Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 19

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Syd giv
Ö-V i zon
kn532
D9864
Ekn
103
K1084
EKkn2
9764
4
D97
1075
KD53
E82
E6
3
1082
KDkn9765

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud 4 Ö-3 3 300 50/0
Tomas Clason - Charlotte Huldt Karin Axelsson - Britt Andersson 3 Ö-2 K 200 48/2
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2 S+2 E 130 44/6
Kerstin Karlström - Lena Göransson Anna Olsson - Marie Alsén 2 S+2 E 130 44/6
Erling Ribbing - Carl Asklöf Eva Mårtensson - Ullabella Jerand 3 S+1 E 130 44/6
I-B Edholm - Ellen Norman Karin Englund - Marita Clausen 3 S= E 110 33/17
Jan Christiernin - Elisabeth Andersson Kjell Karlsson - Gert Sass 3 S= K 110 33/17
Jan Heuman - Per Jermsten Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk 3 S= 4 110 33/17
Olle Billström - Arne Wickman Ellis Wohlner - Rune Strand 2 S+1 E 110 33/17
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Elof Fogbrand - Inger Flink 3 S= E 110 33/17
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Christina Nygren - Viveca Järnland 2 S+1 E 110 33/17
Stig Svensson - Gunnel Svensson Agneta Delin - Kristina Grewin 3 S= K 110 33/17
Sverker Hydén - Björn Bergström Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 3 S= E 110 33/17
Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter 3 Ö-1 3 100 24/26
Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg Ulla Andersson - Monica Johansson 4 S-1 2 -50 18/32
Gunnar Luthman - Jan Carlson Cecilia Lindberg - Roger Boström 4 S-1 E -50 18/32
Olle Fahlén - Lena Fahlén Nils Ahlén - Börje Larsson 3 S-1 E -50 18/32
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 5 S-1 E -50 18/32
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Bengt Johnsson - Lena Norlin 3 S-1 4 -50 18/32
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Kerstin Lindén - Bertil E Olsson 4 S-2 E -100 11/39
Anna-Lena Nilsson - Tore Baars Franciska Levy - Ingvar Bladini 4D S-1 K -100 11/39
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Clary Sundblad - Staffan Troell 3 Ö= E -110 7/43
Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund Staffan Bredberg - Åke Andersson 3 Ö= 3 -110 7/43
Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 3 Ö+1 3 -130 4/46
Göran Parner - Gert Persson Annette Sjöö - Birgit Jansson 3 V= 10 -140 2/48
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 5D S-3 E -500 0/50