/32.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
2
V+2
2
-170
6.0/32.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
2
Ö+2
Kn
-170
6.0/32.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
4
V=
D
-420
0.0/38.0
Bricka 25
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
Ö-V i zon
98
Dkn87
Ekn76
E93
kn1062
EK5
K8
K652
KD74
96
D42
D1084
E53
10432
10953
kn7
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Hans Thormar - Bengt Berg
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
2
S+1
E
140
38.0/0.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
2
S=
8
110
36.0/2.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
Ö-1
3
100
34.0/4.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3
N-1
K
-50
32.0/6.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
1NT V=
D
-90
30.0/8.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
3
N-2
7
-100
28.0/10.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
2
Ö+1
3
-140
20.0/18.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
2
Ö+1
Kn
-140
20.0/18.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
3
V=
D
-140
20.0/18.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Stefan Andersson - Eva Blomberg
3
Ö=
3
-140
20.0/18.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Bertil Nilsson - Eva Tunér
2
V+1
9
-140
20.0/18.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
2
Ö+1
Kn
-140
20.0/18.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
2
Ö+1
2
-140
20.0/18.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Majnie Willners - Henry Tenglin
3
N-3
6
-150
12.0/26.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Rob Walker - Kenneth Borin
2
Ö+2
Kn
-170
5.0/33.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
3
Ö+1
3
-170
5.0/33.0
Karin Englund - Inga Skoog
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
2
Ö+2
3
-170
5.0/33.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Peter Carlsson - Magnus Ekman
3
V+1
D
-170
5.0/33.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Ulf Lundgren - Lars Andersson
2
V+2
9
-170
5.0/33.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
3
Ö+1
3
-170
5.0/33.0
Bricka 26
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
alla i zon
K54
Dkn976
Kkn4
K8
6
K42
7532
97643
983
E53
1086
Ekn52
EDkn1072
108
ED9
D10
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Majnie Willners - Henry Tenglin
4
S+1
2
650
36.0/2.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
4
S+1
6
650
36.0/2.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
S+1
2
650
36.0/2.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3NT N+1
2
630
32.0/6.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Rob Walker - Kenneth Borin
4
N=
3
620
15.0/23.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
4
S=
3
620
15.0/23.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
S=
3
620
15.0/23.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
4
N=
E
620
15.0/23.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
4
S=
3
620
15.0/23.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
4
S=
7
620
15.0/23.0
Karin Englund - Inga Skoog
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
4
S=
6
620
15.0/23.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Stefan Andersson - Eva Blomberg
4
S=
5
620
15.0/23.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Bertil Nilsson - Eva Tunér
4
S=
9
620
15.0/23.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
4
S=
6
620
15.0/23.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Peter Carlsson - Magnus Ekman
4
S=
3
620
15.0/23.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
S=
3
620
15.0/23.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
4
S=
7
620
15.0/23.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
S=
6
620
15.0/23.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
S=
8
620
15.0/23.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
S=
7
620
15.0/23.0
Bricka 27
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
ingen i zon
6
9642
EK10853
EK
kn952
KDkn5
62
763
EK83
73
94
D9542
D1074
E108
Dkn7
kn108
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
3NT S+2
K
460
38.0/0.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3NT N+1
K
430
35.0/3.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
3NT S+1
2
430
35.0/3.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Rob Walker - Kenneth Borin
3NT S=
K
400
22.0/16.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
3NT S=
K
400
22.0/16.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3NT N=
4
400
22.0/16.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Stefan Andersson - Eva Blomberg
3NT S=
K
400
22.0/16.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
3NT N=
2
400
22.0/16.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Peter Carlsson - Magnus Ekman
