Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Vi tävlar Måndag 2010-10-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Vi tävlar Måndag 2010-10-11

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2010.10.11

Syd giv
N-S i zon
E107
62
kn83
Dkn943
D6
EKkn75
E72
E52
Kkn532
D10
K1096
108
984
9843
D54
K76

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Jacobson - Kerstin Egnell Elof Fogbrand - Inger Flink 3NT V-2 D 100 49/1
Stig Litzén - Toomas Saagpakk Jane Ellner - Birgit Dyrebrant 3NT V-2 3 100 49/1
I-B Edholm - Ellen Norman Jan Heuman - Per Jermsten 3NT V-1 D 50 33/17
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Kjell Karlsson - Gert Sass 3NT V-1 D 50 33/17
Olle Billström - Arne Wickman Clary Sundblad - Staffan Troell 3NT V-1 3 50 33/17
Ulla Andersson - Monica Johansson Jan Christiernin - Elisabeth Andersson 3NT V-1 4 50 33/17
Kerstin Lindén - Bertil E Olsson Cecilia Lindberg - Roger Boström 3NT V-1 D 50 33/17
Gunnar Luthman - Jan Carlson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 3NT V-1 4 50 33/17
Bengt Köhler - Birgitta Köhler Christina Nygren - Viveca Järnland 3NT V-1 D 50 33/17
Håkan Sacklén - Mari-Anne Elsasdotter Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck 3NT V-1 4 50 33/17
Franciska Levy - Ingvar Bladini Kerstin Karlström - Lena Göransson 3NT Ö-1 D 50 33/17
Birgitta Ivarsson - Inga Vesterlund Agneta Delin - Kristina Grewin 3NT V-1 3 50 33/17
Staffan Bredberg - Åke Andersson Anna-Lena Nilsson - Tore Baars 3NT V-1 4 50 33/17
Karin Axelsson - Britt Andersson Marianne Sävenfalk - Anita Westerling 3NT V-1 D 50 33/17
Eva Mårtensson - Ullabella Jerand Tomas Clason - Charlotte Huldt 3NT V-1 4 50 33/17
Per-Owe Jalde - Rita Sjöö Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3NT V-1 4 50 33/17
Ulla Atterdal - Anna-Stina Törnqvist Olle Fahlén - Lena Fahlén 1NT V+1 3 -120 15/35
Nils Ahlén - Börje Larsson Anita Ullenvik - Ingegärd Lindström 1NT V+1 4 -120 15/35
Anna Olsson - Marie Alsén Per-Olof Wredlund - Folke Ljungström 2NT V= 3 -120 15/35
Sverker Hydén - Björn Bergström Kerstin Gustafsson - Rune Gustafsson 1NT V+1 4 -120 15/35
Bengt Wennerberg - Bengt Gustafsson Bengt Johnsson - Lena Norlin 3 V+1 3 -170 10/40
Göran Parner - Gert Persson Karin Englund - Marita Clausen 3NT V= D -400 8/42
Ellis Wohlner - Rune Strand Annette Sjöö - Birgit Jansson 4 V= D -420 6/44
Stig Svensson - Gunnel Svensson Ingegerd Lundquist - Astrid Kling 4 V+1 D -450 4/46
Marie Barrymore - Emmy van Otterdijk Anna Dinkelspiel - Kerstin Gråberg 4 Ö+2 3 -480 1/49
Maj-Britt Eriksson - Ingegerd Sjögerud Erling Ribbing - Carl Asklöf 4 V+2 3 -480 1/49