Kommande tävlingar
22/11 Uppsala lagguld 2014 Gröna his
29/11 Rekommenderad spelhelg för SM
28/12 Örebridgens Guld
Rapporterade tävlingar
01/11 Manfred Kamras Minne - Session
01/11 Manfred Kamras Minne - Session
01/11 Manfred Kamras minne Slutresul
Skånes BF » Allemansträffen final 2011 2011-03-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Skånes BF

Allemansträffen final 2011 2011-03-06

Bricka 19

Skånes BF, Malmö, Skånes BF, Sverige 2011.03.06

Syd giv
Ö-V i zon
532
K1042
53
10752
KD
ED965
109
D943
Ekn1064
7
ED74
kn86
987
kn83
Kkn862
EK

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N35534
S35534
Ö98898
V97898
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Paul Norlin - Willy Norlin Dan Gustavsson - Annette Karlsson 3NT Ö-4 6 400 104.0/0.0
Per-Ingemar Nilsson - Jörgen Nilsson Gay Thelander - Yrse Bertilsson 2 V-2 5 200 100.0/4.0
Ulf Andersson - Tor-Björn Bohman Björn Stjärnfäldt - Eva Stjärnfält 4 Ö-2 K 200 100.0/4.0
Jan Lundius - Leif Nötesjö Ulla-Britt Hansson - Margit Siberg 3NT Ö-2 2 200 100.0/4.0
Else Holdt - Johan Millqvist Bertil Sjölinder - Gerd Axelsson 2NT Ö-1 Kn 100 81.0/23.0
Bengt Karlström - Jan Eriksson Gun Bellander - Olov Hägerfors 3NT Ö-1 6 100 81.0/23.0
Per Måsbäck - Jonas Öhrn Artwor Wemlén - Agneta Rane 3NT Ö-1 8 100 81.0/23.0
Kent Hansson - Knut Nilsson Peter Gynnerstedt - Mikael Palade 2NT Ö-1 3 100 81.0/23.0
Elisabeth Olsson - Sten Olsson Laszlo Szarka - Jan Larsson 3NT Ö-1 6 100 81.0/23.0
Mona Hallström - Bengt Johansson Birgitta Andersson - Benny Svensson 3NT V-1 5 100 81.0/23.0
Catrin Wahlestedt - Simon Ekenberg Östen Svantesson - Klas Bellander 3NT Ö-1 E 100 81.0/23.0
Anders Karlsson - Örjan Odén Klas Diamant - Veronica Helenius 3NT Ö-1 5 100 81.0/23.0
Torgil Ekman - Arne Hansson Eva Andersson - Stig Nilsson 3 V-1 5 100 81.0/23.0
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Karin Amiel - Gunvor Sällvik 3NT Ö-1 6 100 81.0/23.0
Vibeke Nilsson - Yvonne Wegbratt Ola Svensson - Lars-Gunnar Ludvigsson 3NT Ö-1 E 100 81.0/23.0
Richard Korse - Svante Berglund Kerstin Sjöstrand - Maggie Holgersson 3NT Ö-1 K 100 81.0/23.0
Flemming Rasmussen - Mats Holm Mattias Wallin - Ted Böklin 3NT Ö-1 6 100 81.0/23.0
George Borgström - Bodil Wikström Sune Andersson - Görgen Kier 2NT Ö-1 K 100 81.0/23.0
Thorbjörn Haraldsson - Annika Nivestam Sune Nymberg - Barbro Linde 3NT Ö-1 2 100 81.0/23.0
Ulla Hovang - Kajsa Lundgren Mats Carlsson - Lena Carlsson 3NT Ö-1 6 100 81.0/23.0
Börje Nilsson - Björn Gustavsson Björn Edvardsson - Nils-Åke Andersson 1NT S-2 5 -100 64.0/40.0
Tomas Lindqvist - Karl-Erik Liljegren Berth Rasmusson - Jörgen Cohen 2 Ö= 9 -110 60.0/44.0
Barbro Enhörning Ahlström - Åke Bergh Arne Dahlberg - Hans-Olof Holmqvist 2 Ö= 9 -110 60.0/44.0
