Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 24

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Väst giv
ingen i zon
64
KD763
53
9742
ED3
9542
1072
D108
10985
kn8
EKkn86
K3
Kkn72
E10
D94
Ekn65

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 1 S+1 10 110 49/1
Franciska Levy - Ingvar Bladini Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 2 N= E 110 49/1
Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson Kerstin Karlström - Lena Göransson 2 Ö-1 E 50 46/4
I-B Edholm - Ellen Norman Ulla Andersson - Monica Johansson 1NT S-1 2 -50 39/11
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Annette Sjöö - Birgit Jansson 2 S-1 8 -50 39/11
Kjell Karlsson - Gert Sass Göran Parner - Gert Persson 1 S-1 2 -50 39/11
Stig Svensson - Gunnel Svensson Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund 1 S-1 10 -50 39/11
Eva Mårtensson - Ullabella Jerand Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 1NT N-1 E -50 39/11
Erling Ribbing - Carl Asklöf Per-Owe Jalde - Rita Sjöö 2 N-1 E -50 39/11
Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk Karin Englund - Marita Clausen 1 Ö= E -80 32/18
Clary Sundblad - Staffan Troell Ellis Wohlner - Rune Strand 1 Ö+1 E -90 26/24
Nils Ahlén - Börje Larsson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 1NT V= 6 -90 26/24
Agneta Delin - Kristina Grewin Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 2 Ö= E -90 26/24
Karin Axelsson - Britt Andersson Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 2 Ö= 7 -90 26/24
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Tomas Clason - Charlotte Huldt 1NT V= K -90 26/24
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Jan Heuman - Per Jermsten 2 S-2 7 -100 16/34
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Olle Billström - Arne Wickman 1NT S-2 10 -100 16/34
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Cecilia Lindberg - Roger Boström 2NT S-2 2 -100 16/34
Elof Fogbrand - Inger Flink Kerstin Lindén - Bertil E Olsson 4 N-2 E -100 16/34
Bengt Johnsson - Lena Norlin Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 1 S-2 10 -100 16/34
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Olle Fahlén - Lena Fahlén 1NT V+1 K -120 7/43
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell 1NT V+1 6 -120 7/43
Christina Nygren - Viveca Järnland Gunnar Luthman - Jan Carlson 1NT V+1 2 -120 7/43
Anna Olsson - Marie Alsén Staffan Bredberg - Åke Andersson 1NT V+1 9 -120 7/43
Anna-Lena Nilsson - Tore Baars Sverker Hydén - Björn Bergström 2 N-3 E -150 2/48
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson 3D Ö= 5 -470 0/50