3NT S=
K
400
22.0/16.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
3NT S=
K
400
22.0/16.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
3NT N=
2
400
22.0/16.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Ulf Lundgren - Lars Andersson
3NT S=
5
400
22.0/16.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
3NT N=
2
400
22.0/16.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Inger Sällsten - Ric Sällsten
3NT S=
D
400
22.0/16.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
2NT S+1
D
150
9.0/29.0
Karin Englund - Inga Skoog
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
2NT S+1
K
150
9.0/29.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Majnie Willners - Henry Tenglin
3
N+1
2
130
4.0/34.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
2
N+2
7
130
4.0/34.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3
N+1
E
130
4.0/34.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
2
Ö-2
D
100
0.0/38.0
Bricka 28
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
N-S i zon
kn1094
872
10942
kn10
K73
KD6
K75
D762
D86
Ekn10543
kn
K53
E52
9
ED863
E984
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Stig Litzén - Frank Woisin
4
Ö-1
9
50
38.0/0.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
2
Ö+1
9
-140
35.0/3.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Hans Thormar - Bengt Berg
3
Ö=
9
-140
35.0/3.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Karin Englund - Inga Skoog
2
Ö+2
2
-170
30.0/8.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
2
Ö+2
E
-170
30.0/8.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Björn Wenneberg - Göran Andersson
2
Ö+2
2
-170
30.0/8.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Christina Torsslow - Jan Alpe
4
Ö=
9
-420
13.0/25.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Majnie Willners - Henry Tenglin
4
Ö=
E
-420
13.0/25.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Rob Walker - Kenneth Borin
4
Ö=
8
-420
13.0/25.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
Ö=
E
-420
13.0/25.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
V=
Kn
-420
13.0/25.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
4
V=
E
-420
13.0/25.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
Ö=
E
-420
13.0/25.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Lars Manneteg - Carmen Tuason
4
V=
2
-420
13.0/25.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Bertil Nilsson - Eva Tunér
4
Ö=
9
-420
13.0/25.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
4
Ö=
E
-420
13.0/25.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
4
Ö=
E
-420
13.0/25.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
V=
9
-420
13.0/25.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
4
Ö=
9
-420
13.0/25.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
V=
10
-420
13.0/25.0
Bricka 29
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
alla i zon
Kkn976
52
1043
1093
2
EK10843
kn
D8764
D54
Dkn96
K9765
5
E1083
7
ED82
EKkn2
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Karin Englund - Inga Skoog
4
S+1
K
650
37.0/1.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Christina Torsslow - Jan Alpe
4
N+1
5
650
37.0/1.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
4
N=
5
620
32.0/6.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
N=
D
620
32.0/6.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Björn Wenneberg - Göran Andersson
4
N=
2
620
32.0/6.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Ulf Lundgren - Lars Andersson
5
D V-2
10
500
28.0/10.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
5
D V-1
10
200
21.0/17.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
5
D V-1
6
200
21.0/17.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Lars Manneteg - Carmen Tuason
5
D Ö-1
E
200
21.0/17.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Bertil Nilsson - Eva Tunér
5
D V-1
6
200
21.0/17.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
3
N+2
D
200
21.0/17.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
5
D V-1
7
200
21.0/17.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Majnie Willners - Henry Tenglin
3
N+1
5
170
12.0/26.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
3
S+1
D
170
12.0/26.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Hans Thormar - Bengt Berg
3
N+1
5
170
12.0/26.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
V-1
3
100
7.0/31.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
5
V-1
2
100
7.0/31.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
4
S-1
E
-100
4.0/34.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Stig Litzén - Frank Woisin
5
D N-2
3
-500
2.0/36.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Rob Walker - Kenneth Borin
4
Ö=
3
-620
0.0/38.0
Bricka 30
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