Bo Persson - Anita Gullberg Rolf Svensson - Börje Svensson 3 V= 5 -110 60.0/44.0
Marie Petersson - Henrik Sällberg Gull-Lis Andersson - Gun-Lis Ohlsson 2NT V= 2 -120 53.0/51.0
Anna-Carin Persson - Christina Sjöberg Andreas Palmqvist - Johan Bruze 2NT V= 5 -120 53.0/51.0
Nils-Erik Ekholm - Ingemar Henrysson Åsa Olsson - Bengt Olsson 2NT V= 5 -120 53.0/51.0
Bengt Holmgren - Stig Wedin Mats Adolfsson - Anders Bruze 2NT Ö= 8 -120 53.0/51.0
Lars Ekvall - Lars Jeppsson Åke Kajrup - Hanna Lewandowski 2 Ö+1 2 -140 46.0/58.0
Stina Holm - Eva Gustafsson Marianne Strandberg - Jan Carlsson 2 Ö+1 E -140 46.0/58.0
Göran Stigsson - Sanna Stigsson Michael Olsson - Mats Norhager 2 Ö+1 E -140 46.0/58.0
Margaretha Norell - Lilian Eliasson Gertrud Lindahl - Margareta Larne 2 S-3 K -150 39.0/65.0
Johan Erlandsson - Bengt Nilsson Per Almqvist - Agneta Dunemark 1NT Ö+2 7 -150 39.0/65.0
Jan Gutenwik - Pierre Carbonnier Rune Gunnarsson - Magnus Ohlsson 2NT Ö+1 2 -150 39.0/65.0
Inga Andersson - Arne Andersson Marianne Andersson - Eva Landin 2NT Ö+1 2 -150 39.0/65.0
Klas Jörgensen - Lars-Erik Sanfridsson Lars-Olof Willard - Gunnar Andersson 3 Ö+1 E -170 32.0/72.0
Torsten Eriksson - Bengt Svedrell Gunnar Flinta - Hans-Olof Boman 2 Ö+2 K -170 32.0/72.0
Birgitta Bornestav - Marianne Åkesson Ann-Charlotte Gauffin - Ingemar Söderberg 3 Ö+1 K -170 32.0/72.0
Karsten Willén - Åke Lindström Lars-Göran Wulff - Leif Nilsson 2NT Ö+2 8 -180 27.0/77.0
Anita Larsson - Wlodek Tugendraich Anita Brundin - Eva Andersson 2NT Ö+2 E -180 27.0/77.0
Bengt Wahlquist - Hans Antolin Inger Edström - Margareth Bengtsson 3NT Ö= 6 -600 15.0/89.0
Gert Nordh - Stefan Rössel Bo Strand - Bengt Rylander 3NT Ö= 6 -600 15.0/89.0
Christel Eklund - Staffan Lindberg Birgitta Edvardsson - Jan Edvardsson 3NT V= 5 -600 15.0/89.0
Berny Thomsner - Magnus Wahlström Jan Nyander - Britta Karnehed 3NT V= 5 -600 15.0/89.0
Tor Anderson - Karin Anderson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3NT Ö= 6 -600 15.0/89.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Britt-Marie Rönn - Sven Bolinder 3NT Ö= 3 -600 15.0/89.0
Birgitta Adlercreutz - Leif Larsson Jarkko Renrot - Peter Sjösten 3NT Ö= 8 -600 15.0/89.0
Kristina Andersson - Lars Wränghede Magnus Wegestål - Hans-Inge Magnusson 3NT Ö= E -600 15.0/89.0
Peter Moricz - Per-Olof Olsson Linda Sandberg - Anders Hagen 3NT Ö= 3 -600 15.0/89.0
Karin Bengtsson - Börje Vestesson Göran Ekblad - Håkan Myrhagen 3NT Ö= 6 -600 15.0/89.0
Birgitta Rosenlund - Thomas Persson Ulla-Maja Johannesson - Mats Andersson 4 Ö= E -620 4.0/100.0
Bengt Dahl - Per-Ove Persson Inger Holmberg - Sten Karlsson 3NT Ö+2 6 -660 2.0/102.0
Ritva Dale - Annette Everum Ingemar Andersson - Johan Bergström 2D S-4 K -800 0.0/104.0