Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 2

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Öst giv
N-S i zon
D106
K92
kn85
E432
Kkn8542
E1085
109
6
E9
Dkn74
732
10875
73
63
EKD64
KDkn9

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Heuman - Per Jermsten Ellis Wohlner - Rune Strand 3NT N+1 E 630 47/3
Cecilia Lindberg - Roger Boström Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist 3NT N+1 E 630 47/3
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 3NT N+1 D 630 47/3
Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 3NT N+1 E 630 47/3
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Olle Fahlén - Lena Fahlén 3NT N= 7 600 42/8
Franciska Levy - Ingvar Bladini Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson 4D V-2 Kn 300 40/10
Stig Svensson - Gunnel Svensson Anna Olsson - Marie Alsén 1NT N+3 E 180 38/12
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Kjell Karlsson - Gert Sass 4 S= 6 130 30/20
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Elof Fogbrand - Inger Flink 2 S+2 4 130 30/20
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Christina Nygren - Viveca Järnland 3 S+1 6 130 30/20
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Gunnar Luthman - Jan Carlson 4 N= E 130 30/20
Eva Mårtensson - Ullabella Jerand Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3 N+1 E 130 30/20
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Erling Ribbing - Carl Asklöf 4 S= 6 130 30/20
Marianne Sävenfalk - Anita Westerling Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3 N+1 E 130 30/20
Karin Englund - Marita Clausen Ulla Andersson - Monica Johansson 2 S+1 5 110 21/29
Bengt Johnsson - Lena Norlin Per-Owe Jalde - Rita Sjöö 3 S= 4 110 21/29
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 3 V-1 E 50 16/34
Annette Sjöö - Birgit Jansson I-B Edholm - Ellen Norman 3 V-1 Kn 50 16/34
Agneta Delin - Kristina Grewin Sverker Hydén - Björn Bergström 2 Ö-1 E 50 16/34
Olle Billström - Arne Wickman Göran Parner - Gert Persson 5 N-1 E -100 9/41
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Nils Ahlén - Börje Larsson 4 S-1 6 -100 9/41
Kerstin Karlström - Lena Göransson Staffan Bredberg - Åke Andersson 5 N-1 E -100 9/41
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Karin Axelsson - Britt Andersson 5 N-1 E -100 9/41
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Clary Sundblad - Staffan Troell 2 V= Kn -110 2/48
Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 2 V= 5 -110 2/48
Tomas Clason - Charlotte Huldt Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 2 V= 5 -110 2/48