Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2011-03-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2011-03-21

Bricka 11

BK S:t Erik, Sverige 2011.03.21

Syd giv
ingen i zon
10
K6532
ED9653
4
KD864
8
Kkn8
10865
Ekn32
Dkn74
74
D32
975
E109
102
EKkn97

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nils Ahlén - Ingvar Bladini Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 4D V-3 4 500 66/0
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Carl Asklöf - Håkan Tideström 4 N+1 E 450 64/2
Ellis Wohlner - Rune Strand Olle Billström - Arne Wickman 4 N= E 420 61/5
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Lena Fürst-Rozkalns - Margaretha Alming 4 N= E 420 61/5
Stig Svensson - Gunnel Svensson Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 2 N+4 7 230 58/8
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Ingrid Odén - Ingrid Holmerson 3 N+2 2 200 55/11
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Göran Parner - Gert Persson 4 V-4 4 200 55/11
Leif Kilnes - Bengt Nilsson Jan Ericsson - Thomas Sjövall 3 N+1 3 170 51/15
Staffan Bredberg - Åke Andersson Monica Lindström - Margareta Moberg 3 N+1 E 170 51/15
Elof Fogbrand - Inger Flink Sverker Hydén - Björn Bergström 2 N+3 D 150 44/22
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Gerd Lindberg - Gerhard Magnusson 4 V-3 4 150 44/22
Mikael Hök - Boo Lindblom Karl Lindberg - Solveig Willenhag 4 V-3 4 150 44/22
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Jan Heuman - Per Jermsten 3 V-3 4 150 44/22
Birgit Karlsson - Göran Karlsson Birgitta Béen - Heidi Hedrenius 3 Ö-3 10 150 44/22
Per-Olof Wredlund - Margareta Wallée Bengt Wennerberg - Agnes Reidemeister 2NT S= K 120 38/28
Birgitta Weigl - Bertil Adlerz Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg 3 V-2 E 100 33/33
Cecilia Lindberg - Roger Boström Kjell Karlsson - Gert Sass 3 V-2 4 100 33/33
Christina Nygren - Bengt Wessman Margaretha Brodin - Margareta Axner 3 V-2 4 100 33/33
Margareta Winell - Agneta Axnäs Margareta Belaieff - Gertrud Bågstam 3 V-2 4 100 33/33
Olle Fahlén - Lena Fahlén Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 3 V-1 4 50 24/42
Gun Hjorth - Mia Rosenberg Britt Almberg - Folke Ljungström 3 V-1 4 50 24/42
Majken Welvestam - Maud Wedin Jan Christiernin - Tore Baars 2 V-1 2 50 24/42
Karin Englund - Marita Clausen Torsten Ragnartz - Monica Staaf 2 V-1 4 50 24/42
Gunnar Bergström - Gert Reimer Lennart Larsson - Bo Tynderfeldt 2 V-1 2 50 24/42
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Barbro Folke - Monica Schött 4 N-1 E -50 14/52
Birgitta Rohlén - Annika Magnusson Gunnar Luthman - Jan Carlson 4 N-1 E -50 14/52
Karl-Erik Sparrdal - Hans Gosch Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn 5 N-1 E -50 14/52
Stellan Jonsson - Elisabeth Jonsson Eva Sandgren - Inger Fransson 5 N-1 2 -50 14/52
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander I-B Edholm - Linda Aspelin 3 N-1 E -50 14/52
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg 4 N-2 E -100 6/60
Margaret Eriksson - Marianne Karta Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 5 N-2 E -100 6/60
Ingemar Olofsson - Lars Andersson Birgitta Elding - Ruth Mogård 4D N-1 E -100 6/60
Mayvi Svenonius - Kerstin Olare Anna-Lisa Pålsbro - Berit Garvin 3NT S-3 4 -150 1/65
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Håkan Sacklén - Lil Danielsson 4 N-3 E -150 1/65