ingen i zon
1074
Dkn832
D6
1087
96
54
kn102
EKDkn93
D832
E1076
K97
62
EKkn5
K9
E8543
54
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Majnie Willners - Henry Tenglin
3
N=
6
140
37.0/1.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
3
N=
6
140
37.0/1.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Christina Torsslow - Jan Alpe
2
N=
3
110
33.0/5.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
2
S=
3
110
33.0/5.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Karin Englund - Inga Skoog
3
V-2
D
100
30.0/8.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
2
S=
E
90
28.0/10.0
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
3
N-1
6
-50
25.0/13.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Stig Litzén - Frank Woisin
2
S-1
K
-50
25.0/13.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
3
S-2
E
-100
20.0/18.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
2
S-2
E
-100
20.0/18.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Björn Wenneberg - Göran Andersson
2
N-2
2
-100
20.0/18.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Rob Walker - Kenneth Borin
3
V=
D
-110
14.0/24.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Hans Thormar - Bengt Berg
3
Ö=
E
-110
14.0/24.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
3
V=
D
-110
14.0/24.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Ulf Lundgren - Lars Andersson
2
Ö+2
E
-130
10.0/28.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3
S-3
E
-150
5.0/33.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
2NT Ö+1
E
-150
5.0/33.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
3
S-3
E
-150
5.0/33.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
1NT S-3
E
-150
5.0/33.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Lars Manneteg - Carmen Tuason
3NT Ö=
E
-400
0.0/38.0
Bricka 31
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
N-S i zon
K102
Dkn10964
8762
98532
D98
EK5
D9
Kkn7
Ekn63
32
Kkn54
ED1064
754
87
E103
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
3NT V-3
D
150
38.0/0.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
3NT V-2
D
100
34.0/4.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
4
D V-1
D
100
34.0/4.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Bengt Pettersson - Peder Olrog
4
D V-1
D
100
34.0/4.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
V-1
D
50
28.0/10.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Lennart Eriksson - Jan Larsson
3NT Ö-1
5
50
28.0/10.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Lars Manneteg - Carmen Tuason
4
V-1
D
50
28.0/10.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
1NT N-1
6
-100
24.0/14.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
2
Ö=
8
-110
22.0/16.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
1NT Ö+1
4
-120
20.0/18.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Majnie Willners - Henry Tenglin
3
V=
D
-140
15.0/23.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3
Ö=
8
-140
15.0/23.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Bertil Nilsson - Eva Tunér
2
Ö+1
4
-140
15.0/23.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
3
Ö=
D
-140
15.0/23.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
2
Ö+2
4
-170
10.0/28.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
2
D N-1
5
-200
8.0/30.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
1NT N-3
5
-300
6.0/32.0
Karin Englund - Inga Skoog
Mats Axdorph - Anders Morath
3NT Ö=
3
-400
4.0/34.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Peter Carlsson - Magnus Ekman
3NT Ö+1
4
-430
1.0/37.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
3NT Ö+1
6
-430
1.0/37.0
Bricka 32
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
Ö-V i zon
Dkn874
Kkn543
43
3
EK3
D1096
K62
654
10652
E7
D10987
109
9
82
Ekn5
EKDkn872
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
3NTD N+1
3
650
38.0/0.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
3NTD S=
9
550
36.0/2.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Lennart Eriksson - Jan Larsson
3NT S+1
9
430
33.0/5.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
3NT N+1
7
430
33.0/5.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Majnie Willners - Henry Tenglin
3NT S=
9
400
26.0/12.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
3NT S=
6
400
26.0/12.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
3NT S=
9
400
26.0/12.0
Karin Englund - Inga Skoog
Mats Axdorph - Anders Morath
3NT S=
9
400
26.0/12.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3NT S=
6
400
26.0/12.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
3
N=
E
110
17.0/21.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Peter Carlsson - Magnus Ekman
3
S=
E
110
17.0/21.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
3
S=
E
110
17.0/21.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
