Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2011-03-21 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2011-03-21

Bricka 1

BK S:t Erik, Sverige 2011.03.21

Nord giv
ingen i zon
62
EDkn65
Ekn73
kn9
KD983
9
KD64
D74
Ekn4
8432
10
EK632
1075
K107
9852
1085

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Eva Mårtensson - Ullabella Jerand Elof Fogbrand - Inger Flink 4 V-1 9 50 65/1
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Håkan Sacklén - Lil Danielsson 4 V-1 Kn 50 65/1
Nils Ahlén - Ingvar Bladini Stellan Jonsson - Elisabeth Jonsson 3 N-2 K -100 62/4
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Olle Fahlén - Lena Fahlén 3 Ö+2 K -150 59/7
Birgitta Elding - Ruth Mogård Isabel Grönwall - Hellis Sylwan 3 Ö+2 K -150 59/7
Karl Lindberg - Solveig Willenhag Jan Ericsson - Thomas Sjövall 2 V+2 Kn -170 54/12
Mikael Hök - Boo Lindblom Gun Hjorth - Mia Rosenberg 2 V+2 E -170 54/12
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3 V+1 E -170 54/12
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Lena Fürst-Rozkalns - Margaretha Alming 2 V+3 Kn -200 48/18
Karl-Erik Sparrdal - Hans Gosch Monica Lindström - Margareta Moberg 2 V+3 Kn -200 48/18
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Jan Heuman - Per Jermsten 2 V+3 Kn -200 48/18
Christina Nygren - Bengt Wessman Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 2 V+4 3 -230 44/22
Birgitta Rohlén - Annika Magnusson Mayvi Svenonius - Kerstin Olare 5 Ö= K -400 42/24
Birgitta Rasch - Bengt Jonsson Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg 4 V= E -420 38/28
Birgitta Weigl - Bertil Adlerz Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 4 V= E -420 38/28
Staffan Bredberg - Åke Andersson Majken Welvestam - Maud Wedin 4 V= 6 -420 38/28
Ingrid Odén - Ingrid Holmerson Ellis Wohlner - Rune Strand 4 V+1 E -450 23/43
Britt-Louise Schmidt - Ann Löfberg Gerd Lindberg - Gerhard Magnusson 4 V+1 E -450 23/43
Carl Asklöf - Håkan Tideström Britt Almberg - Folke Ljungström 4 V+1 2 -450 23/43
Jan Christiernin - Tore Baars Leif Kilnes - Bengt Nilsson 4 V+1 E -450 23/43
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Märta Thorsson - Monica Weidenhaijn 4 V+1 E -450 23/43
Margaret Eriksson - Marianne Karta Torsten Ragnartz - Monica Staaf 4 V+1 Kn -450 23/43
I-B Edholm - Linda Aspelin Eva Sandgren - Inger Fransson 4 V+1 E -450 23/43
Karin Englund - Marita Clausen Ingemar Olofsson - Lars Andersson 4 V+1 E -450 23/43
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 4 V+1 Kn -450 23/43
Birgitta Béen - Heidi Hedrenius Stig Svensson - Gunnel Svensson 4 V+1 9 -450 23/43
Bengt Wennerberg - Agnes Reidemeister Margareta Winell - Agneta Axnäs 4 V+1 E -450 23/43
Gunnar Bergström - Gert Reimer Birgit Karlsson - Göran Karlsson 4 V+1 E -450 23/43
Gunnar Luthman - Jan Carlson Olle Billström - Arne Wickman 4 V+2 2 -480 5/61
Kjell Karlsson - Gert Sass Anna-Lisa Pålsbro - Berit Garvin 4 V+2 Kn -480 5/61
Cecilia Lindberg - Roger Boström Barbro Folke - Monica Schött 4 V+2 9 -480 5/61
Margaretha Brodin - Margareta Axner Sverker Hydén - Björn Bergström 4 V+2 E -480 5/61
Göran Parner - Gert Persson Lennart Larsson - Bo Tynderfeldt 4 V+2 Kn -480 5/61
Per-Olof Wredlund - Margareta Wallée Margareta Belaieff - Gertrud Bågstam 4 V+2 6 -480 5/61