3
S=
5
110
17.0/21.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
S-1
K
-50
9.0/29.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
3
S-1
E
-50
9.0/29.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
3
S-1
E
-50
9.0/29.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
3
N-1
E
-50
9.0/29.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
5
S-3
2
-150
3.0/35.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Bengt Pettersson - Peder Olrog
5
S-3
K
-150
3.0/35.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Lars Manneteg - Carmen Tuason
5
D S-2
E
-300
0.0/38.0
Bricka 33
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
ingen i zon
84
E972
Ekn64
843
E75
kn1053
32
KDkn6
KD1062
84
D109
1097
kn93
KD6
K875
E52
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
3
Ö-2
3
100
38.0/0.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
3
Ö-1
K
50
33.0/5.0
Rob Walker - Kenneth Borin
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
3
Ö-1
3
50
33.0/5.0
Karin Englund - Inga Skoog
Mats Axdorph - Anders Morath
3
Ö-1
K
50
33.0/5.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
3
Ö-1
3
50
33.0/5.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
3
S-1
K
-50
22.0/16.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Majnie Willners - Henry Tenglin
3
S-1
2
-50
22.0/16.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
3
N-1
K
-50
22.0/16.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Lennart Eriksson - Jan Larsson
3
S-1
K
-50
22.0/16.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
3
S-1
K
-50
22.0/16.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Lars Manneteg - Carmen Tuason
3
S-1
2
-50
22.0/16.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Bertil Nilsson - Eva Tunér
1NT S-1
K
-50
22.0/16.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Christina Torsslow - Jan Alpe
2
N-2
10
-100
12.0/26.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
2NT S-2
K
-100
12.0/26.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Bengt Pettersson - Peder Olrog
4
S-2
K
-100
12.0/26.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Peter Carlsson - Magnus Ekman
2
Ö=
K
-110
7.0/31.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
2
Ö=
K
-110
7.0/31.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
N-4
K
-200
3.0/35.0
Stefan Andersson - Eva Blomberg
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
2NT N-4
K
-200
3.0/35.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
3
D N-3
K
-500
0.0/38.0
Bricka 34
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
N-S i zon
K1096532
753
7
K6
kn4
D64
kn986532
D
E87
Kkn108
D10
10983
D
E92
EK4
Ekn7542
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lars Manneteg - Carmen Tuason
3NT S+3
Kn
690
37.9/0.1
Mats Axdorph - Anders Morath
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
N+2
D
680
28.5/9.5
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
S+2
6
680
28.5/9.5
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
N+2
D
680
28.5/9.5
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
4
N+2
10
680
28.5/9.5
Hans Thormar - Bengt Berg
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
4
N+2
10
680
28.5/9.5
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
N+2
D
680
28.5/9.5
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
N+2
D
680
28.5/9.5
Micke Almgren - Sofia Ryman
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
N+2
2
680
28.5/9.5
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Christina Torsslow - Jan Alpe
4
S+1
10
650
16.9/21.1
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Peter Flodqvist - Hans Nerell
4
N+1
E
650
16.9/21.1
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
4
N+1
Kn
650
16.9/21.1
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
3NT S=
5
600
12.7/25.3
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Karin Englund - Inga Skoog
5
D V-3
K
500
10.6/27.4
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
3
S=
6
110
8.5/29.5
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Rob Walker - Kenneth Borin
4
D V-1
K
100
6.4/31.6
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
6
N-1
8
-100
4.3/33.7
Stig Litzén - Frank Woisin
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
6
N-2
10
-200
2.2/35.8
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Stefan Andersson - Eva Blomberg
5
S-3
5
-300
0.1/37.9
Majnie Willners - Henry Tenglin
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
A-
15.2/22.8
Bricka 35
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
Ö-V i zon
E4
D107
Ekn954
432
kn1085
E965
632
K6
9
8432
KD10
D10987
KD7632
Kkn
87
Ekn5
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Christina Torsslow - Jan Alpe
3NT N+1
7
430
38.0/0.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Karin Englund - Inga Skoog
4
S=
K
420
35.0/3.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
S=
2
420
35.0/3.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
3NT N=
6
400
31.0/7.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
3NT N=
2
400
31.0/7.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
2
S+1
3
140
28.0/10.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Peter Flodqvist - Hans Nerell
2
S=
Kn
110
26.0/12.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Ulf Lundgren - Lars Andersson
4
N-1
9
-50
15.0/23.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
3NT S-1
6
-50
15.0/23.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
4
S-1
3
-50
15.0/23.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
4
S-1
10
-50
15.0/23.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Stefan Andersson - Eva Blomberg
3
S-1
5
-50
15.0/23.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
4
S-1
E
-50
15.0/23.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
4
S-1
E
-50
15.0/23.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
4
S-1
2
-50
15.0/23.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
S-1
Kn
-50
15.0/23.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
S-1
E
-50
15.0/23.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Rob Walker - Kenneth Borin
3NT N-2
9
-100
3.0/35.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lars Manneteg - Carmen Tuason
3NT N-2
9
-100
3.0/35.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
3NT N-4
10
-200
0.0/38.0
Bricka 36
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
alla i zon
EK1093
kn75
6
K842
D52
K4
Dkn1094
kn106
8
D103
EK8732
D53
kn764
E9862
5
E97
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Rob Walker - Kenneth Borin
4
N=
E
620
34.0/4.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
Peter Flodqvist - Hans Nerell
4
N=
E
620
34.0/4.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
4
N=
E
620
34.0/4.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
4
N=
E
620
34.0/4.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
4
N=
E
620
34.0/4.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Ulf Lundgren - Lars Andersson
5
D Ö-2
6
500
22.0/16.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Christina Torsslow - Jan Alpe
5
D Ö-2
6
500
22.0/16.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
5
D Ö-2
6
500
22.0/16.0
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
5
D Ö-2
6
500
22.0/16.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
5
D Ö-2
6
500
22.0/16.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lars Manneteg - Carmen Tuason
5
D V-2
K
500
22.0/16.0
Stig Litzén - Frank Woisin
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
5
D Ö-2
4
500
22.0/16.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
5
V-2
E
200
14.0/24.0
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
Stefan Andersson - Eva Blomberg
3
N+1
E
170
12.0/26.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
N-1
E
-100
7.0/31.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
5
N-1
E
-100
7.0/31.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
5
N-1
E
-100
7.0/31.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
N-1
E
-100
7.0/31.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Karin Englund - Inga Skoog
4
N-2
K
-200
2.0/36.0
Majnie Willners - Henry Tenglin
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
5
N-3
K
-300
0.0/38.0
Bricka 37
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
N-S i zon
Kkn4
Ekn74
kn96
kn73
ED1065
KD105
843
5
2
93
ED1072
K10964
9873
862
K5
ED82
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Rob Walker - Kenneth Borin
3NTD Ö-2
2
300
38.0/0.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
3NT Ö-4
9
200
36.0/2.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Mats Axdorph - Anders Morath
4
V-3
3
150
34.0/4.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Majnie Willners - Henry Tenglin
3
V-2
6
100
29.0/9.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
3NT V-2
3
100
29.0/9.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
3
Ö-2
2
100
29.0/9.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
2
Ö-2
K
100
29.0/9.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Karin Englund - Inga Skoog
1NT N=
7
90
24.0/14.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
3
V-1
6
50
16.0/22.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
2
V-1
3
50
16.0/22.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Inger Sällsten - Ric Sällsten
1
V-1
7
50
16.0/22.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
3
V-1
E
50
16.0/22.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3NT V-1
7
50
16.0/22.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
2NT Ö-1
K
50
16.0/22.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
2
Ö-1
2
50
16.0/22.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Stefan Andersson - Eva Blomberg
1NT Ö=
6
-90
8.0/30.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
3
D N-1
2
-200
5.0/33.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Stig Litzén - Frank Woisin
2
S-2
K
-200
5.0/33.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
3NT V=
7
-400
2.0/36.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
3
D S-2
5
-500
0.0/38.0
Bricka 38
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
Ö-V i zon
ED
ED6
Dkn642
D74
kn7532
103
10975
Kkn
1096
Kkn954
EK
E109
K84
872
83
86532
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
3
V-2
3
200
38.0/0.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
2
N=
10
90
36.0/2.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Rob Walker - Kenneth Borin
1NT N-1
E
-50
32.0/6.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Stefan Andersson - Eva Blomberg
2NT N-1
10
-50
32.0/6.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
2
N-1
E
-50
32.0/6.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
2
S-2
10
-100
25.0/13.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Majnie Willners - Henry Tenglin
1NT N-2
3
-100
25.0/13.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Mats Axdorph - Anders Morath
3
S-2
10
-100
25.0/13.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Stig Litzén - Frank Woisin
3
S-2
10
-100
25.0/13.0
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
2
Ö=
8
-110
19.0/19.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
2
Ö=
8
-110
19.0/19.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
3
V=
2
-140
11.0/27.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
3
V=
4
-140
11.0/27.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
2
Ö+1
8
-140
11.0/27.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Inger Sällsten - Ric Sällsten
3
V=
2
-140
11.0/27.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
2
Ö+1
8
-140
11.0/27.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
2
Ö+1
3
-140
11.0/27.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Karin Englund - Inga Skoog
2NT N-3
5
-150
3.0/35.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Bertil Nilsson - Eva Tunér
3
S-3
10
-150
3.0/35.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
2NT N-4
10
-200
0.0/38.0
Bricka 39
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Syd giv
alla i zon
Dkn
EKDkn4
52
EK52
632
52
Dkn874
kn73
EK975
8
K1093
986
1084
109763
E6
D104
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Peter Flodqvist - Hans Nerell
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Karin Englund - Inga Skoog
4
N+1
K
650
21.0/17.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Björn Wenneberg - Göran Andersson
Majnie Willners - Henry Tenglin
4
N+1
K
650
21.0/17.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Rob Walker - Kenneth Borin
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Christina Torsslow - Jan Alpe
Inger Sällsten - Ric Sällsten
4
N+1
K
650
21.0/17.0
Ulf Lundgren - Lars Andersson
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Bengt Pettersson - Peder Olrog
Mats Axdorph - Anders Morath
4
N+1
K
650
21.0/17.0
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Hans Thormar - Bengt Berg
Stig Litzén - Frank Woisin
4
N+1
K
650
21.0/17.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Stefan Andersson - Eva Blomberg
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Lennart Eriksson - Jan Larsson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
4
N+1
E
650
21.0/17.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
3
N+2
E
200
1.0/37.0
Lars Manneteg - Carmen Tuason
Bertil Nilsson - Eva Tunér
2
N+3
E
200
1.0/37.0
Bricka 40
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Väst giv
ingen i zon
Dkn98
K10764
KD
kn6
103
D82
108643
KD5
K642
Ekn95
2
10742
E75
3
Ekn975
E983
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Rob Walker - Kenneth Borin
3
D V-4
6
800
38.0/0.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Peter Flodqvist - Hans Nerell
3NT S+2
3
460
36.0/2.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
3NT N+1
2
430
31.0/7.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Karin Englund - Inga Skoog
3NT S+1
4
430
31.0/7.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Majnie Willners - Henry Tenglin
3NT N+1
4
430
31.0/7.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lennart Eriksson - Jan Larsson
3NT N+1
4
430
31.0/7.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
3NT N=
4
400
23.0/15.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Stig Litzén - Frank Woisin
3NT N=
2
400
23.0/15.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Lars Manneteg - Carmen Tuason
3NT N=
4
400
23.0/15.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
3NT S=
10
400
23.0/15.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
2NT S=
K
120
18.0/20.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
3NT N-1
5
-50
11.0/27.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Ulf Lundgren - Lars Andersson
3NT S-1
3
-50
11.0/27.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Christina Torsslow - Jan Alpe
3NT N-1
4
-50
11.0/27.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3NT N-1
2
-50
11.0/27.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Hans Thormar - Bengt Berg
3NT N-1
2
-50
11.0/27.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
3NT N-1
2
-50
11.0/27.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
3NT S-2
10
-100
2.0/36.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
3NT S-2
8
-100
2.0/36.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Stefan Andersson - Eva Blomberg
3NT N-2
4
-100
2.0/36.0
Bricka 41
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Nord giv
Ö-V i zon
105
872
EKkn103
Ekn5
kn83
D10
9862
K763
EK64
kn95
75
10942
D972
EK643
D4
D8
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Björn Wenneberg - Göran Andersson
3NT N+3
2
490
38.0/0.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
3NT N+2
E
460
33.0/5.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Ulf Lundgren - Lars Andersson
3NT N+2
E
460
33.0/5.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Rob Walker - Kenneth Borin
3NT N+2
4
460
33.0/5.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
3NT N+2
E
460
33.0/5.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
4
N+1
K
450
28.0/10.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Christina Torsslow - Jan Alpe
3NT N+1
6
430
22.0/16.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
3NT N+1
E
430
22.0/16.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Peter Flodqvist - Hans Nerell
3NT N+1
E
430
22.0/16.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Stig Litzén - Frank Woisin
3NT N+1
K
430
22.0/16.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
3NT N+1
4
430
22.0/16.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
4
S=
6
420
9.0/29.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
4
S=
6
420
9.0/29.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Karin Englund - Inga Skoog
4
S=
8
420
9.0/29.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Majnie Willners - Henry Tenglin
4
S=
6
420
9.0/29.0
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lennart Eriksson - Jan Larsson
4
S=
D
420
9.0/29.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Lars Manneteg - Carmen Tuason
4
S=
3
420
9.0/29.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Hans Thormar - Bengt Berg
4
N=
6
420
9.0/29.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
4
N=
2
420
9.0/29.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Stefan Andersson - Eva Blomberg
3NT N=
4
400
0.0/38.0
Bricka 42
BK S:t Erik, Sverige 2011.04.22
Öst giv
alla i zon
K853
E632
982
K5
E96
54
EDkn7
kn732
D742
Kkn98
103
986
kn10
D107
K654
ED104
Nord-Syd
Öst-Väst
Kontrakt
Utspel
Resultat
NS/ÖV
Peter Carlsson - Magnus Ekman
Lennart Eriksson - Jan Larsson
2
D Ö-3
Kn
800
38.0/0.0
Lillemor Strindberg - Kerstin Strandberg
Björn Wenneberg - Göran Andersson
1NT S+2
5
150
36.0/2.0
Mats Axdorph - Anders Morath
Mari Lindblom - Mikael Lindblom
1NT S+1
3
120
30.0/8.0
Tommy Gullberg - Madeleine Swanström
Christina Torsslow - Jan Alpe
1NT S+1
Kn
120
30.0/8.0
Kristin Nedlich - Mattias Weiler
Majnie Willners - Henry Tenglin
1NT S+1
7
120
30.0/8.0
Thomas Magnusson - Ylva Strandberg
Gudrun Strandberg - Tore Stormo
1NT S+1
3
120
30.0/8.0
Micke Almgren - Sofia Ryman
Gunila Langius - Margaretha Norbäck
1NT N+1
6
120
30.0/8.0
Bengt-Erik Efraimsson - Anna Zack-Einarsson
Elsy Bergstedt - Florence Bodin
2
N=
9
110
24.0/14.0
Fredrik Alfredsson - Göran Hammarström
Ulf Lundgren - Lars Andersson
1NT S=
5
90
21.0/17.0
Inger Sällsten - Ric Sällsten
Karin Englund - Inga Skoog
1NT S=
D
90
21.0/17.0
Stefan Josefsson - Peter Törnblom
Peter Flodqvist - Hans Nerell
1NT S-1
5
-100
14.0/24.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson
Lars Norbäck - Gösta Ohlsén
1NT S-1
9
-100
14.0/24.0
Bertil Nilsson - Eva Tunér
Stefan Andersson - Eva Blomberg
1NT S-1
7
-100
14.0/24.0
Yvonne Flodqvist - Elisabeth Nordling
Hans Thormar - Bengt Berg
2NT S-1
5
-100
14.0/24.0
Noomi Hebert - Gunnar Andersson
Eva Klingspor - Sven-Erik Åström
2
S-1
2
-100
14.0/24.0
Ulla Petterson - Kenneth Hedström
Per Grivenfeldt - Annette Lindberg
2
N-2
10
-200
5.0/33.0
Lars Goldberg - Max Ă–dlund
Rob Walker - Kenneth Borin
2
N-2
10
-200
5.0/33.0
Anita Arkelid - Elisabeth Forsell
Stig Litzén - Frank Woisin
3NT N-2
D
-200
5.0/33.0
Mart Altmäe - Margareta Thunberg
Lars Manneteg - Carmen Tuason
2
S-2
4
-200
5.0/33.0
Jan Ternstedt - Nilla Sundberg
Bengt Pettersson - Peder Olrog
2
S-4
5
-400
0.0/38.0